Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  NS ministævne    Udskriftsdato  16 november 2014   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  21:02   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 november 2014         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emma Jensen  2002    348          33.02   
  Helsinge Svømmeklub                   
Laura Boutrup  2003    335          33.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
Katrine S. Frederiksen  2002    320          33.97   
  Helsinge Svømmeklub                   
Louise Dahl  2003    309          34.34   
  A6                   
Frida Uldall  2003    301          34.67   
  Hillerød Svømmeklub                   
Maja Damsgaard  2003    250          36.88   
  Farum Svømmeklub                   
Katrine Voss Thorsen  2002    227          38.08   
  Helsinge Svømmeklub                   
Caroline Bach Offendal  2002    223          38.27   
  Helsinge Svømmeklub                   
Christine Henriksen  2003    222          38.37   
  A6                   
10  Naya Dige  2003    173          41.63   
  Farum Svømmeklub                   
11  Sofia Babette H. Jensen  2002    151          43.58   
  Farum Svømmeklub                   
12  Pernille Møller Leisted  2002    151          43.59   
  Helsinge Svømmeklub                   
13  Emma Antonisen  2002    119          47.24  LM1 
  Helsinge Svømmeklub                   
14  Sofie Bisgaard  2002    107          48.91   
  Farum Svømmeklub                   
15  Ida Lund Järund  2003    107          48.92   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Baes Aaholst  2004    284          35.32   
  Hillerød Svømmeklub                   
Camille Nørby  2004    278          35.58   
  Sigma Swim Birkerød                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    242          37.25   
  Farum Svømmeklub                   
Dagmar Boeck  2004    218          38.60   
  Farum Svømmeklub                   
Karla Marie Fæster  2004    205          39.38   
  Sigma Swim Birkerød                   
Maya Ehlers Hansen  2004    195          40.02   
  Farum Svømmeklub                   
Katrine Bonefeld  2004    182          41.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
Silja Brage  2005    171          41.81   
  A6                   
Karoline K. Larsen  2004    170          41.88   
  Farum Svømmeklub                   
10  Emily Schile  2005    139          44.83   
  A6                   
11  Nina Frydenberg Laursen  2005    125          46.40  trænertid 
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Alberte Bach  2004    124          46.57   
  Farum Svømmeklub                   
13  Mille Korndal-Henriksen  2005    120          47.06   
  Farum Svømmeklub                   
14  Cecilie Daugaard Georgi  2004    119          47.24  LM2 
  Farum Svømmeklub                   
15  Cathrine Højborg  2005    117          47.49   
  A6                   
16  Laura Jørgensen  2004    112          48.19   
  Helsinge Svømmeklub                   
17  Laura Bjerregaard Withen  2004    104          49.30   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
18  Karoline Kristiansen  2004    96          50.70   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
19  Josefine Nielsen  2005    92          51.42   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
20  Lucca Andreasen  2004    86          52.56   
  A6                   
21  Anna Olivia Kichhhoff  2005    76          54.74   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Celine J. Koefoed-Hansen  2005    70          56.22   
  A6                   
23  Luna Wilsborg  2005    69          56.65   
  Farum Svømmeklub                   
24  Maya Louise Heinicki  2005    59          59.63   
  Sigma Swim Allerød                   
25  Frida Karoline Ikkala  2005    47          1:04.32   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Isabella Larsen  2005              DNS   
  A6                   
Pernille Kristiansen  2005              DNS   
  A6                   
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Dietrichsen  2006    92          51.47   
  A6                   
Andrea Vorbeck Sømer  2006    88          52.14  LM1 
  Sigma Swim Birkerød                   
Silje Lyse Legaard  2006    88          52.14  LM2 trænertid 
  Hillerød Svømmeklub                   
Laura Lind-Christensen  2006    86          52.49   
  Sigma Swim Allerød                   
Mathilde Rømer  2006    84          52.94   
  Farum Svømmeklub                   
Astrid Nørgaard  2007    58          59.85   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Karla Odgaard  2006    55          1:00.97   
  Sigma Swim Birkerød                   
Josephine Schjønning  2007    53          1:01.52   
  Sigma Swim Birkerød                   
Røskva Rosenbohm  2007    51          1:02.35   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Christine Dalsgaard  2007    51          1:02.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Annesofie Marie Otte  2006    37          1:09.74   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Lindgren  2001    286          30.78   
  A6                   
Alexander Skarby Madsen  2001    278          31.07   
  A6                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    217          33.77   
  Farum Svømmeklub                   
Malte Færgemann Lau  2001    197          34.84   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christoffer Rekling  2003    239          32.71   
  Sigma Swim Birkerød                   
Frederik Jørgensen  2003    220          33.58   
  Farum Svømmeklub                   
Thor B. Jeppesen  2002    204          34.44   
  Helsinge Svømmeklub                   
Villads Kruse  2003    183          35.73   
  Hillerød Svømmeklub                   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002    181          35.88   
  Hillerød Svømmeklub                   
Rasmus Haugaard  2002    174          36.36   
  Farum Svømmeklub                   
Simon Als-Nielsen  2003    164          37.08   
  Farum Svømmeklub                   
Boris Steenberg  2002    138          39.27   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Rasmussen  2002    114          41.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Andreas Rex Olsen  2002    92          44.81   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Visagan Sureshkumar  2002    82          46.69   
  Farum Svømmeklub                   
12  Julian Techt  2003    59          52.09   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
William Steen Belling  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jonathan Beck  2004    183          35.74   
  Sigma Swim Birkerød                   
Mads Holger From  2004    130          40.02   
  A6                   
Aleksander Grøn Skovgaard  2004    127          40.33   
  A6                   
Mats Krüger  2004    119          41.17  LM1 
  Farum Svømmeklub                   
Emil Stenholt Røpke  2004    119          41.17  LM2 
  A6                   
Anders Kousgard Kortegaar  2004    109          42.38   
  A6                   
Nicklas Plank Jensen  2004    102          43.41   
  A6                   
Asger Bols Jeppesen  2005    101          43.49   
  Helsinge Svømmeklub                   
Tobias Lindhardt  2005    99          43.88   
  A6                   
10  Noah Tranum  2004    95          44.44   
  A6                   
11  Asbjørn Rosenbohm  2004    91          45.08   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Aske Larsen Bentin  2004    87          45.73   
  Sigma Swim Allerød                   
13  Cornelius Lund Steendal  2004    84          46.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
14  Johan Galsøe  2005    82          46.55   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Emil Gram Peters  2005    82          46.64   
  Helsinge Svømmeklub                   
16  Silas Folke Drigsdahl  2004    80          46.96   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
17  Andreas Velschow Malmolin  2005    78          47.49   
  Farum Svømmeklub                   
18  Mads Naver  2004    50          54.76   
  Sigma Swim Allerød                   
19  Rasmus Lund  2005    46          56.48   
  Sigma Swim Birkerød                   
20  Linus Techt  2005    25          1:09.30   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Anton Elkjær  2005              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
William Leander Agerskov  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
 
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolai Christensen  2006    74          48.15   
  A6                   
Marius Severin Haugland  2006    48          55.81   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mia Krüger  2002    306          1:21.92   
  Farum Svømmeklub                   
Matilda Colley  2003    206          1:33.49   
  A6                   
Mathilde Løkkegaard  2003    167          1:40.11   
  A6                   
Isabell Christensen  2003    136          1:47.35   
  A6                   
Mathilde Valentiner Galby  2003    130          1:48.92   
  A6                   
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kajsa G. Christensen  2004    218          1:31.65   
  Sigma Swim Birkerød                   
Clara Sass Husum  2004    198          1:34.68   
  A6                   
Esmeralda Johansen  2004    196          1:34.92   
  Sigma Swim Birkerød                   
Amanda Christensen  2004    172          1:39.30   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Karoline K. Larsen  2004    167          1:40.28   
  Farum Svømmeklub                   
Maya Hauerberg Terp  2005    154          1:42.95   
  A6                   
Julie Kolind Haunsø  2005    153          1:43.22   
  Sigma Swim Birkerød                   
Annika Toft Rasmussen  2004    140          1:46.29   
  A6                   
Sarah Holm Clausen  2004    137          1:46.95   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Ida-Marie Nørgaard  2005    134          1:47.82   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
11  Mathilde Friis Autzen  2005    128          1:49.59   
  Sigma Swim Allerød                   
12  Mathilda Hyldal Jung  2004    124          1:50.63   
  A6                   
13  Silja Brage  2005    120          1:51.83   
  A6                   
14  Isabel Lillebæk  2004    113          1:53.93   
  A6                   
15  Frederikke Meisner From  2004    113          1:53.99   
  A6                   
16  Emily Schile  2005    104          1:57.40   
  A6                   
17  Cathrine Højborg  2005    83          2:06.38   
  A6                   
18  Lucca Andreasen  2004    71          2:12.90   
  A6                   
19  Celine J. Koefoed-Hansen  2005    46          2:33.82   
  A6                   
Freja Betak Tengstedt  2005              DNS   
  A6                   
Isabella Larsen  2005              DNS   
  A6                   
Julie Larsen  2005              DNS   
  A6                   
Pernille Kristiansen  2005              DNS   
  A6                   
Emma Ekman  2004              DSQ  ej fort bevæg 50m 
  A6                   
Eva Hlynsdottir  2005              DSQ  svøm mave 25m 
  A6                   
Nina Frydenberg Laursen  2005              DSQ  ej berøring 25m 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sif Bramm  2006    139          1:46.52   
  A6                   
Andrea Lindberg Vedøe  2006    89          2:03.46   
  Sigma Swim Allerød                   
Lærke Stenholt Røpke  2006    86          2:04.99   
  A6                   
Julie Christensen  2006    79          2:08.29   
  Sigma Swim Allerød                   
Anna Dietrichsen  2006    73          2:11.98   
  A6                   
Laura Lind-Christensen  2006    72          2:12.20   
  Sigma Swim Allerød                   
Line Krog Rose  2006    61          2:19.68   
  Sigma Swim Allerød                   
Andrea Vorbeck Sømer  2006              DSQ  svøm mave 25m 
  Sigma Swim Birkerød                   
Asta Bundgaard Wanscher  2006              DSQ  svøm mave 50m 
  Sigma Swim Allerød                   
Røskva Rosenbohm  2007              DSQ  svøm mave 50m 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Thilleman  2001    240          1:18.71   
  A6                   
Viktor Nysøe Rehling  2001    204          1:23.02   
  Farum Svømmeklub                   
Frederik Clausen  2001    193          1:24.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Galsøe  2002    221          1:20.94   
  Hillerød Svømmeklub                   
Pedja Kuzmanovic  2002    215          1:21.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
Alexander Tullberg  2003    214          1:21.79   
  Sigma Swim Birkerød                   
Lucas Emil Christensen  2003    180          1:26.56   
  Sigma Swim Allerød                   
Jakob Legaard  2003    167          1:28.81   
  Sigma Swim Allerød                   
Rasmus Skarby Madsen  2003    159          1:30.18   
  A6                   
Oscar Lykke Fischer  2002    148          1:32.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
Malde Tesch Busse  2003    141          1:33.85   
  Sigma Swim Allerød                   
Gustav Larsen  2003    130          1:36.38   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Alens Daugelis  2002    123          1:38.35   
  Farum Svømmeklub                   
11  Andreas Rasmussen  2002    106          1:43.28   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    85          1:50.89   
  A6                   
13  Victor Toftehøj  2003    82          1:52.46   
  A6                   
Anton Jakobsen  2003              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Nicolai Therkelsen  2003              DNS   
  A6                   
Boris Steenberg  2002              DSQ  ej fort bevæg 25m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Vergereau  2004    163          1:29.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
Emil Witzner Hansen  2004    130          1:36.44   
  A6                   
Morten Lindblom Andersen  2005    127          1:37.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
Tobias Stenderup Jensen  2005    116          1:40.33   
  Sigma Swim Birkerød                   
Nicolaj Pedersen  2005    109          1:42.31   
  Sigma Swim Birkerød                   
Noah Schmidt  2004    102          1:44.64   
  A6                   
Tobias Rosengaard  2005    92          1:48.11   
  Sigma Swim Birkerød                   
Sebastian Pedersen  2005    80          1:53.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
Joakim Krog Christofferse  2005    77          1:54.90   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Tobias Brandt Dragenberg  2004    72          1:57.22   
  Sigma Swim Allerød                   
11  Jonas Riff Alexandersen  2005    69          1:58.92   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Frej Zachariasen  2005    66          2:00.58   
  Sigma Swim Birkerød                   
13  Victor Bornemann  2004    63          2:02.94   
  Sigma Swim Allerød                   
14  Aksel Heunicke  2005    53          2:10.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
Oliver Lassen  2005              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
Aleksander Grøn Skovgaard  2004              DSQ  ej fort bevæg 50m 
  A6                   
Emil Stenholt Røpke  2004              DSQ  ej berør 50m 
  A6                   
Magnus Tullberg  2005              DSQ  afslut på mave 
  Sigma Swim Birkerød                   
Mats Krüger  2004              DSQ  ej berør 25m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Schmidt  2006    116          1:40.09   
  A6                   
Mathias Dalhøj Paulsen  2006    93          1:47.77   
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathilde Emilie K. Larsen  2002    293          1:33.84   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Maja Marie Elmgreen  2003    291          1:34.02   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Emma Jensen  2002    268          1:36.66   
  Helsinge Svømmeklub                   
Maja Damsgaard  2003    220          1:43.15   
  Farum Svømmeklub                   
Laura Boutrup  2003    210          1:44.87   
  Sigma Swim Birkerød                   
Signe Lindgren  2003    210          1:44.90   
  A6                   
Christine Henriksen  2003    205          1:45.60   
  A6                   
Caroline Bach Offendal  2002    143          1:59.04   
  Helsinge Svømmeklub                   
Sofia Babette H. Jensen  2002    133          2:02.14   
  Farum Svømmeklub                   
10  Sofie Bisgaard  2002    122          2:05.60   
  Farum Svømmeklub                   
11  Sofia Hansen  2003    122          2:05.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Isabell Christensen  2003    88          2:19.85   
  A6                   
Maria Voss Winkler  2003              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Dagmar Boeck  2004    209          1:44.99   
  Farum Svømmeklub                   
Freja Møller  2004    194          1:47.58   
  A6                   
Kajsa G. Christensen  2004    184          1:49.47   
  Sigma Swim Birkerød                   
Katrine Bonefeld  2004    156          1:55.71   
  Sigma Swim Birkerød                   
Ida Zeiler Terkildsen  2004    151          1:56.90   
  Hillerød Svømmeklub                   
Ida-Marie Nørgaard  2005    150          1:57.24   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Emma Ekman  2004    150          1:57.34   
  A6                   
Caroline Mindested  2005    149          1:57.52   
  Sigma Swim Allerød                   
Mathilda Hyldal Jung  2004    146          1:58.36   
  A6                   
10  Maya Hauerberg Terp  2005    137          2:00.92   
  A6                   
11  Isabel Lillebæk  2004    136          2:01.01   
  A6                   
12  Frederikke Meisner From  2004    126          2:04.18   
  A6                   
13  Ella My Rensch Vinterberg  2005    125          2:04.52   
  Sigma Swim Allerød                   
14  Maya Ehlers Hansen  2004    125          2:04.57   
  Farum Svømmeklub                   
15  Karla Marie Fæster  2004    124          2:04.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
16  Rosalie Viola Ryding  2005    124          2:04.97   
  Sigma Swim Birkerød                   
17  Laura Bjerregaard Withen  2004    124          2:05.04   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
18  Maja Hallberg Langkilde  2004    118          2:07.03   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
19  Cecilie Pihl  2004    98          2:15.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
20  Karoline Kristiansen  2004    89          2:19.34   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
21  Emma Nissen  2004    81          2:23.95   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Eva Hlynsdottir  2005    81          2:23.99   
  A6                   
23  Cecilie Daugaard Georgi  2004    79          2:24.79   
  Farum Svømmeklub                   
24  Josefine Nielsen  2005    72          2:29.75   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
25  Isabella Ludvigsen  2005    59          2:39.77   
  Sigma Swim Allerød                   
26  Luna Wilsborg  2005    52          2:46.66   
  Farum Svømmeklub                   
27  Anna Olivia Kichhhoff  2005    51          2:47.09   
  Hillerød Svømmeklub                   
Elinor Markussen  2004              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
Freja Betak Tengstedt  2005              DNS   
  A6                   
Julie Larsen  2005              DNS   
  A6                   
Nikoline R. Amstrup  2005              DSQ  ej samt berør 100m 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sif Bramm  2006    112          2:09.18   
  A6                   
Lærke Stenholt Røpke  2006    93          2:17.31   
  A6                   
Mathilde Rømer  2006    86          2:20.83   
  Farum Svømmeklub                   
Astrid Nørgaard  2007    80          2:24.71   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Silje Lyse Legaard  2006    64          2:35.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
Line Krog Rose  2006    62          2:37.17   
  Sigma Swim Allerød                   
Asta Bundgaard Wanscher  2006    55          2:43.38   
  Sigma Swim Allerød                   
Liva Wissing  2006              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
Selma Nørby  2006              DSQ  en hånd 75m 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Skarby Madsen  2001    221          1:31.90   
  A6                   
Mathias Riff Alexandersen  2001    213          1:33.10   
  Sigma Swim Birkerød                   
Sebastian Ejdesgaard  2001    202          1:34.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
Malte Færgemann Lau  2001    179          1:38.52   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Østergaard  2002    260          1:27.11   
  A6                   
Alexander Tullberg  2003    230          1:30.70   
  Sigma Swim Birkerød                   
Jacob Velschow Malmolin  2002    193          1:36.12   
  Farum Svømmeklub                   
Frederik Bach Mindested  2003    174          1:39.43   
  Sigma Swim Allerød                   
Christoffer Rekling  2003    173          1:39.78   
  Sigma Swim Birkerød                   
Daniel Garne Larsen  2003    170          1:40.21   
  Sigma Swim Allerød                   
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    164          1:41.59   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Mikkel Kronborg Riis  2002    153          1:43.87   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Christian Galsøe  2002    149          1:44.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Villads Kruse  2003    137          1:47.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Alens Daugelis  2002    135          1:48.14   
  Farum Svømmeklub                   
12  Frederik Jørgensen  2003    128          1:50.28   
  Farum Svømmeklub                   
13  Rasmus Thode Møller  2002    121          1:52.13   
  Farum Svømmeklub                   
14  Oscar Jensen  2003    120          1:52.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
15  Simon Als-Nielsen  2003    117          1:53.64   
  Farum Svømmeklub                   
16  Victor Toftehøj  2003    112          1:55.04   
  A6                   
17  Rasmus Haugaard  2002    109          1:56.39  LM1 
  Farum Svømmeklub                   
18  Rasmus Skarby Madsen  2003    106          1:57.19  LM2 
  A6                   
19  Joakim R. Petersen  2003    106          1:57.44   
  Sigma Swim Allerød                   
20  Valdemar Witt Qvist  2003    94          2:01.88   
  Sigma Swim Birkerød                   
21  Andreas Rex Olsen  2002    91          2:03.63   
  Hillerød Svømmeklub                   
22  Noel Willem Pihl  2002    87          2:05.49   
  Hillerød Svømmeklub                   
23  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003    85          2:06.33   
  A6                   
24  Matias Bojer  2002    38          2:44.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Røgind  2004    109          1:56.39  LM2 
  Sigma Swim Birkerød                   
Jonathan Beck  2004    106          1:57.19  LM1 
  Sigma Swim Birkerød                   
Oscar Boyer  2004    98          2:00.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
Villads Arfelt  2004    97          2:00.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
Aske Larsen Bentin  2004    97          2:01.02   
  Sigma Swim Allerød                   
Andreas Velschow Malmolin  2005    90          2:03.81   
  Farum Svømmeklub                   
Ben Hargreaves  2005    85          2:06.35   
  Sigma Swim Birkerød                   
Lukas Frederiksen  2004    84          2:06.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
Nicolaj Pedersen  2005    82          2:07.63   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Emil Gram Peters  2005    82          2:07.65   
  Helsinge Svømmeklub                   
11  Johan Galsøe  2005    60          2:21.61   
  Hillerød Svømmeklub                   
12  Asger Bols Jeppesen  2005    57          2:24.33   
  Helsinge Svømmeklub                   
13  Gustav Jacobsen  2005    36          2:48.26   
  Hillerød Svømmeklub                   
Noah Schmidt  2004              DNS   
  A6                   
Oliver Lassen  2005              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
Mads Naver  2004              DSQ  ej samt berøring 50m 
  Sigma Swim Allerød                   
Thomas Jørgensen  2005              DSQ  flere flyben v start 
  Sigma Swim Birkerød                   
Tobias Rosengaard  2005              DSQ  1 hånd 25m 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mathias Dalhøj Paulsen  2006    58          2:23.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
Emil Schmidt  2006              DSQ  2 armtag u.v. 50m 
  A6                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maja Marie Elmgreen  2003    262          40.14   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Ida Lund Järund  2003    123          51.54   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Naya Dige  2003    111          53.43  LM1 
  Farum Svømmeklub                   
Pernille Møller Leisted  2002    88          57.77   
  Helsinge Svømmeklub                   
Emma Antonisen  2002    84          58.64   
  Helsinge Svømmeklub                   
Katrine Voss Thorsen  2002              DSQ  svøm mave 25 m 
  Helsinge Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johanne Baes Aaholst  2004    223          42.37   
  Hillerød Svømmeklub                   
Julie Kolind Haunsø  2005    147          48.68   
  Sigma Swim Birkerød                   
Catrine Porsdal  2005    116          52.68   
  Sigma Swim Birkerød                   
Alberte Bach  2004    80          59.53   
  Farum Svømmeklub                   
Maya Louise Heinicki  2005    66          1:03.37   
  Sigma Swim Allerød                   
Isabella Ludvigsen  2005    55          1:07.51   
  Sigma Swim Allerød                   
Frida Karoline Ikkala  2005    44          1:12.41   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Laura Jørgensen  2004              DSQ  svøm mave 50m 
  Helsinge Svømmeklub                   
Mille Korndal-Henriksen  2005              DSQ  svøm mave 25m 
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 7, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Christensen  2006    80          59.43   
  Sigma Swim Allerød                   
Cecilie Rud  2006    74          1:01.20   
  Sigma Swim Allerød                   
Liva Wissing  2006    72          1:01.54   
  Sigma Swim Allerød                   
Karla Odgaard  2006    72          1:01.68  LM1 
  Sigma Swim Birkerød                   
Josephine Schjønning  2007    72          1:01.68  LM2 
  Sigma Swim Birkerød                   
Annesofie Marie Otte  2006              DSQ  svøm mave 25m 
  Frederiksværk Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pedja Kuzmanovic  2002    232          36.75   
  Hillerød Svømmeklub                   
Noel Willem Pihl  2002    166          41.12   
  Hillerød Svømmeklub                   
Simon Blidarevic  2002    156          41.92   
  Hillerød Svømmeklub                   
Jakob Legaard  2003    151          42.45   
  Sigma Swim Allerød                   
Valdemar Witt Qvist  2003    135          44.07   
  Sigma Swim Birkerød                   
Oscar Lykke Fischer  2002    133          44.27   
  Hillerød Svømmeklub                   
Thor B. Jeppesen  2002    131          44.49   
  Helsinge Svømmeklub                   
Mikkel Kronborg Riis  2002    125          45.17   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Carl Adelsten Kirchhoff  2002    123          45.46   
  Hillerød Svømmeklub                   
10  Oscar Jensen  2003    114          46.55  LM1 
  Sigma Swim Birkerød                   
11  Rasmus Thode Møller  2002    86          51.16   
  Farum Svømmeklub                   
12  Visagan Sureshkumar  2002    57          58.60   
  Farum Svømmeklub                   
Jacob Velschow Malmolin  2002              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Witzner Hansen  2004    127          44.90   
  A6                   
Mads Holger From  2004    116          46.23   
  A6                   
Tobias Stenderup Jensen  2005    114          46.55  LM2 
  Sigma Swim Birkerød                   
Anders Kousgard Kortegaar  2004    96          49.24   
  A6                   
Sebastian Pedersen  2005    81          52.09   
  Sigma Swim Birkerød                   
Joakim Krog Christofferse  2005    81          52.12   
  Sigma Swim Birkerød                   
Tobias Lindhardt  2005    81          52.14   
  A6                   
Nicklas Plank Jensen  2004    80          52.37   
  A6                   
Noah Tranum  2004    75          53.45  LM2 
  A6                   
10  Victor Bornemann  2004    58          58.22   
  Sigma Swim Allerød                   
11  Tobias Brandt Dragenberg  2004    58          58.30   
  Sigma Swim Allerød                   
12  Jonas Riff Alexandersen  2005    57          58.46   
  Sigma Swim Birkerød                   
13  Aksel Heunicke  2005    52          1:00.38  LM1 
  Sigma Swim Birkerød                   
14  Rasmus Lund  2005    52          1:00.38  LM2 
  Sigma Swim Birkerød                   
15  Linus Techt  2005    33          1:10.18   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Anton Elkjær  2005              DNS   
  Sigma Swim Birkerød                   
William Leander Agerskov  2004              DNS   
  Sigma Swim Allerød                   
Magnus Tullberg  2005              DSQ  svøm mave 45m 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicolai Christensen  2006    75          53.45  LM1 
  A6                   
Marius Severin Haugland  2006    30          1:12.27   
  Farum Svømmeklub                   
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Katrine S. Frederiksen  2002    354          2:37.13   
  Helsinge Svømmeklub                   
Mia Krüger  2002    339          2:39.34   
  Farum Svømmeklub                   
Louise Dahl  2003    306          2:44.92   
  A6                   
Frida Uldall  2003    277          2:50.53   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mathilde Emilie K. Larsen  2002    267          2:52.47   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Matilda Colley  2003    243          2:58.12   
  A6                   
Signe Lindgren  2003    231          3:01.16   
  A6                   
Mathilde Løkkegaard  2003    218          3:04.71   
  A6                   
Mathilde Valentiner Galby  2003    197          3:10.79   
  A6                   
10  Sofia Hansen  2003    181          3:16.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
Maria Voss Winkler  2003              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Møller  2004    226          3:02.32   
  A6                   
Camille Nørby  2004    217          3:04.90   
  Sigma Swim Birkerød                   
Clara Sass Husum  2004    195          3:11.66   
  A6                   
Ida Zeiler Terkildsen  2004    192          3:12.69   
  Hillerød Svømmeklub                   
Esmeralda Johansen  2004    190          3:13.34   
  Sigma Swim Birkerød                   
Amanda Christensen  2004    186          3:14.73   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Emma Sahl Rasmussen  2004    185          3:14.88   
  Farum Svømmeklub                   
Mathilde Friis Autzen  2005    161          3:24.03   
  Sigma Swim Allerød                   
Rosalie Viola Ryding  2005    153          3:27.41   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Cecilie Pihl  2004    152          3:27.89   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Nikoline R. Amstrup  2005    150          3:28.91   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Caroline Mindested  2005    144          3:31.97   
  Sigma Swim Allerød                   
13  Sarah Holm Clausen  2004    143          3:32.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
14  Maja Hallberg Langkilde  2004    138          3:34.74   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
15  Annika Toft Rasmussen  2004    124          3:42.39   
  A6                   
16  Catrine Porsdal  2005    119          3:45.61   
  Sigma Swim Birkerød                   
17  Ella My Rensch Vinterberg  2005    105          3:55.20   
  Sigma Swim Allerød                   
18  Emma Nissen  2004    73          4:25.39   
  Hillerød Svømmeklub                   
Elinor Markussen  2004              DNS   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006    100          3:59.25   
  Sigma Swim Allerød                   
Selma Nørby  2006    99          4:00.28   
  Sigma Swim Birkerød                   
Cecilie Rud  2006    96          4:02.29   
  Sigma Swim Allerød                   
Christine Dalsgaard  2007    49          5:03.35   
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rasmus Thilleman  2001    307          2:27.17   
  A6                   
Oliver Lindgren  2001    302          2:28.07   
  A6                   
Frederik Clausen  2001    266          2:34.42   
  Hillerød Svømmeklub                   
Mathias Riff Alexandersen  2001    251          2:37.48   
  Sigma Swim Birkerød                   
Sebastian Ejdesgaard  2001    235          2:41.01   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Morten Østergaard  2002    279          2:31.92   
  A6                   
Lucas Emil Christensen  2003    220          2:44.52   
  Sigma Swim Allerød                   
Simon Blidarevic  2002    220          2:44.58   
  Hillerød Svømmeklub                   
Daniel Garne Larsen  2003    193          2:51.68   
  Sigma Swim Allerød                   
Thorbjørn Jari Ikkala  2002    178          2:56.46   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Malde Tesch Busse  2003    158          3:03.73   
  Sigma Swim Allerød                   
Gustav Larsen  2003    150          3:06.85   
  Hillerød Svømmeklub                   
Frederik Bach Mindested  2003    133          3:14.54   
  Sigma Swim Allerød                   
Joakim R. Petersen  2003    103          3:31.87   
  Sigma Swim Allerød                   
10  Matias Bojer  2002    55          4:19.84   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Julian Techt  2003    46          4:35.93   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Anton Jakobsen  2003              DNS   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
Nicolai Therkelsen  2003              DNS   
  A6                   
 
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Alexander Vergereau  2004    161          3:02.62   
  Sigma Swim Birkerød                   
Morten Lindblom Andersen  2005    128          3:16.82   
  Hillerød Svømmeklub                   
Ben Hargreaves  2005    107          3:28.82   
  Sigma Swim Birkerød                   
Christian Røgind  2004    106          3:29.68   
  Sigma Swim Birkerød                   
Villads Arfelt  2004    98          3:34.84   
  Sigma Swim Birkerød                   
Oscar Boyer  2004    97          3:35.93   
  Sigma Swim Birkerød                   
Thomas Jørgensen  2005    89          3:42.45   
  Sigma Swim Birkerød                   
Lukas Frederiksen  2004    87          3:43.71   
  Hillerød Svømmeklub                   
Silas Folke Drigsdahl  2004    85          3:45.90   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
10  Gustav Jacobsen  2005    78          3:51.66   
  Hillerød Svømmeklub                   
11  Asbjørn Rosenbohm  2004    75          3:54.92   
  Sigma Swim Birkerød                   
12  Cornelius Lund Steendal  2004    74          3:56.39   
  Sigma Swim Birkerød                   
Frej Zachariasen  2005              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2015 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hils 3 Mix  2001              2:12.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
Birkerød Ag2-Mix  2001              2:14.57   
  Sigma Swim Birkerød                   
A6 Mix 1              2:15.12   
  A6                   
Farum Mix 1  2000              2:19.93   
  Farum Svømmeklub                   
Fsk Devilmix 3  2002              2:21.35   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
A6 Mix 2              2:22.34   
  A6                   
Hils 3 Mix 2  2001              2:29.52   
  Hillerød Svømmeklub                   
Farum Mix 3  2000              2:30.17   
  Farum Svømmeklub                   
Sigma Allerød 1  2003              2:30.86   
  Sigma Swim Allerød                   
10  A6 Mix 3              2:32.48   
  A6                   
10  Farum Mix 4  2000              2:32.48   
  Farum Svømmeklub                   
12  Birkerød Ag3-Mix 2  2003              2:51.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
13  A6 Mix 4              2:52.01   
  A6                   
14  Birkerød Ag3-Mix 3  2003              2:53.54   
  Sigma Swim Birkerød                   
15  Birkerød Ag3-Mix 4  2003              2:54.17   
  Sigma Swim Birkerød                   
16  Hils Mix 1              2:55.57   
  Hillerød Svømmeklub                   
17  Sigma Allerød 2  2003              3:01.23   
  Sigma Swim Allerød                   
18  Fsk Devilmix3  2004              3:05.36   
  Frederiksværk Svømmeklub                   
19  Farum Mix 2  2000              3:05.96   
  Farum Svømmeklub                   
20  Hils Mix 2              3:23.68   
  Hillerød Svømmeklub                   
21  Sigma Allerød 3  2003              3:25.78   
  Sigma Swim Allerød                   
22  Sigma Allerød 4  2003              3:41.29   
  Sigma Swim Allerød                   
Birkerød Ag3-Mix 1  2003              DSQ  tyvstart 4. svømmer 
  Sigma Swim Birkerød                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  16 november 2014 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  21:02