Resultat søndag - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2011    Udskriftsdato  01 maj 2011   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  17:59   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  29 april 2011         
 
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Klint Axelsen  1996    351  33.41  1:13.32  1:55.31    2:38.01   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Jonas Nervic Kistorp  1997    345  32.96  1:13.35  1:56.61    2:39.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Daniel Christian  1998    338  34.34  1:15.10  1:57.60    2:40.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laurits Mathiassen  1997    254  34.01  1:15.36  2:03.30    2:56.04   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mikkel Henriksen  1999    99  49.95  1:52.13  2:56.20    4:00.97   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 5, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Dolang  1994    535  30.31  1:05.58  1:42.32    2:17.33   
  GTI                   
                     
 
Løb 6, 200m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Weinreich  1998    383  36.84  1:18.96  2:03.28    2:47.72   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    348  35.48  1:19.30  2:05.41    2:53.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    279  37.20  1:23.73  2:15.14    3:06.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Amanda Højberg  1998    193  39.68  2:28.68      3:30.72   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Marie Skov Andersen  1998    169  41.81  1:38.50  2:39.32    3:40.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Lykke Nielsen  1995    477  37.72  1:20.16  2:02.04    2:42.89   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    475  37.05  1:18.82  2:01.67    2:43.16   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Søren Lund  1995    342  41.56  1:28.95  2:16.52    3:02.04   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Joachim Frimann  1997    282  44.09  1:34.28  2:24.89    3:14.15   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Tobias M. Jensen  1996    223  46.54  1:39.97  2:35.02    3:29.85   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 7, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jon Pommersgaard  1990    556  34.31  1:13.68  1:54.00    2:34.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Niels Breum Hansen  1994    515  35.53  1:15.45  1:56.27    2:38.84   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Karsten Vedel  1992    432  37.81  1:21.22  2:04.63    2:48.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Kim Henriksen  1989    385  38.55  1:23.74  2:09.76    2:55.04   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Englund  1997    535  39.66  1:23.87  2:08.57    2:52.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Leth-Petersen  1997    481  40.49  1:26.48  2:12.70    2:58.81   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Josefine B. Pedersen  1999    371  45.12  1:35.65  2:26.12    3:14.94   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Cecilie Kristiansen  1997    350  45.10  1:36.81  2:29.14    3:18.89   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Sofie Steen Petersen  2000    256  51.16  1:47.13  2:44.58    3:40.79   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Amalie Sophia Skou  1997    198  54.98  1:57.14  2:58.44    4:00.22   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1990) 2:35.77 2008-07-31 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lamberth  1996    575  38.48  1:20.98  2:04.45    2:48.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Clara Amalie Lisbjerg  1996    554  38.80  1:21.82  2:05.85    2:50.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    532  39.96  1:24.65  2:08.94    2:52.89   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Majbrit Rosin  1996    381  44.26  1:33.36  2:23.83    3:13.29   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Sissel Gro Peltz Bloch  1995    359  45.44  1:36.36  2:27.49    3:17.22   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Anna Okkels  1996    268  47.50  1:43.89  2:41.05    3:37.37   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jakob Klint Axelsen  1996    497          33.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
Søren Lund  1995    349          37.88   
  Helsinge Skytte & IF                   
Philip Greve  1998    344          38.08   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Sieben  1997    306          39.57   
  Lyngby Svømmeklub                   
Andreas Kaas Elmgreen  1999    303          39.69   
  Lyngby Svømmeklub                   
Mathias Petersen  1995    276          40.94   
  Værløse Svømmeklub                   
Mads Jørner  1998    276          40.95   
  Farum Svømmeklub                   
Joachim Frimann  1997    256          42.00   
  Helsinge Skytte & IF                   
Jacob Cheng Milsgaard  1998    248          42.47   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Tobias M. Jensen  1996    230          43.53   
  Helsinge Skytte & IF                   
11  Oliver Neumann  1998    210          44.89   
  Værløse Svømmeklub                   
12  Markus Bøjsen  1999    195          46.00   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Emil Brohus Nielsen  1997    181          47.14   
  Farum Svømmeklub                   
14  Emil Grovn  1998    175          47.72   
  Farum Svømmeklub                   
15  Alexander Barholm-Hansen  1997    161          48.99   
  Værløse Svømmeklub                   
16  Carl-Emil Auguestesen  1998    161          49.07   
  Værløse Svømmeklub                   
17  Martin Stengelshøj  1999    139          51.53   
  Holbæk Svømme Klub                   
18  Robin Olufsen  1998    137          51.75   
  Holbæk Svømme Klub                   
19  Jeppe Skov Jensen  1999    132          52.32   
  Farum Svømmeklub                   
20  Peter Torp Eklund  1997    118          54.36   
  Farum Svømmeklub                   
21  Simon Kjær Knudsen  1999    113          55.11   
  Solrød Svømmeklub                   
22  Mark Pavon Olesen  1999    109          55.83   
  Værløse Svømmeklub                   
23  Mikkel Henriksen  1999    86          1:00.34   
  Holbæk Svømme Klub                   
24  Malte Pavon Olesen  2000    79          1:02.07   
  Værløse Svømmeklub                   
Frederik Husegaard  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Drøgemüller  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 29.05 2009-04-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    635          31.03   
  Farum Svømmeklub                   
Emil Møhl  1994    454          34.71   
  GTI                   
Rasmus Ærenlund  1992    396          36.32   
  Værløse Svømmeklub                   
Simon E. Christensen  1992    394          36.39   
  Helsinge Skytte & IF                   
Lars Elsborg  1994    371          37.13   
  Værløse Svømmeklub                   
Sebastian Kristiansen  1993    366          37.30   
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Englund  1997    490          37.81   
  Hillerød Svømmeklub                   
Julie Leth-Petersen  1997    481          38.04   
  Hillerød Svømmeklub                   
Martine Mørck Taagholt  1997    419          39.82   
  Farum Svømmeklub                   
Cecilie Kristiansen  1997    353          42.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
Josefine B. Pedersen  1999    349          42.34   
  Svømmeklubben MK 31                   
Mette Jensen  1997    341          42.67   
  Holbæk Svømme Klub                   
Josefine Palmø  1997    328          43.22   
  Holbæk Svømme Klub                   
Laura Weinreich  1998    316          43.73   
  Holbæk Svømme Klub                   
Emily Gantriis  1999    285          45.28   
  Helsinge Skytte & IF                   
10  Sarah Brylov  1997    262          46.55   
  Svømmeklubben MK 31                   
11  Rikke Ferdinansen  1997    260          46.70   
  Svømmeklubben MK 31                   
12  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    248          47.42   
  Solrød Svømmeklub                   
13  Anne Sofie Gadfelt  1999    232          48.49   
  Farum Svømmeklub                   
13  Karoline Bødker  1997    232          48.49   
  Holbæk Svømme Klub                   
15  Lotte Kraglund Poulsen  2000    221          49.28   
  Farum Svømmeklub                   
16  Clara Kall  1999    217          49.56   
  Farum Svømmeklub                   
17  Victoria Bierre  2000    204          50.62   
  Værløse Svømmeklub                   
18  Anna Mikkelsen  2000    194          51.48   
  Solrød Svømmeklub                   
19  Nikoline Kraglund Poulsen  2000    182          52.59   
  Farum Svømmeklub                   
20  Simone Jørgensen  1999    169          53.85   
  Farum Svømmeklub                   
21  Celina Hansen Larsen  1997    164          54.48   
  Værløse Svømmeklub                   
22  Thea Sthude  1999    155          55.50   
  Farum Svømmeklub                   
23  Cecilie Kirstine Skou  2000    128          59.09   
  Solrød Svømmeklub                   
24  Victoria Kappel  2000    89          1:06.85   
  Solrød Svømmeklub                   
25  Lea Hasselstrøm  1999    86          1:07.64   
  Farum Svømmeklub                   
26  Mia Krüger  2002    24          1:43.34   
  Farum Svømmeklub                   
Camilla Westermann  1997              DNS   
  Helsinge Skytte & IF                   
Sara-Louise Bro Dal  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 26, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Lamberth  1996    507          37.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nicoline Jacobsen  1996    488          37.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
Rikke Mundt Lohse  1996    462          38.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
Marie-Louise Wibom  1996    433          39.38   
  Hillerød Svømmeklub                   
Emily Ellekær  1994    422          39.74   
  Holbæk Svømme Klub                   
Thea Mundt Lohse  1994    404          40.30   
  Hillerød Svømmeklub                   
Julia Lisakowski  1994    369          41.54   
  Svømmeklubben MK 31                   
Sissel Gro Peltz Bloch  1995    322          43.46   
  Helsinge Skytte & IF                   
Anna Okkels  1996    276          45.77   
  Holbæk Svømme Klub                   
10  Alexandra Munch  1996    219          49.47   
  Solrød Svømmeklub                   
Caroline S. Korch  1996              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    368          31.31   
  Farum Svømmeklub                   
Laurits Mathiassen  1997    332          32.38   
  Lyngby Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    313          33.05   
  Værløse Svømmeklub                   
Joachim Frimann  1997    284          34.11   
  Helsinge Skytte & IF                   
Victor L. Munch-Jensen  1996    183          39.50   
  Solrød Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    180          39.76   
  Farum Svømmeklub                   
Morten Vindberg  1998    177          39.93   
  Værløse Svømmeklub                   
Mads Fredbo  1999    161          41.26   
  Helsinge Skytte & IF                   
Alexander Barholm-Hansen  1997    152          42.05   
  Værløse Svømmeklub                   
10  Gustav Pedersen  1997    147          42.52   
  Helsinge Skytte & IF                   
11  Oliver Christiansen  1999    139          43.31   
  Helsinge Skytte & IF                   
12  Mikkel Henriksen  1999    127          44.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Frederik Husegaard  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Nicolas L Munch-Jensen  1999              DNS   
  Solrød Svømmeklub                   
Mark Pavon Olesen  1999              DSQ  asynkrone arme 
  Værløse Svømmeklub                   
Martin Stengelshøj  1999              DSQ  tyvstart 
  Holbæk Svømme Klub                   
 
Løb 27, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jon Pommersgaard  1990    564          27.15   
  Hillerød Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    498          28.30   
  Farum Svømmeklub                   
Niels Breum Hansen  1994    489          28.48   
  Helsinge Skytte & IF                   
Christian Petersen  1993    442          29.44   
  GTI                   
Oliver Grodt  1994    425          29.83   
  GTI                   
Simon E. Christensen  1992    391          30.67   
  Helsinge Skytte & IF                   
Kristian M. Wood-Kurland  1994              DSQ  tyvstart 
  Solrød Svømmeklub                   
 
Løb 28, 50m Butterfly Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Hjuler  1997    525          31.07   
  Farum Svømmeklub                   
Thea Laurberg Simonsen  1997    487          31.86   
  Lyngby Svømmeklub                   
Anna Brandt Nielsen  1998    417          33.55   
  Lyngby Svømmeklub                   
Helene Vistisen  1997    394          34.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
Nikoline Svensson  1998    374          34.81   
  Lyngby Svømmeklub                   
Laura Weinreich  1998    360          35.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
Louise Lynæs Larsen  1997    335          36.09   
  Holbæk Svømme Klub                   
Marie Skov Andersen  1998    329          36.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
Nicoline Fie Jeppsson  1997    320          36.66   
  Helsinge Skytte & IF                   
10  Sophie Amalie Schøn  1999    316          36.79   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Karoline Bødker  1997    287          37.99   
  Holbæk Svømme Klub                   
12  Sofie Steen Petersen  2000    285          38.09   
  Helsinge Skytte & IF                   
13  Josefine Palmø  1997    284          38.12   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Mia Ishøj Nielsen  2000    277          38.48   
  Farum Svømmeklub                   
15  Cecilie Kristiansen  1997    274          38.58   
  Holbæk Svømme Klub                   
16  Louise Bromose  1999    237          40.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
17  Josefine B. Pedersen  1999    233          40.73   
  Svømmeklubben MK 31                   
18  Victoria Bierre  2000    233          40.76   
  Værløse Svømmeklub                   
19  Laura Buchwald  1998    193          43.38   
  Holbæk Svømme Klub                   
20  Mathilde Norup  1998    161          46.09   
  Solrød Svømmeklub                   
21  Clara Kall  1999    158          46.33   
  Farum Svømmeklub                   
22  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    137          48.64   
  Solrød Svømmeklub                   
23  Thea Sthude  1999    115          51.54   
  Farum Svømmeklub                   
Sara-Louise Bro Dal  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
 
Løb 28, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    664          28.73   
  Farum Svømmeklub                   
Stephanie Hansen  1996    527          31.04   
  Hillerød Svømmeklub                   
Isabella Wedel Hansen  1996    517          31.24   
  Hillerød Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    487          31.87   
  Farum Svømmeklub                   
Helene Hupfeldt Nielsen  1994    469          32.27   
  Værløse Svømmeklub                   
Cecilie Lagerbon Olsson  1991    463          32.41   
  Hillerød Svømmeklub                   
Rikke Willumsen  1996    463          32.41   
  GTI                   
Emily Ellekær  1994    444          32.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
Kathrine Barrett  1996    444          32.87   
  GTI                   
10  Serina P. Snellman Floris  1995    433          33.13   
  Helsinge Skytte & IF                   
11  Bolette Schjønning  1993    424          33.38   
  Helsinge Skytte & IF                   
12  Line Jensen  1993    401          34.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
13  Majbrit Rosin  1996    372          34.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
14  Anna Okkels  1996    190          43.63   
  Holbæk Svømme Klub                   
Ida Marie Vedel  1994              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Lykke Nielsen  1995    601  28.43  58.93  1:29.99    2:00.86   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Røssel  1995    518  29.00  1:00.25  1:33.42    2:06.98   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Sebastian Kempff-Andersen  1996    473  29.14  1:02.54  1:37.19    2:10.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Lars Breum Hansen  1997    464  30.06  1:03.68  1:38.37    2:11.78   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Jonas Nervic Kistorp  1997    399  30.52  1:05.46  1:41.70    2:18.51   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Jonas Lagerbon Olsson  1995    382  30.79  1:06.27  1:43.27    2:20.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Frederik Høst Lorenzen  1996    381  32.90  1:09.13  1:45.57    2:20.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Mads Jørner  1998    369  32.97  1:09.68  1:46.81    2:22.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mads Steen Petersen  1997    367  33.07  1:09.70  1:47.99    2:22.44   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
10  Lasse Kriegel Skovrup  1998    340  33.51  1:10.85  1:49.16    2:26.21   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Thomas Bech  1998    328  33.93  1:12.89  1:52.41    2:27.90   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Søren Lund  1995    320  32.84  1:10.57  1:51.18    2:29.10   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
13  Mathias Petersen  1995    319  34.74  1:14.04  1:52.85    2:29.33   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
14  Emil Grovn  1998    293  35.20  1:14.69  1:54.95    2:33.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
15  Oliver Neumann  1998    285  34.13  1:13.60  1:54.99    2:34.95   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
16  Benjamin Kâhler  1997    281  34.80  1:14.39  1:55.53    2:35.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Magnus Grundesen  1998    280  36.31  1:15.93  1:57.30    2:35.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
18  Victor L. Munch-Jensen  1996    280  35.29  1:15.12  1:56.99    2:35.96   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
19  Mads Fredbo  1999    274  35.31  1:14.57  1:56.53    2:36.97   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
20  Markus Bøjsen  1999    256  35.59  1:16.32  1:58.66    2:40.57   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
21  Tobias M. Jensen  1996    254  34.59  1:15.56  1:58.51    2:41.09   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
22  Matthias Spring Granhøj  1999    248  38.89  1:20.93  2:03.73    2:42.28   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
23  Jeppe Skov Jensen  1999    237  36.54  1:18.22  2:01.96    2:44.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
24  Jacob Cheng Milsgaard  1998    227  35.45  1:18.51  2:04.27    2:47.10   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
25  Peter Torp Eklund  1997    212  39.00  1:23.54  2:08.75    2:51.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
26  Jonathan Kreiner  1998    207  38.43  1:22.89  2:07.99    2:52.34   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
27  Morten Vindberg  1998    197  36.30  1:20.10  2:07.71    2:55.24   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
28  Robin Olufsen  1998    195  39.54  1:24.50  2:11.10    2:55.80   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
29  Carl-Emil Auguestesen  1998    161  39.79  1:27.90  2:19.29    3:07.59   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
30  Martin Stengelshøj  1999    155  42.14  1:33.78  2:27.07    3:09.86   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
31  Nicolas L Munch-Jensen  1999    113  46.42  1:40.45  2:37.22    3:30.71   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
32  Malte Pavon Olesen  2000    83  50.44  1:50.97  2:53.82    3:53.95   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jonas Gielstrup  1998              DNS   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Sejr Aagaard  1998              DSQ  tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Viktor Als-Nielsen  1998              DSQ  tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 29, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Frederik Siem Pedersen  1991    696  27.23  57.08  1:25.86    1:55.11   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nicolaj Kildevang Nielsen  1994    662  27.89  57.48  1:27.51    1:57.03   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Karsten Vedel  1992    640  27.92  57.65  1:27.75    1:58.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jon Pommersgaard  1990    561  28.18  58.71  1:31.17    2:03.67   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Miki Mørck Taagholt  1994    508  29.75  1:01.86  1:35.01    2:07.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Dolang  1994    508  29.08  1:00.71  1:34.63    2:07.83   
  GTI                   
                     
Kim Henriksen  1989    467  28.94  1:01.06  1:36.40    2:11.44   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Lars Elsborg  1994    461  30.58  1:04.76  1:39.10    2:12.03   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Oliver Grodt  1994    429  29.89  1:03.76  1:39.54    2:15.27   
  GTI                   
                     
10  Kristian M. Wood-Kurland  1994    404  30.37  1:05.23  1:42.49    2:18.02   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
11  Sebastian Kristiansen  1993    384  29.48  1:03.88  1:41.87    2:20.35   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Rasmus Ærenlund  1992    354  31.29  1:07.25  1:45.38    2:24.16   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Morten Jung Westermann  1993    348  33.31  1:09.50  1:46.95    2:24.96   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amanda Højberg  1998    499  32.59  1:08.49  1:45.24    2:22.40   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Maja Hjuler  1997    471  33.78  1:10.83  1:48.18    2:25.22   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sif Vange  1997    439  32.52  1:10.46  1:49.94    2:28.67   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Cecilie Jørgensen  1998    429  35.20  1:13.52  1:53.63    2:29.83   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Mette Jensen  1997    427  33.50  1:11.26  1:50.80    2:30.01   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Louise Lynæs Larsen  1997    379  34.94  1:15.25  1:56.64    2:36.15   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    371  35.96  1:16.22  1:57.60    2:37.25   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Rikke Ferdinansen  1997    370  34.98  1:15.10  1:56.51    2:37.33   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Anne Sofie Gadfelt  1999    350  35.95  1:17.79  1:59.28    2:40.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Sofie Steen Petersen  2000    327  36.50  1:18.34  2:01.75    2:43.95   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
11  Emily Gantriis  1999    326  35.66  1:17.42  2:01.90    2:44.18   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Sarah Brylov  1997    289  39.31  1:23.25  2:07.55    2:50.98   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
13  Victoria Bierre  2000    285  37.35  1:21.56  2:07.83    2:51.72   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
14  Laura Buchwald  1998    250  39.23  1:24.64  2:11.99    2:59.46   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
15  Sarah Sejr Aagaard  2000    231  39.67  1:28.13  2:17.73    3:04.21   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Amalie Sophia Skou  1997    207  43.96  1:33.34  2:23.55    3:10.85   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
17  Celina Hansen Larsen  1997    161  45.80  1:37.77  2:33.62    3:27.84   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
18  Yassmin Hazem Razik  2000    115  49.73  1:48.26  2:51.90    3:52.41   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
19  Johanne Vium-Heinesen  2000    114  53.43  1:54.99  2:58.02    3:52.67   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
20  Cathrine Lauritsen  1999    106  51.27  1:53.11  2:58.71    3:58.68   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Camilla Westermann  1997              DNS   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Sara-Louise Bro Dal  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 30, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    602  31.46  1:05.69  1:40.48    2:13.77   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mie Refn  1993    600  31.55  1:05.92  1:40.58    2:13.92   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Julie Marie Gadfelt  1996    582  32.10  1:06.17  1:40.98    2:15.29   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Bolette Schjønning  1993    550  32.07  1:06.92  1:42.97    2:17.88   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Thea Mundt Lohse  1994    541  32.84  1:07.62  1:43.66    2:18.65   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kathrine Barrett  1996    519  31.04  1:06.49  1:44.03    2:20.61   
  GTI                   
                     
Line Jensen  1993    471  33.44  1:10.25  1:48.85    2:25.23   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Louise Jørgensen  1995    469  34.07  1:11.76  1:49.40    2:25.40   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Julia Lisakowski  1994    468  32.93  1:08.77  1:47.25    2:25.51   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
10  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    442  32.71  1:10.82  1:49.99    2:28.27   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Clara Petersen  1996    347  35.56  1:15.83  1:58.81    2:40.74   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
12  Anna Okkels  1996    302  37.99  1:21.06  2:06.09    2:48.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Olivia Burmester  1993              DSQ  tyvstart 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Stefan Blidarevic  1996    550  1:06.43  2:16.81  3:27.81  4:40.20  17:47.48   
  Hillerød Svømmeklub        5:53.06  7:05.67  8:17.99  9:30.40     
          10:42.15  11:54.24  13:05.43  14:16.55     
          15:27.85  16:39.36         
                     
Daniel Christian  1998    463  1:11.35  2:26.31  3:42.62  4:59.56  18:50.67   
  Farum Svømmeklub        6:16.85  7:32.80  8:49.77  10:05.48     
          11:21.09  12:35.95  13:51.10  15:07.02     
          16:22.65  17:37.74         
                     
Emil Brohus Nielsen  1997    307  1:20.44  2:47.81  4:16.26  5:46.07  21:36.73   
  Farum Svømmeklub        7:14.57  8:41.59  10:09.84  11:37.03     
          13:04.83  14:31.40  15:57.75  17:24.83     
          18:51.70  20:17.47         
                     
 
Løb 31, 1500m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nikolai Ammekilde  1990    581  1:06.21  2:16.57  3:27.03  4:37.39  17:27.86   
  Farum Svømmeklub        5:47.44  6:55.82  8:06.52  9:18.02     
          10:28.08  11:38.15  12:48.30  13:58.66     
          15:09.62  16:21.21         
                     
Mads Kildholt  1994    493  1:06.76  2:17.24  3:27.70  4:39.03  18:27.00   
  GTI        5:52.03  7:04.98  8:19.10  9:33.02     
          10:49.82  12:06.38  13:22.42  14:38.72     
          15:55.94  17:11.20         
                     
 
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Helena Daugbjerg Petersen  1997    488  1:14.88  2:34.94  3:54.05  5:14.51  10:27.67   
  Hillerød Svømmeklub        6:33.83  7:53.21  9:11.64       
                     
Clara Kall  1999    297  1:25.47  2:59.57  4:34.52  6:09.10  12:20.68   
  Farum Svømmeklub        7:43.22  9:16.41  10:49.28       
                     
 
Løb 32, 800m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Karina Sørensen Gosvig  1996    518  1:11.94  2:30.86  3:48.79  5:07.06  10:15.10   
  Hillerød Svømmeklub        6:25.06  7:43.62  9:00.90       
                     
Caroline S. Korch  1996              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.66 2010-04-02 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 57.15 2011-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Gerlach  1995    540  30.73        1:03.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Lars Breum Hansen  1997    436  33.51        1:08.48   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Laurits Mathiassen  1997    380  34.60        1:11.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    360  34.19        1:12.98   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Philip Greve  1998    329  37.10        1:15.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lasse Sieben  1997    291  37.46        1:18.37   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Benjamin Kâhler  1997    248  40.15        1:22.72   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Joachim Frimann  1997    230  42.05        1:24.81   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Matthias Spring Granhøj  1999    223  43.43        1:25.68   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
10  Gustav Pedersen  1997    218  41.94        1:26.31   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
11  Morten Vindberg  1998    199  43.55        1:28.90   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
12  Victor L. Munch-Jensen  1996    196  42.92        1:29.48   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
13  Magnus Grundesen  1998    170  47.70        1:33.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Jonathan Kreiner  1998    158  46.96        1:36.06   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
15  Mathias Elmholdt  1999    153  46.03        1:37.06   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Robin Olufsen  1998    129  50.71        1:42.79   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
17  Mark Pavon Olesen  1999    120  51.22        1:45.22   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
18  Viktor Als-Nielsen  1998    108  52.27        1:49.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
19  Malte Pavon Olesen  2000    86  55.79        1:57.76   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Frederik Husegaard  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Gielstrup  1998              DNS   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Simon Drøgemüller  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Viktor Nysøe Rehling  2001              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Simon Kjær Knudsen  1999              DSQ  svøm mave eft. vend 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 33, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.66 2010-04-02 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 57.15 2011-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Petersen  1993    504  32.27        1:05.27   
  GTI                   
                     
Martin Dolang  1994    446  32.93        1:07.96   
  GTI                   
                     
Emil Møhl  1994    429  33.77        1:08.85   
  GTI                   
                     
Kim Henriksen  1989    367  34.97        1:12.52   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Lars Elsborg  1994    316  37.02        1:16.24   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Morten Jung Westermann  1993    289  38.18        1:18.52   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Brandt Nielsen  1998    468  36.07        1:14.87   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sophie Amalie Schøn  1999    395  38.24        1:19.23   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Cecilie Jørgensen  1998    373  40.05        1:20.73   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Mette Jensen  1997    358  40.00        1:21.84   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Nicoline Fie Jeppsson  1997    351  40.32        1:22.40   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Louise Bromose  1999    338  1:23.43        1:23.43   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Julie Leth-Petersen  1997    334  41.26        1:23.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Marie Skov Andersen  1998    334  39.78        1:23.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Martine Mørck Taagholt  1997    333  40.98        1:23.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
10  Rikke Ferdinansen  1997    303  42.32        1:26.54   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Anne Sofie Gadfelt  1999    299  42.13        1:26.89   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Sarah Brylov  1997    290  43.87        1:27.77   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
13  Phoebe Linde Atkins  2000    271  43.03        1:29.85   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
14  Victoria Bierre  2000    248  1:32.52        1:32.52   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Mathilde Norup  1998    205  47.80        1:38.55   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
16  Celina Hansen Larsen  1997    178  49.57        1:43.37   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
17  Hannah Karin Wood-Kurland  1998    159  51.32        1:47.28   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
18  Amalie Sophia Skou  1997    148  1:49.79        1:49.79   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
19  Lotte Kraglund Poulsen  2000    128  56.53        1:55.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
20  Cecilie Kirstine Skou  2000    120  56.72        1:57.96   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
21  Cathrine Lauritsen  1999    116  1:00.10        1:59.20   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
22  Nikoline Kraglund Poulsen  2000    114  59.72        1:59.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
23  Victoria Kappel  2000    109  59.56        2:01.80   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
24  Yassmin Hazem Razik  2000    66  1:06.38        2:23.72   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
Camilla Westermann  1997              DNS   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Sara-Louise Bro Dal  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 1:00.48 2005-03-26 
Dansk Rekord Junior: Louise Ørnstedt (1985) 1:01.69 2000-09-17 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mie Refn  1993    603  33.95        1:08.79   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Isabella Wedel Hansen  1996    551  35.05        1:10.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Marie Gadfelt  1996    473  36.49        1:14.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Cecilie Lagerbon Olsson  1991    459  36.80        1:15.32   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Stephanie Hansen  1996    437  36.88        1:16.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Lamberth  1996    413  38.17        1:18.04   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Serina P. Snellman Floris  1995    413  38.21        1:18.07   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Line Jensen  1993    396  39.12        1:19.17   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Emily Ellekær  1994    384  38.74        1:19.97   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Helene Hupfeldt Nielsen  1994    364  38.98        1:21.41   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Clara Petersen  1996    283  42.82        1:28.50   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
Majbrit Rosin  1996              DNS   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Alexandra Munch  1996              DSQ  tyvstart 
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 200m Medley Herrer, Finaler 16 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:04.14 2010-08-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Lykke Nielsen  1995    556  29.26  1:06.37  1:47.32    2:18.72   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Røssel  1995    511  29.99  1:07.50  1:50.94    2:22.72   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    429  31.32  1:13.36  1:56.74    2:31.32   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lars Breum Hansen  1997    428  33.15  1:10.52  1:56.74    2:31.40   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Jonas Nervic Kistorp  1997    379  30.44  1:11.78  2:02.66    2:37.73   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mads Steen Petersen  1997    331  36.67  1:20.44  2:08.62    2:44.94   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Søren Lund  1995    322  35.82  1:20.87  2:08.91    2:46.53   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    306  37.03  1:20.97  2:11.89    2:49.34   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Petersen  1995    296  36.93  1:24.11  2:12.63    2:51.15   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
10  Thomas Bech  1998    293  35.14  1:22.19  2:14.19    2:51.70   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Emil Grovn  1998    255  38.74  1:24.50  2:21.16    2:59.91   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Oliver Neumann  1998    251  40.37  1:30.94  2:21.58    3:00.82   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
13  Christian Sejr Aagaard  1998    243  37.73  1:24.39  2:22.17    3:02.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Markus Bøjsen  1999    234  39.66  1:27.16  2:23.75    3:05.25   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
15  Jacob Cheng Milsgaard  1998    226  44.38  1:35.58  2:27.07    3:07.35   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
16  Jeppe Skov Jensen  1999    212  44.02  1:31.68  2:30.40    3:11.32   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Oliver Christiansen  1999    190  42.71  1:33.14  2:30.92    3:18.32   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
18  Alexander Barholm-Hansen  1997    156  47.10  1:44.44  2:41.62    3:31.77   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
19  Mikkel Henriksen  1999    153  46.88  1:39.20  2:47.24    3:33.13   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
20  Mathias Elmholdt  1999    148  50.53  1:43.56  2:47.37    3:35.88   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Benjamin Kâhler  1997              DSQ  crawlben i fly 
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Carl-Emil Auguestesen  1998              DSQ  brystben i fly 
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Malthe Letting  2001              DSQ  Flyben v. bryst vend 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:04.14 2010-08-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    661  28.11  1:02.13  1:39.93    2:10.98   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    624  29.27  1:04.77  1:43.10    2:13.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Frederik Siem Pedersen  1991    560  29.33  1:04.90  1:47.85    2:18.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niels Breum Hansen  1994    517  29.66  1:07.78  1:49.71    2:22.17   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Christian Petersen  1993    498  31.15  1:07.43  1:51.48    2:23.92   
  GTI                   
                     
Karsten Vedel  1992    461  28.28  1:06.98  1:51.97    2:27.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Miki Mørck Taagholt  1994    451  31.10  1:11.94  1:55.81    2:28.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  1991    440  30.39  1:08.90  1:58.19    2:29.97   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sebastian Kristiansen  1993    428  29.33  1:09.07  1:54.92    2:31.43   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Rasmus Ærenlund  1992    369  34.03  1:16.56  2:01.34    2:39.02   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
11  Kristian M. Wood-Kurland  1994    369  32.21  1:15.77  2:04.90    2:39.12   
  Solrød Svømmeklub                   
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler 14 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Englund  1997    472  36.61  1:20.50  2:04.69    2:41.97   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    471  34.09  1:15.80  2:04.86    2:42.16   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Maja Hjuler  1997    460  33.79  1:16.95  2:05.60    2:43.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Amanda Højberg  1998    388  35.50  1:20.70  2:14.71    2:53.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Nikoline Svensson  1998    380  36.05  1:21.95  2:14.01    2:54.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Josefine Palmø  1997    362  38.67  1:24.69  2:17.50    2:57.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Karoline Bødker  1997    354  38.85  1:24.61  2:21.50    2:58.39   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Louise Lynæs Larsen  1997    354  38.18  1:28.05  2:20.10    2:58.40   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
Sif Vange  1997    351  38.97  1:28.05  2:20.70    2:58.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Laura Weinreich  1998    345  37.36  1:23.75  2:17.88    2:59.83   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
11  Cecilie Kristiansen  1997    339  39.43  1:29.32  2:20.52    3:00.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
12  Mia Ishøj Nielsen  2000    315  41.86  1:29.89  2:25.16    3:05.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
13  Emily Gantriis  1999    291  43.17  1:30.29  2:28.23    3:10.32   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
14  Laura Buchwald  1998    258  44.27  1:36.71  2:31.81    3:18.06   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
15  Victoria Bierre  2000    253  41.92  1:32.85  2:32.56    3:19.55   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
16  Emilie Buurgaard Westh  1999    230  45.46  1:41.10  2:41.31    3:26.01   
  Farum Svømmeklub                   
                     
17  Thea Sthude  1999    151  54.39  1:52.66  3:00.70    3:56.97   
  Farum Svømmeklub                   
                     
18  Simone Jørgensen  1999    139  1:00.07  3:06.96  4:03.64    4:03.64   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sara-Louise Bro Dal  1998              DNS   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Helene Vistisen  1997              DSQ  Tyvstart 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 36, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Amalie Lisbjerg  1996    523  34.19  1:17.48  1:59.22    2:36.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Bolette Schjønning  1993    512  33.96  1:16.55  2:03.25    2:37.68   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Maria Bastiansen  1995    505  35.34  1:17.69  2:04.30    2:38.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Olivia Burmester  1993    489  29.83  1:10.85  2:05.35    2:40.11   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karoline Hauerbach  1995    479  33.83  1:13.96  2:02.46    2:41.22   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Kathrine Barrett  1996    474  33.68  1:16.26  2:04.06    2:41.77   
  GTI                   
                     
Nicoline Jacobsen  1996    450  35.56  1:22.17  2:05.56    2:44.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Rikke Mundt Lohse  1996    436  36.08  1:25.20  2:07.94    2:46.31   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Majbrit Rosin  1996    422  36.79  1:22.80  2:11.91    2:48.20   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
10  Julia Lisakowski  1994    421  37.26  1:21.98  2:11.11    2:48.30   
  Svømmeklubben MK 31                   
                     
11  Louise Jørgensen  1995    387  39.03  1:25.33  2:15.34    2:53.13   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
12  Rikke Willumsen  1996    375  34.81  1:21.99  2:17.03    2:54.94   
  GTI                   
                     
13  Sissel Gro Peltz Bloch  1995    361  38.46  1:24.95  2:17.37    2:57.18   
  Helsinge Skytte & IF                   
                     
Ida Marie Vedel  1994              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 37, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 99 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: Farum Svømmeklub (1900) 3:29.70 2008-11-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Herrer 2  1990    560          3:48.31   
  Farum Svømmeklub                   
  Miki Mørck Taagholt  1994      28.43  59.63      59.63   
  Karsten Vedel  1992      26.02  54.26      1:53.89   
  Philip Greve  1998      29.73  1:02.91      2:56.80   
  Frederik Siem Pedersen  1991      24.63  51.51      3:48.31   
                     
Farum Herrer 1  1990    557          3:48.79   
  Farum Svømmeklub                   
  Nikolai Ammekilde  1990      26.21  54.66      54.66   
  Mads Jørner  1998      30.14  1:03.53      1:58.19   
  Jonas Hansen  1991      28.10  57.09      2:55.28   
  Niklas Hedegaard  1990      25.84  53.51      3:48.79   
                     
Lyngby Drenge  1995    396          4:16.38   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Jakob Klint Axelsen  1996      28.45  59.64      59.64   
  Jonas Nervic Kistorp  1997      29.60  1:02.47      2:02.11   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      31.32  1:06.44      3:08.55   
  Laurits Mathiassen  1997      32.08  1:07.83      4:16.38   
                     
Solrød Torpedoer  1998    282          4:46.96   
  Solrød Svømmeklub                   
  Kristian M. Wood-Kurland  1994      28.85  1:00.14      1:00.14   
  Nicolas L Munch-Jensen  1999      44.35  1:35.63      2:35.77   
  Victor L. Munch-Jensen  1996      33.56  1:12.60      3:48.37   
  Kim Henriksen  1989      26.67  58.59      4:46.96   
                     
 
Løb 38, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 99 år og yngre 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: KVIK Kastrup (1900) 3:56.87 2009-04-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Damer  1993    615          4:09.03   
  Farum Svømmeklub                   
  Julie Marie Gadfelt  1996      31.18  1:02.87      1:02.87   
  Olivia Burmester  1993      29.70  1:01.78      2:04.65   
  Mie Refn  1993      29.52  1:02.02      3:06.67   
  Ida Marie Vedel  1994      29.91  1:02.36      4:09.03   
                     
Farum Piger 1  1995    503          4:26.23   
  Farum Svømmeklub                   
  Maria Bastiansen  1995      31.45  1:04.93      1:04.93   
  Naja Ishøj Nielsen  1996      30.59  1:03.02      2:07.95   
  Maja Hjuler  1997      32.62  1:07.95      3:15.90   
  Martine Mørck Taagholt  1997      34.32  1:10.33      4:26.23   
                     
Lyngby Piger  1996    498          4:27.02   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      31.29  1:05.32      1:05.32   
  Amanda Højberg  1998      31.23  1:06.94      2:12.26   
  Anna Brandt Nielsen  1998      31.83  1:07.93      3:20.19   
  Sif Vange  1997      31.80  1:06.83      4:27.02   
                     
Holbæk Angels  1993    424          4:41.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
  Line Jensen  1993      32.38  1:07.59      1:07.59   
  Mette Jensen  1997      32.48  1:10.10      2:17.69   
  Anna Okkels  1996      35.12  1:15.38      3:33.07   
  Majbrit Rosin  1996      32.32  1:08.69      4:41.76   
                     
Mk 31 Piger 1  1994    395          4:48.52   
  Svømmeklubben MK 31                   
  Rikke Ferdinansen  1997      34.27  1:11.08      1:11.08   
  Clara Petersen  1996      34.75  1:14.38      2:25.46   
  Phoebe Linde Atkins  2000      35.81  1:15.66      3:41.12   
  Julia Lisakowski  1994      32.73  1:07.40      4:48.52   
                     
Solrød Sælerne 1  1995    225          5:47.97   
  Solrød Svømmeklub                   
  Alexandra Munch  1996      40.13  1:24.08      1:24.08   
  Amalie Sophia Skou  1997      42.95  1:33.40      2:57.48   
  Hannah Karin Wood-Kurland  1998      42.46  1:29.49      4:26.97   
  Mathilde Norup  1998      38.44  1:21.00      5:47.97   
                     
Solrød Sælerne 2  1998    88          7:56.08   
  Solrød Svømmeklub                   
  Anna Mikkelsen  2000      55.21  1:56.61      1:56.61   
  Cecilie Kirstine Skou  2000      53.49  1:59.07      3:55.68   
  Victoria Kappel  2000      20.07  2:17.50      6:13.18   
  Johanne Vium-Heinesen  2000      48.55  1:42.90      7:56.08   
                     
Farum Piger 2  1999              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Holbæk Kittens  1997              DSQ  tyvstart 4 svømmer 
  Holbæk Svømme Klub                   
  Karoline Bødker  1997      34.06  1:11.70      1:11.70   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  01 maj 2011 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:59