Seedede heat 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2011    Udskriftsdato  13 januar 2012   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  19:37   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 januar 2012         
 
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
299  Ulla Petersen  1958    FARUM    25m   
286  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  2:10.85 
288  Laura Rosenørn Sandell  2000    FARUM    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
282  Aparjita Michaelsen  2001  0132AL  FARUM    25m  1:49.57 
284  Lotte Kraglund Poulsen  2000  0024AV  FARUM    25m  1:40.00 
285  Nikoline Kraglund Poulsen  2000  0064AV  FARUM    25m  1:40.00 
               
               
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Emilie Buurgaard Westh  1999  9958AU  FARUM    25m  1:30.78 
264  Anne Sofie Gadfelt  1999  9948AE  FARUM    25m  1:21.14 
275  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  1:29.76 
267  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    25m  1:39.59 
               
               

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
252  Martine Mørck Taagholt  1997  9726AB  FARUM    25m  1:17.65 
248  Julie-Sofie Hemdorff  1991  9144AE  FARUM    25m  1:14.73 
246  Julie Marie Gadfelt  1996  9602AB  FARUM    25m  1:17.45 
271  Mia Ishøj Nielsen  2000  0066AB  FARUM    25m  1:19.78 
               
               

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Amalie Wied-Christiansen  1996  9624AC  FARUM    25m  1:12.63 
245  Olivia Burmester  1993  9334AE  FARUM    25m  1:08.97 
297  Maja Hjuler  1997  9754AI  FARUM    25m  1:12.43 
251  Naja Ishøj Nielsen  1996  9662AE  FARUM    25m  1:14.69 
               
               

 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
263  Mathias Elmholdt  1999  9961AH  FARUM    25m  1:34.75 
269  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    25m  1:27.48 
266  Magnus Grundesen  1998  9807AL  FARUM    25m  1:30.00 
260  Viktor Als-Nielsen  1998  9809AC  FARUM    25m  1:38.70 
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
270  Emil Brohus Nielsen  1997  9719AJ  FARUM    25m  1:16.71 
296  Martin Bastiansen  1993  9387AI  FARUM    25m  1:06.75 
265  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    25m  1:09.10 
272  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    25m  1:21.38 
               
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  1:05.75 
247  Niklas Hedegaard  1990  9053AB  FARUM    25m  55.47 
255  Martin Wagner  1991  9167AA  FARUM    25m  1:01.61 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  1:06.30 
               
               

 
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
268  Mads Jørner  1998  9891AB  FARUM    25m  2:55.00 
261  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    25m  3:00.00 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  2:22.00 
243  Nikolai Ammekilde  1990  9007AE  FARUM    50m  2:07.73 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  2:21.00 
               
               
               

 
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
273  Emilie Buurgaard Westh  1999  9958AU  FARUM    25m   
276  Emma Eistrup Crow  2002  0224AI  FARUM    25m  2:00.00 
281  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    25m  2:10.00 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
289  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    25m  1:55.00 
248  Julie-Sofie Hemdorff  1991  9144AE  FARUM    25m  1:04.50 
275  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  1:29.67 
               
               
               

 
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Viktor Als-Nielsen  1998  9809AC  FARUM    50m  1:49.14 
272  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    25m  1:13.39 
263  Mathias Elmholdt  1999  9961AH  FARUM    25m  1:32.01 
278  Christian Ong Hansen  2001  0129AI  FARUM    25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
265  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    25m  1:09.41 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  1:03.80 
296  Martin Bastiansen  1993  9387AI  FARUM    50m  1:07.42 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  1:10.43 
               
               

 
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
252  Martine Mørck Taagholt  1997  9726AB  FARUM    25m  2:28.67 
299  Ulla Petersen  1958    FARUM    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Naja Ishøj Nielsen  1996  9662AE  FARUM    50m  2:21.63 
245  Olivia Burmester  1993  9334AE  FARUM    25m  2:08.90 
246  Julie Marie Gadfelt  1996  9602AB  FARUM    50m  2:15.29 
               
               
               

 
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer  Finaler (3) 
Heat 1 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
260  Viktor Als-Nielsen  1998  9809AC  FARUM    25m   
274  Christian Sejr Aagaard  1998  9817AG  FARUM    25m  2:25.86 
263  Mathias Elmholdt  1999  9961AH  FARUM    25m  2:49.14 
               
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    25m  2:13.97 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  2:00.69 
253  Miki Mørck Taagholt  1994  9427AI  FARUM    50m  2:07.82 
               
               
               

 
Heat 3 (3) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Martin Wagner  1991  9167AA  FARUM    25m  1:56.28 
247  Niklas Hedegaard  1990  9053AB  FARUM    25m  1:51.32 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  1:52.83 
               
               
               

 
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Amalie Julia Moresco  2003  0334AE  FARUM    25m   
282  Aparjita Michaelsen  2001  0132AL  FARUM    25m  2:06.00 
279  Camilla Husegaard  2002  0276AH  FARUM    25m  2:11.58 
271  Mia Ishøj Nielsen  2000  0066AB  FARUM    25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
283  Lavanya Michaelsen  2000  0054AK  FARUM    25m  1:56.11 
284  Lotte Kraglund Poulsen  2000  0024AV  FARUM    25m  1:40.97 
285  Nikoline Kraglund Poulsen  2000  0064AV  FARUM    25m  1:46.88 
286  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  2:00.00 
               
               

 
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Malthe Kisbye Rasmussen  2001  0111AK  FARUM    25m  2:14.10 
260  Viktor Als-Nielsen  1998  9809AC  FARUM    25m  1:59.04 
277  Anders Christian Damgaard  2000  0037AN  FARUM    25m  2:08.42 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  1:19.84 
262  Daniel Christian  1998  9829AJ  FARUM    50m  1:17.53 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  1:19.77 
266  Magnus Grundesen  1998  9807AL  FARUM    25m  1:51.45 
               
               

 
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
282  Aparjita Michaelsen  2001  0132AL  FARUM    25m  50.00 
273  Emilie Buurgaard Westh  1999  9958AU  FARUM    25m   
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
251  Naja Ishøj Nielsen  1996  9662AE  FARUM    25m  30.95 
245  Olivia Burmester  1993  9334AE  FARUM    50m  27.87 
297  Maja Hjuler  1997  9754AI  FARUM    25m  30.28 
               
               
               

 
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Viktor Nysøe Rehling  2001  0191AF  FARUM    25m  45.00 
270  Emil Brohus Nielsen  1997  9719AJ  FARUM    25m  32.86 
269  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  39.76 
260  Viktor Als-Nielsen  1998  9809AC  FARUM    25m   
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  31.09 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  26.82 
253  Miki Mørck Taagholt  1994  9427AI  FARUM    50m  29.98 
261  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    25m  32.11 
               
               

 
 
Løb 31, 200m Medley Damer  Finaler (1) 
Heat 1 (1) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
244  Maria Bastiansen  1995  9504AD  FARUM    50m  2:38.42 
283  Lavanya Michaelsen  2000  0054AK  FARUM    25m  3:45.00 
               
               
               

 
 
Løb 32, 200m Medley Herrer  Finaler (2) 
Heat 1 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
268  Mads Jørner  1998  9891AB  FARUM    25m  2:31.72 
274  Christian Sejr Aagaard  1998  9817AG  FARUM    25m  2:48.35 
               
               
               

 
Heat 2 (2) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Miki Mørck Taagholt  1994  9427AI  FARUM    50m  2:28.74 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    50m  2:18.72 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    25m  2:26.34 
               
               
               

 
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer  Finaler (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
292  Klara Persson  2002    FARUM    25m   
294  Maja Kramer Stær  2002  0208AJ  FARUM    25m  58.14 
291  Sara Pedersen  2003  0376AD  FARUM    25m  1:02.76 
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
281  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    25m  54.79 
279  Camilla Husegaard  2002  0276AH  FARUM    25m  50.52 
290  Amalie Julia Moresco  2003  0334AE  FARUM    25m  54.10 
               
               
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
289  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    25m  49.19 
286  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    25m  47.51 
276  Emma Eistrup Crow  2002  0224AI  FARUM    25m  49.09 
288  Laura Rosenørn Sandell  2000    FARUM    25m  50.00 
               
               

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
284  Lotte Kraglund Poulsen  2000  0024AV  FARUM    25m  40.13 
264  Anne Sofie Gadfelt  1999  9948AE  FARUM    25m  32.69 
275  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    25m  36.15 
282  Aparjita Michaelsen  2001  0132AL  FARUM    25m  43.32 
               
               

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Julie-Sofie Hemdorff  1991  9144AE  FARUM    50m  30.90 
300  Laura Tvermoes  1993  9324AC  FARUM    25m  27.41 
256  Amalie Wied-Christiansen  1996  9624AC  FARUM    25m  28.65 
271  Mia Ishøj Nielsen  2000  0066AB  FARUM    25m  32.10 
               
               

 
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
295  Andreas Riis Valore  2002    FARUM    25m  1:00.98 
280  Lasse Jagd-Nygaard  2001  0189AG  FARUM    25m  44.08 
293  Malthe Kisbye Rasmussen  2001  0111AK  FARUM    25m  53.81 
277  Anders Christian Damgaard  2000  0037AN  FARUM    25m  1:02.42 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Viktor Nysøe Rehling  2001  0191AF  FARUM    25m  40.33 
274  Christian Sejr Aagaard  1998  9817AG  FARUM    25m  31.28 
269  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    25m  35.08 
278  Christian Ong Hansen  2001  0129AI  FARUM    25m  41.25 
               
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
268  Mads Jørner  1998  9891AB  FARUM    25m  28.70 
262  Daniel Christian  1998  9829AJ  FARUM    50m  27.62 
261  Thomas Bech  1998  9857AM  FARUM    25m  27.87 
266  Magnus Grundesen  1998  9807AL  FARUM    25m  31.18 
               
               

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
250  Casper S. Korch  1994  9425AF  FARUM    50m  25.52 
249  Simon Sønderup Jensen  1988  8875AC  FARUM    50m  24.44 
254  Karsten Vedel  1992  9209AC  FARUM    25m  25.47 
265  Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    25m  27.62 
               
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  13 januar 2012 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:37