Resultat Total - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne    Udskriftsdato  31 august 2013   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  13:38   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  31 august 2013         
 
 
Løb 21, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Laura Rosenørn Sandell  2000    302          1:33.43   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 22, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    738          1:01.51   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Christian Damgaard  2000    194          1:36.02   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 23, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Sahl Rasmussen  2004    128          50.98   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 24, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    629          26.38   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    276          34.70   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    186          39.60   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Søndergaard  2001    143          43.21   
  Farum Svømmeklub                   
Alens Daugelis  2002    87          50.89   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Als-Nielsen  2003    81          52.05   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    509          1:12.28   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Krell Refn  1999    460          1:14.76   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    449          1:15.38   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    364          1:20.85   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    360          1:21.11   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Pii Frederiksen  2000    354          1:21.57   
  Farum Svømmeklub                   
Stine Saaby Schmidt  2002    314          1:24.92   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    255          1:31.00   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    195          1:39.42   
  Farum Svømmeklub                   
10  Sara Pedersen  2003    117          1:57.87   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    572          1:01.12   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    485          1:04.57   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    471          1:05.22   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Sejr Aagaard  1998    446          1:06.43   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    359          1:11.40   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    214          1:24.75   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 27, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elizabeth May  1983    453          31.73   
  Farum Svømmeklub                   
Emilie Buurgaard Westh  1999    433          32.21   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    148          46.02   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 28, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sebastian Langhorn  1998    484          27.76   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    410          29.33   
  Farum Svømmeklub                   
Alens Daugelis  2002    75          51.57   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Bastiansen  1995    531          1:02.96   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    216          1:25.00   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    90          1:53.66   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 30, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    544          55.05   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Christian Damgaard  2000    210          1:15.54   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 31, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    440          37.86   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Rosenørn Sandell  2000    312          42.42   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    261          45.03   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 32, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lasse Kriegel Skovrup  1998    435          33.32   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    301          37.67   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Christian Damgaard  2000    192          43.74   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    178          44.83   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    152          47.23   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Als-Nielsen  2003    103          53.81   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lavanya Michaelsen  2000    186          3:29.93   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    633          2:03.53   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 35, 100m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Elizabeth May  1983    490          1:09.80   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Pii Frederiksen  2000    251          1:27.19   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    225          1:30.38   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 37, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    512          29.05   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Bastiansen  1995    501          29.27   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    466          29.98   
  Farum Svømmeklub                   
Stine Saaby Schmidt  2002    400          31.54   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    280          35.53   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003    128          46.12   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    91          51.63   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 38, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    578          24.36   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Christian  1998    550          24.77   
  Farum Svømmeklub                   
Sebastian Langhorn  1998    478          25.96   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Kriegel Skovrup  1998    433          26.83   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    415          27.21   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Sejr Aagaard  1998    412          27.27   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    394          27.69   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    235          32.87   
  Farum Svømmeklub                   
Anders Christian Damgaard  2000    211          34.05   
  Farum Svømmeklub                   
10  Lasse Søndergaard  2001    173          36.43   
  Farum Svømmeklub                   
11  Alens Daugelis  2002    116          41.56   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 39, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sara Krell Refn  1999    486          1:10.21   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    302          1:22.26   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Rosenørn Sandell  2000    255          1:27.02   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    210          1:32.80   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    167          1:40.19   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    658          56.25   
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  31 august 2013 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:38