Resultat Total - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprintstævne    Udskriftsdato  31 august 2013   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  13:10   
  Arrangør           
  Bassin  50m         
  Stævne dato  30 august 2013         
 
 
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sarah Sejr Aagaard  2000    321          3:01.17   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    631          2:10.44   
  Farum Svømmeklub                   
Daniel Christian  1998    537          2:17.67   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Sejr Aagaard  1998    432          2:27.95   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    486          31.88   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    395          34.14   
  Farum Svømmeklub                   
Kathrine Pii Frederiksen  2000    306          37.19   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003    110          52.24   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    78          58.49   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Philip Greve  1998    515          27.98   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    498          28.28   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    251          35.54   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Stine Saaby Schmidt  2002    333          1:15.10   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Krüger  2002    234          1:24.46   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    231          1:24.86   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    228          1:25.13   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003    134          1:41.64   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Sejr Aagaard  1998    414          1:02.94   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    241          1:15.31   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sara Krell Refn  1999    526          33.52   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    403          36.62   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    367          37.77   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    237          43.68   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    180          47.85   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    134          52.77   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    664          27.55   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Sejr Aagaard  1998    385          33.03   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    327          34.86   
  Farum Svømmeklub                   
Alens Daugelis  2002              DSQ  Afslutning på maven 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    546          29.03   
  Farum Svømmeklub                   
Maria Bastiansen  1995    497          29.95   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    394          32.35   
  Farum Svømmeklub                   
Stine Saaby Schmidt  2002    370          33.04   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    224          39.06   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003    125          47.45   
  Farum Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    69          57.61   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Daniel Christian  1998    543          25.63   
  Farum Svømmeklub                   
Thomas Bech  1998    486          26.58   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    359          29.42   
  Farum Svømmeklub                   
Malthe Letting  2001    252          33.07   
  Farum Svømmeklub                   
Alens Daugelis  2002    144          39.88   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 13, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kathrine Pii Frederiksen  2000    331          1:24.02   
  Farum Svømmeklub                   
Mia Krüger  2002    203          1:38.86   
  Farum Svømmeklub                   
Lavanya Michaelsen  2000    176          1:43.57   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    674          59.24   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Sejr Aagaard  1998    414          1:09.66   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 15, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emilie Buurgaard Westh  1999    436          39.29   
  Farum Svømmeklub                   
Anne Sofie Gadfelt  1999    355          42.06   
  Farum Svømmeklub                   
Sarah Sejr Aagaard  2000    350          42.27   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Krell Refn  1999    331          43.05   
  Farum Svømmeklub                   
Simone Jørgensen  1999    326          43.28   
  Farum Svømmeklub                   
Carolina Sahl Rasmussen  2001    291          44.92   
  Farum Svømmeklub                   
Aparjita Michaelsen  2001    178          52.92   
  Farum Svømmeklub                   
Sara Pedersen  2003    86          1:07.37   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 16, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Hedegaard  1990    748          29.37   
  Farum Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    630          31.10   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Grundesen  1998    284          40.53   
  Farum Svømmeklub                   
Christian Ong Hansen  2001    162          48.85   
  Farum Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.00  Udskriftsdato  31 august 2013 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:10