Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2010    Udskriftsdato  09 november 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  10:57   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2010         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Marie Vedel  1994    658          4:30.06   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Bastiansen  1995    625          4:34.70   
  Farum Svømmeklub                   
Nadia Christian  1995    404          5:17.68   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Wied-Christiansen  1996    625          4:34.71   
  Farum Svømmeklub                   
Lisa Steen Duus  1997    571          4:43.11   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999              5:35.88  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Wagner  1991    591          4:13.60   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    613          4:10.42   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miki Mørck Taagholt  1994    512          4:25.91   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Eklund  1997    203          6:01.83   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    395          4:49.98   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Christian  1998    379          4:53.89   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Grovn  1998    278          5:26.09   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martine Mørck Taagholt  1997    419          38.48   
  Farum Svømmeklub                   
Rikke Jørner  1996    215          48.09   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Windfeldt Nielsen  1998    272          44.45   
  Farum Svømmeklub                   
Emile Buurgaard Westh  1999    164          52.59   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    127          57.29   
  Farum Svømmeklub                   
Anna Bengtson  1999    46          1:20.31   
  Farum Svømmeklub                   
Signe Heidemann  1999              DSQ  crawl ben i bryst 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Steen Duus  2001    167          52.25   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001    141          55.28   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    97          1:02.60   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    40          1:23.88   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000              DSQ  3 armtag under vand 
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000              DSQ  En hånd i afslutning 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    614          29.71   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Emil Nielsen  1995    345          36.00   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Grundesen  1998    133          49.41   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Drøgemüller  2002    26          1:25.38   
  Farum Svømmeklub                   
Nicolai Noga  2002              DSQ  3 fly spark v 25 met 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    531          2:28.44   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Scharf  1995    364          2:48.26   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Helena Daugbjerg Petersen  1997    465          2:35.11   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Reich  1998    459          2:35.76   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    225          3:17.51   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    247          3:11.51   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Hansen  1991    458          2:17.62   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jørner  1998    325          2:34.32   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    208          2:59.04   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Elmholdt  1999    105          3:44.90   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    592          1:05.56   
  Farum Svømmeklub                   
Mie Refn  1993    564          1:06.64   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Hjuler  1997    543          1:07.48   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    440          1:12.36   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Ammekilde  1990    577          58.23   
  Farum Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    485          1:01.70   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Aagaard  1998              1:30.95  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Steen Duus  1997    465          5:36.89   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miki Mørck Taagholt  1994    456          5:08.31   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Jørner  1996    308          11:57.38   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    417          9:53.35   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    580          30.81   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    549          31.38   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Kock Jonsson  1998    208          43.38   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    198          44.06   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    120          52.07   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    114          52.93   
  Farum Svømmeklub                   
Anna Bengtson  1999    81          59.43   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    152          48.17   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    59          1:05.99   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001              47.93  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    200          38.64   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    157          41.92   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    66          55.84   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001              DSQ  Svøm på maven v 25m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Marie Vedel  1994    420          2:59.70   
  Farum Svømmeklub                   
Nadia Christian  1995    346          3:11.72   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Andersen  1991    482          2:33.94   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    647          58.97   
  Farum Svømmeklub                   
Ida Marie Vedel  1994    523          1:03.33   
  Farum Svømmeklub                   
Signe Scharf  1995              1:11.30  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    566          1:01.68   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    563          1:01.79   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    556          1:02.04   
  Farum Svømmeklub                   
Maja Hjuler  1997    462          1:05.97   
  Farum Svømmeklub                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    462          1:06.00   
  Farum Svømmeklub                   
Martine Mørck Taagholt  1997    380          1:10.40   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Reich  1998    414          1:08.44   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    311          1:15.25   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Windfeldt Nielsen  1998    299          1:16.27   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Kock Jonsson  1998    266          1:19.35   
  Farum Svømmeklub                   
Emile Buurgaard Westh  1999    193          1:28.26   
  Farum Svømmeklub                   
Signe Heidemann  1999    178          1:30.74   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    108          1:47.12   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    101          1:49.50   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    294          1:16.71   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    175          1:31.25   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    115          1:44.97   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    97          1:50.99   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    614          52.88   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Hansen  1991    585          53.73   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulrik Peter Willén  1995    514          56.11   
  Farum Svømmeklub                   
Kasper Emil Nielsen  1995    442          58.98   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Eklund  1997    176          1:20.22   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    338          1:04.50   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Jørner  1998    338          1:04.52   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Grovn  1998    261          1:10.35   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    235          1:12.84   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    186          1:18.75   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    180          1:19.54   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    98          1:37.34   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Elmholdt  1999    86          1:41.78   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Drøgemüller  2002    54          1:59.01   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    603          1:08.36   
  Farum Svømmeklub                   
Olivia Burmester  1993    556          1:10.22   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    605          1:08.26   
  Farum Svømmeklub                   
Signe Scharf  1995    348          1:22.06   
  Farum Svømmeklub                   
Nadia Christian  1995              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    520          1:11.82   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Wied-Christiansen  1996    509          1:12.31   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    489          1:13.31   
  Farum Svømmeklub                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    476          1:13.95   
  Farum Svømmeklub                   
Martine Mørck Taagholt  1997    384          1:19.46   
  Farum Svømmeklub                   
Rikke Jørner  1996    284          1:27.87   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Windfeldt Nielsen  1998    306          1:25.67   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    301          1:26.17   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Kock Jonsson  1998    273          1:28.96   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    201          1:38.54   
  Farum Svømmeklub                   
Emile Buurgaard Westh  1999    188          1:40.88   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    128          1:54.62   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999              DSQ  Svøm mave v 50m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    270          1:29.33   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Steen Duus  2001    186          1:41.17   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001    161          1:46.03   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    681          57.70   
  Farum Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    528          1:02.82   
  Farum Svømmeklub                   
Nikolai Ammekilde  1990    504          1:03.79   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Andersen  1991    499          1:03.99   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Emil Nielsen  1995              DSQ  Tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Eklund  1997    132          1:39.67   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    213          1:24.98   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    193          1:27.87   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    170          1:31.71   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    591          2:23.92   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Hjuler  1997    541          2:28.21   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    442          1:12.50   
  Farum Svømmeklub                   
Nadia Christian  1995    337          1:19.40   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Jørner  1996    280          1:24.45   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Reich  1998    432          1:13.05   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    255          1:27.13   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000              1:42.74  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    403          1:06.26   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Peter Eklund  1997    119          1:39.61   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jørner  1998    315          1:11.93   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Elmholdt  1999    102          1:44.82   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    567          2:14.35   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    583          2:13.06   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lisa Steen Duus  1997    578          2:13.43   
  Farum Svømmeklub                   
Helena Daugbjerg Petersen  1997    497          2:20.35   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Kock Jonsson  1998    261          2:53.86   
  Farum Svømmeklub                   
Lærke Scharf  1999    205          3:08.66   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Wagner  1991    634          1:55.68   
  Farum Svømmeklub                   
Nikolai Ammekilde  1990    589          1:58.53   
  Farum Svømmeklub                   
Niklas Hedegaard  1990    584          1:58.91   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Hansen  1991              1:59.24  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    589          1:58.55   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miki Mørck Taagholt  1994    477          2:07.15   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    381          2:17.05   
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    375          2:17.78   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Grovn  1998    275          2:32.72   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    213          2:46.46   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Scharf  1995    311          1:32.50   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martine Mørck Taagholt  1997    439          1:22.50   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Windfeldt Nielsen  1998    260          1:38.22   
  Farum Svømmeklub                   
Signe Heidemann  1999    194          1:48.26   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Sthude  1999    131          2:03.30   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Steen Duus  2001    180          1:51.03   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001    132          2:03.00   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    132          2:03.26   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Andersen  1991    528          1:08.81   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kasper Emil Nielsen  1995    347          1:19.14   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Als-Nielsen  1998    95          2:01.86   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    610          28.75   
  Farum Svømmeklub                   
Olivia Burmester  1993    602          28.88   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Wied-Christiansen  1996    476          31.23   
  Farum Svømmeklub                   
Lisa Steen Duus  1997    391          33.35   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emile Buurgaard Westh  1999    154          45.47   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Ammekilde  1990    570          26.30   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Andersen  1991    458          28.28   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miki Mørck Taagholt  1994    388          29.90   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Aagaard  1998    184          38.33   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Marie Vedel  1994    575          2:29.80   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Bastiansen  1995    512          2:35.75   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Hjuler  1997    499          2:37.13   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Reich  1998    380          2:52.08   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    298          3:06.48   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Hansen  1991    484          2:22.04   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    546          2:16.45   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Scharf  1995    374          32.26   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    616          27.32   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    573          28.00   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    298          34.79   
  Farum Svømmeklub                   
Signe Heidemann  1999    173          41.74   
  Farum Svømmeklub                   
Anna Bengtson  1999    63          58.30   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    203          39.56   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001    161          42.71   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Steen Duus  2001    152          43.54   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    128          46.17   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonas Hansen  1991    519          25.26   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    345          28.93   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Jørner  1998    314          29.86  OD1 
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    314          29.86  OD2 
  Farum Svømmeklub                   
Emil Grovn  1998    258          31.88   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    218          33.71   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Aagaard  1998    183          35.73   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    178          36.08   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    163          37.16   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    113          41.95   
  Farum Svømmeklub                   
10  Mathias Elmholdt  1999    96          44.35   
  Farum Svømmeklub                   
11  Nicolai Noga  2002    61          51.69   
  Farum Svømmeklub                   
12  Simon Drøgemüller  2002    49          55.54   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  09 november 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:57