Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2011    Udskriftsdato  15 januar 2012   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  18:13   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  15 januar 2012         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    641          4:32.52   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    562          4:17.85   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              4:17.76  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    257          5:34.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malene Johansson  1992    414          38.63   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martine Mørck Taagholt  1997    453          37.50   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    291          43.45   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    216          48.01   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lotte Kraglund Poulsen  2000    238          46.50   
  Farum Svømmeklub                   
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    210          48.43   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Rosenørn Sandell  2000    172          51.81   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Husegaard  2002    142          55.14   
  Farum Svømmeklub                   
Maja Kramer Stær  2002    91          1:04.08   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Julia Moresco  2003    71          1:09.67   
  Farum Svømmeklub                   
Klara Persson  2002    58          1:14.49   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    631          29.44   
  Farum Svømmeklub                   
Martin Wagner  1991    512          31.56   
  Farum Svømmeklub                   
Martin Bastiansen  1993    451          32.92   
  Farum Svømmeklub                   
Karsten Vedel  1992              35.09  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              36.98  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    321          36.87   
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998              34.74  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Christian Damgaard  2000    108          53.06   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Kisbye Rasmussen  2001    90          56.25   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Jagd-Nygaard  2001    55          1:06.27   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Riis Valore  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie-Sofie Hemdorff  1991    622          2:20.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Maria Bastiansen  1995    488          2:32.60   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Wied-Christiansen  1996    460          2:35.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 5, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lavanya Michaelsen  2000    181          3:32.35   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              2:24.55  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              2:31.83  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Brohus Nielsen  1997    317          2:35.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 6, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Grundesen  1998    237          2:51.46   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    564          1:06.64   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Hjuler  1997    450          1:11.86   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              1:06.63  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              1:06.95  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              5:13.37  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              5:26.06  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 400m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    486          4:59.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Thomas Bech  1998    327          5:41.69   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    422        5:21.08  10:45.89   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 800m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    397        5:28.48  10:59.24   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000    286        6:04.14  12:15.15   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Casper S. Korch  1994    532        4:34.89  9:07.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 12, 800m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Philip Greve  1998    432        4:55.29  9:46.44   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Sejr Aagaard  1998    335        5:17.90  10:38.22   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ulla Petersen  1958    61          1:05.18   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    471          33.02   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simone Jørgensen  1999    204          43.68   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Carolina Sahl Rasmussen  2001    135          50.09   
  Farum Svømmeklub                   
Lotte Kraglund Poulsen  2000              48.37  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
Nikoline Kraglund Poulsen  2000              47.53  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Saaby Schmidt  2002    129          50.85   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Eistrup Crow  2002    120          52.15   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Krüger  2002    84          58.63   
  Farum Svømmeklub                   
Maja Kramer Stær  2002    66          1:03.45   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Klara Persson  2002              DSQ  mgl. berøring v 25 m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              30.92  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              32.07  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jørner  1998    363          31.70   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Ong Hansen  2001    122          45.65   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    103          48.19   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Jagd-Nygaard  2001    90          50.40   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Christian Damgaard  2000    88          50.80   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Riis Valore  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    295          3:22.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lotte Kraglund Poulsen  2000              3:43.70  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 15, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Husegaard  2002    121          4:32.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Martin Bastiansen  1993    356          2:50.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992              2:44.85  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              3:00.50  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Brohus Nielsen  1997    271          3:06.56   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 16, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    451          2:37.41   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    565          1:01.72   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ulla Petersen  1958    121          1:43.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Naja Ishøj Nielsen  1996    585          1:01.00   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Julie Marie Gadfelt  1996    547          1:02.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Amalie Wied-Christiansen  1996    490          1:04.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martine Mørck Taagholt  1997    429          1:07.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simone Jørgensen  1999    186          1:29.31   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lavanya Michaelsen  2000    164          1:33.21   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    151          1:35.83   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laura Rosenørn Sandell  2000    131          1:40.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Eistrup Crow  2002    111          1:46.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Stine Saaby Schmidt  2002    105          1:48.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mia Krüger  2002    97          1:51.08   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Maja Kramer Stær  2002    65          2:06.92   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Klara Persson  2002    53          2:15.86   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Amalie Julia Moresco  2003    49          2:19.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    626          52.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    591          53.54   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992              57.11  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miki Mørck Taagholt  1994    448          58.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Casper S. Korch  1994              59.88  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Elmholdt  1999    196          1:17.40   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 18, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Viktor Nysøe Rehling  2001    121          1:30.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Ong Hansen  2001    120          1:31.16   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lasse Jagd-Nygaard  2001    98          1:37.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Malthe Kisbye Rasmussen  2001    79          1:44.72   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Andreas Riis Valore  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie-Sofie Hemdorff  1991    513          1:12.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Olivia Burmester  1993    486          1:13.45   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ulla Petersen  1958    92          2:07.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    517          1:11.92   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Amalie Wied-Christiansen  1996    505          1:12.53   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Naja Ishøj Nielsen  1996    458          1:14.92   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Maja Hjuler  1997    446          1:15.60   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martine Mørck Taagholt  1997    425          1:16.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    356          1:21.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Emilie Buurgaard Westh  1999    313          1:25.00   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Simone Jørgensen  1999    203          1:38.27   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 19, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    372          1:20.29   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000    262          1:30.24   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lotte Kraglund Poulsen  2000    193          1:39.90   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    171          1:44.11   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Aparjita Michaelsen  2001    170          1:44.24   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001              DSQ  crawl efter 50 m 
  Farum Svømmeklub                   
                     
Laura Rosenørn Sandell  2000              DSQ  Ryg afsl. efter 50 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    643          58.81   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    532          1:02.65   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992    432          1:07.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Bastiansen  1993    428          1:07.34   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994    417          1:07.92   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Brohus Nielsen  1997    340          1:12.76   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    405          1:08.60   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    342          1:12.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Magnus Grundesen  1998    243          1:21.34   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Viktor Als-Nielsen  1998    184          1:29.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Elmholdt  1999    179          1:30.08   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 20, 100m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    217          1:24.44   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nikolai Ammekilde  1990    530          2:14.80   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992              2:30.22  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              2:30.98  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 22, 200m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jørner  1998    356          2:33.97   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Thomas Bech  1998    249          2:53.35   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie-Sofie Hemdorff  1991    546          1:07.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    273          1:25.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    251          1:27.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Saaby Schmidt  2002    116          1:53.38   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Emma Eistrup Crow  2002    109          1:55.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mia Krüger  2002    87          2:04.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992    393          1:06.82   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Bastiansen  1993    318          1:11.67   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              1:13.73  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    379          1:07.63   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    293          1:13.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Elmholdt  1999    158          1:30.62   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Viktor Als-Nielsen  1998              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Ong Hansen  2001    114          1:41.02   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    438          2:26.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ulla Petersen  1958    119          3:45.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 25, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Marie Gadfelt  1996    593          2:12.30   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Naja Ishøj Nielsen  1996    568          2:14.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martine Mørck Taagholt  1997    435          2:26.76   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    616          1:56.77   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Martin Wagner  1991    510          2:04.41   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Karsten Vedel  1992    493          2:05.79   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994    511          2:04.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Miki Mørck Taagholt  1994    474          2:07.48   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    368          2:18.67   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Sejr Aagaard  1998    311          2:26.73   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Viktor Als-Nielsen  1998    208          2:47.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Mathias Elmholdt  1999    200          2:49.95   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    317          1:31.92   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Nikoline Kraglund Poulsen  2000    206          1:46.25   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lotte Kraglund Poulsen  2000    195          1:48.20   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    164          1:54.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Lavanya Michaelsen  2000    144          1:59.57   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Aparjita Michaelsen  2001    129          2:04.15   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 27, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Camilla Husegaard  2002    130          2:03.67   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Amalie Julia Moresco  2003              DSQ  crawlarme i start 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              1:17.43  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              1:22.75  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    447          1:12.74   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Magnus Grundesen  1998    208          1:33.84   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Viktor Als-Nielsen  1998    160          1:42.42   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 28, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anders Christian Damgaard  2000    107          1:57.13   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Malthe Kisbye Rasmussen  2001    91          2:03.70   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Olivia Burmester  1993    540          29.94   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Hjuler  1997    432          32.26   
  Farum Svømmeklub                   
Naja Ishøj Nielsen  1996    419          32.57   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    214          40.77   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aparjita Michaelsen  2001    101          52.35   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              28.42  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994    399          29.61   
  Farum Svømmeklub                   
Miki Mørck Taagholt  1994    396          29.69   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Brohus Nielsen  1997    345          31.09   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Thomas Bech  1998    326          31.69   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Als-Nielsen  1998    118          44.48   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    191          37.85   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001              DSQ  En hånd i afslutning 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    528          2:34.17   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 31, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lavanya Michaelsen  2000    187          3:37.71   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 19 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Karsten Vedel  1992              2:22.35  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Miki Mørck Taagholt  1994    428          2:26.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Casper S. Korch  1994              2:29.18  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mads Jørner  1998    373          2:32.89   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Christian Sejr Aagaard  1998    290          2:46.39   
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie-Sofie Hemdorff  1991    526          28.80   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Tvermoes  1993    496          29.37   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Wied-Christiansen  1996    490          29.49   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anne Sofie Gadfelt  1999    351          32.96   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Ishøj Nielsen  2000    381          32.08   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    251          36.85   
  Farum Svømmeklub                   
Lotte Kraglund Poulsen  2000    198          39.89   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    160          42.80   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Rosenørn Sandell  2000    138          45.04   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    92          51.59   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Saaby Schmidt  2002    125          46.53   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Eistrup Crow  2002    120          47.15   
  Farum Svømmeklub                   
Camilla Husegaard  2002    116          47.74   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Krüger  2002    96          50.70   
  Farum Svømmeklub                   
Maja Kramer Stær  2002    72          55.85   
  Farum Svømmeklub                   
Amalie Julia Moresco  2003    47          1:04.50   
  Farum Svømmeklub                   
Klara Persson  2002    43          1:06.36   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Simon Sønderup Jensen  1988    583          24.30   
  Farum Svømmeklub                   
Karsten Vedel  1992              26.35  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Casper S. Korch  1994              26.04  EXTRA 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    450          26.50   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Christian  1998    423          27.04   
  Farum Svømmeklub                   
Mads Jørner  1998    341          29.06   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    336          29.19   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    288          30.73   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Sejr Aagaard  1998    277          31.13   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 36, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Malthe Letting  2001    181          35.87   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    126          40.46   
  Farum Svømmeklub                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    121          41.05   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Jagd-Nygaard  2001    89          45.39   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Kisbye Rasmussen  2001    72          48.84   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Christian Damgaard  2000    47          56.27   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Riis Valore  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 38, 4X50m Brystsvømning Herre, Finaler 0 år og ældre 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Farum Drenge  1998    357          2:23.74   
  Farum Svømmeklub                   
  Philip Greve  1998      35.14        35.14   
  Daniel Christian  1998                 
  Lasse Kriegel Skovrup  1998                 
  Thomas Bech  1998      2:23.74        2:23.74   
                     
Farum Miniguns1  1998    200          2:54.49   
  Farum Svømmeklub                   
  Mads Jørner  1998      38.13        38.13   
  Magnus Grundesen  1998                 
  Viktor Als-Nielsen  1998                 
  Malthe Letting  2001      2:54.49        2:54.49   
                     
Farum Miniguns2  2000    63          4:15.75   
  Farum Svømmeklub                   
  Lasse Jagd-Nygaard  2001      1:08.88        1:08.88   
  Christian Ong Hansen  2001                 
  Viktor Nysøe Rehling  2001                 
  Anders Christian Damgaard  2000      4:15.75        4:15.75   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.18.26  Udskriftsdato  15 januar 2012 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:13