Startliste Løb 1-38 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2012    Udskriftsdato  26 april 2012   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  22:58   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 april 2012         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
381  Lie Anders  1991  FARUM  9105AF  50 m  3:51.63   
88  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  50 m  4:01.12   
385  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  FARUM  9441AC  50 m  4:08.82   
383  Nielsen Lasse Lykke  1995  FARUM  9555AA  50 m  4:13.12   
93  Steenberg Thomas  1994  BIRKERØD  9403AE  50 m  4:14.42   
324  Jakobsen Lucas A.  1997  VÆRLØSE  9707AN  50 m  4:15.01   
364  Brændholt Mathias  1996  GSK  9683AN  50 m  4:20.40   
380  Korch Casper S.  1994  FARUM  9425AF  50 m  4:24.16   
351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  4:27.31   
10  387  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  4:28.31   
11  359  Jørgensen Lasse  1996  STT  9697AB  50 m  4:30.30   
12  200  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  4:31.82   
13  192  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  4:33.73   
14  347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  4:33.98   
15  187  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  4:33.99   
16  346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  4:35.62   
17  306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  4:41.23   
18  314  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  4:41.89   
19  366  Hansen Marcus Dan  1999  GSK  9965AB  50 m  4:51.88   
20  70  Sparre Asbjørn Laksafoss  1998  ALLERØD  9897AA  50 m  4:52.52   
21  397  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  4:54.31   
22  410  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  4:55.00   
23  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  4:58.47   
24  41  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  4:58.64   
25  17  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  4:59.49   
26  406  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  5:01.99   
27  157  Hansen Jonas  1996  HERLUFSHOL  9663AN  50 m  5:02.35   
28  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  5:07.89   
29  52  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  5:09.75   
30  408  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  5:10.52   
31  22  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  5:12.06   
32  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  5:25.25   
33  361  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  50 m  5:26.90   
34  30  Neldeberg Frederik J.  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  5:39.77   
35  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  5:40.25   
36  399  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  6:22.02   
37  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  6:49.47   
38  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  6:59.98   
39  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  6:59.99   
40  275  Nielson Jens Gustav  1999  TRITON B  9971AK  50 m  7:17.29   
41  414  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  7:25.00   
 
Løb 2, 400m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:04.68 2011-07-24 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:04.68 2011-07-24 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
75  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:24.27   
76  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  4:30.02   
379  Hemdorff Julie-Sofie  1991  FARUM  9144AE  50 m  4:38.43   
74  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  4:40.41   
81  Riisberg Emilie  1996  ALLERØD  9608AD  50 m  4:44.31   
382  May Elizabeth  1983  FARUM  8316AA  50 m  4:51.17   
348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  4:53.69   
206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  4:54.21   
198  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  4:57.70   
10  Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  4:59.72   
11  24  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  5:03.12   
12  172  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  5:03.52   
13  182  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  5:04.55   
14  183  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  5:05.88   
15  25  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  5:08.86   
16  64  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  50 m  5:09.30   
17  195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  5:10.78   
18  439  Dideriksen Lærke  1984  FARUM  8402AA  50 m  5:13.08   
19  400  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  5:14.14   
20  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  5:18.63   
21  310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  5:24.61   
22  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  5:27.68   
23  72  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  5:32.32   
24  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  5:39.77   
25  409  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  5:47.84   
26  251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  5:48.46   
27  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  5:49.89   
28  204  Briskog Sanna  1997  KARLSHAMN  AE7897  50 m  5:50.64   
29  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  6:00.00   
30  50  Graasbøll Mille  2002  ALLERØD  0234AB  50 m  6:03.02   
31  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  6:06.85   
32  411  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  6:09.14   
33  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  6:10.52   
34  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  6:24.87   
35  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  6:27.87   
36  403  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  6:34.50   
37  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  6:47.70   
38  426  Sandell Laura Rosenørn  2000  FARUM  0046AY  50 m  6:55.00   
39  420  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  6:56.00   
40  418  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  7:15.00   
41  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m     
 
Løb 3, 50m Rygsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
378  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  28.18   
89  Mortensen Emil K.  1993  BIRKERØD  9333AE  50 m  28.68   
176  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  29.35   
158  Højbøge Patrick  1992  HERLUFSHOL  9271AI  50 m  29.97   
347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  30.45   
306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  32.57   
151  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  32.63   
357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  33.37   
272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  34.11   
10  185  Johnsen Johan  1997  HOLBÆK  9723AP  50 m  34.23   
11  225  Postema Tom  1994  SJÖBO SS  AV8394  50 m  34.90   
12  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  35.70   
13  39  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  35.98   
14  366  Hansen Marcus Dan  1999  GSK  9965AB  50 m  36.24   
15  401  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  36.64   
16  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  37.04   
17  166  Rasmussen Patrick  1997  HERLUFSHOL  9797AP  50 m  37.22   
18  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  37.54   
19  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  38.53   
20  405  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  38.81   
21  248  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  50 m  40.63   
22  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  41.01   
23  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  41.45   
24  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  41.65   
25  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  42.76   
26  19  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  43.12   
27  199  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  43.88   
28  181  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m  43.89   
29  260  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  44.22   
30  174  Carlsen Sebastian Ravn  1999  HOLBÆK  9905AP  50 m  44.61   
31  326  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  45.00   
32  177  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  45.81   
33  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m  46.42   
34  46  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  46.50   
35  414  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  47.15   
36  138  Klittbo Oscar  2002  TRELLEB K  AA2702  50 m  47.74   
37  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  50.01   
38  417  Jagd-Nygaard Lasse  2001  FARUM  0189AG  50 m  51.49   
39  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  51.94   
40  413  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  52.30   
41  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  58.23   
42  322  Hjalgrim Jakob  1999  VÆRLØSE  9961AS  50 m  1:01.01   
43  339  Vejgaard Magnus  2000  VÆRLØSE  0041AP  50 m  1:01.01   
44  415  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m  1:02.82   
45  431  Daugelis Alens  2002  FARUM    50 m     
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Ingvild Snildal (1988) 28.55 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Louise Ørnstedt (1985) 28.63 2003-04-16 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.82 2011-07-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
379  Hemdorff Julie-Sofie  1991  FARUM  9144AE  50 m  31.37   
313  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  32.59   
247  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  50 m  33.43   
201  Vanggård Emma  1996  HOLBÆK  9646AF  50 m  33.88   
162  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  34.65   
344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  34.80   
206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  34.88   
212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  35.08   
90  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  36.02   
10  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  36.52   
11  266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  36.64   
12  246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  36.65   
13  439  Dideriksen Lærke  1984  FARUM  8402AA  50 m  36.72   
14  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  36.87   
15  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  37.03   
16  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  37.23   
17  255  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  50 m  37.62   
18  Marmetschke Helena  1997  MK 31  9768AJ  50 m  37.83   
19  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  38.04   
20  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  38.14   
21  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  39.06   
22  38  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  39.30   
23  400  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  39.46   
24  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  39.74   
25  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  39.82   
26  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  40.00   
27  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  40.46   
28  171  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  40.56   
29  184  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  40.86   
30  327  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  40.86   
31  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  41.11   
32  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  41.95   
33  409  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  42.44   
34  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  42.67   
35  321  Heinemann Rikke  1997  VÆRLØSE  9778AU  50 m  42.89   
36  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  42.96   
37  340  Øksnebjerg Esther  2000  VÆRLØSE  0054AX  50 m  43.01   
38  169  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  43.23   
39  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  43.56   
40  Bernhard Rebekka  1999  HELSINGE  9984AU  50 m  43.93   
41  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  44.05   
42  190  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  44.29   
43  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  44.69   
44  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  45.14   
45  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  45.52   
46  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  46.13   
47  43  Bill Ann Sophie  2001  ALLERØD  0184AM  50 m  46.84   
48  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  46.96   
49  276  Pederse Johanne Overgaard  1999  TRITON B  9956AH  50 m  47.43   
50  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  48.39   
51  197  Rasmussen Karoline  1999  HOLBÆK  9942AV  50 m  48.57   
52  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  49.42   
53  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  49.79   
54  23  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  49.91   
55  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  50.02   
56  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m  50.12   
57  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  50.81   
58  424  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  51.34   
59  412  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  50 m  51.61   
60  427  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  52.10   
61  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  52.41   
62  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  52.91   
63  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  53.37   
64  167  Andersen Alberte  2001  HOLBÆK  0174AJ  50 m  54.64   
65  191  Nielsen Julie  1999  HOLBÆK  9994AN  50 m  56.07   
66  416  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  1:04.55   
67  35  Sand Filippa  2003  HELSINGE  0342AF  50 m  1:05.73   
68  434  Moresco Amalie Julia  2003  FARUM  0334AE  50 m  1:07.33   
69  433  Kamstrup-Braad Therese  2003  FARUM    50 m     
70  436  Rasmussen Emma Sahl  2004  FARUM    50 m     
 
Løb 5, 50m Butterfly Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Jakob S. Andkjær (1985) 24.29 2003-06-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
176  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  25.79   
158  Højbøge Patrick  1992  HERLUFSHOL  9271AI  50 m  27.60   
289  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  50 m  28.87   
306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  29.86   
318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  30.15   
398  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  30.22   
221  Sabo Denniz  1995  KARLSHAMN  AN4395  50 m  30.33   
349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  31.20   
351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  31.27   
10  253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  31.30   
11  27  Larsen Jeff  1996  HELSINGE  9607AI  50 m  31.43   
12  159  Johansen Magnus  1996  HERLUFSHOL  9661AE  50 m  31.45   
13  376  Hansen Lars Breum  1997  FARUM  9713AA  50 m  31.50   
14  404  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  32.14   
15  355  Møldrup Marius  1999  AIF  9977AI  50 m  32.40   
16  32  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  32.50   
17  354  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  AIF  9651AA  50 m  32.70   
18  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  32.73   
19  368  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  50 m  33.04   
20  314  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  33.35   
21  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  33.46   
22  37  Stensen Rune R.  1996  HELSINGE  9687AR  50 m  33.59   
23  356  Roldgaard Marcus  1996  AIF  9655AB  50 m  33.82   
24  361  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  50 m  34.05   
25  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  34.16   
26  17  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  34.51   
27  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  34.73   
28  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  35.10   
29  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  36.12   
30  365  Hansen Kasper Holst  1998  GSK  9871AD  50 m  36.54   
31  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  37.26   
32  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  37.39   
33  11  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  38.09   
34  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  38.33   
35  15  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  38.54   
36  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  39.26   
37  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  40.24   
38  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  42.86   
39  399  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  44.00   
40  260  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  46.57   
41  150  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  48.13   
42  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  51.39   
43  177  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  51.41   
44  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  53.17   
45  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  57.00   
46  49  Fundal Halfdan N.  2001  ALLERØD  0137AE  50 m  57.64   
47  425  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  58.00   
48  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m  1:01.90   
 
Løb 6, 50m Butterfly Damer 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-13 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.69 2010-08-10 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
375  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  27.87   
75  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  29.86   
313  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  29.96   
315  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  31.01   
391  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  31.08   
77  Larsen Mette Haagen  1997  ALLERØD  9798AA  50 m  31.38   
384  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  31.45   
208  Hörnbäck Lina  1996  KARLSHAMN  AA0596  50 m  32.11   
331  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  32.53   
10  164  Nielsen Simone  1996  HERLUFSHOL  9658AQ  50 m  32.69   
11  12  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  32.76   
12  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  33.01   
13  246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  33.22   
14  83  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  50 m  33.31   
15  344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  33.45   
16  36  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  33.79   
17  249  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  50 m  33.90   
18  189  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  34.05   
19  Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  34.28   
20  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  34.43   
21  388  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  34.50   
22  165  Petersen Ida  1998  HERLUFSHOL  9866AH  50 m  34.87   
23  286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  34.87   
24  195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  35.01   
25  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  35.16   
26  212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  35.28   
27  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  35.36   
28  33  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  35.79   
29  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  35.84   
30  255  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  50 m  35.92   
31  310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  35.97   
32  Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  36.07   
33  Marmetschke Helena  1997  MK 31  9768AJ  50 m  36.74   
34  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  37.00   
35  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  37.57   
36  190  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  38.08   
37  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  38.19   
38  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  38.50   
39  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  38.57   
40  184  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  39.45   
41  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  39.47   
42  319  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  39.68   
43  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  40.75   
44  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  40.77   
45  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  40.93   
46  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  40.95   
47  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  42.00   
48  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  42.15   
49  146  Ström Julia  1997  TRELLEB K  BR4497  50 m  42.47   
50  197  Rasmussen Karoline  1999  HOLBÆK  9942AV  50 m  43.03   
51  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m  45.79   
52  203  Briskog Emelie  1999  KARLSHAMN  AH4699  50 m  45.89   
53  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  46.19   
54  274  Nekhorochko Katharina  2000  TRITON B  0014AH  50 m  46.22   
55  141  Lottrup Aida  2001  TRELLEB K    50 m  46.49   
56  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  46.95   
57  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  47.22   
58  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  47.50   
59  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  47.59   
60  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  48.45   
61  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  50.48   
62  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  50.99   
63  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  51.71   
64  419  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  52.85   
65  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  53.97   
66  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  56.95   
67  191  Nielsen Julie  1999  HOLBÆK  9994AN  50 m  1:02.75   
68  435  Pedersen Sara  2003  FARUM  0376AD  50 m  1:05.00   
69  325  Jørgensen Christine  1997  VÆRLØSE  9766BB  50 m  1:15.01   
70  337  Tindbæk Katrine Høyer  1999  VÆRLØSE  9988AU  50 m  1:15.01   
71  418  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  1:16.00   
72  420  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  1:17.00   
73  426  Sandell Laura Rosenørn  2000  FARUM  0046AY  50 m  1:18.00   
74  21  Haugegaard Klara Lea  2000  HELSINGE  0098AX  50 m     
75  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m     
76  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m     
 
Løb 7, 50m Brystsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 27.20 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 28.72 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 28.88 2012-03-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
378  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  28.72   
88  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  50 m  31.68   
92  Schäfer Bjarke  1993  BIRKERØD  9305AB  50 m  32.98   
224  Postema Luke  1995  SJÖBO SS  AS6195  50 m  33.71   
241  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  50 m  34.85   
367  Jungersen Martin  1997  GSK  9799AA  50 m  34.99   
264  Kirketerp Marco  1995  TRITON B  9589AF  50 m  35.19   
401  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  36.09   
200  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  37.28   
10  28  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  37.41   
11  362  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  37.73   
12  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  38.97   
13  335  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  39.03   
14  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  40.40   
15  357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  40.84   
16  272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  41.05   
17  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  41.96   
18  329  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  42.02   
19  330  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  43.00   
20  157  Hansen Jonas  1996  HERLUFSHOL  9663AN  50 m  43.36   
21  30  Neldeberg Frederik J.  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  44.51   
22  248  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  50 m  44.59   
23  159  Johansen Magnus  1996  HERLUFSHOL  9661AE  50 m  44.80   
24  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  45.54   
25  11  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  45.75   
26  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  48.19   
27  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  48.64   
28  199  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  50.31   
29  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  50.62   
30  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  51.57   
31  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  52.37   
32  138  Klittbo Oscar  2002  TRELLEB K  AA2702  50 m  53.49   
33  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m  55.65   
34  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  56.05   
35  49  Fundal Halfdan N.  2001  ALLERØD  0137AE  50 m  56.98   
36  437  Rasmussen Malthe Kisbye  2001  FARUM  0111AK  50 m  57.60   
37  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  59.70   
38  31  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  59.79   
39  334  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m  1:01.42   
40  174  Carlsen Sebastian Ravn  1999  HOLBÆK  9905AP  50 m     
 
Løb 8, 50m Brystsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.89 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 31.10 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
85  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  35.33   
316  Fagermar Linda  1989  TRELLEBORG  AO8289  50 m  35.67   
348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  37.15   
317  Fagermar Minna  1993  TRELLEBORG  AN6493  50 m  37.61   
286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  37.69   
251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  38.45   
310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  38.62   
140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  38.85   
266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  39.70   
10  246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  40.09   
11  249  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  50 m  40.18   
12  156  Hallgren Mathilde  1997  HERLUFSHOL  9748AP  50 m  40.34   
13  201  Vanggård Emma  1996  HOLBÆK  9646AF  50 m  40.48   
14  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  40.58   
15  256  Jacobsen Diana  1998  TRITON B  9838AK  50 m  40.80   
16  189  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  40.84   
17  155  Deleuran Anna  1995  HERLUFSHOL  9536AB  50 m  40.88   
18  217  Mattsson Emma  1992  KARLSHAMN  AK1292  50 m  41.10   
19  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  41.12   
20  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  41.23   
21  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  42.51   
22  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  42.70   
23  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  43.16   
24  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  43.63   
25  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  45.05   
26  184  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  45.47   
27  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  47.26   
28  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  47.60   
29  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  47.76   
30  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  48.83   
31  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  49.05   
32  403  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  49.11   
33  222  Johansson Ida  1997  KARLSHAMN  AM8897  50 m  49.16   
34  34  Poulsson Emilie  1998  HELSINGE  9894AY  50 m  49.36   
35  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  49.37   
36  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  49.73   
37  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  49.91   
38  141  Lottrup Aida  2001  TRELLEB K    50 m  50.70   
39  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  51.55   
40  323  Holde-Jensen Nikoline  1999  VÆRLØSE  9946BA  50 m  51.64   
41  203  Briskog Emelie  1999  KARLSHAMN  AH4699  50 m  51.97   
42  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  52.04   
43  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  52.12   
44  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  52.94   
45  328  Laursen Vibe Raaby  1998  VÆRLØSE  9846AQ  50 m  53.01   
46  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  53.13   
47  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  53.19   
48  416  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  53.90   
49  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  53.94   
50  327  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  54.48   
51  167  Andersen Alberte  2001  HOLBÆK  0174AJ  50 m  54.52   
52  169  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  54.91   
53  21  Haugegaard Klara Lea  2000  HELSINGE  0098AX  50 m  55.50   
54  197  Rasmussen Karoline  1999  HOLBÆK  9942AV  50 m  55.91   
55  424  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  56.22   
56  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m  56.59   
57  338  Walbjørn Emma  2000  VÆRLØSE  0034AX  50 m  57.15   
58  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  57.39   
59  341  Østergaard Tine  2000  VÆRLØSE  0044AX  50 m  58.82   
60  336  Thorsen Kirstine Duer  2001  VÆRLØSE  0116AP  50 m  59.01   
61  320  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  50 m  1:01.01   
62  333  Nording-Grooss Sofie  2001  VÆRLØSE  0138AP  50 m  1:01.01   
63  Bjergager Caroline  2001  HELSINGE  0172AS  50 m  1:03.46   
64  35  Sand Filippa  2003  HELSINGE  0342AF  50 m  1:20.52   
65  23  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m     
66  191  Nielsen Julie  1999  HOLBÆK  9994AN  50 m     
 
Løb 9, 50m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 23.49 2009-04-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
383  Nielsen Lasse Lykke  1995  FARUM  9555AA  50 m  24.70   
89  Mortensen Emil K.  1993  BIRKERØD  9333AE  50 m  24.88   
176  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  24.97   
380  Korch Casper S.  1994  FARUM  9425AF  50 m  25.52   
377  Hansen Niels Breum  1994  FARUM  9411AE  50 m  25.61   
158  Højbøge Patrick  1992  HERLUFSHOL  9271AI  50 m  25.72   
385  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  FARUM  9441AC  50 m  25.87   
389  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  26.27   
361  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  50 m  26.39   
10  225  Postema Tom  1994  SJÖBO SS  AV8394  50 m  27.05   
11  10  Christensen Simon E.  1992  HELSINGE  9243AA  50 m  27.24   
12  398  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  27.26   
13  306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  27.42   
14  347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  27.47   
15  318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  27.48   
16  376  Hansen Lars Breum  1997  FARUM  9713AA  50 m  27.54   
17  289  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  50 m  27.62   
18  151  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  27.94   
19  387  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  28.04   
20  351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  28.17   
21  221  Sabo Denniz  1995  KARLSHAMN  AN4395  50 m  28.18   
22  357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  28.48   
23  354  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  AIF  9651AA  50 m  28.53   
24  332  Nielsen Philip  1991  VÆRLØSE  9161AD  50 m  28.59   
25  253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  28.62   
26  159  Johansen Magnus  1996  HERLUFSHOL  9661AE  50 m  28.63   
27  163  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  28.66   
28  397  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  28.67   
29  200  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  28.68   
30  356  Roldgaard Marcus  1996  AIF  9655AB  50 m  28.76   
31  367  Jungersen Martin  1997  GSK  9799AA  50 m  28.80   
32  355  Møldrup Marius  1999  AIF  9977AI  50 m  28.83   
33  369  Villa Lars Emil  1997  GSK  9793AF  50 m  28.89   
34  32  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  29.03   
35  346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  29.20   
36  314  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  29.27   
37  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  29.41   
38  404  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  29.50   
39  192  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  29.58   
40  406  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  29.59   
41  349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  29.61   
42  185  Johnsen Johan  1997  HOLBÆK  9723AP  50 m  29.63   
43  28  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  29.64   
44  368  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  50 m  29.74   
45  39  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  29.85   
46  408  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  30.04   
47  264  Kirketerp Marco  1995  TRITON B  9589AF  50 m  30.05   
48  365  Hansen Kasper Holst  1998  GSK  9871AD  50 m  30.18   
49  187  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  30.26   
50  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  30.32   
51  362  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  30.32   
52  181  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m  30.37   
53  166  Rasmussen Patrick  1997  HERLUFSHOL  9797AP  50 m  30.61   
54  330  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  30.68   
55  37  Stensen Rune R.  1996  HELSINGE  9687AR  50 m  30.73   
56  335  Petersen Mathias  1995  VÆRLØSE  9563AR  50 m  30.74   
57  22  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  30.76   
58  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  30.76   
59  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  30.91   
60  360  Kristiansen Mathias I.  1999  STT  9961AF  50 m  31.05   
61  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  31.25   
62  27  Larsen Jeff  1996  HELSINGE  9607AI  50 m  31.42   
63  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  31.53   
64  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  31.60   
65  15  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  31.86   
66  410  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  31.93   
67  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  31.95   
68  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  32.11   
69  329  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  32.65   
70  444  Andersen Peter Lund  1974  U.S.G  7403AA  50 m  32.83   
71  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  32.89   
72  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  33.00   
73  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  33.64   
74  199  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  33.66   
75  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  33.89   
76  150  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  34.08   
77  248  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  50 m  34.92   
78  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  35.01   
79  177  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  35.19   
80  19  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  35.49   
81  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  35.51   
82  326  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  35.59   
83  29  Neldeberg Anton Juncker  1998  HELSINGE  9895AN  50 m  35.72   
84  174  Carlsen Sebastian Ravn  1999  HOLBÆK  9905AP  50 m  35.77   
85  405  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  35.88   
86  260  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  36.42   
87  26  Kreiner Jonathan  1998  HELSINGE  9815AK  50 m  36.61   
88  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  36.65   
89  60  Kristensen Nikolaj F.  2000  ALLERØD  0041AD  50 m  37.67   
90  138  Klittbo Oscar  2002  TRELLEB K  AA2702  50 m  39.82   
91  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m  39.85   
92  55  Jensen Jacob Aaboe  2000  ALLERØD  0029AC  50 m  39.86   
93  31  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  39.91   
94  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  40.36   
95  53  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  40.91   
96  425  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  41.13   
97  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  42.17   
98  334  Olesen Malte Pavon  2000  VÆRLØSE  0053AK  50 m  43.10   
99  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  43.22   
100  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  43.67   
101  339  Vejgaard Magnus  2000  VÆRLØSE  0041AP  50 m  43.88   
102  417  Jagd-Nygaard Lasse  2001  FARUM  0189AG  50 m  44.88   
103  322  Hjalgrim Jakob  1999  VÆRLØSE  9961AS  50 m  45.01   
104  415  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m  48.41   
105  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  48.51   
106  437  Rasmussen Malthe Kisbye  2001  FARUM  0111AK  50 m  49.64   
107  413  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  57.07   
108  430  Andersen Sebastian  2003  FARUM    50 m     
109  431  Daugelis Alens  2002  FARUM    50 m     
110  432  El-Salanti Andreas A.  2003  FARUM    50 m     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.76 2012-01-21 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
375  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  27.16   
77  Larsen Mette Haagen  1997  ALLERØD  9798AA  50 m  27.27   
Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  28.25   
384  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  28.40   
315  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  28.53   
313  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  28.92   
388  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  29.05   
Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  29.24   
206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  29.53   
10  201  Vanggård Emma  1996  HOLBÆK  9646AF  50 m  29.56   
11  172  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  29.58   
12  183  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  29.62   
13  246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  29.67   
14  36  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  29.70   
15  198  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  29.78   
16  374  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  29.84   
17  208  Hörnbäck Lina  1996  KARLSHAMN  AA0596  50 m  29.91   
18  164  Nielsen Simone  1996  HERLUFSHOL  9658AQ  50 m  29.94   
19  331  Nielsen Helene Hupfeldt  1994  VÆRLØSE  9464AJ  50 m  29.94   
20  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  29.96   
21  90  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  30.01   
22  247  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  50 m  30.33   
23  189  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  30.34   
24  24  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  30.37   
25  182  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  30.40   
26  86  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  30.49   
27  316  Fagermar Linda  1989  TRELLEBORG  AO8289  50 m  30.49   
28  348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  30.53   
29  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  30.59   
30  344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  30.75   
31  25  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  31.00   
32  12  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  31.11   
33  317  Fagermar Minna  1993  TRELLEBORG  AN6493  50 m  31.15   
34  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  31.27   
35  286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  31.27   
36  165  Petersen Ida  1998  HERLUFSHOL  9866AH  50 m  31.48   
37  33  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  31.76   
38  195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  31.83   
39  212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  31.92   
40  Marmetschke Helena  1997  MK 31  9768AJ  50 m  31.97   
41  249  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  50 m  32.01   
42  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  32.21   
43  156  Hallgren Mathilde  1997  HERLUFSHOL  9748AP  50 m  32.21   
44  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  32.29   
45  171  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  32.52   
46  319  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  32.62   
47  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  32.65   
48  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  32.68   
49  256  Jacobsen Diana  1998  TRITON B  9838AK  50 m  32.80   
50  217  Mattsson Emma  1992  KARLSHAMN  AK1292  50 m  33.01   
51  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  33.02   
52  38  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  33.08   
53  204  Briskog Sanna  1997  KARLSHAMN  AE7897  50 m  33.18   
54  184  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  33.57   
55  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  33.58   
56  255  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  50 m  33.87   
57  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  33.89   
58  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  33.93   
59  190  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  34.04   
60  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  34.07   
61  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  34.38   
62  169  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  34.62   
63  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  34.63   
64  146  Ström Julia  1997  TRELLEB K  BR4497  50 m  35.13   
65  274  Nekhorochko Katharina  2000  TRITON B  0014AH  50 m  35.51   
66  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  35.51   
67  276  Pederse Johanne Overgaard  1999  TRITON B  9956AH  50 m  35.77   
68  321  Heinemann Rikke  1997  VÆRLØSE  9778AU  50 m  35.82   
69  340  Øksnebjerg Esther  2000  VÆRLØSE  0054AX  50 m  35.99   
70  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  36.10   
71  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  36.39   
72  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  36.41   
73  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  36.68   
74  411  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  36.75   
75  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  36.76   
76  50  Graasbøll Mille  2002  ALLERØD  0234AB  50 m  36.97   
77  141  Lottrup Aida  2001  TRELLEB K    50 m  37.02   
78  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  37.06   
79  Bernhard Rebekka  1999  HELSINGE  9984AU  50 m  37.46   
80  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  37.53   
81  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  37.65   
82  197  Rasmussen Karoline  1999  HOLBÆK  9942AV  50 m  37.80   
83  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  38.18   
84  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  38.30   
85  323  Holde-Jensen Nikoline  1999  VÆRLØSE  9946BA  50 m  38.35   
86  328  Laursen Vibe Raaby  1998  VÆRLØSE  9846AQ  50 m  38.35   
87  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  38.45   
88  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m  38.46   
89  34  Poulsson Emilie  1998  HELSINGE  9894AY  50 m  39.16   
90  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  39.29   
91  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  39.49   
92  47  Buusmann Frida  2001  ALLERØD  0152AH  50 m  39.55   
93  203  Briskog Emelie  1999  KARLSHAMN  AH4699  50 m  39.55   
94  222  Johansson Ida  1997  KARLSHAMN  AM8897  50 m  39.61   
95  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  39.78   
96  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  40.07   
97  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  40.23   
98  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  40.25   
99  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  40.45   
100  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  40.49   
101  191  Nielsen Julie  1999  HOLBÆK  9994AN  50 m  40.57   
102  337  Tindbæk Katrine Høyer  1999  VÆRLØSE  9988AU  50 m  40.62   
103  325  Jørgensen Christine  1997  VÆRLØSE  9766BB  50 m  41.17   
104  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  41.23   
105  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  41.35   
106  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m  42.59   
107  419  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  43.40   
108  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  44.03   
109  336  Thorsen Kirstine Duer  2001  VÆRLØSE  0116AP  50 m  44.20   
110  21  Haugegaard Klara Lea  2000  HELSINGE  0098AX  50 m  44.24   
111  341  Østergaard Tine  2000  VÆRLØSE  0044AX  50 m  44.64   
112  43  Bill Ann Sophie  2001  ALLERØD  0184AM  50 m  44.82   
113  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  44.82   
114  167  Andersen Alberte  2001  HOLBÆK  0174AJ  50 m  45.45   
115  333  Nording-Grooss Sofie  2001  VÆRLØSE  0138AP  50 m  45.51   
116  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  45.66   
117  338  Walbjørn Emma  2000  VÆRLØSE  0034AX  50 m  46.26   
118  427  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  47.13   
119  16  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  50 m  47.52   
120  412  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  50 m  47.75   
121  434  Moresco Amalie Julia  2003  FARUM  0334AE  50 m  54.70   
122  Bjergager Caroline  2001  HELSINGE  0172AS  50 m  57.21   
123  320  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  50 m  58.00   
124  35  Sand Filippa  2003  HELSINGE  0342AF  50 m  1:02.26   
125  435  Pedersen Sara  2003  FARUM  0376AD  50 m  1:03.36   
126  429  Alberg Kathrine  2004  FARUM    50 m     
127  433  Kamstrup-Braad Therese  2003  FARUM    50 m     
 
Løb 11, 100m Brystsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 1:03.40 2006-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
378  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  1:05.47   
176  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  1:10.85   
383  Nielsen Lasse Lykke  1995  FARUM  9555AA  50 m  1:12.03   
367  Jungersen Martin  1997  GSK  9799AA  50 m  1:12.19   
93  Steenberg Thomas  1994  BIRKERØD  9403AE  50 m  1:12.86   
91  Schiellerup Andreas  1993  BIRKERØD  9301AD  50 m  1:13.15   
224  Postema Luke  1995  SJÖBO SS  AS6195  50 m  1:13.26   
390  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  1:14.25   
401  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  1:14.91   
10  241  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  50 m  1:15.40   
11  264  Kirketerp Marco  1995  TRITON B  9589AF  50 m  1:15.54   
12  347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  1:17.74   
13  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  1:19.28   
14  306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  1:19.45   
15  356  Roldgaard Marcus  1996  AIF  9655AB  50 m  1:21.00   
16  28  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  1:21.62   
17  273  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  50 m  1:22.69   
18  17  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  1:22.94   
19  272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  1:24.49   
20  359  Jørgensen Lasse  1996  STT  9697AB  50 m  1:24.59   
21  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  1:25.41   
22  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  1:25.50   
23  397  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  1:26.28   
24  37  Stensen Rune R.  1996  HELSINGE  9687AR  50 m  1:27.56   
25  329  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  1:27.70   
26  69  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  1:27.74   
27  357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  1:28.41   
28  253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  1:28.75   
29  22  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  1:29.56   
30  70  Sparre Asbjørn Laksafoss  1998  ALLERØD  9897AA  50 m  1:29.95   
31  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:30.20   
32  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  1:31.27   
33  101  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:32.61   
34  330  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  1:32.69   
35  248  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  50 m  1:33.04   
36  66  Poulsen Mads Thorenfeldt  1999  ALLERØD  9965AD  50 m  1:34.48   
37  30  Neldeberg Frederik J.  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  1:35.63   
38  11  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  1:37.10   
39  121  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  1:37.56   
40  124  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  1:37.95   
41  115  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  1:40.24   
42  58  Kaiser Oliver  2000  ALLERØD  0079AD  50 m  1:40.41   
43  14  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  1:42.80   
44  178  Halby Mikkel  1999  HOLBÆK  9999AI  50 m  1:43.64   
45  122  Staal Sebastian M.  2002  BIRKERØD  0211AC  50 m  1:45.12   
46  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  1:45.26   
47  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  1:45.44   
48  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  1:45.55   
49  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  1:45.69   
50  194  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  50 m  1:46.21   
51  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  1:46.80   
52  405  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  1:48.57   
53  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  1:50.20   
54  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  1:51.27   
55  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  1:52.21   
56  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  1:52.68   
57  123  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  1:54.51   
58  46  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  1:54.52   
59  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  1:55.56   
60  144  Persson-Håkansson Marcus  2000  TRELLEB K  AT1100  50 m  1:57.50   
61  13  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  1:57.69   
62  295  Damsø Valdemar  1999  VEST  9981AQ  50 m  1:59.22   
63  301  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  50 m  2:00.34   
64  281  Schwartzbach Daniel  1999  TRITON B  9999AJ  50 m  2:00.42   
65  180  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  2:01.65   
66  51  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  2:03.18   
67  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  2:04.55   
68  437  Rasmussen Malthe Kisbye  2001  FARUM  0111AK  50 m  2:06.40   
69  31  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  2:06.41   
70  65  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  2:08.84   
71  113  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  50 m  2:09.63   
72  117  Ring Sigurd Dybbro  2002  BIRKERØD  0267AA  50 m  2:09.99   
73  109  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  2:28.18   
74  168  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  50 m     
75  174  Carlsen Sebastian Ravn  1999  HOLBÆK  9905AP  50 m     
76  291  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  50 m     
77  292  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  50 m     
78  297  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  50 m     
79  302  Kyhl Lukas  2000  VEST  0073AO  50 m     
80  303  Nielsen Thor  2002  VEST  0299AG  50 m     
 
Løb 12, 100m Brystsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  1:17.87   
316  Fagermar Linda  1989  TRELLEBORG  AO8289  50 m  1:19.87   
140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  1:20.52   
74  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  1:20.93   
317  Fagermar Minna  1993  TRELLEBORG  AN6493  50 m  1:20.94   
266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  1:21.21   
310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  1:23.19   
76  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  1:23.99   
286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  1:24.57   
10  249  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  50 m  1:26.35   
11  156  Hallgren Mathilde  1997  HERLUFSHOL  9748AP  50 m  1:26.65   
12  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  1:28.08   
13  155  Deleuran Anna  1995  HERLUFSHOL  9536AB  50 m  1:28.31   
14  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  1:28.68   
15  67  Reesbøll Cecilie  1999  ALLERØD  9954AN  50 m  1:29.36   
16  183  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  1:29.97   
17  217  Mattsson Emma  1992  KARLSHAMN  AK1292  50 m  1:30.14   
18  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:30.38   
19  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  1:30.54   
20  125  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  50 m  1:30.81   
21  196  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m  1:31.08   
22  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  1:31.16   
23  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  1:31.18   
24  179  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  50 m  1:31.67   
25  189  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  1:31.71   
26  201  Vanggård Emma  1996  HOLBÆK  9646AF  50 m  1:31.77   
27  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  1:32.33   
28  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  1:33.80   
29  175  Christiansen Carina  1995  HOLBÆK  9584AJ  50 m  1:35.03   
30  72  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:37.34   
31  238  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  1:38.57   
32  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  1:39.00   
33  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  1:39.24   
34  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  1:39.89   
35  235  Techt Sabrina  1997  SOLRØD  9718AW  50 m  1:40.25   
36  103  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  50 m  1:40.35   
37  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  1:40.99   
38  255  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  50 m  1:41.70   
39  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  1:41.83   
40  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  1:42.55   
41  186  Jørgensen Ingrid  1999  HOLBÆK  9966AQ  50 m  1:42.78   
42  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  1:42.89   
43  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  1:43.09   
44  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  1:43.17   
45  105  Fritzböger Caroline  2001  BIRKERØD  0172AE  50 m  1:43.20   
46  40  Ajslev Sandra A.  2001  ALLERØD  0198AC  50 m  1:43.58   
47  233  Nielsen Frederikke Amund  1999  SOLRØD  9994AZ  50 m  1:45.25   
48  111  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  50 m  1:45.32   
49  269  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  50 m  1:45.87   
50  222  Johansson Ida  1997  KARLSHAMN  AM8897  50 m  1:46.30   
51  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  1:46.39   
52  34  Poulsson Emilie  1998  HELSINGE  9894AY  50 m  1:46.48   
53  338  Walbjørn Emma  2000  VÆRLØSE  0034AX  50 m  1:46.76   
54  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  1:46.90   
55  59  Kjelgaard Line Hanghøj  2000  ALLERØD  0032AF  50 m  1:47.48   
56  203  Briskog Emelie  1999  KARLSHAMN  AH4699  50 m  1:47.67   
57  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  1:48.45   
58  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  1:49.26   
59  323  Holde-Jensen Nikoline  1999  VÆRLØSE  9946BA  50 m  1:49.33   
60  63  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:49.63   
61  42  Berner Julie Jarlbo  2001  ALLERØD  0192AP  50 m  1:50.35   
62  141  Lottrup Aida  2001  TRELLEB K    50 m  1:50.75   
63  118  Ross Rikke  2002  BIRKERØD  0216AC  50 m  1:51.54   
64  336  Thorsen Kirstine Duer  2001  VÆRLØSE  0116AP  50 m  1:54.03   
65  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  1:54.59   
66  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  1:55.23   
67  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  1:55.94   
68  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  1:56.29   
69  23  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  1:56.34   
70  112  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  1:56.46   
71  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  1:56.55   
72  424  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:56.69   
73  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  1:56.80   
74  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  1:58.28   
75  102  Eggers Isabella  2001  BIRKERØD  0104AE  50 m  1:58.52   
76  43  Bill Ann Sophie  2001  ALLERØD  0184AM  50 m  1:59.53   
77  293  Christensen Rositha  2000  VEST  0092AY  50 m  2:00.38   
78  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  2:00.74   
79  341  Østergaard Tine  2000  VÆRLØSE  0044AX  50 m  2:01.01   
80  108  Hyldahl Sophie  2002  BIRKERØD  0278AA  50 m  2:01.77   
81  328  Laursen Vibe Raaby  1998  VÆRLØSE  9846AQ  50 m  2:04.19   
82  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  2:04.84   
83  416  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  2:05.87   
84  325  Jørgensen Christine  1997  VÆRLØSE  9766BB  50 m  2:09.40   
85  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  2:09.82   
86  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  2:11.47   
87  119  Ryding Olivia Iris  2001  BIRKERØD  0136AD  50 m  2:11.65   
88  290  Abcell Isabel  2001  VEST  0174AH  50 m  2:17.85   
89  116  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  2:20.30   
90  299  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  50 m  2:22.29   
91  230  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  2:27.44   
92  333  Nording-Grooss Sofie  2001  VÆRLØSE  0138AP  50 m  2:30.01   
93  320  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  50 m  2:45.01   
94  428  Stær Maja Kramer  2002  FARUM  0208AJ  50 m  2:46.00   
95  33  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m     
96  304  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  50 m     
97  411  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m     
 
Løb 13, 200m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
93  Steenberg Thomas  1994  BIRKERØD  9403AE  50 m  1:56.28   
87  Gustafsson Frederik  1993  BIRKERØD  9387AC  50 m  1:58.98   
377  Hansen Niels Breum  1994  FARUM  9411AE  50 m  2:01.22   
89  Mortensen Emil K.  1993  BIRKERØD  9333AE  50 m  2:02.57   
364  Brændholt Mathias  1996  GSK  9683AN  50 m  2:07.05   
351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  2:08.84   
289  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  50 m  2:09.85   
347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  2:11.33   
229  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  2:11.44   
10  306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  2:11.92   
11  314  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  2:12.74   
12  366  Hansen Marcus Dan  1999  GSK  9965AB  50 m  2:13.89   
13  32  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  2:14.00   
14  359  Jørgensen Lasse  1996  STT  9697AB  50 m  2:14.37   
15  41  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  2:14.45   
16  221  Sabo Denniz  1995  KARLSHAMN  AN4395  50 m  2:14.55   
17  408  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  2:15.99   
18  346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  2:16.05   
19  157  Hansen Jonas  1996  HERLUFSHOL  9663AN  50 m  2:19.00   
20  39  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  2:20.59   
21  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  2:21.64   
22  187  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  2:22.69   
23  79  Olczyk Andreas  1992  ALLERØD  9293AI  50 m  2:24.01   
24  192  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  2:24.33   
25  368  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  50 m  2:24.52   
26  22  Jensen Tobias M.  1996  HELSINGE  9679AP  50 m  2:24.91   
27  52  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  2:25.72   
28  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  2:26.96   
29  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  2:27.00   
30  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  2:27.78   
31  15  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  2:28.56   
32  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  2:29.05   
33  56  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  50 m  2:30.26   
34  365  Hansen Kasper Holst  1998  GSK  9871AD  50 m  2:30.47   
35  101  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  2:30.87   
36  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  2:31.55   
37  73  Vinterberg Sophus Rensch  1998  ALLERØD  9881AL  50 m  2:32.28   
38  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  2:34.61   
39  185  Johnsen Johan  1997  HOLBÆK  9723AP  50 m  2:34.85   
40  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  2:35.81   
41  232  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  2:35.96   
42  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  2:37.29   
43  399  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  2:44.93   
44  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  2:46.03   
45  180  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  2:48.00   
46  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  2:48.96   
47  326  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  2:49.51   
48  19  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  2:50.24   
49  396  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  2:50.78   
50  177  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  2:53.69   
51  115  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  2:56.83   
52  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  2:58.40   
53  322  Hjalgrim Jakob  1999  VÆRLØSE  9961AS  50 m  3:01.01   
54  123  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  3:02.11   
55  414  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  3:03.59   
56  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  3:04.39   
57  170  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  3:08.91   
58  98  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  50 m  3:09.42   
59  281  Schwartzbach Daniel  1999  TRITON B  9999AJ  50 m  3:18.01   
60  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  3:18.35   
61  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  3:18.44   
62  144  Persson-Håkansson Marcus  2000  TRELLEB K  AT1100  50 m  3:18.80   
63  260  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  3:25.40   
64  109  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  3:25.50   
65  110  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  3:25.51   
66  120  Røginnd Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  3:26.19   
67  14  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  3:29.08   
68  296  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  3:32.68   
69  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  3:39.50   
70  295  Damsø Valdemar  1999  VEST  9981AQ  50 m  3:41.06   
71  94  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  3:41.70   
72  301  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  50 m  3:44.33   
73  100  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  3:44.68   
74  97  Brøndum William B.  2002  BIRKERØD  0239AA  50 m  3:46.69   
75  117  Ring Sigurd Dybbro  2002  BIRKERØD  0267AA  50 m  3:46.84   
76  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  3:50.80   
77  113  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  50 m  4:01.98   
78  339  Vejgaard Magnus  2000  VÆRLØSE  0041AP  50 m  4:15.01   
79  13  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  50 m  4:19.06   
80  425  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  4:20.00   
81  122  Staal Sebastian M.  2002  BIRKERØD  0211AC  50 m     
82  174  Carlsen Sebastian Ravn  1999  HOLBÆK  9905AP  50 m     
83  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m     
84  291  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  50 m     
85  292  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  50 m     
86  297  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  50 m     
87  302  Kyhl Lukas  2000  VEST  0073AO  50 m     
88  303  Nielsen Thor  2002  VEST  0299AG  50 m     
 
Løb 14, 200m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:01.80 1988-09-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
388  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  2:09.13   
82  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  2:12.76   
315  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  2:12.76   
374  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  2:13.09   
86  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:14.64   
384  Nielsen Naja Ishøj  1996  FARUM  9662AE  50 m  2:16.65   
36  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  2:17.40   
Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  2:18.51   
382  May Elizabeth  1983  FARUM  8316AA  50 m  2:18.85   
10  246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  2:19.05   
11  24  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  2:20.29   
12  206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  2:20.79   
13  439  Dideriksen Lærke  1984  FARUM  8402AA  50 m  2:21.95   
14  Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  2:23.80   
15  25  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  2:25.02   
16  251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  2:25.03   
17  182  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  2:25.23   
18  172  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  2:25.38   
19  162  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  2:25.50   
20  344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  2:25.86   
21  212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  2:26.51   
22  64  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  50 m  2:26.57   
23  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  2:27.93   
24  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  2:30.09   
25  Marmetschke Helena  1997  MK 31  9768AJ  50 m  2:30.57   
26  195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  2:30.71   
27  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  2:31.42   
28  319  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  2:31.44   
29  18  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  2:31.45   
30  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  2:32.24   
31  208  Hörnbäck Lina  1996  KARLSHAMN  AA0596  50 m  2:32.56   
32  189  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  2:36.15   
33  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  2:37.32   
34  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  2:37.96   
35  228  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  2:40.00   
36  111  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  50 m  2:42.28   
37  99  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  2:44.09   
38  38  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  2:44.49   
39  321  Heinemann Rikke  1997  VÆRLØSE  9778AU  50 m  2:45.01   
40  340  Øksnebjerg Esther  2000  VÆRLØSE  0054AX  50 m  2:45.01   
41  95  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:47.05   
42  48  Frederiksen Kathrine Pii  2000  ALLERØD  0036AA  50 m  2:48.80   
43  204  Briskog Sanna  1997  KARLSHAMN  AE7897  50 m  2:50.30   
44  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  2:51.54   
45  59  Kjelgaard Line Hanghøj  2000  ALLERØD  0032AF  50 m  2:51.74   
46  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  2:51.79   
47  62  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  2:52.65   
48  169  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  2:54.13   
49  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  2:54.57   
50  184  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  2:55.30   
51  323  Holde-Jensen Nikoline  1999  VÆRLØSE  9946BA  50 m  2:58.01   
52  104  Friis Lina  2001  BIRKERØD  0172AB  50 m  2:58.69   
53  236  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  3:00.00   
54  320  Hansen Ida Holm  2002  VÆRLØSE  0268AN  50 m  3:01.01   
55  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  3:01.26   
56  119  Ryding Olivia Iris  2001  BIRKERØD  0136AD  50 m  3:03.52   
57  190  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  3:03.92   
58  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  3:03.94   
59  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  3:04.64   
60  327  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  3:05.02   
61  238  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  3:05.16   
62  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  3:05.61   
63  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  3:05.65   
64  403  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  3:09.01   
65  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  3:10.16   
66  235  Techt Sabrina  1997  SOLRØD  9718AW  50 m  3:10.20   
67  234  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  3:10.85   
68  420  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  3:11.00   
69  325  Jørgensen Christine  1997  VÆRLØSE  9766BB  50 m  3:15.01   
70  269  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  50 m  3:17.10   
71  106  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  3:17.87   
72  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m  3:18.12   
73  268  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  50 m  3:19.38   
74  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  3:21.02   
75  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  3:21.84   
76  293  Christensen Rositha  2000  VEST  0092AY  50 m  3:21.92   
77  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  3:25.71   
78  305  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  50 m  3:27.62   
79  107  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  50 m  3:28.88   
80  304  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  50 m  3:29.43   
81  328  Laursen Vibe Raaby  1998  VÆRLØSE  9846AQ  50 m  3:30.01   
82  116  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  3:35.19   
83  108  Hyldahl Sophie  2002  BIRKERØD  0278AA  50 m  3:36.53   
84  298  Hansen Camilla  2000  VEST  0014AO  50 m  3:36.59   
85  118  Ross Rikke  2002  BIRKERØD  0216AC  50 m  3:44.58   
86  333  Nording-Grooss Sofie  2001  VÆRLØSE  0138AP  50 m  3:45.01   
87  300  Knudsen Malene Tilsted  2000  VEST  0052AT  50 m  3:48.25   
88  237  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  3:51.20   
89  290  Abcell Isabel  2001  VEST  0174AH  50 m  3:56.01   
90  231  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD  9954AZ  50 m  3:58.68   
91  233  Nielsen Frederikke Amund  1999  SOLRØD  9994AZ  50 m  4:00.23   
92  167  Andersen Alberte  2001  HOLBÆK  0174AJ  50 m  4:07.11   
93  336  Thorsen Kirstine Duer  2001  VÆRLØSE  0116AP  50 m  4:15.01   
94  338  Walbjørn Emma  2000  VÆRLØSE  0034AX  50 m  4:30.01   
95  102  Eggers Isabella  2001  BIRKERØD  0104AE  50 m  4:30.52   
96  412  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  50 m  4:31.00   
97  427  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  4:32.00   
98  426  Sandell Laura Rosenørn  2000  FARUM  0046AY  50 m  4:33.00   
99  418  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  4:34.00   
100  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m     
101  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m     
102  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m     
103  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m     
104  299  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  50 m     
 
Løb 15, 200m Medley Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 1:58.16 1994-09-11 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
378  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  2:06.34   
176  Dufour Rasmus  1993  HOLBÆK  9301AI  50 m  2:11.45   
390  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  2:12.14   
389  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  2:18.72   
92  Schäfer Bjarke  1993  BIRKERØD  9305AB  50 m  2:19.86   
398  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  2:22.28   
318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:24.93   
241  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  50 m  2:28.50   
376  Hansen Lars Breum  1997  FARUM  9713AA  50 m  2:28.64   
10  387  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  2:28.74   
11  356  Roldgaard Marcus  1996  AIF  9655AB  50 m  2:29.25   
12  367  Jungersen Martin  1997  GSK  9799AA  50 m  2:30.75   
13  351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  2:30.89   
14  366  Hansen Marcus Dan  1999  GSK  9965AB  50 m  2:31.34   
15  163  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  2:32.80   
16  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  2:32.88   
17  346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  2:34.75   
18  404  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  2:35.92   
19  349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  2:36.16   
20  229  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  2:38.04   
21  357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  2:39.19   
22  355  Møldrup Marius  1999  AIF  9977AI  50 m  2:39.24   
23  28  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  2:41.47   
24  369  Villa Lars Emil  1997  GSK  9793AF  50 m  2:45.29   
25  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  2:50.61   
26  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  2:51.60   
27  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  2:54.14   
28  121  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  2:58.13   
29  329  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  2:58.27   
30  330  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  3:00.82   
31  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  3:02.33   
32  124  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  3:02.61   
33  178  Halby Mikkel  1999  HOLBÆK  9999AI  50 m  3:04.40   
34  232  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  3:04.55   
35  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  3:06.30   
36  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  3:07.62   
37  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  3:08.48   
38  11  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  3:09.33   
39  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  3:09.66   
40  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  3:11.07   
41  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  3:20.76   
42  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  3:25.28   
43  260  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  3:26.45   
44  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  3:32.80   
45  180  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  3:33.13   
46  168  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  50 m  3:34.71   
47  98  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  50 m  3:40.50   
48  110  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  3:40.50   
49  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  3:41.56   
50  94  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  3:45.50   
51  120  Røginnd Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  3:48.17   
52  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  3:49.00   
53  100  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  3:54.31   
54  295  Damsø Valdemar  1999  VEST  9981AQ  50 m  4:02.29   
55  301  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  50 m  4:12.14   
56  296  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  4:19.77   
57  27  Larsen Jeff  1996  HELSINGE  9607AI  50 m     
58  37  Stensen Rune R.  1996  HELSINGE  9687AR  50 m     
59  170  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m     
60  181  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m     
61  194  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  50 m     
62  413  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m     
63  415  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m     
64  417  Jagd-Nygaard Lasse  2001  FARUM  0189AG  50 m     
65  425  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m     
 
Løb 16, 200m Medley Damer 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
78  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  50 m  2:18.99   
74  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:24.84   
388  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  2:31.87   
81  Riisberg Emilie  1996  ALLERØD  9608AD  50 m  2:35.59   
439  Dideriksen Lærke  1984  FARUM  8402AA  50 m  2:36.57   
348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  2:36.65   
374  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  2:37.37   
251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  2:39.30   
440  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  2:39.70   
10  247  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  50 m  2:41.74   
11  198  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  2:42.16   
12  155  Deleuran Anna  1995  HERLUFSHOL  9536AB  50 m  2:42.61   
13  249  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  50 m  2:44.65   
14  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  2:45.75   
15  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  2:47.38   
16  266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  2:47.90   
17  286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  2:48.33   
18  183  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  2:49.30   
19  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  2:49.39   
20  310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  2:51.21   
21  67  Reesbøll Cecilie  1999  ALLERØD  9954AN  50 m  2:52.39   
22  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  2:52.64   
23  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  2:55.45   
24  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  2:58.16   
25  125  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  50 m  2:59.53   
26  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  2:59.81   
27  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  3:01.59   
28  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  3:01.79   
29  255  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  50 m  3:02.34   
30  99  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  3:02.53   
31  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  3:02.94   
32  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  3:04.05   
33  103  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  50 m  3:04.51   
34  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  3:05.32   
35  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  3:05.60   
36  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  3:06.16   
37  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  3:06.38   
38  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  3:08.72   
39  95  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  3:09.39   
40  105  Fritzböger Caroline  2001  BIRKERØD  0172AE  50 m  3:09.84   
41  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  3:10.33   
42  42  Berner Julie Jarlbo  2001  ALLERØD  0192AP  50 m  3:13.65   
43  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  3:14.02   
44  228  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  3:15.00   
45  237  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  3:15.00   
46  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  3:18.68   
47  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  3:22.61   
48  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  3:24.31   
49  40  Ajslev Sandra A.  2001  ALLERØD  0198AC  50 m  3:25.18   
50  104  Friis Lina  2001  BIRKERØD  0172AB  50 m  3:25.44   
51  119  Ryding Olivia Iris  2001  BIRKERØD  0136AD  50 m  3:25.56   
52  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  3:25.81   
53  57  Juhlert Clara Marie  2000  ALLERØD  0002AJ  50 m  3:26.85   
54  184  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  3:28.29   
55  274  Nekhorochko Katharina  2000  TRITON B  0014AH  50 m  3:28.81   
56  236  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  3:30.00   
57  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  3:30.28   
58  63  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  3:30.48   
59  106  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  3:30.50   
60  186  Jørgensen Ingrid  1999  HOLBÆK  9966AQ  50 m  3:31.26   
61  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m  3:34.00   
62  268  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  50 m  3:34.96   
63  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  3:37.79   
64  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  3:39.38   
65  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  3:44.03   
66  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  3:45.42   
67  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  3:46.96   
68  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  3:51.92   
69  293  Christensen Rositha  2000  VEST  0092AY  50 m  3:54.68   
70  290  Abcell Isabel  2001  VEST  0174AH  50 m  3:59.34   
71  305  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  50 m  4:01.56   
72  304  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  50 m  4:02.61   
73  234  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  4:04.10   
74  300  Knudsen Malene Tilsted  2000  VEST  0052AT  50 m  4:12.60   
75  337  Tindbæk Katrine Høyer  1999  VÆRLØSE  9988AU  50 m  4:15.12   
76  298  Hansen Camilla  2000  VEST  0014AO  50 m  4:15.49   
77  231  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD  9954AZ  50 m  4:30.00   
78  341  Østergaard Tine  2000  VÆRLØSE  0044AX  50 m  4:30.01   
79  299  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  50 m  4:36.98   
80  230  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  4:55.00   
81  54  Jensen Frida Sidenius  2001  ALLERØD  0128AC  50 m     
82  107  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  50 m     
83  196  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m     
84  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m     
85  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m     
86  419  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m     
87  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m     
88  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m     
 
Løb 17, 100m Rygsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.66 2010-04-02 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.66 2010-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
87  Gustafsson Frederik  1993  BIRKERØD  9387AC  50 m  1:03.33   
347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  1:04.48   
158  Højbøge Patrick  1992  HERLUFSHOL  9271AI  50 m  1:04.67   
376  Hansen Lars Breum  1997  FARUM  9713AA  50 m  1:04.87   
273  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  50 m  1:05.78   
356  Roldgaard Marcus  1996  AIF  9655AB  50 m  1:09.16   
368  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  50 m  1:10.24   
377  Hansen Niels Breum  1994  FARUM  9411AE  50 m  1:10.29   
351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  1:10.36   
10  364  Brændholt Mathias  1996  GSK  9683AN  50 m  1:10.54   
11  221  Sabo Denniz  1995  KARLSHAMN  AN4395  50 m  1:10.61   
12  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  1:10.91   
13  253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  1:11.28   
14  187  Kâhler Benjamin  1997  HOLBÆK  9721AI  50 m  1:11.58   
15  272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  1:11.99   
16  79  Olczyk Andreas  1992  ALLERØD  9293AI  50 m  1:12.46   
17  229  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  1:12.61   
18  41  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  1:12.66   
19  406  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  1:12.82   
20  349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  1:13.27   
21  346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  1:13.28   
22  354  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  AIF  9651AA  50 m  1:13.59   
23  410  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  1:14.25   
24  69  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  1:14.34   
25  225  Postema Tom  1994  SJÖBO SS  AV8394  50 m  1:14.47   
26  32  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  1:14.57   
27  39  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  1:16.24   
28  185  Johnsen Johan  1997  HOLBÆK  9723AP  50 m  1:16.90   
29  192  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  1:17.18   
30  70  Sparre Asbjørn Laksafoss  1998  ALLERØD  9897AA  50 m  1:17.81   
31  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:17.85   
32  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  1:17.85   
33  101  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:18.08   
34  73  Vinterberg Sophus Rensch  1998  ALLERØD  9881AL  50 m  1:19.06   
35  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  1:19.65   
36  365  Hansen Kasper Holst  1998  GSK  9871AD  50 m  1:20.35   
37  124  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  1:20.46   
38  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  1:20.76   
39  52  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  1:20.88   
40  405  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  1:21.47   
41  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  1:21.61   
42  369  Villa Lars Emil  1997  GSK  9793AF  50 m  1:21.64   
43  56  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  50 m  1:21.68   
44  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  1:21.72   
45  121  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  1:22.68   
46  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  1:23.16   
47  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  1:23.70   
48  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  1:24.10   
49  342  Gadgaard Mikkel  1999  WEST SWIM  9923AA  50 m  1:24.19   
50  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  1:25.63   
51  178  Halby Mikkel  1999  HOLBÆK  9999AI  50 m  1:25.94   
52  248  Friland Jacob  1999  TRITON B  9985AB  50 m  1:26.32   
53  232  Munch-Jensen Victor L.  1996  SOLRØD  9663AM  50 m  1:26.44   
54  30  Neldeberg Frederik J.  2000  HELSINGE  0095AI  50 m  1:27.79   
55  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  1:29.29   
56  19  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  1:30.00   
57  326  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  1:30.11   
58  26  Kreiner Jonathan  1998  HELSINGE  9815AK  50 m  1:30.53   
59  15  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  1:31.86   
60  115  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  1:32.80   
61  166  Rasmussen Patrick  1997  HERLUFSHOL  9797AP  50 m  1:32.93   
62  260  Jensen Mads Raaby  2001  TRITON B  0149AB  50 m  1:33.43   
63  399  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  1:33.62   
64  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  1:33.86   
65  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  1:34.47   
66  123  Torp Kristian  2000  BIRKERØD  0083AC  50 m  1:35.46   
67  194  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  50 m  1:36.23   
68  177  Foverskov Andreas  1999  HOLBÆK  9969AN  50 m  1:36.69   
69  98  Christoffersen Jacob Krog  2000  BIRKERØD  0039AK  50 m  1:37.65   
70  100  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  1:38.17   
71  109  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  1:39.00   
72  46  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  1:39.72   
73  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  1:40.14   
74  97  Brøndum William B.  2002  BIRKERØD  0239AA  50 m  1:41.75   
75  66  Poulsen Mads Thorenfeldt  1999  ALLERØD  9965AD  50 m  1:42.03   
76  414  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:42.38   
77  110  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  1:44.94   
78  283  Sparholt Niels Paulli  2000  TRITON B  0027AF  50 m  1:45.37   
79  122  Staal Sebastian M.  2002  BIRKERØD  0211AC  50 m  1:45.81   
80  94  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  1:47.90   
81  170  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  1:47.96   
82  396  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  1:49.14   
83  265  Kvistbo Emil  1999  TRITON B  9953AK  50 m  1:49.21   
84  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  1:49.73   
85  120  Røginnd Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  1:51.30   
86  61  Krume Dan  2001  ALLERØD    50 m  1:51.82   
87  281  Schwartzbach Daniel  1999  TRITON B  9999AJ  50 m  1:56.20   
88  301  Krog Albert Voldum  2001  VEST  0155AI  50 m  1:56.30   
89  144  Persson-Håkansson Marcus  2000  TRELLEB K  AT1100  50 m  1:57.48   
90  113  Olesen Mads Rønn  2002  BIRKERØD  0281AC  50 m  2:03.97   
91  415  Haugaard Rasmus  2002  FARUM  0271AF  50 m  2:04.80   
92  322  Hjalgrim Jakob  1999  VÆRLØSE  9961AS  50 m  2:15.01   
93  339  Vejgaard Magnus  2000  VÆRLØSE  0041AP  50 m  2:15.01   
94  303  Nielsen Thor  2002  VEST  0299AG  50 m  2:25.86   
95  31  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m     
96  117  Ring Sigurd Dybbro  2002  BIRKERØD  0267AA  50 m     
97  181  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m     
98  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m     
99  291  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  50 m     
100  292  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  50 m     
101  296  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m     
102  297  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  50 m     
103  302  Kyhl Lukas  2000  VEST  0073AO  50 m     
104  413  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m     
105  417  Jagd-Nygaard Lasse  2001  FARUM  0189AG  50 m     
 
Løb 18, 100m Rygsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
379  Hemdorff Julie-Sofie  1991  FARUM  9144AE  50 m  1:06.53   
313  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  1:08.73   
82  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  1:10.76   
247  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  50 m  1:11.98   
162  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  1:12.43   
175  Christiansen Carina  1995  HOLBÆK  9584AJ  50 m  1:12.58   
388  Vedel Ida Marie  1994  FARUM  9484AE  50 m  1:13.41   
160  Kann Elisabeth  1994  HERLUFSHOL  9478AE  50 m  1:13.91   
344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  1:14.14   
10  212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  1:14.28   
11  206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  1:14.74   
12  Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  1:15.03   
13  375  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  1:15.46   
14  179  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  50 m  1:15.73   
15  172  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  1:15.85   
16  183  Jensen Mette  1997  HOLBÆK  9724AC  50 m  1:15.93   
17  201  Vanggård Emma  1996  HOLBÆK  9646AF  50 m  1:16.60   
18  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  1:16.86   
19  Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  1:17.27   
20  24  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:17.33   
21  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  1:17.62   
22  182  Jensen Line  1993  HOLBÆK  9358AE  50 m  1:17.78   
23  12  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  1:17.98   
24  266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  1:18.09   
25  348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  1:19.02   
26  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  1:19.12   
27  409  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  1:19.93   
28  198  Rosin Majbrit  1996  HOLBÆK  9628AD  50 m  1:19.99   
29  Marmetschke Helena  1997  MK 31  9768AJ  50 m  1:20.25   
30  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  1:20.32   
31  310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  1:20.72   
32  189  Larsen Louise Lynæs  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  1:20.82   
33  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  1:21.20   
34  400  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  1:21.29   
35  36  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  1:21.57   
36  255  Ikov Mille Hesselgren  2000  TRITON B  0012AH  50 m  1:21.93   
37  208  Hörnbäck Lina  1996  KARLSHAMN  AA0596  50 m  1:22.21   
38  319  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  1:22.35   
39  267  Lauridsen Josephine G.  2001  TRITON B  0168AD  50 m  1:22.42   
40  286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  1:22.52   
41  251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  1:22.83   
42  33  Petersen Sofie Steen  2000  HELSINGE  0026AH  50 m  1:23.15   
43  18  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  1:23.58   
44  196  Qvist-Pedersen Helene  1998  HOLBÆK  9852AT  50 m  1:24.62   
45  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  1:25.56   
46  111  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  50 m  1:26.01   
47  72  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:26.02   
48  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  1:26.10   
49  38  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  1:26.23   
50  105  Fritzböger Caroline  2001  BIRKERØD  0172AE  50 m  1:26.24   
51  411  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:26.80   
52  228  Feld Katrine  1993  SOLRØD  9318AN  50 m  1:27.36   
53  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  1:27.48   
54  48  Frederiksen Kathrine Pii  2000  ALLERØD  0036AA  50 m  1:28.31   
55  204  Briskog Sanna  1997  KARLSHAMN  AE7897  50 m  1:28.83   
56  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  1:29.68   
57  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  1:30.57   
58  403  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:30.92   
59  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  1:30.95   
60  327  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  1:31.37   
61  112  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  1:31.62   
62  57  Juhlert Clara Marie  2000  ALLERØD  0002AJ  50 m  1:31.90   
63  186  Jørgensen Ingrid  1999  HOLBÆK  9966AQ  50 m  1:33.62   
64  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  1:34.02   
65  321  Heinemann Rikke  1997  VÆRLØSE  9778AU  50 m  1:34.47   
66  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  1:34.51   
67  190  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  1:34.89   
68  104  Friis Lina  2001  BIRKERØD  0172AB  50 m  1:34.95   
69  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  1:34.97   
70  236  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  1:35.26   
71  274  Nekhorochko Katharina  2000  TRITON B  0014AH  50 m  1:35.44   
72  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  1:35.53   
73  125  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  50 m  1:35.74   
74  169  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  1:36.04   
75  62  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  1:36.34   
76  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  1:36.95   
77  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  1:37.78   
78  233  Nielsen Frederikke Amund  1999  SOLRØD  9994AZ  50 m  1:37.80   
79  43  Bill Ann Sophie  2001  ALLERØD  0184AM  50 m  1:38.27   
80  107  Gjerløv Clara  2002  BIRKERØD  0224AF  50 m  1:38.28   
81  268  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  50 m  1:38.34   
82  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  1:38.56   
83  203  Briskog Emelie  1999  KARLSHAMN  AH4699  50 m  1:38.90   
84  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  1:39.34   
85  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  1:40.55   
86  108  Hyldahl Sophie  2002  BIRKERØD  0278AA  50 m  1:40.95   
87  340  Øksnebjerg Esther  2000  VÆRLØSE  0054AX  50 m  1:41.45   
88  118  Ross Rikke  2002  BIRKERØD  0216AC  50 m  1:41.55   
89  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  1:42.24   
90  238  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  1:42.65   
91  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  1:42.80   
92  54  Jensen Frida Sidenius  2001  ALLERØD  0128AC  50 m  1:45.12   
93  106  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  1:45.42   
94  222  Johansson Ida  1997  KARLSHAMN  AM8897  50 m  1:45.51   
95  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  1:45.70   
96  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  1:46.49   
97  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  1:47.37   
98  300  Knudsen Malene Tilsted  2000  VEST  0052AT  50 m  1:47.51   
99  337  Tindbæk Katrine Høyer  1999  VÆRLØSE  9988AU  50 m  1:48.03   
100  290  Abcell Isabel  2001  VEST  0174AH  50 m  1:48.83   
101  234  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  1:49.79   
102  419  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  1:50.68   
103  424  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:50.75   
104  235  Techt Sabrina  1997  SOLRØD  9718AW  50 m  1:51.43   
105  269  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  50 m  1:51.54   
106  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m  1:51.71   
107  102  Eggers Isabella  2001  BIRKERØD  0104AE  50 m  1:53.37   
108  116  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  1:54.66   
109  418  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  1:54.78   
110  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  1:55.23   
111  305  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  50 m  1:55.63   
112  427  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:55.88   
113  299  Jacobsen Amalie K.  2000  VEST  0062AO  50 m  1:56.58   
114  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m  1:57.20   
115  237  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  1:58.05   
116  412  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  50 m  1:58.20   
117  230  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  1:59.09   
118  231  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD  9954AZ  50 m  1:59.20   
119  298  Hansen Camilla  2000  VEST  0014AO  50 m  1:59.48   
120  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  1:59.96   
121  167  Andersen Alberte  2001  HOLBÆK  0174AJ  50 m  2:00.54   
122  416  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  2:03.77   
123  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  2:08.42   
124  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  2:21.94   
125  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  2:24.83   
126  23  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m     
127  420  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m     
128  426  Sandell Laura Rosenørn  2000  FARUM  0046AY  50 m     
129  428  Stær Maja Kramer  2002  FARUM  0208AJ  50 m     
 
Løb 19, 200m Butterfly Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 
Dansk Rekord Senior: Benny Nielsen (1966) 1:57.74 1987-08-22 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
383  Nielsen Lasse Lykke  1995  FARUM  9555AA  50 m  2:18.00   
318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  2:22.93   
289  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  50 m  2:28.00   
349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  2:37.20   
253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  2:38.75   
398  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  2:40.16   
354  Hansen Bjørn H. Bremholm  1996  AIF  9651AA  50 m  2:40.50   
345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  2:58.00   
287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  3:24.69   
10  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  3:59.99   
11  168  Andersen Jonas  2001  HOLBÆK  0165AC  50 m     
 
Løb 20, 200m Butterfly Damer 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Mette Jacobsen (1973) 2:15.60 1988-09-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
86  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:27.64   
246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  2:35.00   
382  May Elizabeth  1983  FARUM  8316AA  50 m  2:40.62   
206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  2:43.81   
195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  2:45.99   
103  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  50 m  2:53.56   
391  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  2:58.20   
64  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  50 m  3:00.00   
249  Grønlund Rebecca  1998  TRITON B  9872AB  50 m  3:19.16   
10  95  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  3:20.00   
11  99  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  3:20.50   
12  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  3:28.67   
13  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  3:39.19   
14  112  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  3:40.50   
15  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  3:42.21   
16  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  3:59.88   
 
Løb 21, 800m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 7:45.55 2011-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 8:10.74 2006-04-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
89  Mortensen Emil K.  1993  BIRKERØD  9333AE  50 m  8:13.78   
88  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  50 m  8:20.31   
390  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  8:35.20   
380  Korch Casper S.  1994  FARUM  9425AF  50 m  9:01.49   
408  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  9:15.00   
406  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  9:30.00   
272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  9:35.34   
364  Brændholt Mathias  1996  GSK  9683AN  50 m  9:50.80   
401  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  9:59.24   
10  17  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  10:27.58   
11  410  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  10:51.02   
12  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m     
13  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m     
 
Løb 22, 1500m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:46.30 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
75  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  17:45.00   
77  Larsen Mette Haagen  1997  ALLERØD  9798AA  50 m  17:58.00   
76  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  18:07.16   
382  May Elizabeth  1983  FARUM  8316AA  50 m  19:00.00   
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
372  Farum Guns1  1988  FARUM    50 m  3:32.19   
240  Triton Drenge  TRITON B    50 m  3:50.99   
126  Ese Drenge 1  ES ESBJERG    50 m  3:56.00   
371  Farum Drenge  1994  FARUM    50 m  4:00.65   
127  Ese Drenge 2  ES ESBJERG    50 m  4:10.00   
392  Farum Miniguns1  1998  FARUM    50 m  4:10.10   
393  Farum Miniguns2  1998  FARUM    50 m  4:10.20   
 
Løb 24, 4X100m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
239  Triton Damer  TRITON B    50 m  4:00.00   
370  Farum Damer  1960  FARUM    50 m  4:01.47   
312  Trelleborgs Lag 1  TRELLEBORG    50 m  4:05.50   
373  Farum Piger  1960  FARUM    50 m  4:15.66   
149  Hg Pigerne-2  HERLUFSHOL    50 m  4:20.00   
Mk 31 Piger 1  1994  MK 31    50 m  4:24.50   
128  Ese Piger 1  ES ESBJERG    50 m  4:25.00   
210  Lag 1 Ksk  1992  KARLSHAMN    50 m  4:29.80   
130  Lag 1 T K S Dam  TRELLEB K    50 m  4:56.75   
10  129  Ese Piger 2  ES ESBJERG    50 m  5:00.00   
11  395  Farum Piger  1999  FARUM    50 m  5:10.18   
12  211  Lag 2 Ksk  1993  KARLSHAMN    50 m  5:19.80   
13  394  Farum Piger  2000  FARUM    50 m  6:06.42   
 
Løb 25, 200m Brystsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 2:09.68 2010-08-12 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
378  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  2:23.42   
364  Brændholt Mathias  1996  GSK  9683AN  50 m  2:29.87   
224  Postema Luke  1995  SJÖBO SS  AS6195  50 m  2:42.05   
84  Weberg Martin  1994  ALLERØD  9453AC  50 m  2:43.96   
389  Vedel Karsten  1992  FARUM  9209AC  50 m  2:48.42   
350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  2:52.29   
200  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  2:54.47   
366  Hansen Marcus Dan  1999  GSK  9965AB  50 m  3:00.04   
359  Jørgensen Lasse  1996  STT  9697AB  50 m  3:00.90   
10  365  Hansen Kasper Holst  1998  GSK  9871AD  50 m  3:01.41   
11  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  3:01.74   
12  152  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  3:03.45   
13  357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  3:05.90   
14  362  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  3:06.98   
15  69  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  3:07.53   
16  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  3:09.39   
17  272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  3:12.29   
18  121  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  3:27.52   
19  66  Poulsen Mads Thorenfeldt  1999  ALLERØD  9965AD  50 m  3:27.91   
20  396  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  3:28.70   
21  11  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  3:31.43   
22  405  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  3:35.51   
23  115  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  3:37.58   
24  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  3:40.21   
25  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  3:43.87   
26  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  3:52.91   
27  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  3:58.96   
28  441  Johansen Kenneth  1963  FARUM    50 m  4:00.00   
29  438  Christensen Thomas Broe  1958  FARUM    50 m  4:01.00   
30  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  4:03.09   
31  281  Schwartzbach Daniel  1999  TRITON B  9999AJ  50 m  4:07.79   
32  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  4:09.10   
33  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  4:10.78   
34  295  Damsø Valdemar  1999  VEST  9981AQ  50 m     
 
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Joline Höstmann (1988) 2:22.24 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:23.34 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
223  Mårtensson Elin  1993  SJÖBO SS  AT1893  50 m  2:29.10   
348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  2:48.81   
83  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  50 m  2:55.04   
266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  2:56.11   
310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  2:58.72   
77  Larsen Mette Haagen  1997  ALLERØD  9798AA  50 m  2:59.03   
140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  2:59.98   
74  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  3:01.32   
155  Deleuran Anna  1995  HERLUFSHOL  9536AB  50 m  3:03.52   
10  246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  3:05.81   
11  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  3:06.94   
12  156  Hallgren Mathilde  1997  HERLUFSHOL  9748AP  50 m  3:07.34   
13  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  3:09.16   
14  153  Brander Melissa  1994  HERLUFSHOL  9492AG  50 m  3:09.48   
15  125  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  50 m  3:09.52   
16  99  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  3:17.04   
17  217  Mattsson Emma  1992  KARLSHAMN  AK1292  50 m  3:19.29   
18  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  3:19.41   
19  171  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  3:24.39   
20  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  3:24.55   
21  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  3:25.35   
22  256  Jacobsen Diana  1998  TRITON B  9838AK  50 m  3:28.79   
23  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  3:30.73   
24  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  3:34.18   
25  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  3:34.56   
26  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  3:37.86   
27  236  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  3:40.00   
28  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  3:41.00   
29  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  3:44.86   
30  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  3:49.79   
31  269  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  50 m  3:50.72   
32  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  3:54.90   
33  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  3:58.32   
34  403  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  3:58.74   
35  230  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  4:02.99   
36  234  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  4:03.70   
37  68  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  50 m  4:06.38   
38  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  4:13.17   
39  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  4:14.24   
40  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  4:14.86   
41  293  Christensen Rositha  2000  VEST  0092AY  50 m  4:20.47   
42  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  4:21.97   
43  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m  4:25.18   
44  416  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  4:36.68   
45  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  4:38.99   
46  Bjergager Caroline  2001  HELSINGE  0172AS  50 m  4:54.50   
47  428  Stær Maja Kramer  2002  FARUM  0208AJ  50 m  4:55.00   
48  421  Persson Klara  2002  FARUM  0234AN  50 m  4:56.00   
49  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m     
50  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m     
51  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m     
52  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m     
53  222  Johansson Ida  1997  KARLSHAMN  AM8897  50 m     
54  304  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  50 m     
 
Løb 27, 100m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.12 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 50.54 2011-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
385  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  FARUM  9441AC  50 m  53.34   
383  Nielsen Lasse Lykke  1995  FARUM  9555AA  50 m  53.82   
377  Hansen Niels Breum  1994  FARUM  9411AE  50 m  55.04   
80  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  50 m  55.15   
364  Brændholt Mathias  1996  GSK  9683AN  50 m  57.23   
361  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  50 m  57.72   
89  Mortensen Emil K.  1993  BIRKERØD  9333AE  50 m  57.98   
376  Hansen Lars Breum  1997  FARUM  9713AA  50 m  58.42   
241  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  50 m  59.03   
10  289  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  50 m  59.46   
11  445  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  59.59  EFT 
12  314  Christensen Cebastian  1998  TRELLEBORG  AE7798  50 m  59.66   
13  351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  59.93   
14  318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:00.18   
15  163  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  1:00.55   
16  306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  1:00.70   
17  225  Postema Tom  1994  SJÖBO SS  AV8394  50 m  1:00.88   
18  347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  1:00.88   
19  200  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  1:00.97   
20  398  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:01.12   
21  92  Schäfer Bjarke  1993  BIRKERØD  9305AB  50 m  1:01.27   
22  221  Sabo Denniz  1995  KARLSHAMN  AN4395  50 m  1:01.81   
23  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  1:02.11   
24  346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  1:02.35   
25  253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  1:03.21   
26  369  Villa Lars Emil  1997  GSK  9793AF  50 m  1:03.52   
27  404  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  1:03.95   
28  349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  1:04.26   
29  37  Stensen Rune R.  1996  HELSINGE  9687AR  50 m  1:04.38   
30  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  1:04.42   
31  368  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  50 m  1:04.55   
32  39  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  1:04.64   
33  17  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  1:04.71   
34  70  Sparre Asbjørn Laksafoss  1998  ALLERØD  9897AA  50 m  1:04.94   
35  192  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  1:05.27   
36  406  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  1:05.51   
37  157  Hansen Jonas  1996  HERLUFSHOL  9663AN  50 m  1:05.87   
38  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  1:05.88   
39  28  Lund Søren  1995  HELSINGE  9583AK  50 m  1:05.89   
40  264  Kirketerp Marco  1995  TRITON B  9589AF  50 m  1:06.04   
41  166  Rasmussen Patrick  1997  HERLUFSHOL  9797AP  50 m  1:06.15   
42  41  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  1:06.33   
43  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  1:07.07   
44  15  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  1:07.18   
45  185  Johnsen Johan  1997  HOLBÆK  9723AP  50 m  1:07.32   
46  124  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  1:07.38   
47  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  1:08.00   
48  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:08.14   
49  410  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  1:08.15   
50  101  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:08.70   
51  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  1:08.99   
52  324  Jakobsen Lucas A.  1997  VÆRLØSE  9707AN  50 m  1:09.29   
53  27  Larsen Jeff  1996  HELSINGE  9607AI  50 m  1:09.38   
54  181  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m  1:09.41   
55  154  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  1:09.53   
56  56  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  50 m  1:09.80   
57  360  Kristiansen Mathias I.  1999  STT  9961AF  50 m  1:10.10   
58  330  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  1:10.17   
59  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  1:10.25   
60  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  1:10.35   
61  329  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  1:11.05   
62  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  1:11.58   
63  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  1:13.97   
64  121  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  1:14.36   
65  399  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  1:15.32   
66  199  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m  1:16.55   
67  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  1:16.70   
68  26  Kreiner Jonathan  1998  HELSINGE  9815AK  50 m  1:17.04   
69  19  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  1:17.69   
70  326  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  1:18.19   
71  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  1:19.02   
72  115  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  1:20.43   
73  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  1:20.63   
74  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  1:22.65   
75  46  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  1:22.83   
76  60  Kristensen Nikolaj F.  2000  ALLERØD  0041AD  50 m  1:23.03   
77  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  1:23.66   
78  58  Kaiser Oliver  2000  ALLERØD  0079AD  50 m  1:26.10   
79  55  Jensen Jacob Aaboe  2000  ALLERØD  0029AC  50 m  1:26.63   
80  275  Nielson Jens Gustav  1999  TRITON B  9971AK  50 m  1:27.24   
81  295  Damsø Valdemar  1999  VEST  9981AQ  50 m  1:27.59   
82  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  1:30.53   
83  296  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  1:31.59   
84  425  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  1:32.56   
85  414  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:32.76   
86  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  1:32.78   
87  281  Schwartzbach Daniel  1999  TRITON B  9999AJ  50 m  1:35.49   
88  303  Nielsen Thor  2002  VEST  0299AG  50 m  1:36.23   
89  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m  1:36.37   
90  417  Jagd-Nygaard Lasse  2001  FARUM  0189AG  50 m  1:38.98   
91  131  Brüggemann Asterix  2001  TRELLEB K  AF1701  50 m  1:41.05   
92  438  Christensen Thomas Broe  1958  FARUM    50 m  1:45.00   
93  291  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  50 m  1:45.34   
94  437  Rasmussen Malthe Kisbye  2001  FARUM  0111AK  50 m  1:46.32   
95  441  Johansen Kenneth  1963  FARUM    50 m  1:50.00   
96  302  Kyhl Lukas  2000  VEST  0073AO  50 m  1:58.69   
97  413  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  2:06.04   
98  292  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  50 m     
99  297  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  50 m     
100  431  Daugelis Alens  2002  FARUM    50 m     
 
Løb 28, 100m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 53.05 2011-12-04 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
315  Cronqvist Hanna  1996  TRELLEBORG  AD5496  50 m  1:00.22   
313  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  1:01.55   
82  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  1:01.92   
Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  1:02.34   
85  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  1:02.51   
36  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  1:03.46   
Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  1:03.54   
90  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  1:03.57   
161  Karstensen Didde  1996  HERLUFSHOL  9654AO  50 m  1:03.63   
10  172  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  1:05.06   
11  206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  1:05.51   
12  208  Hörnbäck Lina  1996  KARLSHAMN  AA0596  50 m  1:05.51   
13  24  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:05.66   
14  440  Hjuler Maja  1997  FARUM  9754AI  50 m  1:06.01   
15  164  Nielsen Simone  1996  HERLUFSHOL  9658AQ  50 m  1:06.08   
16  179  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  50 m  1:06.41   
17  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  1:06.74   
18  67  Reesbøll Cecilie  1999  ALLERØD  9954AN  50 m  1:06.98   
19  103  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  50 m  1:07.05   
20  212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  1:07.10   
21  162  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  1:07.11   
22  175  Christiansen Carina  1995  HOLBÆK  9584AJ  50 m  1:07.39   
23  344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  1:07.54   
24  18  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  1:07.71   
25  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  1:07.80   
26  195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  1:08.22   
27  25  Jørgensen Louise  1995  HELSINGE  9524AT  50 m  1:08.47   
28  12  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  1:08.54   
29  165  Petersen Ida  1998  HERLUFSHOL  9866AH  50 m  1:08.67   
30  153  Brander Melissa  1994  HERLUFSHOL  9492AG  50 m  1:09.12   
31  319  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  1:10.14   
32  251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  1:10.19   
33  217  Mattsson Emma  1992  KARLSHAMN  AK1292  50 m  1:10.50   
34  Bloch Sissel Gro Peltz  1995  HELSINGE  9502AL  50 m  1:10.60   
35  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  1:10.69   
36  286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  1:10.77   
37  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  1:10.78   
38  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  1:10.95   
39  38  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  1:11.57   
40  204  Briskog Sanna  1997  KARLSHAMN  AE7897  50 m  1:11.74   
41  125  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  50 m  1:11.84   
42  156  Hallgren Mathilde  1997  HERLUFSHOL  9748AP  50 m  1:12.51   
43  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  1:12.91   
44  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  1:13.92   
45  256  Jacobsen Diana  1998  TRITON B  9838AK  50 m  1:14.24   
46  111  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  50 m  1:14.41   
47  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  1:14.70   
48  254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  1:14.83   
49  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  1:14.85   
50  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  1:14.90   
51  105  Fritzböger Caroline  2001  BIRKERØD  0172AE  50 m  1:16.34   
52  72  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:16.63   
53  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  1:16.65   
54  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  1:17.24   
55  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m  1:17.65   
56  48  Frederiksen Kathrine Pii  2000  ALLERØD  0036AA  50 m  1:17.69   
57  95  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  1:18.44   
58  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  1:18.60   
59  146  Ström Julia  1997  TRELLEB K  BR4497  50 m  1:18.95   
60  112  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  1:19.64   
61  259  Jensen Katrine  2000  TRITON B  0034AA  50 m  1:20.06   
62  274  Nekhorochko Katharina  2000  TRITON B  0014AH  50 m  1:20.54   
63  119  Ryding Olivia Iris  2001  BIRKERØD  0136AD  50 m  1:20.59   
64  96  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:20.85   
65  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  1:21.25   
66  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  1:21.73   
67  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  1:22.01   
68  321  Heinemann Rikke  1997  VÆRLØSE  9778AU  50 m  1:22.41   
69  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  1:22.89   
70  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  1:23.71   
71  Bernhard Rebekka  1999  HELSINGE  9984AU  50 m  1:23.87   
72  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  1:23.99   
73  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  1:24.24   
74  134  Frederiksen Julia  2001  TRELLEB K  AD4801  50 m  1:24.59   
75  141  Lottrup Aida  2001  TRELLEB K    50 m  1:24.59   
76  50  Graasbøll Mille  2002  ALLERØD  0234AB  50 m  1:24.69   
77  145  Sering Isabelle  2002  TRELLEB K  AI2602  50 m  1:25.18   
78  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  1:25.41   
79  238  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  1:25.80   
80  327  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  1:26.95   
81  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  1:27.05   
82  203  Briskog Emelie  1999  KARLSHAMN  AH4699  50 m  1:27.60   
83  106  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  1:27.83   
84  222  Johansson Ida  1997  KARLSHAMN  AM8897  50 m  1:28.25   
85  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  1:29.85   
86  236  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  1:30.00   
87  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  1:31.07   
88  420  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  1:31.14   
89  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m  1:31.15   
90  269  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  50 m  1:31.47   
91  234  Skou Amalie Sophia  1997  SOLRØD  9726AX  50 m  1:32.50   
92  293  Christensen Rositha  2000  VEST  0092AY  50 m  1:32.54   
93  305  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  50 m  1:33.87   
94  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  1:34.03   
95  47  Buusmann Frida  2001  ALLERØD  0152AH  50 m  1:34.44   
96  237  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  1:34.76   
97  268  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  50 m  1:34.92   
98  216  Marjanovic Vanja  2001  KARLSHAMN  AB9601  50 m  1:35.97   
99  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  1:36.01   
100  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m  1:37.03   
101  290  Abcell Isabel  2001  VEST  0174AH  50 m  1:37.31   
102  300  Knudsen Malene Tilsted  2000  VEST  0052AT  50 m  1:37.78   
103  231  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD  9954AZ  50 m  1:38.00   
104  304  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  50 m  1:38.63   
105  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  1:38.64   
106  213  Magnusson Elin  2002  KARLSHAMN  AA7802  50 m  1:38.69   
107  419  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m  1:39.89   
108  298  Hansen Camilla  2000  VEST  0014AO  50 m  1:40.98   
109  426  Sandell Laura Rosenørn  2000  FARUM  0046AY  50 m  1:41.74   
110  205  Bylund Lovisa  2001  KARLSHAMN  AE1401  50 m  1:43.98   
111  230  Kappel Victoria  2000  SOLRØD  0044AC  50 m  1:44.97   
112  44  Blicher Camilla Aalling  2001  ALLERØD  0174AI  50 m  1:45.29   
113  68  Schrøder Katrine Buhl  2002  ALLERØD  0236AA  50 m  1:47.14   
114  412  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  50 m  1:47.22   
115  427  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:49.33   
116  418  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  1:52.28   
117  416  Husegaard Camilla  2002  FARUM  0276AH  50 m  1:54.70   
118  233  Nielsen Frederikke Amund  1999  SOLRØD  9994AZ  50 m  1:54.95   
119  428  Stær Maja Kramer  2002  FARUM  0208AJ  50 m  2:08.12   
120  Bjergager Caroline  2001  HELSINGE  0172AS  50 m  2:10.93   
121  421  Persson Klara  2002  FARUM  0234AN  50 m  2:17.06   
122  424  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  2:20.21   
123  434  Moresco Amalie Julia  2003  FARUM  0334AE  50 m  2:20.73   
 
Løb 29, 400m Medley Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
390  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  4:36.63   
91  Schiellerup Andreas  1993  BIRKERØD  9301AD  50 m  4:50.18   
318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  5:05.45   
363  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  50 m  5:07.61   
346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  5:24.02   
350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  5:24.22   
329  Milsgaard Jacob Cheng  1998  VÆRLØSE  9851AO  50 m  5:30.01   
397  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  5:50.09   
253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  5:54.44   
10  124  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  6:00.50   
11  358  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  50 m  6:06.27   
12  401  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  6:10.00   
13  101  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  6:11.17   
14  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  6:35.89   
15  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  6:58.49   
16  152  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m     
 
Løb 30, 400m Medley Damer 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:53.45 2012-03-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
78  Lauridsen Julie Aglund  1996  ALLERØD  9692AF  50 m  4:53.72   
74  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  5:05.27   
76  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  5:19.51   
251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  5:32.70   
266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  5:33.45   
348  Lauridsen Simone H.  1999  WEST SWIM  9952AG  50 m  5:34.69   
247  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  50 m  5:40.19   
310  Lange Anna C.  1998  ST ESBJERG  9814AU  50 m  5:51.98   
245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  6:21.73   
10  400  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  6:29.20   
11  95  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  6:32.44   
12  99  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  6:37.96   
13  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  6:40.77   
14  409  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  6:45.00   
15  42  Berner Julie Jarlbo  2001  ALLERØD  0192AP  50 m  6:52.86   
16  112  Meier Julie Stampe  2001  BIRKERØD  0166AC  50 m  6:56.83   
17  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  7:05.10   
18  411  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  7:35.83   
 
Løb 31, 200m Rygsvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
89  Mortensen Emil K.  1993  BIRKERØD  9333AE  50 m  2:06.38   
385  Nielsen Nicolaj Kildevang  1994  FARUM  9441AC  50 m  2:10.66   
347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  2:18.88   
158  Højbøge Patrick  1992  HERLUFSHOL  9271AI  50 m  2:21.90   
272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  2:32.50   
445  Henriksen Kim  1989  SOLRØD  8975AB  50 m  2:33.22  EFT 
346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  2:33.28   
69  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  2:35.37   
349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  2:36.38   
10  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  2:38.99   
11  39  Westermann Morten Jung  1993  HELSINGE  9381AM  50 m  2:44.94   
12  362  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  2:45.06   
13  20  Granhøj Matthias Spring  1999  HELSINGE  9947AD  50 m  2:47.47   
14  366  Hansen Marcus Dan  1999  GSK  9965AB  50 m  2:47.89   
15  121  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  2:50.44   
16  17  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  2:51.95   
17  405  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  2:52.89   
18  250  Gustafson Lukas  1999  TRITON B  9991AA  50 m  2:54.94   
19  402  Grundesen Magnus  1998  FARUM  9807AL  50 m  2:57.46   
20  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  2:59.01   
21  369  Villa Lars Emil  1997  GSK  9793AF  50 m  3:03.09   
22  365  Hansen Kasper Holst  1998  GSK  9871AD  50 m  3:03.20   
23  324  Jakobsen Lucas A.  1997  VÆRLØSE  9707AN  50 m  3:08.09   
24  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  3:09.58   
25  263  Jørgensen Rasmus F.  1999  TRITON B  9971AF  50 m  3:13.46   
26  115  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  3:13.64   
27  37  Stensen Rune R.  1996  HELSINGE  9687AR  50 m  3:13.86   
28  252  Hansen Mikkel S.  2000  TRITON B  0001AG  50 m  3:19.13   
29  278  Rishøj Mads  1999  TRITON B  9943AN  50 m  3:20.90   
30  326  Lange Markus Julian  2000  VÆRLØSE  0017AJ  50 m  3:21.26   
31  399  Elmholdt Mathias  1999  FARUM  9961AH  50 m  3:21.55   
32  60  Kristensen Nikolaj F.  2000  ALLERØD  0041AD  50 m  3:28.83   
33  262  Johansen Daniel  2000  TRITON B  0023AC  50 m  3:32.97   
34  275  Nielson Jens Gustav  1999  TRITON B  9971AK  50 m  3:33.30   
35  53  Jensen Christian K.  2000  ALLERØD  0099AD  50 m  3:33.72   
36  261  Joensen Johan  2000  TRITON B  0005AB  50 m  3:35.99   
37  19  Gielstrup Jonas  1998  HELSINGE  9845AD  50 m  3:37.59   
38  135  Grönqvist David  2000  TRELLEB K  AQ6300  50 m  3:57.60   
39  281  Schwartzbach Daniel  1999  TRITON B  9999AJ  50 m  4:01.28   
40  396  Als-Nielsen Viktor  1998  FARUM  9809AC  50 m  4:07.00   
41  181  Hygum Jeppe  1998  HOLBÆK  9813AP  50 m     
42  215  Marjanovic Edwin  2001  KARLSHAMN  AB4101  50 m     
43  291  Borg Frederik  2000  VEST  0035AM  50 m     
44  292  Brink-Frerup Andreas  2001  VEST  0139AE  50 m     
45  295  Damsø Valdemar  1999  VEST  9981AQ  50 m     
46  296  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m     
47  297  Gjettermann Marcus G.  2001  VEST  0127AE  50 m     
48  302  Kyhl Lukas  2000  VEST  0073AO  50 m     
49  303  Nielsen Thor  2002  VEST  0299AG  50 m     
50  413  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m     
51  414  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m     
52  417  Jagd-Nygaard Lasse  2001  FARUM  0189AG  50 m     
 
Løb 32, 200m Rygsvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
313  Andersson Tove  1995  TRELLEBORG  AC0695  50 m  2:29.57   
162  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  2:35.07   
86  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:37.00   
206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  2:37.31   
212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  2:38.78   
Dahl Helene  1996  MK 31  9668AK  50 m  2:43.00   
139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  2:45.97   
246  Duus Amanda  2000  TRITON B  0076AA  50 m  2:46.26   
254  Heerwage Alberte Mantzius  1999  TRITON B  9908AC  50 m  2:46.51   
10  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  2:47.92   
11  172  Bødker Karoline  1997  HOLBÆK  9726AQ  50 m  2:48.88   
12  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  2:50.00   
13  195  Palmø Josefine  1997  HOLBÆK  9768AL  50 m  2:52.93   
14  188  Kristiansen Cecilie  1997  HOLBÆK  9724AQ  50 m  2:53.92   
15  271  Mathiasen Stine  1998  TRITON B  9874AR  50 m  2:54.83   
16  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  3:00.45   
17  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  3:00.77   
18  103  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  50 m  3:01.70   
19  96  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  3:03.14   
20  202  Weinreich Laura  1998  HOLBÆK  9818AA  50 m  3:04.66   
21  171  Buchwald Laura  1998  HOLBÆK  9864AN  50 m  3:04.81   
22  105  Fritzböger Caroline  2001  BIRKERØD  0172AE  50 m  3:05.41   
23  285  Strandby Sofie  1999  TRITON B  9976AC  50 m  3:05.46   
24  72  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  3:06.09   
25  38  Westermann Camilla  1997  HELSINGE  9794AJ  50 m  3:06.89   
26  256  Jacobsen Diana  1998  TRITON B  9838AK  50 m  3:07.56   
27  236  Sass Nikoline Victoria  1999  SOLRØD  9914AR  50 m  3:10.25   
28  125  Christensen Augusta Marie  2000  BIRKERØD  0026AC  50 m  3:10.50   
29  119  Ryding Olivia Iris  2001  BIRKERØD  0136AD  50 m  3:13.04   
30  321  Heinemann Rikke  1997  VÆRLØSE  9778AU  50 m  3:14.26   
31  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  3:15.00   
32  244  Buch Maria  1999  TRITON B  9952AQ  50 m  3:16.48   
33  233  Nielsen Frederikke Amund  1999  SOLRØD  9994AZ  50 m  3:20.60   
34  137  Holmdahl Alice  2002  TRELLEB K  AF9402  50 m  3:22.66   
35  327  Larsen Celina Hansen  1997  VÆRLØSE  9714BA  50 m  3:23.73   
36  309  Jensen Isabella Guldager  2001  ST ESBJERG  0112AE  50 m  3:24.39   
37  268  Lundstrøm Josefine H.  2001  TRITON B  0158AD  50 m  3:26.51   
38  403  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  3:27.29   
39  142  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEB K  AB6203  50 m  3:27.46   
40  258  Jensen Frederikke  2000  TRITON B  0002AC  50 m  3:28.68   
41  238  Wood-Kurland Hannah Karin  1998  SOLRØD  9866AU  50 m  3:30.65   
42  420  Michaelsen Lavanya  2000  FARUM  0054AK  50 m  3:30.92   
43  133  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEB K  AJ8800  50 m  3:34.70   
44  243  Brandelev Victoria Grøn  2000  TRITON B  0058AK  50 m  3:35.08   
45  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  3:38.40   
46  424  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  3:39.09   
47  284  Strandby Line  2001  TRITON B  0106AD  50 m  3:41.06   
48  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  3:43.53   
49  290  Abcell Isabel  2001  VEST  0174AH  50 m  3:51.05   
50  304  Scott Sarah Krogh  2000  VEST  0088AM  50 m  3:55.61   
51  279  Schmidt Freja  2001  TRITON B  0196AJ  50 m  3:58.97   
52  231  Lauritsen Cathrine  1999  SOLRØD  9954AZ  50 m  4:00.00   
53  257  Janner Laura  2002  TRITON B  0214AB  50 m  4:00.00   
54  269  Mammen Alberte  2001  TRITON B  0196AE  50 m  4:10.43   
55  209  Johansson Annie  2002  KARLSHAMN  AA2602  50 m     
56  218  Olsson Alva  2001  KARLSHAMN  AF0401  50 m     
57  293  Christensen Rositha  2000  VEST  0092AY  50 m     
58  298  Hansen Camilla  2000  VEST  0014AO  50 m     
59  300  Knudsen Malene Tilsted  2000  VEST  0052AT  50 m     
60  305  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  50 m     
61  412  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  50 m     
62  418  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m     
63  419  Michaelsen Aparjita  2001  FARUM  0132AL  50 m     
64  421  Persson Klara  2002  FARUM  0234AN  50 m     
65  422  Poulsen Lotte Kraglund  2000  FARUM  0024AV  50 m     
66  423  Poulsen Nikoline Kraglund  2000  FARUM  0064AV  50 m     
67  426  Sandell Laura Rosenørn  2000  FARUM  0046AY  50 m     
68  427  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m     
69  428  Stær Maja Kramer  2002  FARUM  0208AJ  50 m     
 
Løb 33, 100m Butterfly Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 54.16 2012-03-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
390  Wagner Martin  1991  FARUM  9167AA  50 m  1:00.83   
383  Nielsen Lasse Lykke  1995  FARUM  9555AA  50 m  1:00.94   
84  Weberg Martin  1994  ALLERØD  9453AC  50 m  1:01.43   
273  Møller Karim  1994  TRITON B  9451AA  50 m  1:02.15   
377  Hansen Niels Breum  1994  FARUM  9411AE  50 m  1:03.24   
92  Schäfer Bjarke  1993  BIRKERØD  9305AB  50 m  1:03.41   
80  Olczyk Jonas  1994  ALLERØD  9457AA  50 m  1:03.63   
359  Jørgensen Lasse  1996  STT  9697AB  50 m  1:04.64   
318  Lloyd Victor  1996  TRELLEBORG  AH8796  50 m  1:05.53   
10  221  Sabo Denniz  1995  KARLSHAMN  AN4395  50 m  1:06.22   
11  289  Østermann Mark H.  1995  TRITON B  9577AF  50 m  1:06.47   
12  398  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:06.63   
13  306  Eickhardt Casper  1999  ST ESBJERG  9921AJ  50 m  1:06.78   
14  347  Larsen Simon Vingolf  1998  WEST SWIM  9807AA  50 m  1:07.34   
15  404  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  1:08.34   
16  253  Hansen Tobias Lynggaard  1997  TRITON B  9757AA  50 m  1:10.16   
17  350  Sleiman Jonas Bruun  1998  WEST SWIM  9807AD  50 m  1:10.24   
18  349  Pedersen Simon Lundby  1998  WEST SWIM  9813AB  50 m  1:10.73   
19  27  Larsen Jeff  1996  HELSINGE  9607AI  50 m  1:10.87   
20  361  Mariegaard Johannes E.  1997  STT  9743AF  50 m  1:11.63   
21  406  Nielsen Emil Brohus  1997  FARUM  9719AJ  50 m  1:12.46   
22  192  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  1:12.82   
23  410  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  1:13.45   
24  200  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  1:15.08   
25  357  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  1:15.69   
26  70  Sparre Asbjørn Laksafoss  1998  ALLERØD  9897AA  50 m  1:15.93   
27  193  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  1:17.38   
28  56  Jeppsson Kasper  1999  ALLERØD  9961AG  50 m  1:17.75   
29  41  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  1:18.42   
30  330  Neumann Oliver  1998  VÆRLØSE  9851AM  50 m  1:20.01   
31  343  Grene Nicolai  1998  WEST SWIM  9885AE  50 m  1:20.09   
32  311  Oprescu Rares  1999  ST ESBJERG  9965AN  50 m  1:20.60   
33  368  Pedersen Mikkel  1997  GSK  9711AL  50 m  1:20.76   
34  358  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  50 m  1:21.96   
35  280  Schmidt Jakob  1999  TRITON B  9913AO  50 m  1:22.32   
36  173  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:22.81   
37  185  Johnsen Johan  1997  HOLBÆK  9723AP  50 m  1:24.23   
38  11  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  50 m  1:24.51   
39  242  Andersen Tobias  1998  TRITON B  9853AF  50 m  1:24.56   
40  345  Kaul Christian  1998  WEST SWIM  9859AI  50 m  1:26.31   
41  101  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:26.64   
42  287  Wenk Daniel Berg  2000  TRITON B  0099AB  50 m  1:26.86   
43  124  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  1:31.09   
44  15  Fredbo Mads  1999  HELSINGE  9901AB  50 m  1:31.98   
45  136  Hallberg Lars  2001  TRELLEB K  AC2701  50 m  1:32.17   
46  55  Jensen Jacob Aaboe  2000  ALLERØD  0029AC  50 m  1:33.45   
47  275  Nielson Jens Gustav  1999  TRITON B  9971AK  50 m  1:55.32   
48  296  Ganzhorn Andreas Thybo  2001  VEST  0117AE  50 m  2:18.86   
49  199  Stengelshøj Martin  1999  HOLBÆK  9925AN  50 m     
50  425  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m     
 
Løb 34, 100m Butterfly Damer 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 57.58 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:00.98 2003-08-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
375  Burmester Olivia  1993  FARUM  9334AE  50 m  1:02.01   
82  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  1:03.45   
83  Sparre Tone Laksafoss  1996  ALLERØD  9612AC  50 m  1:08.43   
391  Wied-Christiansen Amalie  1996  FARUM  9624AC  50 m  1:11.17   
85  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  1:11.21   
90  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  1:12.71   
206  Erléus Hanna  1997  KARLSHAMN  AS4497  50 m  1:12.93   
164  Nielsen Simone  1996  HERLUFSHOL  9658AQ  50 m  1:13.02   
212  Lomnitz Martina  1995  KARLSHAMN  AA2895  50 m  1:13.77   
10  36  Schjønning Bolette  1993  HELSINGE  9362AM  50 m  1:14.00   
11  Lisakowski Julia  1994  MK 31  9444AP  50 m  1:15.22   
12  64  Nielsen Anne Sofie  1999  ALLERØD  9904AC  50 m  1:15.35   
13  208  Hörnbäck Lina  1996  KARLSHAMN  AA0596  50 m  1:16.41   
14  12  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  1:17.30   
15  67  Reesbøll Cecilie  1999  ALLERØD  9954AN  50 m  1:17.36   
16  140  Lendt Sandra  2000  TRELLEB K  AH0400  50 m  1:17.41   
17  344  Jacobsen Jasmin Koefoed  1998  WEST SWIM  9834AA  50 m  1:17.54   
18  266  Larsen Emma Lyngby  1998  TRITON B  9822AB  50 m  1:17.86   
19  175  Christiansen Carina  1995  HOLBÆK  9584AJ  50 m  1:18.63   
20  139  Lareva Davilda  2000  TRELLEB K  AE4400  50 m  1:20.83   
21  286  Thomsen Bolette  1997  TRITON B  9786AI  50 m  1:21.48   
22  319  Bierre Victoria  2000  VÆRLØSE  0022AS  50 m  1:22.83   
23  165  Petersen Ida  1998  HERLUFSHOL  9866AH  50 m  1:23.39   
24  245  Clement Nicoline  1999  TRITON B  9936AF  50 m  1:24.24   
25  219  Rosenius Ida  2000  KARLSHAMN  AI7400  50 m  1:26.54   
26  95  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  1:27.79   
27  111  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  50 m  1:28.35   
28  147  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEB K  AF0400  50 m  1:28.68   
29  411  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:29.54   
30  220  Rosenius Linn  2002  KARLSHAMN  AA4602  50 m  1:29.74   
31  143  Parfitt Nicola  2000  TRELLEB K  AE3400  50 m  1:30.09   
32  288  Wenk Helena Berg  2000  TRITON B  0052AD  50 m  1:30.65   
33  352  Turin Noa  2000  WEST SWIM  0072AJ  50 m  1:32.07   
34  48  Frederiksen Kathrine Pii  2000  ALLERØD  0036AA  50 m  1:32.40   
35  54  Jensen Frida Sidenius  2001  ALLERØD  0128AC  50 m  1:33.75   
36  308  Glargaard Maria Møller  2001  ST ESBJERG  0182AE  50 m  1:33.90   
37  42  Berner Julie Jarlbo  2001  ALLERØD  0192AP  50 m  1:34.00   
38  251  Hansen Katrine B.  1999  TRITON B  9934AB  50 m  1:34.00   
39  353  Vogt Nadia Nørskov  2000  WEST SWIM  0046AC  50 m  1:34.88   
40  207  Hansson Josefin  1993  KARLSHAMN  AG1293  50 m  1:39.44   
41  237  Vium-Heinesen Johanne  2000  SOLRØD  0052AW  50 m  1:40.00   
42  277  Refsgaard Line  2000  TRITON B  0004AD  50 m  1:40.00   
43  214  Magnusson Emma  1999  KARLSHAMN  BE7499  50 m  1:48.22   
44  106  Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  1:49.65   
45  47  Buusmann Frida  2001  ALLERØD  0152AH  50 m  1:53.00   
46  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  1:54.20   
47  305  Sørensen Emilie Stilling  2000  VEST  0028AB  50 m  1:57.09   
 
Løb 35, 1500m Frisvømning Herrer 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
351  Sørensen Mikkel Rathschau  1996  WEST SWIM  9657AD  50 m  17:30.67   
380  Korch Casper S.  1994  FARUM  9425AF  50 m  17:31.72   
387  Taagholt Miki Mørck  1994  FARUM  9427AI  50 m  17:33.58   
363  Tollundgaard Benjamin S.  1996  STT  9605AK  50 m  17:41.55   
272  Müller Johan  1998  TRITON B  9879AA  50 m  18:19.71   
346  Larsen Rasmus  1997  WEST SWIM  9763AD  50 m  18:35.37   
401  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  19:00.00   
397  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  19:01.00   
355  Møldrup Marius  1999  AIF  9977AI  50 m  19:30.00   
10  157  Hansen Jonas  1996  HERLUFSHOL  9663AN  50 m     
11  163  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m     
 
Løb 36, 800m Frisvømning Damer 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
226  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  9:06.13   
374  Bastiansen Maria  1995  FARUM  9504AD  50 m  9:15.62   
86  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  9:21.73   
382  May Elizabeth  1983  FARUM  8316AA  50 m  9:30.00   
81  Riisberg Emilie  1996  ALLERØD  9608AD  50 m  9:36.26   
247  Duus Caroline Amalie  1998  TRITON B  9804AB  50 m  10:15.00   
24  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  10:20.61   
179  Hansen Frederikke  1998  HOLBÆK  9844AE  50 m  10:46.52   
400  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  10:55.49   
10  103  Friis Ditte  1999  BIRKERØD  9912AJ  50 m  11:00.50   
11  111  Lentoft Luna Juul  2000  BIRKERØD  0044AE  50 m  11:20.50   
12  96  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  11:30.00   
13  282  Sonne Nanna  1999  TRITON B  9906AH  50 m  12:00.00   
14  409  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  12:15.00   
15  18  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  12:16.19   
16  307  Eickhardt Jannie  2001  ST ESBJERG  0134AI  50 m  13:13.02   
17  132  Euström Maria  2000  TRELLEB K  AL1800  50 m  13:13.20   
 
Løb 37, 4X100m Medley Herrer 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: VAT Drenge (1993) 3:53.13 2011-06-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
372  Farum Guns1  1988  FARUM    50 m  3:58.98   
240  Triton Drenge  TRITON B    50 m  4:10.00   
126  Ese Drenge 1  ES ESBJERG    50 m  4:22.50   
371  Farum Drenge  1994  FARUM    50 m  4:25.00   
392  Farum Miniguns1  1998  FARUM    50 m  4:40.59   
127  Ese Drenge 2  ES ESBJERG    50 m  4:45.00   
148  Hg Drengene  1997  HERLUFSHOL    50 m  5:29.43   
393  Farum Miniguns2  1998  FARUM    50 m  5:32.37   
 
Løb 38, 4X100m Medley Damer 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:58.93 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: STO95 (1900) 4:12.15 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
370  Farum Damer  1960  FARUM    50 m  4:26.80   
312  Trelleborgs Lag 1  TRELLEBORG    50 m  4:34.60   
373  Farum Piger  1960  FARUM    50 m  4:47.12   
239  Triton Damer  TRITON B    50 m  4:56.99   
128  Ese Piger 1  ES ESBJERG    50 m  5:05.00   
130  Lag 1 T K S Dam  TRELLEB K    50 m  5:23.33   
129  Ese Piger 2  ES ESBJERG    50 m  5:50.00   
395  Farum Piger  1999  FARUM    50 m  5:54.50   
149  Hg Pigerne-2  HERLUFSHOL    50 m  6:12.89   
10  394  Farum Piger  2000  FARUM    50 m  6:23.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.19.08  Udskriftsdato  26 april 2012 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:58