Startliste Løb 1-36 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2010    Udskriftsdato  04 november 2010   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  23:48   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 november 2010         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  25 m  4:22.24   
87  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  4:32.44   
110  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  4:43.30   
99  Duus Lisa Steen  1997  FARUM  9764AI  50 m  4:45.48   
98  Christian Nadia  1995  FARUM  9534AY  25 m  5:10.11   
114  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  5:47.31  EXT 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
96  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  25 m  3:58.58   
94  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  25 m  3:58.92   
109  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  25 m  4:21.91   
97  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  4:52.81   
100  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  4:53.38   
113  Eklund Peter  1997  FARUM  9709AN  25 m  6:00.00   
115  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  6:08.36   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  25 m  37.88   
121  Nielsen Julie Windfeldt  1998  FARUM  9878AJ  25 m  45.29   
118  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  25 m  46.28   
138  Thuesen Alberte  2001  FARUM  0126AA  25 m  54.64   
128  Duus Mia Steen  2001  FARUM  0114AE  25 m  55.20   
124  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  58.81   
139  Westh Emile Buurgaard  1999  FARUM    25 m  1:00.00   
133  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM    25 m  1:04.92   
131  Jørgensen Simone  1999  FARUM    50 m  1:06.98   
10  132  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM    25 m  1:12.93   
11  126  Bengtson Anna  1999  FARUM    25 m  1:20.00   
12  135  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  1:30.00   
13  130  Heidemann Signe  1999  FARUM    25 m  1:30.00   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  29.03   
103  Nielsen Kasper Emil  1995  FARUM  9537AJ  25 m  35.55   
116  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  51.48   
134  Noga Nicolai  2002  FARUM    25 m  1:00.00   
127  Drøgemüller Simon  2002  FARUM    25 m  1:00.00   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  25 m  2:18.57   
105  Petersen Helena Daugbjerg  1997  FARUM  9734AI  25 m  2:38.49   
106  Reich Andrea  1998  FARUM  9898AN  25 m  2:43.30   
107  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  2:46.54   
123  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  25 m  3:00.00   
122  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  25 m  3:09.64   
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
90  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  25 m  2:10.18   
102  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  2:37.25   
119  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  3:02.61   
129  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  25 m  3:30.00   
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  25 m  1:00.48   
88  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  1:02.01   
101  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  1:09.17   
104  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  1:12.40   
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
85  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  25 m  55.99   
94  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  25 m  1:03.71   
112  Aagaard Christian  1998  FARUM  9817AG  25 m  1:40.00  EXT 
 
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
99  Duus Lisa Steen  1997  FARUM  9764AI  25 m  5:31.36   
 
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
109  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  25 m  5:04.11   
 
Løb 11, 800m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
118  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  25 m  12:00.00   
 
Løb 12, 800m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
97  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  10:00.00   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
91  Hansen Marina Heller  1994  FARUM  9404AL  25 m  30.93   
89  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  25 m  32.08   
123  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  25 m  44.99   
117  Jonsson Kathrine Kock  1998  FARUM  9816AO  25 m  46.41   
124  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  49.92   
137  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  25 m  50.92   
131  Jørgensen Simone  1999  FARUM    25 m  50.99   
135  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  1:06.66   
126  Bengtson Anna  1999  FARUM    25 m  1:08.27   
10  138  Thuesen Alberte  2001  FARUM  0126AA  25 m  48.95  EXT 
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
119  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  40.60   
125  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  25 m  1:02.84   
136  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM    25 m  1:05.97   
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  25 m  2:51.36   
98  Christian Nadia  1995  FARUM  9534AY  25 m  3:08.03   
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
86  Andersen Mathias  1991  FARUM  9163AF  25 m  2:19.78   
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
91  Hansen Marina Heller  1994  FARUM  9404AL  25 m  58.55   
95  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  25 m  59.97   
89  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  25 m  1:00.12   
110  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  25 m  1:01.68   
104  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  1:01.73   
105  Petersen Helena Daugbjerg  1997  FARUM  9734AI  25 m  1:05.46   
106  Reich Andrea  1998  FARUM  9898AN  25 m  1:08.00   
108  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  25 m  1:12.00   
101  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  25 m  1:14.56   
10  117  Jonsson Kathrine Kock  1998  FARUM  9816AO  25 m  1:17.94   
11  121  Nielsen Julie Windfeldt  1998  FARUM  9878AJ  25 m  1:19.98   
12  114  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:21.98   
13  122  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  25 m  1:24.92   
14  130  Heidemann Signe  1999  FARUM    25 m  1:30.00   
15  124  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  1:38.01   
16  137  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  25 m  1:54.02   
17  133  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM    50 m  1:58.18   
18  139  Westh Emile Buurgaard  1999  FARUM    25 m  2:00.00   
19  131  Jørgensen Simone  1999  FARUM    50 m  2:02.15   
20  132  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM    50 m  2:13.39   
21  107  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  1:08.75  EXT 
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  51.84   
90  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  25 m  52.70   
111  Willén Ulrik Peter  1995  FARUM  9517AJ  25 m  56.29   
103  Nielsen Kasper Emil  1995  FARUM  9537AJ  25 m  59.36   
102  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  1:05.07   
100  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  1:05.51   
115  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  1:09.69   
120  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  1:12.13   
112  Aagaard Christian  1998  FARUM  9817AG  25 m  1:20.33   
10  116  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  1:20.51   
11  113  Eklund Peter  1997  FARUM  9709AN  25 m  1:23.17   
12  129  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  25 m  1:37.77   
13  125  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  25 m  1:43.74   
14  127  Drøgemüller Simon  2002  FARUM    25 m  2:00.00   
 
Løb 19, 100m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  25 m  1:04.11   
91  Hansen Marina Heller  1994  FARUM  9404AL  25 m  1:08.17   
88  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  25 m  1:08.97   
89  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  25 m  1:10.12   
110  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  25 m  1:12.90   
104  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  1:14.28   
105  Petersen Helena Daugbjerg  1997  FARUM  9734AI  25 m  1:17.85   
108  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  25 m  1:18.60   
98  Christian Nadia  1995  FARUM  9534AY  25 m  1:20.29   
10  107  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  1:21.00   
11  121  Nielsen Julie Windfeldt  1998  FARUM  9878AJ  25 m  1:23.82   
12  118  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  25 m  1:28.17   
13  122  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  25 m  1:28.46   
14  114  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:30.07   
15  117  Jonsson Kathrine Kock  1998  FARUM  9816AO  25 m  1:31.72   
16  123  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  25 m  1:40.29   
17  138  Thuesen Alberte  2001  FARUM  0126AA  25 m  1:47.00   
18  137  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  25 m  1:50.90   
19  131  Jørgensen Simone  1999  FARUM    25 m  1:52.36   
20  139  Westh Emile Buurgaard  1999  FARUM    25 m  2:00.00   
21  128  Duus Mia Steen  2001  FARUM  0114AE  25 m  2:00.00   
 
Løb 20, 100m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  55.65   
94  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  25 m  1:01.61   
86  Andersen Mathias  1991  FARUM  9163AF  25 m  1:02.29   
85  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  25 m  1:02.30   
103  Nielsen Kasper Emil  1995  FARUM  9537AJ  25 m  1:09.84   
111  Willén Ulrik Peter  1995  FARUM  9517AJ  25 m  1:10.43   
112  Aagaard Christian  1998  FARUM  9817AG  25 m  1:30.44   
120  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  1:31.70   
119  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  1:33.62   
10  113  Eklund Peter  1997  FARUM  9709AN  25 m  2:00.00   
 
Løb 21, 200m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
91  Hansen Marina Heller  1994  FARUM  9404AL  25 m  2:25.14   
101  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  2:34.14   
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
87  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  1:13.33   
106  Reich Andrea  1998  FARUM  9898AN  25 m  1:16.99   
98  Christian Nadia  1995  FARUM  9534AY  25 m  1:18.44   
118  Jørner Rikke  1996  FARUM  9628AJ  25 m  1:23.74   
114  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:30.19   
124  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:57.47  EXT 
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
96  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  25 m  1:03.80   
111  Willén Ulrik Peter  1995  FARUM  9517AJ  25 m  1:09.38   
102  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  1:14.16   
113  Eklund Peter  1997  FARUM  9709AN  25 m  1:39.16   
129  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  1:49.54   
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
88  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  25 m  2:08.90   
87  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  2:11.59   
99  Duus Lisa Steen  1997  FARUM  9764AI  25 m  2:18.47   
105  Petersen Helena Daugbjerg  1997  FARUM  9734AI  25 m  2:21.58   
117  Jonsson Kathrine Kock  1998  FARUM  9816AO  25 m  2:52.41   
123  Scharf Lærke  1999  FARUM  9978AC  25 m  3:05.41   
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
92  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  1:51.32   
94  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  25 m  1:52.75   
96  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  25 m  1:52.83   
85  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  25 m  1:57.43   
111  Willén Ulrik Peter  1995  FARUM  9517AJ  25 m  2:03.46   
109  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  25 m  2:05.50   
100  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  2:22.13   
97  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  2:22.93   
115  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  2:33.64   
10  116  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  2:53.46   
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
108  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  50 m  1:20.55   
107  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  1:29.51   
121  Nielsen Julie Windfeldt  1998  FARUM  9878AJ  25 m  1:36.32   
128  Duus Mia Steen  2001  FARUM  0114AE  25 m  2:00.00   
138  Thuesen Alberte  2001  FARUM  0126AA  25 m  2:01.59   
137  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  25 m  2:03.47   
133  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM    25 m  2:03.68   
130  Heidemann Signe  1999  FARUM    25 m  2:30.00   
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
86  Andersen Mathias  1991  FARUM  9163AF  25 m  1:01.15   
103  Nielsen Kasper Emil  1995  FARUM  9537AJ  25 m  1:15.37   
125  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  25 m  2:00.47   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
88  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  25 m  27.44   
93  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  25 m  27.49   
110  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  33.02   
99  Duus Lisa Steen  1997  FARUM  9764AI  25 m  33.33   
139  Westh Emile Buurgaard  1999  FARUM    25 m  1:00.00   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
85  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  25 m  25.41   
86  Andersen Mathias  1991  FARUM  9163AF  50 m  26.92   
109  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  29.98   
120  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  35.47   
112  Aagaard Christian  1998  FARUM  9817AG  25 m  39.93   
 
Løb 31, 200m Medley Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  25 m  2:29.90   
87  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  25 m  2:37.26   
101  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  25 m  2:38.89   
106  Reich Andrea  1998  FARUM  9898AN  25 m  2:53.99   
122  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  25 m  3:05.89   
 
Løb 32, 200m Medley Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
90  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  25 m  2:15.47   
96  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  25 m  2:19.94   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
89  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  50 m  28.10   
104  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  25 m  28.12   
107  Scharf Signe  1995  FARUM  9528AK  25 m  31.55   
114  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  35.70   
138  Thuesen Alberte  2001  FARUM  0126AA  25 m  41.97   
128  Duus Mia Steen  2001  FARUM  0114AE  25 m  43.81   
124  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  44.08   
130  Heidemann Signe  1999  FARUM    25 m  50.00   
133  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM    50 m  52.05   
10  126  Bengtson Anna  1999  FARUM    25 m  1:00.00   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
90  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  25 m  24.60   
102  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  25 m  29.86   
97  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  29.88   
100  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  29.98   
115  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  25 m  31.67   
120  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  25 m  31.95   
112  Aagaard Christian  1998  FARUM  9817AG  25 m  35.89   
116  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  25 m  37.14   
119  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  38.43   
10  136  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM    25 m  40.55   
11  129  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  25 m  43.99   
12  125  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  25 m  46.76   
13  134  Noga Nicolai  2002  FARUM    25 m  1:00.00   
14  127  Drøgemüller Simon  2002  FARUM    25 m  1:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  04 november 2010 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:48