Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Duka Lokal Farum    Udskriftsdato  06 marts 2011   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  22:06   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  06 marts 2011         
 
 
Løb 1, 100m Fri Piger B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    206          1:26.43   
  Farum Svømmeklub                   
Katrine Drøgemüller  1999    111          1:46.03   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 100m Fri Drenge B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Als-Nielsen  1998    137          1:27.15   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Elmholdt  1999    132          1:28.36   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Stochholm  1999    98          1:37.50   
  Farum Svømmeklub                   
Frederik Husegaard  1998    66          1:51.29   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Aaslet  1998    59          1:55.21   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 100m Fri Piger B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    205          1:26.47   
  Farum Svømmeklub                   
Sascha Granild Mardov  2000    70          2:04.04   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 100m Fri Drenge B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Ong Hansen  2001    41          2:09.85   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 15, 100m Ryg Piger B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine Drøgemüller  1999    72          2:12.50   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 16, 100m Ryg Drenge B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Stochholm  1999    45          2:17.96   
  Farum Svømmeklub                   
Frederik Husegaard  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 17, 100m Bryst Piger B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    161          1:55.19   
  Farum Svømmeklub                   
Lotte Kraglund Poulsen  2000    134          2:02.58   
  Farum Svømmeklub                   
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    133          2:02.98   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    130          2:03.91   
  Farum Svømmeklub                   
Therese Jacquerot  2000    17          4:02.52   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 19, 100m Fri Piger B3, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Husegaard  2002    27          2:50.91   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Schultz Hansen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Louise V. Hansson  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 50m Fly Drenge B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Husegaard  1998    86          49.33   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Stochholm  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 50m Fri Piger B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    201          39.67   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    148          43.97   
  Farum Svømmeklub                   
Nana I. Terney  2001    103          49.65   
  Farum Svømmeklub                   
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    94          51.21   
  Farum Svømmeklub                   
Lotte Kraglund Poulsen  2000    79          54.19   
  Farum Svømmeklub                   
Sascha Granild Mardov  2000    73          55.64   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    54          1:01.62   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Wendt Nielsen  2001    50          1:02.91   
  Farum Svømmeklub                   
Cecilie W. Jensen  2001    30          1:14.78   
  Farum Svømmeklub                   
10  Emilie Høj  2001    29          1:15.94   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 28, 50m Fri Drenge B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Scott Steenberg  2000    89          45.54   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    81          46.94   
  Farum Svømmeklub                   
Jacob Poulsen  2000    49          55.34   
  Farum Svømmeklub                   
Tim Aaslet  2000    39          59.78   
  Farum Svømmeklub                   
Nicklas Mundt  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Ryg Piger B3, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Crow  2002    45          1:12.09   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Schultz Hansen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Camilla Husegaard  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Louise V. Hansson  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Ryg Drenge B3, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Haugaard  2002    41          1:05.40   
  Farum Svømmeklub                   
Johannes K. Larsen  2002    35          1:09.12   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Riis Valore  2002              DNF   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 50m Fri Piger B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    220          38.49   
  Farum Svømmeklub                   
Katrine Drøgemüller  1999    111          48.39   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Isabella Skov  1999    100          50.15   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Kjeldsen  1999    53          1:01.99   
  Farum Svømmeklub                   
Lea Hasselstrøm  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Mundt  1997              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 32, 50m Fri Drenge B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Aaslet  1998    68          49.71   
  Farum Svømmeklub                   
Frederik Husegaard  1998    56          53.05   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Stochholm  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 43, 100m Bryst Piger B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Signe Heidemann  1999    236          1:41.42   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Isabella Skov  1999    72          2:30.57   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Kjeldsen  1999    72          2:30.61   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Nyborg  1999    48          2:53.09   
  Farum Svømmeklub                   
Lea Hasselstrøm  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Mundt  1997              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 44, 100m Bryst Drenge B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Husegaard  1998    104          1:58.37   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    102          1:59.04   
  Farum Svømmeklub                   
Mikkel Aaslet  1998    66          2:17.34   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Stochholm  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 45, 50m Ryg Piger B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    162          47.14   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    110          53.57   
  Farum Svømmeklub                   
Nana I. Terney  2001    86          58.33   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    82          59.17   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Høj  2001    39          1:15.54   
  Farum Svømmeklub                   
Cecilie W. Jensen  2001    32          1:21.35   
  Farum Svømmeklub                   
Alberte Thuesen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 46, 50m Ryg Drenge B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Nysøe Rehling  2001    78          52.87   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    59          58.11   
  Farum Svømmeklub                   
Jacob Poulsen  2000    32          1:11.28   
  Farum Svømmeklub                   
Tim Aaslet  2000    30          1:12.40   
  Farum Svømmeklub                   
Nicklas Mundt  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 47, 50m Fri Piger B3, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Husegaard  2002    32          1:13.25   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Crow  2002    30          1:15.06   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Schultz Hansen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Louise V. Hansson  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 48, 50m Fri Drenge B3, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Boris Steenberg  2002    37          1:01.07   
  Farum Svømmeklub                   
Rasmus Haugaard  2002    33          1:03.41   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Riis Valore  2002              DNF   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 49, 100m Medley Piger B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    196          1:39.45   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 50, 100m Medley Drenge B1, Finaler 12 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Elmholdt  1999    107          1:47.05   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    104          1:47.89   
  Farum Svømmeklub                   
Mathias Stochholm  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 51, 50m Bryst Piger B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lotte Kraglund Poulsen  2000    151          54.10   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    147          54.61   
  Farum Svømmeklub                   
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    146          54.71   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    119          58.63   
  Farum Svømmeklub                   
Flora Riemann  2001    77          1:07.57   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    75          1:08.22   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Høj  2001    48          1:19.08   
  Farum Svømmeklub                   
Cecilie W. Jensen  2001    46          1:20.27   
  Farum Svømmeklub                   
Therese Jacquerot  2000    20          1:45.74   
  Farum Svømmeklub                   
Julie Wendt Nielsen  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 52, 50m Bryst Drenge B2, Finaler 10 - 11 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Nysøe Rehling  2001    18          1:35.82   
  Farum Svømmeklub                   
Nicklas Mundt  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 53, 50m Bryst Piger B3, Finaler 9 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Husegaard  2002    57          1:14.83   
  Farum Svømmeklub                   
Louise V. Hansson  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.22  Udskriftsdato  06 marts 2011 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:06