Startliste Løb 1-38 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2011    Udskriftsdato  29 april 2011   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  14:05   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2011         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1392  Steenberg Thomas  1994  BIRKERØD  9403AE  50 m  4:16.02   
1361  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  50 m  4:28.33   
1296  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  4:29.91   
1383  Olczyk Andreas  1992  ALLERØD  9293AI  50 m  4:30.00   
1426  Kildholt Mads  1994  GTI  9485AC  50 m  4:32.79   
1425  Grodt Oliver  1994  GTI  9415AI  50 m  4:41.41   
1369  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  50 m  4:43.25   
1375  Lorenzen Frederik Høst  1996  HILLERØD  9655AF  50 m  4:54.08   
1306  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  4:57.78   
10  1377  Olsson Jonas Lagerbon  1995  HILLERØD  9521AE  50 m  5:00.11   
11  1395  Bloch Thorbjørn T. Peltz  1993  HELSINGE  9369AI  50 m  5:00.87   
12  1477  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  5:07.70   
13  1421  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  5:07.93   
14  1415  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  5:32.18   
15  1399  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  5:45.34   
16  1403  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  6:10.83   
17  1310  Jensen Jeppe Skov  1999  FARUM  9949AM  50 m  6:12.42   
18  1317  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m     
19  1308  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:05.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1382  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:27.47   
1287  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  4:37.65   
1289  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  50 m  4:40.04   
1388  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  4:44.94   
1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  4:50.60   
1378  Petersen Helena Daugbjerg  1997  HILLERØD  9734AI  50 m  4:56.92   
1422  Barrett Kathrine  1996  GTI  9688AF  50 m  4:58.03   
1365  Hansen Isabella Wedel  1996  HILLERØD  9678AH  50 m  5:02.21   
1367  Hauerbach Karoline  1995  HILLERØD  9568AO  50 m  5:04.14   
10  1476  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  5:20.36   
11  1430  Willumsen Rikke  1996  GTI  9644AL  50 m  5:20.64   
12  1318  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  50 m  5:23.13   
13  1409  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  5:24.55   
14  1407  Jeppsson Nicoline Fie  1997  HELSINGE  9774AG  50 m  5:26.64   
15  1360  Petersen Clara  1996  MK 31  9638AN  50 m  5:37.80   
16  1368  Jacobsen Nicoline  1996  HILLERØD  9692AQ  50 m  5:37.85   
17  1313  Korch Caroline S.  1996  FARUM  9636AB  50 m  5:40.77   
18  1305  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  5:43.88   
19  1309  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m     
 
Løb 3, 200m Rygsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1363  Gerlach Andreas  1995  HILLERØD  9527AK  50 m  2:11.57   
1413  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  HELSINGE  9441AC  50 m  2:13.78   
1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  2:23.37   
1427  Møhl Emil  1994  GTI  9413AC  50 m  2:26.28   
1441  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  2:27.93   
1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  2:32.81   
1311  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  2:36.60   
1475  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:39.82   
1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  2:55.35   
10  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  3:00.64   
11  1314  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  3:03.04   
12  1459  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  3:03.60   
13  1460  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  3:30.23   
14  1402  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  3:35.59   
15  1304  Eklund Peter Torp  1997  FARUM  9709AN  50 m     
16  1414  Pedersen Gustav  1997  HELSINGE  9785AK  50 m     
17  1410  Kreiner Jonathan  1998  HELSINGE  9815AK  50 m     
 
Løb 4, 200m Rygsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 2:13.61 2000-09-21 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1298  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  2:33.00   
1366  Hansen Stephanie  1996  HILLERØD  9622AA  50 m  2:33.84   
1288  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  2:37.72   
1364  Gosvig Karina Sørensen  1996  HILLERØD  9658AB  50 m  2:38.58   
1479  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  2:39.92   
1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  2:43.21   
1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  2:47.29   
1474  Bromose Louise  1999  LYNGBY  9924AH  50 m  2:52.26   
1480  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  2:52.49   
10  1408  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  2:56.15   
11  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  2:58.88   
12  1489  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  3:01.39   
13  1398  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  3:02.83   
14  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  3:13.20   
15  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  3:15.90   
16  1437  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m     
17  1302  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m     
18  1464  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1297  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  2:12.21   
1424  Dolang Martin  1994  GTI  9425AE  50 m  2:12.78   
1473  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  2:55.92   
1478  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  50 m  3:20.00   
1477  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  3:20.00   
1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m     
1303  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m     
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1429  Stuhr Henriette  1996  GTI  9644AB  50 m  2:35.00   
1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  2:46.12   
1482  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:57.28   
1472  Andersen Marie Skov  1998  LYNGBY  9874AN  50 m  3:15.00   
1479  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  3:20.00   
1476  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  3:20.00   
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1379  Pommersgaard Jon  1990  HILLERØD  9029AD  50 m  2:27.10   
1473  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  2:43.36   
1405  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  2:43.46   
1412  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  50 m  2:46.96   
1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  2:55.65   
1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  3:00.07   
1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  3:18.82   
1406  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  3:36.87   
1299  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1372  Lisbjerg Clara Amalie  1996  HILLERØD  9692AJ  50 m  2:45.32   
1370  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  50 m  2:47.13   
1373  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  50 m  2:50.78   
1371  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  50 m  2:53.12   
1362  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  50 m  2:53.42   
1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  3:05.61   
1359  Pedersen Josefine B.  1999  MK 31    50 m  3:08.09   
1394  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  3:19.05   
1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  3:23.93   
10  1502  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  4:03.18   
11  1457  Okkels Anna  1996  HOLBÆK  9664AY  50 m     
12  1416  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m     
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Mathias Gydesen (1988) 26.44 2006-07-06 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1291  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  27.41   
1441  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  28.51   
1286  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  50 m  29.00   
1428  Petersen Christian  1993  GTI  9373AB  50 m  29.43   
1427  Møhl Emil  1994  GTI  9413AC  50 m  29.86   
1363  Gerlach Andreas  1995  HILLERØD  9527AK  50 m  29.97   
1424  Dolang Martin  1994  GTI  9425AE  50 m  31.00   
1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  31.86   
1475  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  33.00   
10  1396  Christensen Simon E.  1992  HELSINGE  9243AA  50 m  34.21   
11  1478  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  50 m  34.58   
12  1481  Sieben Lasse  1997  LYNGBY  9739AD  50 m  35.86   
13  1421  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  36.50   
14  1375  Lorenzen Frederik Høst  1996  HILLERØD  9655AF  50 m  38.90   
15  1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  39.22   
16  1459  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  39.90   
17  1399  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  40.69   
18  1513  Jakobsen Lucas A.  1997  VÆRLØSE  9707AN  50 m  41.30   
19  1308  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  41.85   
20  1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  43.04   
21  1414  Pedersen Gustav  1997  HELSINGE  9785AK  50 m  43.07   
22  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m  43.19   
23  1403  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  43.72   
24  1444  Halby Mikkel  1999  HOLBÆK  9999AI  50 m  44.25   
25  1397  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  46.80   
26  1520  Nygaard-Rasch Chris  1998  VÆRLØSE  9867AR  50 m  49.53   
27  1514  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  50.89   
28  1452  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  52.04   
29  1443  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  52.46   
30  1348  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  53.37   
31  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m  53.90   
32  1522  Olesen Mark Pavon  1999  VÆRLØSE  9975AN  50 m  54.29   
33  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m  54.31   
34  1338  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m  59.59   
35  1344  Noga Nicolai  2002  FARUM  0235AC  50 m  1:01.95   
36  1466  Schrøder Rasmus  2000  HOLBÆK  0061AK  50 m  1:02.11   
37  1335  Drøgemüller Simon  2002  FARUM  0247AC  50 m  1:04.57   
38  1351  Valore Andreas Riis  2002  FARUM    50 m     
39  1315  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m     
40  1330  Andersen Patrick  2001  FARUM    50 m     
41  1306  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m     
42  1521  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m     
43  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m     
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 29.37 2000-07-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1295  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  50 m  30.06   
1293  Pedersen Camilla Tschikai  1991  FARUM  9148AB  50 m  32.40   
1364  Gosvig Karina Sørensen  1996  HILLERØD  9658AB  50 m  32.59   
1288  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  32.98   
1367  Hauerbach Karoline  1995  HILLERØD  9568AO  50 m  33.54   
1300  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  34.47   
1491  Henriksen Anna  1994  SOLRØD  9466AP  50 m  35.90   
1442  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  35.99   
1480  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  36.28   
10  1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  36.54   
11  1398  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  37.27   
12  1394  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  38.11   
13  1474  Bromose Louise  1999  LYNGBY  9924AH  50 m  38.25   
14  1371  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  50 m  38.53   
15  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  38.70   
16  1408  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  39.13   
17  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  40.78   
18  1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  41.17   
19  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  41.82   
20  1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  41.94   
21  1401  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  42.31   
22  1501  Norup Mathilde  1998  SOLRØD  9802AS  50 m  43.71   
23  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  44.58   
24  1499  Munch Alexandra  1996  SOLRØD  9658AT  50 m  44.73   
25  1325  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  47.37   
26  1329  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  47.79   
27  1515  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  47.82   
28  1505  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  49.17   
29  1435  Andersen Kristhine  2002  HOLBÆK  0296AA  50 m  50.32   
30  1454  Lauritsen Maja  1999  HOLBÆK  9994AP  50 m  50.43   
31  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m  51.42   
32  1327  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  52.14   
33  1455  Lyse Emma  2000  HOLBÆK  0082AR  50 m  52.95   
34  1456  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  53.26   
35  1436  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  53.69   
36  1502  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  54.22   
37  1326  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  55.68   
38  1524  Tindbæk Katrine Høyer  1999  VÆRLØSE  9988AU  50 m  56.53   
39  1347  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  59.67   
40  1333  Crow Emma  2002  FARUM  0224AI  50 m  1:01.14   
41  1503  Skou Cecilie Kirstine  2000  SOLRØD    50 m  1:11.16   
42  1331  Antvorskov Laura  2002  FARUM    50 m     
43  1332  Antvorskov Maja  2002  FARUM    50 m     
44  1334  Drøgemüller Katrine  1999  FARUM  9928AY  50 m     
45  1336  Hansson Louise  2003  FARUM    50 m     
46  1337  Hasselstrøm Lea  1999  FARUM    50 m     
47  1339  Hegnslund Vanessa E.  2001  FARUM    50 m     
48  1340  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m     
49  1342  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m     
50  1343  Nielsen Julie Wendt  2001  FARUM  0152AN  50 m     
51  1349  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM    50 m     
52  1350  Tømmerby Kirstine  1999  FARUM  9936AT  50 m     
53  1316  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  50 m     
54  1440  Christiansen Alberte  1999  HOLBÆK    50 m     
55  1312  Kall Clara  1999  FARUM  9996AE  50 m     
 
Løb 11, 50m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1294  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  23.16   
1379  Pommersgaard Jon  1990  HILLERØD  9029AD  50 m  25.33   
1297  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  25.36   
1405  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  25.76   
1441  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  25.81   
1413  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  HELSINGE  9441AC  50 m  25.89   
1412  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  50 m  25.97   
1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  26.13   
1369  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  50 m  27.04   
10  1396  Christensen Simon E.  1992  HELSINGE  9243AA  50 m  27.56   
11  1361  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  50 m  27.90   
12  1477  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  27.92   
13  1377  Olsson Jonas Lagerbon  1995  HILLERØD  9521AE  50 m  27.99   
14  1473  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  28.01   
15  1526  Ærenlund Rasmus  1992  VÆRLØSE  9259AA  50 m  28.14   
16  1512  Elsborg Lars  1994  VÆRLØSE  9419AC  50 m  28.56   
17  1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  28.84   
18  1519  Nielsen Philip  1991  VÆRLØSE  9161AD  50 m  29.51   
19  1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  30.05   
20  1468  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  31.60   
21  1415  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  31.80   
22  1523  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  31.91   
23  1509  Bech Thomas  1998  VÆRLØSE  9857AM  50 m  31.94   
24  1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  32.03   
25  1517  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  32.29   
26  1500  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  32.31   
27  1307  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  50 m  32.50   
28  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  32.62   
29  1317  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  33.20   
30  1399  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  33.20   
31  1301  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  33.31   
32  1516  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  33.33   
33  1460  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  33.33   
34  1406  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  33.73   
35  1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  34.14   
36  1513  Jakobsen Lucas A.  1997  VÆRLØSE  9707AN  50 m  34.25   
37  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m  34.62   
38  1444  Halby Mikkel  1999  HOLBÆK  9999AI  50 m  35.30   
39  1446  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m  36.17   
40  1414  Pedersen Gustav  1997  HELSINGE  9785AK  50 m  36.94   
41  1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  37.12   
42  1403  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  37.31   
43  1310  Jensen Jeppe Skov  1999  FARUM  9949AM  50 m  37.39   
44  1402  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  38.73   
45  1461  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  50 m  39.33   
46  1514  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  39.58   
47  1522  Olesen Mark Pavon  1999  VÆRLØSE  9975AN  50 m  39.86   
48  1324  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  40.01   
49  1323  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  40.19   
50  1520  Nygaard-Rasch Chris  1998  VÆRLØSE  9867AR  50 m  40.47   
51  1434  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  50 m  40.54   
52  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m  41.41   
53  1443  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  41.44   
54  1496  Munch-Jensen Nicolas L  1999  SOLRØD    50 m  41.83   
55  1452  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  44.02   
56  1348  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  44.23   
57  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m  45.07   
58  1466  Schrøder Rasmus  2000  HOLBÆK  0061AK  50 m  47.20   
59  1521  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m  47.49   
60  1495  Knudsen Simon Kjær  1999  SOLRØD    50 m  50.76   
61  1344  Noga Nicolai  2002  FARUM  0235AC  50 m  52.19   
62  1335  Drøgemüller Simon  2002  FARUM  0247AC  50 m  54.58   
63  1338  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m  59.43   
64  1330  Andersen Patrick  2001  FARUM    50 m     
65  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m     
66  1463  Palmø Theodor  2002  HOLBÆK    50 m     
67  1351  Valore Andreas Riis  2002  FARUM    50 m     
 
Løb 12, 50m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.62 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 26.14 2003-06-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1289  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  50 m  27.82   
1292  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  28.30   
1298  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  28.59   
1476  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  29.69   
1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  29.70   
1442  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  29.77   
1287  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  29.83   
1365  Hansen Isabella Wedel  1996  HILLERØD  9678AH  50 m  29.84   
1380  Wibom Marie-Louise  1996  HILLERØD  9656AP  50 m  29.95   
10  1372  Lisbjerg Clara Amalie  1996  HILLERØD  9692AJ  50 m  30.06   
11  1358  Lisakowski Julia  1994  MK 31    50 m  30.23   
12  1485  Vistisen Helene  1997  LYNGBY  9732AR  50 m  30.36   
13  1518  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  30.37   
14  1484  Vange Sif  1997  LYNGBY  9754AB  50 m  30.51   
15  1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  30.63   
16  1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  30.66   
17  1430  Willumsen Rikke  1996  GTI  9644AL  50 m  30.69   
18  1482  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  30.82   
19  1479  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  30.86   
20  1378  Petersen Helena Daugbjerg  1997  HILLERØD  9734AI  50 m  30.99   
21  1483  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  50 m  31.27   
22  1491  Henriksen Anna  1994  SOLRØD  9466AP  50 m  31.34   
23  1409  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  31.79   
24  1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  31.88   
25  1453  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  32.38   
26  1398  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  32.50   
27  1318  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  50 m  32.69   
28  1408  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  32.79   
29  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  32.86   
30  1407  Jeppsson Nicoline Fie  1997  HELSINGE  9774AG  50 m  32.89   
31  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  33.82   
32  1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  34.27   
33  1360  Petersen Clara  1996  MK 31  9638AN  50 m  34.56   
34  1464  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m  34.57   
35  1489  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  34.60   
36  1305  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  35.11   
37  1416  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  35.60   
38  1501  Norup Mathilde  1998  SOLRØD  9802AS  50 m  36.38   
39  1456  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  36.75   
40  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  38.09   
41  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  38.20   
42  1302  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  38.27   
43  1436  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  39.82   
44  1455  Lyse Emma  2000  HOLBÆK  0082AR  50 m  41.43   
45  1493  Hjort Signe  1995  SOLRØD  9542AZ  50 m  42.76   
46  1327  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  44.32   
47  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m  44.79   
48  1454  Lauritsen Maja  1999  HOLBÆK  9994AP  50 m  44.95   
49  1435  Andersen Kristhine  2002  HOLBÆK  0296AA  50 m  45.81   
50  1326  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  46.43   
51  1373  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  50 m  47.98   
52  1524  Tindbæk Katrine Høyer  1999  VÆRLØSE  9988AU  50 m  48.10   
53  1503  Skou Cecilie Kirstine  2000  SOLRØD    50 m  48.21   
54  1504  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD    50 m  48.65   
55  1334  Drøgemüller Katrine  1999  FARUM  9928AY  50 m  48.89   
56  1346  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  51.71   
57  1345  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  54.69   
58  1340  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  58.20   
59  1347  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:01.12   
60  1343  Nielsen Julie Wendt  2001  FARUM  0152AN  50 m  1:03.41   
61  1342  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  1:03.70   
62  1333  Crow Emma  2002  FARUM  0224AI  50 m  1:03.81   
63  1494  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  1:10.90   
64  1498  Mikkelsen Anna  2000  SOLRØD    50 m  1:32.18   
65  1515  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m     
66  1331  Antvorskov Laura  2002  FARUM    50 m     
67  1332  Antvorskov Maja  2002  FARUM    50 m     
68  1336  Hansson Louise  2003  FARUM    50 m     
69  1337  Hasselstrøm Lea  1999  FARUM    50 m     
70  1339  Hegnslund Vanessa E.  2001  FARUM    50 m     
71  1440  Christiansen Alberte  1999  HOLBÆK    50 m     
72  1350  Tømmerby Kirstine  1999  FARUM  9936AT  50 m     
73  1437  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m     
74  1349  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM    50 m     
 
Løb 13, 400m Medley Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1381  Bak Marcus  1991  ALLERØD  9199AF  50 m  4:39.75   
1299  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  4:43.74   
1393  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  4:54.28   
1389  Gustafsson Frederik  1993  BIRKERØD  9387AC  50 m  4:55.00   
1384  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  50 m  4:55.00   
1385  Ortmann Andreas  1991  ALLERØD  9169AC  50 m  4:57.82   
1428  Petersen Christian  1993  GTI  9373AB  50 m  4:59.32   
1391  Schäfer Bjarke  1993  BIRKERØD  9305AB  50 m  5:09.26   
1296  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  5:12.11   
10  1417  Røssel Christian  1995  HELSINGE  9525AN  50 m  5:22.80   
11  1303  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  5:46.21   
12  1500  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  6:24.75   
13  1315  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m     
14  1311  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m     
15  1307  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  50 m     
 
Løb 14, 400m Medley Damer 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 4:57.25 2008-07-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1387  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  50 m  5:13.97   
1386  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  5:22.12   
1429  Stuhr Henriette  1996  GTI  9644AB  50 m  5:22.47   
1368  Jacobsen Nicoline  1996  HILLERØD  9692AQ  50 m  5:50.54   
1312  Kall Clara  1999  FARUM  9996AE  50 m  7:02.34   
1401  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m     
1316  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  50 m     
 
Løb 15, 100m Butterfly Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 54.71 2009-04-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1390  Jensen Mads  1991  BIRKERØD  9179AA  50 m  57.30   
1294  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  58.91   
1424  Dolang Martin  1994  GTI  9425AE  50 m  59.90   
1297  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  1:00.93   
1425  Grodt Oliver  1994  GTI  9415AI  50 m  1:08.60   
1356  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  50 m  1:11.21   
1478  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  50 m  1:15.11   
1415  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  1:22.49   
1301  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  1:25.28   
10  1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  1:27.43   
11  1460  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  1:28.01   
12  1509  Bech Thomas  1998  VÆRLØSE  9857AM  50 m  1:29.38   
13  1459  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  1:30.01   
14  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:30.21   
15  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m     
16  1461  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  50 m     
17  1434  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  50 m     
18  1314  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m     
19  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m     
20  1304  Eklund Peter Torp  1997  FARUM  9709AN  50 m     
21  1519  Nielsen Philip  1991  VÆRLØSE  9161AD  50 m     
 
Løb 16, 100m Butterfly Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.58 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1295  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  50 m  1:01.98   
1288  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  1:02.01   
1364  Gosvig Karina Sørensen  1996  HILLERØD  9658AB  50 m  1:09.05   
1376  Olsson Cecilie Lagerbon  1991  HILLERØD  9162AE  50 m  1:10.43   
1300  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  1:11.67   
1422  Barrett Kathrine  1996  GTI  9688AF  50 m  1:11.89   
1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  1:12.12   
1292  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  1:13.75   
1518  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  1:14.08   
10  1370  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  50 m  1:14.47   
11  1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  1:14.67   
12  1373  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  50 m  1:15.43   
13  1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  1:15.56   
14  1358  Lisakowski Julia  1994  MK 31    50 m  1:22.27   
15  1472  Andersen Marie Skov  1998  LYNGBY  9874AN  50 m  1:24.33   
16  1362  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  50 m  1:27.08   
17  1416  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  1:29.20   
18  1453  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  1:32.83   
19  1489  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  1:42.88   
20  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m     
21  1407  Jeppsson Nicoline Fie  1997  HELSINGE  9774AG  50 m     
 
Løb 17, 800m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1412  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  50 m  9:14.00   
1426  Kildholt Mads  1994  GTI  9485AC  50 m  9:25.98   
 
Løb 18, 1500m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1374  Lohse Thea Mundt  1994  HILLERØD  9452AQ  50 m  18:48.89   
1366  Hansen Stephanie  1996  HILLERØD  9622AA  50 m  18:52.63   
1313  Korch Caroline S.  1996  FARUM  9636AB  50 m     
 
Løb 19, 100m Brystsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1291  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  1:05.27   
1473  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  1:14.56   
1526  Ærenlund Rasmus  1992  VÆRLØSE  9259AA  50 m  1:18.05   
1296  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  1:19.65   
1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  1:19.66   
1428  Petersen Christian  1993  GTI  9373AB  50 m  1:21.12   
1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  1:22.45   
1512  Elsborg Lars  1994  VÆRLØSE  9419AC  50 m  1:23.42   
1303  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:23.60   
10  1306  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  1:25.21   
11  1475  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  1:25.92   
12  1523  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  1:28.57   
13  1468  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  1:30.88   
14  1517  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  1:38.01   
15  1516  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  1:41.97   
16  1406  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  1:43.12   
17  1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  1:51.45   
18  1446  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m  1:52.68   
19  1461  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  50 m  1:54.80   
20  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m  1:58.27   
21  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m  2:00.87   
22  1444  Halby Mikkel  1999  HOLBÆK  9999AI  50 m  2:02.12   
23  1311  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m     
24  1397  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m     
25  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m     
 
Løb 20, 100m Brystsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1372  Lisbjerg Clara Amalie  1996  HILLERØD  9692AJ  50 m  1:16.36   
1370  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  50 m  1:21.71   
1376  Olsson Cecilie Lagerbon  1991  HILLERØD  9162AE  50 m  1:22.39   
1442  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  1:24.04   
1482  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  1:26.04   
1429  Stuhr Henriette  1996  GTI  9644AB  50 m  1:26.07   
1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  1:29.04   
1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  1:29.76   
1505  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  1:55.46   
10  1346  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  1:55.66   
11  1502  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  1:56.42   
12  1345  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  1:56.82   
13  1493  Hjort Signe  1995  SOLRØD  9542AZ  50 m  1:58.64   
14  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  1:59.65   
15  1498  Mikkelsen Anna  2000  SOLRØD    50 m  2:01.97   
16  1328  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  50 m  2:05.80   
17  1515  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  2:11.90   
18  1326  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  2:29.92   
19  1464  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m     
20  1329  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m     
21  1440  Christiansen Alberte  1999  HOLBÆK    50 m     
 
Løb 21, 100m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 50.76 2011-04-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1294  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  50.68   
1290  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  50 m  53.36   
1299  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  54.24   
1297  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  54.56   
1286  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  50 m  54.60   
1379  Pommersgaard Jon  1990  HILLERØD  9029AD  50 m  55.00   
1413  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  HELSINGE  9441AC  50 m  55.98   
1405  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  57.64   
1441  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  58.46   
10  1427  Møhl Emil  1994  GTI  9413AC  50 m  58.89   
11  1425  Grodt Oliver  1994  GTI  9415AI  50 m  58.98   
12  1417  Røssel Christian  1995  HELSINGE  9525AN  50 m  59.49   
13  1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  59.54   
14  1369  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  50 m  1:01.42   
15  1361  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  50 m  1:01.81   
16  1512  Elsborg Lars  1994  VÆRLØSE  9419AC  50 m  1:02.07   
17  1526  Ærenlund Rasmus  1992  VÆRLØSE  9259AA  50 m  1:02.43   
18  1377  Olsson Jonas Lagerbon  1995  HILLERØD  9521AE  50 m  1:03.57   
19  1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  1:03.87   
20  1356  Drevskich Victor  1996  MK 31  9631AE  50 m  1:05.57   
21  1519  Nielsen Philip  1991  VÆRLØSE  9161AD  50 m  1:06.12   
22  1375  Lorenzen Frederik Høst  1996  HILLERØD  9655AF  50 m  1:06.86   
23  1477  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  1:07.35   
24  1421  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  1:08.25   
25  1481  Sieben Lasse  1997  LYNGBY  9739AD  50 m  1:09.16   
26  1523  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  1:09.68   
27  1509  Bech Thomas  1998  VÆRLØSE  9857AM  50 m  1:09.94   
28  1468  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  1:11.02   
29  1307  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  50 m  1:11.40   
30  1315  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  1:11.61   
31  1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  1:12.00   
32  1460  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  1:12.46   
33  1459  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  1:12.59   
34  1317  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  1:12.81   
35  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:12.95   
36  1517  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  1:13.46   
37  1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  1:13.98   
38  1500  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  1:14.07   
39  1513  Jakobsen Lucas A.  1997  VÆRLØSE  9707AN  50 m  1:15.11   
40  1399  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  1:15.11   
41  1516  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  1:16.22   
42  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m  1:19.03   
43  1304  Eklund Peter Torp  1997  FARUM  9709AN  50 m  1:19.37   
44  1301  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  1:19.38   
45  1406  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  1:19.64   
46  1308  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  1:20.75   
47  1414  Pedersen Gustav  1997  HELSINGE  9785AK  50 m  1:21.70   
48  1310  Jensen Jeppe Skov  1999  FARUM  9949AM  50 m  1:21.92   
49  1446  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m  1:22.43   
50  1403  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  1:23.21   
51  1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  1:23.72   
52  1323  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  1:24.00   
53  1514  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  1:25.73   
54  1324  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  1:26.09   
55  1314  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  1:26.63   
56  1402  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  1:28.09   
57  1520  Nygaard-Rasch Chris  1998  VÆRLØSE  9867AR  50 m  1:29.16   
58  1522  Olesen Mark Pavon  1999  VÆRLØSE  9975AN  50 m  1:30.66   
59  1496  Munch-Jensen Nicolas L  1999  SOLRØD    50 m  1:34.95   
60  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m  1:35.93   
61  1521  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m  1:42.39   
62  1434  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  50 m  1:47.08   
63  1443  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  1:47.45   
64  1452  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  1:49.74   
65  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m  1:53.29   
66  1466  Schrøder Rasmus  2000  HOLBÆK  0061AK  50 m  2:05.05   
67  1495  Knudsen Simon Kjær  1999  SOLRØD    50 m  2:07.12   
68  1348  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m     
69  1415  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m     
 
Løb 22, 100m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Ø. Nielsen (1996) 56.40 2011-03-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1288  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  1:00.09   
1289  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  50 m  1:01.85   
1376  Olsson Cecilie Lagerbon  1991  HILLERØD  9162AE  50 m  1:02.50   
1292  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  1:02.83   
1300  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  1:03.29   
1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  1:03.30   
1287  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  1:04.11   
1422  Barrett Kathrine  1996  GTI  9688AF  50 m  1:05.50   
1358  Lisakowski Julia  1994  MK 31    50 m  1:06.53   
10  1380  Wibom Marie-Louise  1996  HILLERØD  9656AP  50 m  1:06.64   
11  1378  Petersen Helena Daugbjerg  1997  HILLERØD  9734AI  50 m  1:06.67   
12  1365  Hansen Isabella Wedel  1996  HILLERØD  9678AH  50 m  1:07.00   
13  1476  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  1:07.14   
14  1518  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  1:07.20   
15  1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  1:07.76   
16  1484  Vange Sif  1997  LYNGBY  9754AB  50 m  1:08.09   
17  1430  Willumsen Rikke  1996  GTI  9644AL  50 m  1:08.16   
18  1485  Vistisen Helene  1997  LYNGBY  9732AR  50 m  1:08.29   
19  1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  1:09.55   
20  1367  Hauerbach Karoline  1995  HILLERØD  9568AO  50 m  1:09.58   
21  1483  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  50 m  1:10.22   
22  1472  Andersen Marie Skov  1998  LYNGBY  9874AN  50 m  1:11.48   
23  1409  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  1:11.80   
24  1408  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:11.92   
25  1479  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  1:11.95   
26  1491  Henriksen Anna  1994  SOLRØD  9466AP  50 m  1:12.19   
27  1407  Jeppsson Nicoline Fie  1997  HELSINGE  9774AG  50 m  1:12.31   
28  1318  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  50 m  1:12.40   
29  1480  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  1:12.43   
30  1368  Jacobsen Nicoline  1996  HILLERØD  9692AQ  50 m  1:12.47   
31  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  1:12.58   
32  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  1:13.17   
33  1398  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  1:13.27   
34  1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  1:13.83   
35  1371  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  50 m  1:13.90   
36  1394  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  1:13.91   
37  1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  1:13.99   
38  1474  Bromose Louise  1999  LYNGBY  9924AH  50 m  1:14.01   
39  1305  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  1:14.85   
40  1453  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  1:15.08   
41  1360  Petersen Clara  1996  MK 31  9638AN  50 m  1:15.93   
42  1464  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m  1:16.61   
43  1489  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  1:16.97   
44  1316  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  50 m  1:18.71   
45  1416  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  1:20.64   
46  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  1:24.05   
47  1501  Norup Mathilde  1998  SOLRØD  9802AS  50 m  1:24.45   
48  1437  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  1:24.62   
49  1302  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:25.19   
50  1329  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  1:25.29   
51  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  1:25.86   
52  1401  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  1:32.23   
53  1505  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  1:35.04   
54  1493  Hjort Signe  1995  SOLRØD  9542AZ  50 m  1:40.56   
55  1502  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  1:43.97   
56  1327  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  1:46.97   
57  1436  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  1:48.17   
58  1454  Lauritsen Maja  1999  HOLBÆK  9994AP  50 m  1:48.23   
59  1325  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:49.12   
60  1503  Skou Cecilie Kirstine  2000  SOLRØD    50 m  1:49.71   
61  1504  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD    50 m  1:50.75   
62  1435  Andersen Kristhine  2002  HOLBÆK  0296AA  50 m  1:52.54   
63  1488  Nielsen Frederikke Amund  1999  SOLRØD    50 m  1:58.81   
64  1494  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  2:20.56   
65  1455  Lyse Emma  2000  HOLBÆK  0082AR  50 m     
66  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m     
67  1456  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m     
 
Løb 23, 4X100m Medley Herrer 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS (1988) 3:53.45 2006-04-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1285  Farum Herrer  1990  FARUM    50 m  3:50.00   
1470  Lyngby Drenge  1995  LYNGBY    50 m  4:50.00   
1319  Farum Drenge 1  1997  FARUM    50 m  5:00.00   
1320  Farum Drenge 2  1998  FARUM    50 m  5:00.00   
1433  Holbæk Pack  1996  HOLBÆK    50 m     
 
Løb 24, 4X100m Medley Damer 
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:24.19 2010-04-01 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1284  Farum Damer  1993  FARUM    50 m  4:35.00   
1471  Lyngby Piger  1996  LYNGBY    50 m  5:00.00   
1321  Farum Piger 1  1998  FARUM    50 m  5:10.00   
1322  Farum Piger 2  1999  FARUM    50 m  5:15.00   
1486  Solrød Sælerne 1  1995  SOLRØD    50 m     
1432  Holbæk Kittens  1997  HOLBÆK    50 m     
1431  Holbæk Angels  1993  HOLBÆK    50 m     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1291  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  29.96   
1441  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  33.04   
1473  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  34.56   
1526  Ærenlund Rasmus  1992  VÆRLØSE  9259AA  50 m  35.59   
1427  Møhl Emil  1994  GTI  9413AC  50 m  35.66   
1512  Elsborg Lars  1994  VÆRLØSE  9419AC  50 m  37.66   
1396  Christensen Simon E.  1992  HELSINGE  9243AA  50 m  38.25   
1306  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  38.57   
1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  39.30   
10  1481  Sieben Lasse  1997  LYNGBY  9739AD  50 m  39.79   
11  1523  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  40.48   
12  1451  Kristiansen Sebastian  1993  HOLBÆK  9349AD  50 m  41.14   
13  1475  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  41.45   
14  1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  42.15   
15  1406  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  46.44   
16  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  47.79   
17  1516  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  48.49   
18  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m  54.22   
19  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m  54.73   
20  1467  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  57.62   
21  1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  58.59   
22  1495  Knudsen Simon Kjær  1999  SOLRØD    50 m  59.96   
23  1522  Olesen Mark Pavon  1999  VÆRLØSE  9975AN  50 m  1:08.53   
24  1335  Drøgemüller Simon  2002  FARUM  0247AC  50 m  1:26.38   
25  1315  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m     
26  1338  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m     
27  1304  Eklund Peter Torp  1997  FARUM  9709AN  50 m     
28  1330  Andersen Patrick  2001  FARUM    50 m     
29  1307  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  50 m     
30  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m     
31  1344  Noga Nicolai  2002  FARUM  0235AC  50 m     
32  1351  Valore Andreas Riis  2002  FARUM    50 m     
33  1311  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m     
34  1521  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m     
35  1517  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m     
36  1458  Olufsen Robin  1998  HOLBÆK  9841AJ  50 m     
37  1310  Jensen Jeppe Skov  1999  FARUM  9949AM  50 m     
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1362  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  50 m  37.00   
1370  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  50 m  37.01   
1368  Jacobsen Nicoline  1996  HILLERØD  9692AQ  50 m  37.88   
1373  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  50 m  37.96   
1371  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  50 m  38.05   
1442  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  39.41   
1374  Lohse Thea Mundt  1994  HILLERØD  9452AQ  50 m  39.90   
1380  Wibom Marie-Louise  1996  HILLERØD  9656AP  50 m  40.56   
1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  41.71   
10  1358  Lisakowski Julia  1994  MK 31    50 m  42.08   
11  1359  Pedersen Josefine B.  1999  MK 31    50 m  42.10   
12  1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  43.53   
13  1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  43.58   
14  1394  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  43.99   
15  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  44.92   
16  1457  Okkels Anna  1996  HOLBÆK  9664AY  50 m  45.77   
17  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  45.85   
18  1357  Ferdinansen Rikke  1997  MK 31  9726AZ  50 m  46.09   
19  1355  Brylov Sarah  1997  MK 31  9742AH  50 m  47.27   
20  1499  Munch Alexandra  1996  SOLRØD  9658AT  50 m  47.50   
21  1401  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  50.09   
22  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  52.88   
23  1345  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  54.01   
24  1505  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  54.55   
25  1346  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  55.33   
26  1325  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  58.29   
27  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m  1:00.87   
28  1328  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  50 m  1:02.30   
29  1340  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  1:03.06   
30  1347  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:09.22   
31  1503  Skou Cecilie Kirstine  2000  SOLRØD    50 m  1:15.24   
32  1498  Mikkelsen Anna  2000  SOLRØD    50 m  1:27.06   
33  1494  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  1:27.13   
34  1331  Antvorskov Laura  2002  FARUM    50 m     
35  1332  Antvorskov Maja  2002  FARUM    50 m     
36  1333  Crow Emma  2002  FARUM  0224AI  50 m     
37  1334  Drøgemüller Katrine  1999  FARUM  9928AY  50 m     
38  1336  Hansson Louise  2003  FARUM    50 m     
39  1337  Hasselstrøm Lea  1999  FARUM    50 m     
40  1339  Hegnslund Vanessa E.  2001  FARUM    50 m     
41  1305  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m     
42  1343  Nielsen Julie Wendt  2001  FARUM  0152AN  50 m     
43  1349  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM    50 m     
44  1350  Tømmerby Kirstine  1999  FARUM  9936AT  50 m     
45  1313  Korch Caroline S.  1996  FARUM  9636AB  50 m     
46  1312  Kall Clara  1999  FARUM  9996AE  50 m     
47  1515  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m     
48  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m     
49  1342  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m     
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1379  Pommersgaard Jon  1990  HILLERØD  9029AD  50 m  27.37   
1405  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  28.70   
1428  Petersen Christian  1993  GTI  9373AB  50 m  29.21   
1425  Grodt Oliver  1994  GTI  9415AI  50 m  29.91   
1506  Wood-Kurland Kristian M.  1994  SOLRØD  9411AQ  50 m  31.02   
1396  Christensen Simon E.  1992  HELSINGE  9243AA  50 m  31.67   
1303  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  33.59   
1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  35.21   
1478  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  50 m  35.33   
10  1509  Bech Thomas  1998  VÆRLØSE  9857AM  50 m  37.31   
11  1399  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  39.56   
12  1500  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  40.89   
13  1414  Pedersen Gustav  1997  HELSINGE  9785AK  50 m  44.69   
14  1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  46.48   
15  1397  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  47.43   
16  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m  49.83   
17  1467  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  49.98   
18  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m  50.73   
19  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m  50.94   
20  1520  Nygaard-Rasch Chris  1998  VÆRLØSE  9867AR  50 m  57.09   
21  1496  Munch-Jensen Nicolas L  1999  SOLRØD    50 m  1:15.21   
22  1314  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m     
23  1522  Olesen Mark Pavon  1999  VÆRLØSE  9975AN  50 m     
24  1297  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m     
 
Løb 28, 50m Butterfly Damer 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1295  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  50 m  28.22   
1309  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  31.50   
1376  Olsson Cecilie Lagerbon  1991  HILLERØD  9162AE  50 m  31.93   
1518  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  32.57   
1430  Willumsen Rikke  1996  GTI  9644AL  50 m  32.63   
1482  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  32.69   
1366  Hansen Stephanie  1996  HILLERØD  9622AA  50 m  32.80   
1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  32.81   
1422  Barrett Kathrine  1996  GTI  9688AF  50 m  32.83   
10  1442  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  33.07   
11  1479  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  33.13   
12  1365  Hansen Isabella Wedel  1996  HILLERØD  9678AH  50 m  33.21   
13  1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  33.28   
14  1292  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  33.40   
15  1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  34.50   
16  1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  34.78   
17  1398  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  35.35   
18  1483  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  50 m  36.23   
19  1453  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  36.57   
20  1407  Jeppsson Nicoline Fie  1997  HELSINGE  9774AG  50 m  36.66   
21  1480  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  36.87   
22  1472  Andersen Marie Skov  1998  LYNGBY  9874AN  50 m  36.99   
23  1416  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  37.73   
24  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  38.09   
25  1485  Vistisen Helene  1997  LYNGBY  9732AR  50 m  38.43   
26  1359  Pedersen Josefine B.  1999  MK 31    50 m  39.86   
27  1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  39.99   
28  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  41.15   
29  1316  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  50 m  42.36   
30  1437  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  43.00   
31  1457  Okkels Anna  1996  HOLBÆK  9664AY  50 m  44.20   
32  1474  Bromose Louise  1999  LYNGBY  9924AH  50 m  44.90   
33  1505  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  45.65   
34  1501  Norup Mathilde  1998  SOLRØD  9802AS  50 m  49.66   
35  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  52.21   
36  1328  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  50 m     
37  1298  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m     
38  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m     
39  1312  Kall Clara  1999  FARUM  9996AE  50 m     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1294  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  1:49.25   
1299  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  1:57.52   
1413  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  HELSINGE  9441AC  50 m  1:59.41   
1412  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  50 m  2:00.35   
1379  Pommersgaard Jon  1990  HILLERØD  9029AD  50 m  2:02.41   
1417  Røssel Christian  1995  HELSINGE  9525AN  50 m  2:07.18   
1424  Dolang Martin  1994  GTI  9425AE  50 m  2:07.56   
1296  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  2:09.50   
1451  Kristiansen Sebastian  1993  HOLBÆK  9349AD  50 m  2:11.33   
10  1425  Grodt Oliver  1994  GTI  9415AI  50 m  2:11.61   
11  1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  2:11.80   
12  1441  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  2:11.96   
13  1526  Ærenlund Rasmus  1992  VÆRLØSE  9259AA  50 m  2:15.00   
14  1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  2:15.05   
15  1369  Kempff-Andersen Sebastian  1996  HILLERØD  9647AB  50 m  2:16.20   
16  1512  Elsborg Lars  1994  VÆRLØSE  9419AC  50 m  2:17.69   
17  1377  Olsson Jonas Lagerbon  1995  HILLERØD  9521AE  50 m  2:20.35   
18  1375  Lorenzen Frederik Høst  1996  HILLERØD  9655AF  50 m  2:20.37   
19  1477  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  2:20.80   
20  1506  Wood-Kurland Kristian M.  1994  SOLRØD  9411AQ  50 m  2:24.54   
21  1421  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  2:26.83   
22  1415  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  2:27.20   
23  1311  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  2:28.07   
24  1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  2:29.18   
25  1317  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  2:30.91   
26  1307  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  50 m  2:35.65   
27  1523  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  2:40.09   
28  1301  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  2:40.61   
29  1399  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  2:41.11   
30  1509  Bech Thomas  1998  VÆRLØSE  9857AM  50 m  2:42.22   
31  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  2:42.35   
32  1500  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  2:47.87   
33  1304  Eklund Peter Torp  1997  FARUM  9709AN  50 m  2:47.99   
34  1308  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  2:50.46   
35  1310  Jensen Jeppe Skov  1999  FARUM  9949AM  50 m  2:55.01   
36  1403  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  2:55.75   
37  1410  Kreiner Jonathan  1998  HELSINGE  9815AK  50 m  2:56.82   
38  1517  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  3:02.99   
39  1467  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  3:18.57   
40  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m  3:36.12   
41  1402  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  3:36.27   
42  1496  Munch-Jensen Nicolas L  1999  SOLRØD    50 m  3:48.55   
43  1406  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m     
44  1458  Olufsen Robin  1998  HOLBÆK  9841AJ  50 m     
45  1323  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m     
46  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m     
47  1516  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m     
48  1521  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m     
49  1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1289  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  50 m  2:12.94   
1287  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  2:14.69   
1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  2:16.35   
1295  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  50 m  2:17.58   
1374  Lohse Thea Mundt  1994  HILLERØD  9452AQ  50 m  2:17.83   
1288  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  2:18.35   
1422  Barrett Kathrine  1996  GTI  9688AF  50 m  2:23.00   
1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  2:23.10   
1358  Lisakowski Julia  1994  MK 31    50 m  2:23.34   
10  1309  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  2:25.78   
11  1476  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  2:27.52   
12  1518  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  2:27.98   
13  1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  2:33.11   
14  1409  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  2:33.51   
15  1484  Vange Sif  1997  LYNGBY  9754AB  50 m  2:36.79   
16  1357  Ferdinansen Rikke  1997  MK 31  9726AZ  50 m  2:38.29   
17  1408  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  2:40.15   
18  1360  Petersen Clara  1996  MK 31  9638AN  50 m  2:40.19   
19  1453  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  2:42.39   
20  1355  Brylov Sarah  1997  MK 31  9742AH  50 m  2:42.71   
21  1354  Atkins Phoebe Linde  2000  MK 31  0058AA  50 m  2:47.31   
22  1305  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  2:51.43   
23  1457  Okkels Anna  1996  HOLBÆK  9664AY  50 m  2:59.03   
24  1437  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  3:12.93   
25  1504  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD    50 m  3:29.81   
26  1497  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD    50 m  3:30.21   
27  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  3:36.39   
28  1502  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  3:58.61   
29  1515  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  4:15.65   
30  1490  Razik Yassmin Hazem  2000  SOLRØD    50 m  4:19.84   
31  1401  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  5:06.29   
32  1416  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m     
33  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m     
34  1302  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m     
35  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m     
 
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1286  Ammekilde Nikolai  1990  FARUM  9007AE  50 m  17:30.00   
1361  Blidarevic Stefan  1996  HILLERØD  9607AF  50 m  17:39.74   
1426  Kildholt Mads  1994  GTI  9485AC  50 m  18:16.76   
1315  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m     
1303  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m     
 
Løb 32, 800m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1378  Petersen Helena Daugbjerg  1997  HILLERØD  9734AI  50 m  9:50.22   
1364  Gosvig Karina Sørensen  1996  HILLERØD  9658AB  50 m  10:09.44   
1313  Korch Caroline S.  1996  FARUM  9636AB  50 m     
1312  Kall Clara  1999  FARUM  9996AE  50 m     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.66 2010-04-02 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 57.15 2011-04-02 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1363  Gerlach Andreas  1995  HILLERØD  9527AK  50 m  1:01.08   
1428  Petersen Christian  1993  GTI  9373AB  50 m  1:02.28   
1427  Møhl Emil  1994  GTI  9413AC  50 m  1:06.25   
1424  Dolang Martin  1994  GTI  9425AE  50 m  1:06.61   
1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  1:07.76   
1492  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  1:11.04   
1475  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  1:13.01   
1478  Mathiassen Laurits  1997  LYNGBY  9777AC  50 m  1:17.61   
1481  Sieben Lasse  1997  LYNGBY  9739AD  50 m  1:18.32   
10  1421  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  1:18.66   
11  1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  1:25.24   
12  1400  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  1:26.35   
13  1414  Pedersen Gustav  1997  HELSINGE  9785AK  50 m  1:31.95   
14  1403  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  1:32.33   
15  1500  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  1:38.49   
16  1402  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  1:41.45   
17  1520  Nygaard-Rasch Chris  1998  VÆRLØSE  9867AR  50 m  1:44.82   
18  1324  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  1:46.82   
19  1522  Olesen Mark Pavon  1999  VÆRLØSE  9975AN  50 m  1:49.15   
20  1521  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m  1:53.55   
21  1495  Knudsen Simon Kjær  1999  SOLRØD    50 m  1:58.45   
22  1323  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  2:01.87   
23  1512  Elsborg Lars  1994  VÆRLØSE  9419AC  50 m     
24  1458  Olufsen Robin  1998  HOLBÆK  9841AJ  50 m     
25  1306  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m     
26  1410  Kreiner Jonathan  1998  HELSINGE  9815AK  50 m     
27  1525  Vindberg Morten  1998  VÆRLØSE  9855AR  50 m     
28  1348  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m     
29  1344  Noga Nicolai  2002  FARUM  0235AC  50 m     
30  1341  Husegaard Frederik  1998  FARUM  9841AT  50 m     
31  1335  Drøgemüller Simon  2002  FARUM  0247AC  50 m     
32  1308  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1295  Refn Mie  1993  FARUM  9342AB  50 m  1:06.10   
1365  Hansen Isabella Wedel  1996  HILLERØD  9678AH  50 m  1:09.54   
1289  Gadfelt Julie Marie  1996  FARUM  9602AB  50 m  1:10.57   
1366  Hansen Stephanie  1996  HILLERØD  9622AA  50 m  1:13.49   
1376  Olsson Cecilie Lagerbon  1991  HILLERØD  9162AE  50 m  1:14.85   
1479  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  1:14.86   
1442  Ellekær Emily  1994  HOLBÆK  9424AI  50 m  1:15.69   
1447  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  1:17.05   
1370  Lamberth Julie  1996  HILLERØD  9622AQ  50 m  1:17.24   
10  1448  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  1:18.38   
11  1480  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  1:19.43   
12  1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  1:19.80   
13  1518  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  1:20.17   
14  1407  Jeppsson Nicoline Fie  1997  HELSINGE  9774AG  50 m  1:22.09   
15  1474  Bromose Louise  1999  LYNGBY  9924AH  50 m  1:22.51   
16  1371  Leth-Petersen Julie  1997  HILLERØD  9788AL  50 m  1:22.53   
17  1398  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  1:22.67   
18  1472  Andersen Marie Skov  1998  LYNGBY  9874AN  50 m  1:23.31   
19  1318  Taagholt Martine Mørck  1997  FARUM  9726AB  50 m  1:23.45   
20  1408  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:24.05   
21  1357  Ferdinansen Rikke  1997  MK 31  9726AZ  50 m  1:27.50   
22  1355  Brylov Sarah  1997  MK 31  9742AH  50 m  1:28.12   
23  1354  Atkins Phoebe Linde  2000  MK 31  0058AA  50 m  1:28.35   
24  1360  Petersen Clara  1996  MK 31  9638AN  50 m  1:28.50   
25  1305  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  1:29.12   
26  1499  Munch Alexandra  1996  SOLRØD  9658AT  50 m  1:31.20   
27  1420  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  1:32.16   
28  1501  Norup Mathilde  1998  SOLRØD  9802AS  50 m  1:36.80   
29  1505  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  1:46.12   
30  1503  Skou Cecilie Kirstine  2000  SOLRØD    50 m  1:49.51   
31  1515  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  1:52.69   
32  1502  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  1:55.75   
33  1497  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD    50 m  1:59.99   
34  1494  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  2:31.24   
35  1490  Razik Yassmin Hazem  2000  SOLRØD    50 m  2:39.17   
36  1345  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m     
37  1346  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m     
38  1347  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m     
39  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m     
40  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m     
 
Løb 35, 200m Medley Herrer 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:04.14 2010-08-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1291  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  2:07.48   
1297  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  2:11.94   
1294  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  2:16.60   
1412  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  50 m  2:18.57   
1290  Hansen Jonas  1991  FARUM  9123AG  50 m  2:19.47   
1299  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  2:20.45   
1417  Røssel Christian  1995  HELSINGE  9525AN  50 m  2:21.86   
1428  Petersen Christian  1993  GTI  9373AB  50 m  2:23.20   
1473  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  2:28.82   
10  1405  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  2:28.92   
11  1451  Kristiansen Sebastian  1993  HOLBÆK  9349AD  50 m  2:29.66   
12  1404  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  2:33.82   
13  1526  Ærenlund Rasmus  1992  VÆRLØSE  9259AA  50 m  2:35.14   
14  1296  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  2:40.00   
15  1506  Wood-Kurland Kristian M.  1994  SOLRØD  9411AQ  50 m  2:41.46   
16  1411  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  2:46.23   
17  1477  Kistorp Jonas Nervic  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  2:47.01   
18  1509  Bech Thomas  1998  VÆRLØSE  9857AM  50 m  2:56.28   
19  1317  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  2:57.17   
20  1523  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  2:57.19   
21  1415  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  2:59.29   
22  1439  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  3:07.97   
23  1449  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  3:10.82   
24  1516  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  3:12.79   
25  1517  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  3:22.48   
26  1397  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  3:55.34   
27  1508  Barholm-Hansen Alexander  1997  VÆRLØSE  9761AS  50 m  3:56.63   
28  1301  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m     
29  1307  Grovn Emil  1998  FARUM  9877AC  50 m     
30  1310  Jensen Jeppe Skov  1999  FARUM  9949AM  50 m     
31  1445  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m     
32  1314  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m     
33  1507  Auguestesen Carl-Emil  1998  VÆRLØSE  9851AS  50 m     
34  1324  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m     
 
Løb 36, 200m Medley Damer 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1372  Lisbjerg Clara Amalie  1996  HILLERØD  9692AJ  50 m  2:30.74   
1298  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  2:33.80   
1288  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  2:34.72   
1422  Barrett Kathrine  1996  GTI  9688AF  50 m  2:39.62   
1287  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  2:39.75   
1309  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  2:40.06   
1418  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  2:41.80   
1368  Jacobsen Nicoline  1996  HILLERØD  9692AQ  50 m  2:42.13   
1373  Lohse Rikke Mundt  1996  HILLERØD  9682AJ  50 m  2:44.09   
10  1482  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:44.54   
11  1465  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  2:44.55   
12  1367  Hauerbach Karoline  1995  HILLERØD  9568AO  50 m  2:47.03   
13  1358  Lisakowski Julia  1994  MK 31    50 m  2:48.19   
14  1362  Englund Freja  1997  HILLERØD  9726AP  50 m  2:49.53   
15  1430  Willumsen Rikke  1996  GTI  9644AL  50 m  2:52.57   
16  1484  Vange Sif  1997  LYNGBY  9754AB  50 m  2:55.66   
17  1469  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  2:57.87   
18  1409  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  2:58.07   
19  1483  Svensson Nikoline  1998  LYNGBY  9832AC  50 m  2:59.04   
20  1485  Vistisen Helene  1997  LYNGBY  9732AR  50 m  2:59.76   
21  1450  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  3:00.00   
22  1394  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  3:00.50   
23  1476  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  3:00.83   
24  1462  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  3:01.60   
25  1453  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  3:04.33   
26  1438  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  3:05.43   
27  1316  Nielsen Mia Ishøj  2000  FARUM  0066AB  50 m  3:09.89   
28  1401  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  3:32.25   
29  1328  Sthude Thea  1999  FARUM  9916AK  50 m  4:18.70   
30  1511  Dal Sara-Louise Bro  1998  VÆRLØSE    50 m  4:22.73   
31  1329  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m     
32  1325  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m     
33  1302  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m     
34  1510  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m     
35  1437  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m     
 
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 3:29.70 2008-11-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1285  Farum Herrer  1990  FARUM    50 m  3:30.00   
1470  Lyngby Drenge  1995  LYNGBY    50 m  4:20.00   
1319  Farum Drenge 1  1997  FARUM    50 m  4:30.00   
1320  Farum Drenge 2  1998  FARUM    50 m  4:40.00   
 
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:56.87 2009-04-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
1284  Farum Damer  1993  FARUM    50 m  4:02.00   
1471  Lyngby Piger  1996  LYNGBY    50 m  4:35.00   
1321  Farum Piger 1  1998  FARUM    50 m  4:50.00   
1322  Farum Piger 2  1999  FARUM    50 m  4:55.00   
1352  Mk 31 Piger 1  1994  MK 31    50 m  5:00.44   
1487  Solrød Sælerne 2  1998  SOLRØD    50 m     
1486  Solrød Sælerne 1  1995  SOLRØD    50 m     
1432  Holbæk Kittens  1997  HOLBÆK    50 m     
1431  Holbæk Angels  1993  HOLBÆK    50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  29 april 2011 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:05