Startliste Løb 1-128 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  08 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  09:31   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 1, 400m Medley Damer 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:30.31 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:38.20 2009-08-02 
Dansk Rekord Junior: Julie Aglund Lauridsen (1996) 4:52.62 2012-07-04 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
437  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  4:54.70   
379  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  4:57.19   
325  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  5:01.04   
519  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  5:04.12   
318  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  5:15.63   
445  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  5:19.50   
344  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  5:19.73   
334  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  5:21.20   
242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  5:35.25   
10  315  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  5:58.61   
11  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  5:59.43   
12  121  Ryle Maria Louise  2000  HELSINGE  0056AY  50 m  6:29.99   
 
Løb 2, 400m Medley Herrer 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 4:06.16 2008-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Jani Sievinen (1974) 4:13.29 1994-09-08 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 4:16.78 2009-09-02 
Dansk Rekord Junior: Jacob Carstensen (1978) 4:25.23 1995-07-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  4:33.67   
526  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  4:43.71   
457  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  4:46.26   
324  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  4:46.45   
362  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  50 m  4:46.87   
440  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  4:47.46   
84  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  4:47.47   
316  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  4:50.92   
402  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  50 m  4:55.76   
10  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  5:01.62   
11  67  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  5:10.72   
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
331  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  26.49   
100  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  26.88   
81  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  27.16   
520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  27.34   
91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  27.51   
37  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  50 m  27.54   
474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  27.58   
528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  27.61   
510  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  50 m  27.80   
10  386  Cantby Cæcilie Schade  1998  SLAGELSE  9844AH  50 m  27.82   
11  481  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  27.83   
12  521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  27.91   
13  345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  27.98   
14  442  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  28.05   
15  373  Viereck Lærke  1997  ROSKILDE  9754AT  50 m  28.07   
16  242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  28.10   
17  530  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  28.21   
18  47  Hørlykke Emilie  1998  GENTOFTE  9886BD  50 m  28.26   
19  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  28.30   
20  89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  28.40   
21  41  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  28.43   
22  161  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  28.49   
23  418  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  28.51   
24  364  Corydon-Petersen Nina  1999  ROSKILDE  9922AQ  50 m  28.55   
25  152  Reinstrup Nicoline  1998  HELSINGØR  9832AI  50 m  28.59   
26  436  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  28.60   
27  502  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  50 m  28.61   
28  57  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  50 m  28.81   
29  27  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  28.86   
30  389  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  50 m  28.89   
31  508  Huryn Xenia  2000  STT  0088AW  50 m  29.00   
32  401  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  50 m  29.12   
33  251  Bukholt Simone  1999  HVIDOVRE  9954AB  50 m  29.23   
34  142  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  29.27   
35  49  Jørgensen Frida Hausting  2001  GENTOFTE  0114AK  50 m  29.31   
36  156  Sørensen Ingrid Eklundh  1998  HELSINGØR  9898AH  50 m  29.38   
37  496  Nielsen Regitze Munch  2000  VAT CPH-MK  0054AC  50 m  29.38   
38  470  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  29.41   
39  39  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  50 m  29.43   
40  99  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  29.46   
41  395  Johansen Daniella Thea  2000  SLAGELSE  0048AP  50 m  29.46   
42  380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  29.52   
43  35  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  50 m  29.56   
44  70  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  29.71   
45  482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  29.79   
46  249  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  29.82   
47  352  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  30.00   
48  144  Huberts Mathilde  2000  HELSINGØR  0002AM  50 m  30.01   
49  36  Blicher Rosemarie  2000  GENTOFTE  0076AO  50 m  30.02   
50  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  30.34   
51  492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  30.40   
52  372  Schimming Emilie Hermann  1999  ROSKILDE  9942AP  50 m  30.42   
53  525  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  30.44   
54  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  30.45   
55  428  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEBORG  AF0400  50 m  30.48   
56  388  Dollas Maria  1998  SLAGELSE  9846AJ  50 m  30.57   
57  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  30.59   
58  102  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  30.69   
59  22  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  30.71   
60  101  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  30.76   
61  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  30.81   
62  137  Feldmann Camilla  1999  HELSINGØR  9972AH  50 m  30.82   
63  369  Nielsen Lisa Hemme  2000  ROSKILDE  0076AH  50 m  30.94   
64  15  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  31.15   
65  398  Larsen Regitse Sofie  1997  SLAGELSE  9778AN  50 m  31.22   
66  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  31.25   
67  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  31.44   
68  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  31.62   
69  413  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  31.78   
70  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  31.91   
71  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  50 m  32.06   
72  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  32.11   
73  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  32.20   
74  113  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  32.42   
75  476  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  50 m  32.42   
76  201  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  33.18   
77  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  33.35   
78  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  33.67   
79  412  Eilertsson Frida  2000  TRELLEBORG  AM7600  50 m  33.69   
80  196  Bonde Caroline  2000  HOLBÆK  0002AS  50 m  33.80   
81  429  Thunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  33.85   
82  414  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  34.41   
83  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  34.41   
84  422  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  50 m  34.45   
85  202  Lundberg Maja  2000  HOLBÆK  0098BB  50 m  35.19   
86  426  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  50 m  35.27   
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
20  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  22.81   
13  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  23.28   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  23.72   
591  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  24.22   
62  Olczyk Jonas  1994  GENTOFTE  9457AA  50 m  24.54   
11  Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  50 m  24.58   
75  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  24.70   
254  Meier Søren  1994  HVIDOVRE  9491AG  50 m  24.79   
396  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  50 m  24.82   
10  19  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  24.88   
11  451  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  24.89   
12  109  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  25.08   
13  43  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  50 m  25.17   
14  435  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  25.23   
15  563  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  25.24   
16  577  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  25.28   
17  494  Jungersen Martin  1997  VAT CPH-MK  9799AA  50 m  25.30   
18  452  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  50 m  25.48   
19  370  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  50 m  25.58   
20  85  Pedersen Nicolai Møbius  1996  GLADSAXE  9647AJ  50 m  25.63   
21  477  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  25.69   
22  250  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  25.72   
23  346  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  25.75   
24  149  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  50 m  25.79   
25  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  26.00   
26  116  Nielsen Lasse Lykke  1995  HELSINGE  9555AA  50 m  26.00   
27  544  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  26.10   
28  16  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  26.42   
29  28  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  26.43   
30  120  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  26.43   
31  73  Weiss Frederik  1999  GENTOFTE  9913AB  50 m  26.53   
32  83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  26.66   
33  14  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  26.85   
34  527  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  26.88   
35  257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  27.01   
36  44  Hansen Adam  1998  GENTOFTE  9883AP  50 m  27.03   
37  467  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  27.41   
38  160  Vilmar Thomas  1998  HELSINGØR  9811AK  50 m  27.46   
39  79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  27.94   
40  107  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  28.41   
41  54  Lundgaard Victor Emil  1998  GENTOFTE  9847AE  50 m  28.57   
42  468  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  50 m  28.59   
43  394  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  28.91   
44  465  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  28.93   
45  104  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  34.55   
 
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
503  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  50 m  34.58   
445  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  34.79   
401  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  50 m  35.01   
381  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  50 m  35.62   
60  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  50 m  35.68   
349  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  35.78   
255  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  35.79   
315  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  35.86   
418  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  36.53   
10  35  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  50 m  36.65   
11  80  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  36.67   
12  58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  50 m  36.99   
13  136  Eriksen Helena Højsted  2000  HELSINGØR  0004AM  50 m  37.18   
14  82  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  37.50   
15  144  Huberts Mathilde  2000  HELSINGØR  0002AM  50 m  38.00   
16  36  Blicher Rosemarie  2000  GENTOFTE  0076AO  50 m  38.28   
17  528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  38.32   
18  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  38.38   
19  425  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  38.51   
20  430  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  38.56   
21  413  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  39.04   
22  521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  39.23   
23  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  39.30   
24  227  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  39.58   
25  568  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  39.91   
26  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  40.00   
27  260  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  40.03   
28  145  Johansen Marta Kruse  2000  HELSINGØR  0068AP  50 m  40.30   
29  476  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  50 m  40.55   
30  98  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  40.71   
31  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  40.74   
32  426  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  50 m  41.62   
33  147  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  42.00   
34  258  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  42.48   
35  429  Thunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  44.54   
36  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  46.78   
 
Løb 6, 50m Brystsvømning Herrer 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
86  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  50 m  28.77   
440  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  30.16   
62  Olczyk Jonas  1994  GENTOFTE  9457AA  50 m  30.93   
87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  31.79   
397  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  50 m  32.01   
25  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  32.09   
370  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  50 m  32.20   
396  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  50 m  33.48   
467  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  50 m  33.70   
10  79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  34.00   
11  450  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  50 m  35.25   
12  468  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  50 m  35.56   
13  452  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  50 m  35.61   
14  394  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  36.36   
15  261  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  36.42   
16  105  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  37.19   
17  Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  54.07   
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
57  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  50 m  28.30   
481  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  28.35   
325  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  28.60   
347  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  28.84   
152  Reinstrup Nicoline  1998  HELSINGØR  9832AI  50 m  28.93   
340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  28.94   
528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  28.99   
91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  29.26   
387  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  50 m  29.34   
10  474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  29.34   
11  521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  29.45   
12  552  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  50 m  29.46   
13  352  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  29.89   
14  89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  29.94   
15  100  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  30.11   
16  39  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  50 m  30.22   
17  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  30.30   
18  520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  30.31   
19  349  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  30.57   
20  41  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  30.60   
21  27  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  30.61   
22  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  30.62   
23  142  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  30.89   
24  46  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  30.94   
25  242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  30.99   
26  482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  31.12   
27  503  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  50 m  31.15   
28  318  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  31.16   
29  82  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  31.24   
30  344  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  31.25   
31  331  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  31.29   
32  375  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  31.55   
33  137  Feldmann Camilla  1999  HELSINGØR  9972AH  50 m  31.68   
34  156  Sørensen Ingrid Eklundh  1998  HELSINGØR  9898AH  50 m  31.68   
35  68  Thimmer Cassandra  1999  GENTOFTE  9914AW  50 m  31.84   
36  49  Jørgensen Frida Hausting  2001  GENTOFTE  0114AK  50 m  31.90   
37  23  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  32.14   
38  90  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  32.16   
39  102  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  32.20   
40  496  Nielsen Regitze Munch  2000  VAT CPH-MK  0054AC  50 m  32.27   
41  395  Johansen Daniella Thea  2000  SLAGELSE  0048AP  50 m  32.29   
42  227  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  32.39   
43  81  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  32.49   
44  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  32.54   
45  36  Blicher Rosemarie  2000  GENTOFTE  0076AO  50 m  32.63   
46  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  32.66   
47  147  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  32.70   
48  381  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  50 m  32.75   
49  15  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  32.95   
50  525  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  33.33   
51  29  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  33.41   
52  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  33.54   
53  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  33.59   
54  249  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  33.62   
55  60  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  50 m  33.80   
56  101  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  34.24   
57  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  34.38   
58  42  Fejfer Kamma Bruun  1998  GENTOFTE  9826AG  50 m  34.44   
59  372  Schimming Emilie Hermann  1999  ROSKILDE  9942AP  50 m  34.52   
60  430  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  34.79   
61  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  35.17   
62  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  35.45   
63  58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  50 m  35.69   
64  22  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  35.91   
65  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  36.06   
66  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  50 m  36.28   
67  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  37.78   
68  531  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  38.00   
69  412  Eilertsson Frida  2000  TRELLEBORG  AM7600  50 m  38.70   
70  422  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  50 m  39.23   
71  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  40.64   
72  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  49.06   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer 
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
19  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  25.15   
333  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  25.51   
75  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  25.65   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  25.68   
86  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  50 m  25.86   
451  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  25.90   
84  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  25.99   
591  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  26.29   
316  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  26.41   
10  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  26.65   
11  62  Olczyk Jonas  1994  GENTOFTE  9457AA  50 m  26.79   
12  87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  26.81   
13  346  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  27.03   
14  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  27.06   
15  494  Jungersen Martin  1997  VAT CPH-MK  9799AA  50 m  27.17   
16  108  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  27.20   
17  149  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  50 m  27.44   
18  20  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  27.57   
19  259  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  27.74   
20  377  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  27.77   
21  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  27.84   
22  577  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  27.91   
23  59  Møller Frederik O.  1999  GENTOFTE  9935AC  50 m  27.97   
24  452  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  50 m  28.00   
25  85  Pedersen Nicolai Møbius  1996  GLADSAXE  9647AJ  50 m  28.02   
26  477  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  28.38   
27  396  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  50 m  28.53   
28  250  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  28.61   
29  73  Weiss Frederik  1999  GENTOFTE  9913AB  50 m  28.63   
30  371  Riis Phillip  1998  ROSKILDE  9825AN  50 m  28.65   
31  526  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  28.68   
32  44  Hansen Adam  1998  GENTOFTE  9883AP  50 m  28.77   
33  83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  28.90   
34  253  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  29.00   
35  79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  29.27   
36  257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  29.30   
37  450  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  50 m  29.51   
38  107  Frimann Joachim  1997  HELSINGE  9761AE  50 m  30.16   
39  465  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  30.26   
40  160  Vilmar Thomas  1998  HELSINGØR  9811AK  50 m  30.32   
41  468  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  50 m  30.81   
42  25  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  44.20   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
481  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  30.13   
41  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  30.73   
482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  31.93   
242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  32.05   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  32.06   
528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  32.22   
258  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  32.24   
470  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  32.50   
57  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  50 m  32.67   
10  89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  32.69   
11  47  Hørlykke Emilie  1998  GENTOFTE  9886BD  50 m  32.94   
12  474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  50 m  33.01   
13  161  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  33.34   
14  98  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  33.35   
15  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  33.38   
16  255  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  33.52   
17  90  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  33.90   
18  46  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  34.28   
19  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  34.29   
20  251  Bukholt Simone  1999  HVIDOVRE  9954AB  50 m  34.34   
21  364  Corydon-Petersen Nina  1999  ROSKILDE  9922AQ  50 m  34.36   
22  68  Thimmer Cassandra  1999  GENTOFTE  9914AW  50 m  34.37   
23  334  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  34.39   
24  91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  34.49   
25  260  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  34.51   
26  398  Larsen Regitse Sofie  1997  SLAGELSE  9778AN  50 m  34.69   
27  530  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  34.98   
28  502  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  50 m  35.06   
29  60  Norby Nikoline Nilsson  2000  GENTOFTE  0064AN  50 m  35.37   
30  428  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEBORG  AF0400  50 m  35.43   
31  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  35.74   
32  425  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  35.93   
33  508  Huryn Xenia  2000  STT  0088AW  50 m  35.99   
34  388  Dollas Maria  1998  SLAGELSE  9846AJ  50 m  36.21   
35  113  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  36.36   
36  413  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  36.73   
37  531  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  36.85   
38  99  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  37.99   
39  29  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  38.08   
40  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  38.23   
41  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  39.60   
42  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  39.80   
43  414  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  39.81   
44  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  42.13   
45  426  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  50 m  42.41   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  25.63   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  26.35   
443  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  27.89   
19  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  28.39   
451  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  28.93   
14  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  29.25   
108  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  29.25   
324  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  29.30   
59  Møller Frederik O.  1999  GENTOFTE  9935AC  50 m  29.39   
10  83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  29.43   
11  477  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  50 m  29.48   
12  16  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  29.60   
13  62  Olczyk Jonas  1994  GENTOFTE  9457AA  50 m  29.90   
14  87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  29.92   
15  527  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  30.23   
16  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  30.31   
17  371  Riis Phillip  1998  ROSKILDE  9825AN  50 m  30.78   
18  85  Pedersen Nicolai Møbius  1996  GLADSAXE  9647AJ  50 m  30.79   
19  43  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  50 m  30.91   
20  563  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  30.98   
21  54  Lundgaard Victor Emil  1998  GENTOFTE  9847AE  50 m  32.82   
22  261  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  37.28   
23  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  38.35   
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  4:15.26   
537  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  4:21.02   
337  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  50 m  4:22.73   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:23.39   
436  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  4:23.96   
77  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  4:26.79   
340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  4:28.40   
345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  4:28.64   
442  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  4:32.13   
10  379  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  4:32.44  EFT 
11  380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  4:35.93   
12  40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  50 m  4:36.00   
13  510  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  50 m  4:36.12   
14  374  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  4:37.68   
15  520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  4:38.31   
16  70  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  4:38.43   
17  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  4:38.87   
18  492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  4:40.23   
19  80  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  4:40.49   
20  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  4:42.62   
21  582  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  4:42.68   
22  389  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  50 m  4:43.43   
23  373  Viereck Lærke  1997  ROSKILDE  9754AT  50 m  4:45.62   
24  347  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  4:46.93   
25  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  4:52.56   
26  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  4:52.64   
27  427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  50 m  4:53.12   
28  10  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  4:54.36   
29  58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  50 m  4:57.35   
30  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  50 m  4:58.66   
31  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  4:58.93   
32  227  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  4:59.07   
33  441  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  50 m  5:02.61   
34  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  5:09.97   
35  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  5:12.02   
36  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  5:37.11   
37  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  5:38.82   
38  106  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  50 m  5:40.13   
39  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  6:07.37   
 
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 3:40.07 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
544  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  4:01.53   
65  Røssel Christian  1995  GENTOFTE  9525AN  50 m  4:05.65   
120  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  4:17.65   
435  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  4:18.84   
333  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  4:20.23   
52  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  4:21.20   
253  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  4:23.66   
72  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  4:24.20   
257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  4:25.00   
10  115  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  50 m  4:54.92   
11  453  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  50 m  4:55.88   
12  118  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  50 m  5:05.22   
13  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  50 m  5:16.78   
14  578  Løwenstein Rasmus  2001  HERLUFSHOL  0169AO  50 m  5:30.44   
15  478  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  50 m  5:42.81   
16  153  Schønning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  50 m  6:17.21   
 
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  2:02.42   
37  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  50 m  2:04.04   
337  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  50 m  2:04.28   
437  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  2:05.37   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:05.51   
325  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  2:06.20   
537  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:06.45   
100  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  2:06.61   
436  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:06.61   
10  340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  2:07.20   
11  331  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  2:07.25   
12  345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  2:07.63   
13  502  Drewsen Nanna  1998  VI39  9848AH  50 m  2:08.86   
14  510  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  50 m  2:09.55   
15  538  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:09.76   
16  499  Rosenquist Ebba  1989  VAT CPH-MK    50 m  2:10.32   
17  442  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  2:10.64   
18  380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  2:11.58   
19  528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  2:11.83   
20  519  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:13.02   
21  347  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  2:13.04   
22  46  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  2:13.14   
23  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  2:13.28   
24  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  2:14.13   
25  81  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  2:14.64   
26  389  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  50 m  2:15.01   
27  534  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  2:15.08   
28  91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  2:16.04   
29  492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  2:16.15   
30  349  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:16.25   
31  161  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  2:16.28   
32  334  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  2:16.78   
33  195  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  2:17.65   
34  10  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  2:18.08   
35  525  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  2:19.17   
36  344  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:19.23   
37  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  2:20.29   
38  315  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  2:20.42   
39  352  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  2:22.00   
40  372  Schimming Emilie Hermann  1999  ROSKILDE  9942AP  50 m  2:22.05   
41  530  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  2:23.36   
42  354  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  50 m  2:24.13   
43  568  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  2:24.32   
44  101  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  2:24.45   
45  200  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  2:24.70   
46  42  Fejfer Kamma Bruun  1998  GENTOFTE  9826AG  50 m  2:25.11   
47  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  2:25.16   
48  99  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  2:25.77   
49  226  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  2:26.18   
50  22  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  2:27.24   
51  227  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  2:27.26   
52  204  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  2:27.50   
53  154  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  2:27.81   
54  369  Nielsen Lisa Hemme  2000  ROSKILDE  0076AH  50 m  2:28.96   
55  365  Gad Stine Boe  1997  ROSKILDE  9706AW  50 m  2:29.03   
56  150  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  2:29.96   
57  413  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  2:31.47   
58  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  2:32.24   
59  414  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  2:37.20   
60  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  2:38.37   
61  313  Jensen Lærke Sandholdt  2000  KORSØR  0054AU  50 m  2:38.71   
62  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  2:39.52   
63  121  Ryle Maria Louise  2000  HELSINGE  0056AY  50 m  2:41.55   
64  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  50 m  2:41.94   
65  412  Eilertsson Frida  2000  TRELLEBORG  AM7600  50 m  2:48.16   
66  422  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  50 m  2:58.18   
67  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  2:22.57  RES 
68  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:31.33  RES 
 
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
591  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  1:54.81   
333  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  1:55.05   
577  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  1:56.11   
544  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  1:56.71   
540  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  50 m  1:56.89   
65  Røssel Christian  1995  GENTOFTE  9525AN  50 m  1:57.55   
526  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  1:58.03   
84  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  1:59.41   
87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  1:59.61   
10  435  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  1:59.93   
11  563  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  2:00.44   
12  109  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  2:00.46   
13  253  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  2:01.56   
14  324  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:01.81   
15  208  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  2:02.24   
16  198  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  2:03.31   
17  532  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  50 m  2:03.89   
18  451  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  2:04.31   
19  403  Wismann Bjørn  1996  SLAGELSE  9637AH  50 m  2:04.54   
20  199  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  2:04.89   
21  370  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  50 m  2:04.98   
22  567  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  2:06.39   
23  402  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  50 m  2:06.43   
24  Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  2:06.47   
25  250  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  2:06.73   
26  259  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  2:07.85   
27  257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  2:09.00   
28  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:09.01   
29  44  Hansen Adam  1998  GENTOFTE  9883AP  50 m  2:11.59   
30  452  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  50 m  2:12.78   
31  160  Vilmar Thomas  1998  HELSINGØR  9811AK  50 m  2:17.89   
32  261  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  2:17.93   
33  394  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  2:18.75   
34  555  Steen Oliver  1997  RØNNE  9787AI  50 m  2:28.43   
35  104  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  3:01.23   
 
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
481  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:04.58   
347  Schøn Sophie Amalie  1999  LYNGBY  9952AB  50 m  1:06.04   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  1:06.96   
258  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  1:09.30   
242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  1:09.39   
535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  1:09.85   
331  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  1:10.25   
142  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  1:10.47   
575  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  1:10.47   
10  528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  1:10.49   
11  47  Hørlykke Emilie  1998  GENTOFTE  9886BD  50 m  1:10.53   
12  57  Mortensen Jessica Yu  2000  GENTOFTE  0072AG  50 m  1:10.89   
13  482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  1:10.95   
14  70  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  1:11.01   
15  98  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:11.18   
16  470  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:11.23   
17  77  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  1:11.30   
18  161  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  1:12.04   
19  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  1:12.36   
20  255  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  1:12.39   
21  90  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  1:12.84   
22  398  Larsen Regitse Sofie  1997  SLAGELSE  9778AN  50 m  1:13.01   
23  425  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:13.05   
24  89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  1:13.27   
25  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  1:14.25   
26  354  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  50 m  1:14.28   
27  82  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  1:14.97   
28  256  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:14.98   
29  68  Thimmer Cassandra  1999  GENTOFTE  9914AW  50 m  1:15.40   
30  520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  1:15.55   
31  251  Bukholt Simone  1999  HVIDOVRE  9954AB  50 m  1:15.62   
32  428  Svensson-Fehér Anna  2000  TRELLEBORG  AF0400  50 m  1:15.65   
33  363  Brendstrup Anna Aavang  2000  ROSKILDE  0066AO  50 m  1:16.07   
34  318  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:16.14   
35  508  Huryn Xenia  2000  STT  0088AW  50 m  1:16.60   
36  35  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  50 m  1:16.88   
37  15  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:16.97   
38  413  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  1:17.20   
39  531  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  1:17.48   
40  154  Skov Freja A.  2000  HELSINGØR  0078AA  50 m  1:17.72   
41  496  Nielsen Regitze Munch  2000  VAT CPH-MK  0054AC  50 m  1:17.92   
42  113  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  1:18.10   
43  552  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  50 m  1:18.75   
44  38  Christensen Cecilie  1997  GENTOFTE  9758BA  50 m  1:20.09   
45  313  Jensen Lærke Sandholdt  2000  KORSØR  0054AU  50 m  1:20.67   
46  29  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:25.17   
47  476  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  50 m  1:25.20   
48  147  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  1:27.18   
49  412  Eilertsson Frida  2000  TRELLEBORG  AM7600  50 m  1:28.06   
50  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  1:29.27   
51  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  1:29.56   
52  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  1:39.57   
 
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  50 m  55.99   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  57.12   
443  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  58.18   
542  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  1:00.18   
19  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  1:00.91   
543  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  50 m  1:01.14   
108  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  1:01.71   
83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  1:01.88   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:02.41   
10  346  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  1:02.46   
11  14  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  1:03.72   
12  527  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  1:03.72   
13  59  Møller Frederik O.  1999  GENTOFTE  9935AC  50 m  1:03.89   
14  371  Riis Phillip  1998  ROSKILDE  9825AN  50 m  1:04.90   
15  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  1:05.14   
16  28  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  1:05.92   
17  532  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  50 m  1:06.26   
18  25  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  1:06.62   
19  316  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  1:06.62   
20  259  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  1:07.50   
21  54  Lundgaard Victor Emil  1998  GENTOFTE  9847AE  50 m  1:08.33   
22  403  Wismann Bjørn  1996  SLAGELSE  9637AH  50 m  1:09.08   
23  43  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  50 m  1:10.09   
24  529  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  1:10.69   
25  564  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  1:13.07   
 
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
445  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:33.69   
391  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  50 m  2:38.60   
401  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  50 m  2:39.03   
418  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:41.06   
315  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  2:42.13   
249  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  2:45.45   
36  Blicher Rosemarie  2000  GENTOFTE  0076AO  50 m  2:49.12   
46  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  2:49.32   
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  2:50.45   
10  200  Jensen Pernille  1998  HOLBÆK  9858AZ  50 m  2:50.82   
11  80  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  2:51.14   
12  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  2:51.47   
13  519  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:52.17   
14  352  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  2:54.26   
15  425  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:55.15   
16  368  Mehr Silke  2000  ROSKILDE  0096AX  50 m  2:58.35   
17  136  Eriksen Helena Højsted  2000  HELSINGØR  0004AM  50 m  2:59.34   
18  100  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  2:59.72   
19  145  Johansen Marta Kruse  2000  HELSINGØR  0068AP  50 m  3:00.26   
20  226  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  3:00.45   
21  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  3:02.26   
22  430  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  3:05.10   
23  144  Huberts Mathilde  2000  HELSINGØR  0002AM  50 m  3:05.26   
24  568  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  3:05.36   
25  530  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  3:08.00   
26  260  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  3:09.15   
27  429  Thunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  3:30.36   
28  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  4:05.15   
 
Løb 18, 200m Brystsvømning Herrer 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
86  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  50 m  2:18.56   
440  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  2:18.90   
87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  2:28.68   
79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  2:29.22   
206  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  2:30.44   
397  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  50 m  2:34.21   
346  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  2:41.08   
542  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  2:42.75   
105  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  2:48.51   
10  564  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  2:49.05   
11  261  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  2:50.65   
12  394  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  2:53.21   
13  468  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  50 m  3:00.84   
 
Løb 19, 100m Butterfly Damer 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
538  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  1:01.12   
325  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  1:01.62   
528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  1:02.52   
499  Rosenquist Ebba  1989  VAT CPH-MK    50 m  1:02.56   
437  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  1:02.70   
337  Lunau Julie  1995  LYNGBY  9528AH  50 m  1:02.83   
519  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  1:02.94   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  1:03.95   
481  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:04.86   
10  340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  1:05.10   
11  523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  1:05.68   
12  349  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  1:05.90   
13  91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  1:06.12   
14  344  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  1:06.30   
15  590  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  1:06.89   
16  82  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  1:06.91   
17  41  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  1:07.58   
18  77  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  1:07.76   
19  552  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  50 m  1:07.94   
20  535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  1:08.26   
21  375  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  1:08.41   
22  152  Reinstrup Nicoline  1998  HELSINGØR  9832AI  50 m  1:08.59   
23  204  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  1:08.71   
24  38  Christensen Cecilie  1997  GENTOFTE  9758BA  50 m  1:09.13   
25  27  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  1:09.14   
26  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:09.27   
27  242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  1:09.70   
28  482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  1:09.86   
29  39  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  50 m  1:09.95   
30  496  Nielsen Regitze Munch  2000  VAT CPH-MK  0054AC  50 m  1:10.46   
31  380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:10.98   
32  363  Brendstrup Anna Aavang  2000  ROSKILDE  0066AO  50 m  1:11.03   
33  525  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:11.46   
34  334  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  1:12.75   
35  256  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:13.07   
36  503  Lindblad Anne-Sofie  1997  VI39  9716AF  50 m  1:13.66   
37  90  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  1:14.08   
38  23  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  1:14.23   
39  35  Bennetsen Nicole  2000  GENTOFTE  0048AA  50 m  1:14.31   
40  147  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  1:15.58   
41  101  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  1:15.83   
42  251  Bukholt Simone  1999  HVIDOVRE  9954AB  50 m  1:16.28   
43  42  Fejfer Kamma Bruun  1998  GENTOFTE  9826AG  50 m  1:16.87   
44  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  1:17.22   
45  534  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:17.28   
46  137  Feldmann Camilla  1999  HELSINGØR  9972AH  50 m  1:19.04   
47  22  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  1:19.55   
48  372  Schimming Emilie Hermann  1999  ROSKILDE  9942AP  50 m  1:20.48   
49  255  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  1:20.98   
50  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  1:21.08   
51  413  Frederiksen Emilia  2000  TRELLEBORG  AJ8800  50 m  1:24.13   
52  365  Gad Stine Boe  1997  ROSKILDE  9706AW  50 m  1:25.71   
53  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  1:28.94   
54  121  Ryle Maria Louise  2000  HELSINGE  0056AY  50 m  1:30.99   
55  422  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  50 m  1:32.32   
56  381  Andersen Amanda Glerup  1998  SLAGELSE  9814AM  50 m  1:32.49   
 
Løb 20, 100m Butterfly Herrer 
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
84  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  56.56   
333  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  56.64   
132  Benli Ömer Faruk  1993  HELSINGØR  9317AI  50 m  57.16   
86  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  50 m  57.25   
19  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  57.50   
451  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  57.78   
542  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  58.26   
443  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  58.86   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  50 m  59.22   
10  198  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  59.65   
11  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  59.88   
12  377  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  59.96   
13  75  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  1:00.11   
14  65  Røssel Christian  1995  GENTOFTE  9525AN  50 m  1:00.23   
15  316  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  1:01.13   
16  324  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  1:01.28   
17  59  Møller Frederik O.  1999  GENTOFTE  9935AC  50 m  1:01.30   
18  109  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  1:01.42   
19  396  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  50 m  1:01.75   
20  577  Løwenstein Nicolai  1997  HERLUFSHOL  9713AP  50 m  1:02.13   
21  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  1:02.33   
22  452  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  50 m  1:02.83   
23  591  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  1:02.88   
24  250  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  1:02.93   
25  402  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  50 m  1:03.14   
26  563  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  1:03.80   
27  79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  1:03.96   
28  73  Weiss Frederik  1999  GENTOFTE  9913AB  50 m  1:04.08   
29  253  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  1:04.12   
30  85  Pedersen Nicolai Møbius  1996  GLADSAXE  9647AJ  50 m  1:04.77   
31  526  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  1:05.14   
32  465  Norén Johan  1986  LANDSKRONA  AF9186  50 m  1:05.44   
33  133  Berg-Sørensen Jonas  1996  HELSINGØR  9663AG  50 m  1:05.66   
34  257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  1:05.89   
35  532  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  50 m  1:06.26   
36  494  Jungersen Martin  1997  VAT CPH-MK  9799AA  50 m  1:06.99   
37  529  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  1:07.04   
38  450  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  50 m  1:07.16   
39  567  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  1:08.47   
40  555  Steen Oliver  1997  RØNNE  9787AI  50 m  1:11.88   
 
Løb 21, 800m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Rebecca Adlington (1989) 8:14.10 2008-08-16 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:15.92 2009-08-01 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:41.40 2004-07-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  8:48.77   
537  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  8:56.64   
535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  8:59.14   
345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  9:18.81   
375  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  9:21.24   
89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  9:28.09   
492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  9:32.60   
374  Stenberg Sara  2001  SK TRITON  AB1801  50 m  9:34.77   
80  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  9:39.49   
10  389  Gotthard Amalie  1999  SLAGELSE  9928AC  50 m  9:42.69   
11  399  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  50 m  9:45.87   
12  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  9:51.79   
13  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  10:05.00   
14  195  Andersen Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  10:08.11   
15  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  10:11.45   
16  227  Jensen Cecilie Salskov  2000  HØRSHOLM  0012AQ  50 m  10:22.82   
17  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  10:27.84   
18  318  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  10:38.55   
19  520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  9:45.00  RES 
20  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  10:32.09  RES 
21  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  11:19.60  RES 
22  414  Frederiksen Julia  2001  TRELLEBORG  AD4801  50 m  11:26.51  RES 
 
Løb 22, 800m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Gabrieli Detti (1994) 7:42.74 2014-04-08 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 7:45.55 2011-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 7:52.18 2009-07-28 
Dansk Rekord Junior: Anton Ørskov Ipsen (1994) 8:09.67 2012-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
522  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  50 m  8:58.72   
529  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  9:02.22   
83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  9:03.12   
435  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  9:14.88   
208  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  9:17.10   
 
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
548  Sigma Senior Damer  SIGMA    50 m  3:58.00   
517  Vat-Copenhagen Ladies  1989  VAT CPH    50 m  4:01.00   
76  Gsc Damer  1990  GLADSAXE    50 m  4:01.20   
320  Lyngby Damer 1  1995  LYNGBY    50 m  4:05.00   
485  Landskrona Damer 1  1906  LANDSKRONA    50 m  4:05.78   
546  Sigma Junior Piger 1  1999  SIGMA    50 m  4:12.00   
409  Trelleborg Sim Piger  2000  TRELLEBORG    50 m  4:12.51   
404  Stv Damer  1996  STV    50 m  4:15.60   
125  Helsingør Damer 1  HELSINGØR    50 m  4:15.77   
10  321  Lyngby Junior Damer 1  2000  LYNGBY    50 m  4:16.00   
11  97  Helsinge Piger 1  1998  HELSINGE    50 m  4:16.50   
12  Farum Piger 2  1999  FARUM    50 m  4:20.00   
13  Farum Piger  1999  FARUM    50 m  4:20.28   
 
Løb 24, 4X100m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
487  Landskrona Herrar 1  1906  LANDSKRONA    50 m  3:33.26   
330  Lyngby Herrer  1996  LYNGBY    50 m  3:38.00   
549  Sigma Senior Herrer  SIGMA    50 m  3:38.00   
Farum Herrer  1990  FARUM    50 m  3:38.58   
78  Gsc Herrer  1990  GLADSAXE    50 m  3:39.50   
545  Sigma Junior Drenge  1997  SIGMA    50 m  3:50.00   
557  Hg Drenge Ældste  1996  HERLUFSHOL    50 m  3:55.00   
406  Stv Herrer  1996  STV    50 m  3:56.09   
488  Landskrona Herrar 2  1906  LANDSKRONA    50 m  3:58.40   
 
Løb 25, 200m Medley Damer 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
437  Hippi Jaqueline  1996  VÄSBY SS  AJ8496  50 m  2:16.67   
519  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:21.39   
535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  2:22.42   
538  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:24.58   
528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  2:24.94   
379  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:26.08   
340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  2:26.54   
536  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  2:27.09   
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  2:27.33   
10  445  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  2:27.56   
11  391  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  50 m  2:28.57   
12  41  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  2:28.95   
13  89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  2:30.84   
14  349  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  2:31.25   
15  541  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  2:31.31   
16  88  Sannung Sarah  1996  GLADSAXE  9622AE  50 m  2:31.41   
17  318  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:32.04   
18  256  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  2:32.25   
19  90  Storm Veronika  1998  GLADSAXE  9884AK  50 m  2:33.66   
20  417  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:34.36   
21  242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  2:34.55   
22  315  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  2:35.84   
23  418  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  2:36.07   
24  425  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:37.27   
25  352  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  2:37.30   
26  492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  2:39.57   
27  500  Sander Mille Rask  1999  VAT CPH-MK  9948AJ  50 m  2:39.59   
28  255  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  2:39.76   
29  575  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  2:40.49   
30  372  Schimming Emilie Hermann  1999  ROSKILDE  9942AP  50 m  2:42.37   
31  226  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  2:42.83   
32  363  Brendstrup Anna Aavang  2000  ROSKILDE  0066AO  50 m  2:43.45   
33  568  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  2:44.72   
34  354  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  50 m  2:47.15   
35  430  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  2:47.84   
36  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  2:48.68   
37  533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:48.97   
38  136  Eriksen Helena Højsted  2000  HELSINGØR  0004AM  50 m  2:49.72   
39  101  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  2:51.35   
40  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  2:55.31   
41  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  2:57.70   
42  42  Fejfer Kamma Bruun  1998  GENTOFTE  9826AG  50 m  3:00.09   
43  150  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  3:02.16   
44  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  3:04.27   
45  412  Eilertsson Frida  2000  TRELLEBORG  AM7600  50 m  3:15.38   
46  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  3:20.83   
47  121  Ryle Maria Louise  2000  HELSINGE  0056AY  50 m  3:22.99   
 
Løb 26, 200m Medley Herrer 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
443  Törnqvist Samuel  1997  VÄSBY SS  AI6197  50 m  2:07.08   
324  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:10.18   
74  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  50 m  2:12.07   
522  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  50 m  2:12.29   
84  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  2:12.43   
544  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  2:13.44   
542  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  2:13.95   
87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  2:15.21   
316  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  2:15.75   
10  362  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  50 m  2:16.26   
11  79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  2:19.34   
12  402  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  50 m  2:19.65   
13  421  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  2:21.80   
14  397  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  50 m  2:24.23   
15  403  Wismann Bjørn  1996  SLAGELSE  9637AH  50 m  2:25.38   
16  133  Berg-Sørensen Jonas  1996  HELSINGØR  9663AG  50 m  2:26.98   
17  529  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  2:27.91   
18  494  Jungersen Martin  1997  VAT CPH-MK  9799AA  50 m  2:28.99   
19  253  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  2:30.95   
20  257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  2:32.00   
21  564  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  2:33.10   
22  555  Steen Oliver  1997  RØNNE  9787AI  50 m  2:44.14   
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
331  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  57.74   
37  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  50 m  57.90   
77  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  58.22   
442  Sparrman Tove  1996  VÄSBY SS  AQ3296  50 m  58.67   
340  Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  58.90   
528  Schmidt Julie  1995  ALLERØD  9578AK  50 m  59.04   
100  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  59.06   
538  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  59.18   
520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  59.22   
10  46  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  59.23   
11  345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  59.28   
12  91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  59.68   
13  510  Munkholm Rikke  1998  STT  9812AB  50 m  1:00.05   
14  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  1:00.16   
15  81  Larsen Thea Hovmand  1997  GLADSAXE  9746AH  50 m  1:00.21   
16  387  Cantby Clara Schade  2000  SLAGELSE  0042AC  50 m  1:00.93   
17  481  Vater Clara  1997  LANDSKRONA  AH7497  50 m  1:00.93   
18  541  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  1:01.13   
19  473  Rydgren My  1999  LANDSKRONA  AT5699  50 m  1:01.27   
20  47  Hørlykke Emilie  1998  GENTOFTE  9886BD  50 m  1:01.28   
21  499  Rosenquist Ebba  1989  VAT CPH-MK    50 m  1:01.83   
22  530  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  1:01.91   
23  98  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  1:01.94   
24  380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  1:02.13   
25  364  Corydon-Petersen Nina  1999  ROSKILDE  9922AQ  50 m  1:02.48   
26  401  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  50 m  1:02.64   
27  161  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  1:02.70   
28  27  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  50 m  1:03.02   
29  552  Jørgensen Vibe Tofte  1999  RØNNE  9956AQ  50 m  1:03.70   
30  142  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  1:04.06   
31  156  Sørensen Ingrid Eklundh  1998  HELSINGØR  9898AH  50 m  1:04.11   
32  152  Reinstrup Nicoline  1998  HELSINGØR  9832AI  50 m  1:04.23   
33  251  Bukholt Simone  1999  HVIDOVRE  9954AB  50 m  1:04.33   
34  38  Christensen Cecilie  1997  GENTOFTE  9758BA  50 m  1:04.34   
35  534  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:04.34   
36  508  Huryn Xenia  2000  STT  0088AW  50 m  1:04.39   
37  395  Johansen Daniella Thea  2000  SLAGELSE  0048AP  50 m  1:04.54   
38  500  Sander Mille Rask  1999  VAT CPH-MK  9948AJ  50 m  1:04.57   
39  99  Gantriis Alice  2000  HELSINGE  0092AQ  50 m  1:04.83   
40  22  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  1:05.17   
41  334  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  1:05.24   
42  525  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:05.26   
43  144  Huberts Mathilde  2000  HELSINGØR  0002AM  50 m  1:05.59   
44  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  1:06.18   
45  249  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  1:06.25   
46  470  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  1:06.47   
47  388  Dollas Maria  1998  SLAGELSE  9846AJ  50 m  1:06.49   
48  354  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  50 m  1:06.74   
49  258  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  1:06.77   
50  498  Pedersen Josefine B.  1999  VAT CPH-MK  9928AB  50 m  1:06.79   
51  102  Floris Serina P. Snellman  1995  HELSINGE  9564AD  50 m  1:06.88   
52  233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  1:07.10   
53  15  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  50 m  1:07.16   
54  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  1:07.52   
55  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  1:07.56   
56  369  Nielsen Lisa Hemme  2000  ROSKILDE  0076AH  50 m  1:07.65   
57  23  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  50 m  1:07.99   
58  Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  50 m  1:08.02   
59  147  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  1:08.65   
60  482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  1:08.95   
61  365  Gad Stine Boe  1997  ROSKILDE  9706AW  50 m  1:10.38   
62  150  Mathiasen Anna Elisabeth  2000  HELSINGØR  0028AH  50 m  1:10.45   
63  430  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  1:10.51   
64  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  1:10.55   
65  113  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  1:10.93   
66  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  1:11.72   
67  476  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  50 m  1:11.75   
68  313  Jensen Lærke Sandholdt  2000  KORSØR  0054AU  50 m  1:11.87   
69  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  1:11.99   
70  412  Eilertsson Frida  2000  TRELLEBORG  AM7600  50 m  1:12.34   
71  429  Thunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  1:14.57   
72  447  Andersson Melinda  2000  LANDSKRONA  AI1600  50 m  1:18.33   
73  422  Nord Francesca  2001  TRELLEBORG  BN6601  50 m  1:18.90   
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
20  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  50 m  50.68   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  51.17   
333  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  51.84   
591  Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  50 m  52.06   
396  Kristensen Joachim Blach  1995  SLAGELSE  9589AJ  50 m  53.89   
451  Christensson Alfred  1998  LANDSKRONA  AH0398  50 m  53.96   
86  Pittioni Lasse  1995  GLADSAXE  9577AI  50 m  54.12   
563  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  54.15   
254  Meier Søren  1994  HVIDOVRE  9491AG  50 m  54.36   
10  Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  54.56   
11  435  Frödeberg Gustav  1997  VÄSBY SS  AA5197  50 m  54.61   
12  75  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  54.95   
13  109  Hansen Niels Breum  1994  HELSINGE  9411AE  50 m  55.04   
14  19  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  50 m  55.10   
15  526  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  55.23   
16  43  Garne Asbjørn  1995  GENTOFTE  9563AD  50 m  55.29   
17  544  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  55.39   
18  74  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  50 m  55.46   
19  83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  55.59   
20  14  Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  50 m  56.05   
21  370  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  50 m  56.10   
22  120  Petersen Mads Steen  1997  HELSINGE  9765AJ  50 m  56.30   
23  522  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  50 m  56.45   
24  59  Møller Frederik O.  1999  GENTOFTE  9935AC  50 m  57.06   
25  527  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  57.34   
26  250  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  57.41   
27  529  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  57.43   
28  259  Rappenborg Marcus  1999  HVIDOVRE  9959AP  50 m  57.60   
29  403  Wismann Bjørn  1996  SLAGELSE  9637AH  50 m  57.96   
30  452  Christensson Filip  1991  LANDSKRONA  AG5791  50 m  58.00   
31  73  Weiss Frederik  1999  GENTOFTE  9913AB  50 m  58.03   
32  16  Jørner Mads  1998  FARUM  9891AB  50 m  58.10   
33  44  Hansen Adam  1998  GENTOFTE  9883AP  50 m  58.46   
34  25  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  58.47   
35  532  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  50 m  58.64   
36  567  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  59.23   
37  28  Aagaard Christian Sejr  1998  FARUM  9817AG  50 m  59.62   
38  149  Marsengo Mathias  1997  HELSINGØR  9781AS  50 m  1:00.30   
39  160  Vilmar Thomas  1998  HELSINGØR  9811AK  50 m  1:01.02   
40  54  Lundgaard Victor Emil  1998  GENTOFTE  9847AE  50 m  1:01.96   
41  450  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  50 m  1:02.15   
42  261  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  1:02.85   
43  468  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  50 m  1:03.16   
44  394  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  1:03.87   
45  105  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  1:04.36   
46  555  Steen Oliver  1997  RØNNE  9787AI  50 m  1:05.33   
47  104  Floris Tino  1998  HELSINGE  9883AR  50 m  1:19.18   
 
Løb 29, 200m Butterfly Damer 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  2:16.22   
538  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:18.48   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:20.28   
379  Sjöholm Erica  1997  SJÖBO SS  AJ0497  50 m  2:22.61   
375  Andersson Augusta  1997  SJÖBO SS  AM9297  50 m  2:23.53   
436  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:27.06   
344  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:27.59   
535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  2:28.50   
82  Madsen Katrine Tetzschner  2000  GLADSAXE  0082AG  50 m  2:29.23   
10  537  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:35.20   
11  363  Brendstrup Anna Aavang  2000  ROSKILDE  0066AO  50 m  2:36.50   
12  590  Eriksson Mathilda  2001  SS04  AE2201  50 m  2:38.00   
13  536  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  2:42.56   
14  29  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  2:46.35   
 
Løb 30, 200m Butterfly Herrer 
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
65  Røssel Christian  1995  GENTOFTE  9525AN  50 m  2:07.41   
542  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  2:09.40   
522  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  50 m  2:09.60   
460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:14.23   
377  Olsson Oscar  1999  SJÖBO SS  AK2199  50 m  2:14.68   
333  Kistorp Jonas Nervil  1997  LYNGBY  9751AL  50 m  2:14.81   
490  Drevskich Victor  1996  VAT CPH-MK  9631AE  50 m  2:21.86   
253  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  2:22.43   
529  Sonnenborg Magnus Koch  1997  ALLERØD  9715AC  50 m  2:26.32   
10  257  Møller-Jensen Mikkel  1995  HVIDOVRE  9559AD  50 m  2:28.45   
 
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
536  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  1:11.99   
445  Wahlund Emma  1998  VÄSBY SS  AB5298  50 m  1:12.93   
391  Hansen Karen Tanderup  1996  SLAGELSE  9654AS  50 m  1:13.51   
39  Damgaard Lise Norgil  1997  GENTOFTE  9746AW  50 m  1:15.58   
401  Ovesen Astrid  1999  SLAGELSE  9978AA  50 m  1:15.75   
325  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  1:16.33   
315  Andresen Josefine Søgaard  2000  LYNGBY  0008AO  50 m  1:16.57   
418  Lendt Sandra  2000  TRELLEBORG  AH0400  50 m  1:16.82   
249  Bak Julie  1997  HVIDOVRE  9782AJ  50 m  1:17.37   
10  334  Klejstrup Helena Kornerup  1999  LYNGBY  9986AN  50 m  1:17.48   
11  541  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  1:19.26   
12  80  Larsen Kamilla  1996  GLADSAXE  9636AQ  50 m  1:19.74   
13  349  Simonsen Thea Laurberg  1997  LYNGBY  9744AK  50 m  1:20.46   
14  260  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  1:20.84   
15  219  Fiedler Anna  2001  HØRSHOLM  0198AN  50 m  1:21.40   
16  136  Eriksen Helena Højsted  2000  HELSINGØR  0004AM  50 m  1:21.51   
17  226  Jakobsen Marina Nissen  2000  HØRSHOLM  0022AI  50 m  1:22.61   
18  352  Tang-Holbek Sara  2000  LYNGBY  0044AF  50 m  1:22.61   
19  91  Trandum Ida Agerbak  1996  GLADSAXE  9688AO  50 m  1:22.64   
20  525  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:22.93   
21  520  Gaarde-Hansen Anne Huse  1999  ALLERØD  9998AB  50 m  1:24.62   
22  368  Mehr Silke  2000  ROSKILDE  0096AX  50 m  1:24.94   
23  366  Jakobsen Ida Brix  1998  ROSKILDE  9876AN  50 m  1:25.23   
24  88  Sannung Sarah  1996  GLADSAXE  9622AE  50 m  1:25.29   
25  568  Bryde Anika  2000  HERLUFSHOL  0082BC  50 m  1:25.30   
26  89  Stentved Marie-Louise  2000  GLADSAXE  0024AJ  50 m  1:25.50   
27  430  Albertsson Astrid  2000  VÄSBY SS  AF5400  50 m  1:25.56   
28  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  50 m  1:25.83   
29  145  Johansen Marta Kruse  2000  HELSINGØR  0068AP  50 m  1:26.29   
30  242  Schnabl Stinna  1999  HØRSHOLM  9934AN  50 m  1:26.89   
31  476  Somi Ninwa  1998  LANDSKRONA  AI4298  50 m  1:27.28   
32  258  Olsen Mathilde  1998  HVIDOVRE  9892AG  50 m  1:27.31   
33  395  Johansen Daniella Thea  2000  SLAGELSE  0048AP  50 m  1:27.47   
34  236  Meyn Cecilie  2000  HØRSHOLM  0002BD  50 m  1:29.20   
35  492  Hansen Alberte M  2000  VAT CPH-MK  0004AC  50 m  1:29.83   
36  10  Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  50 m  1:29.99   
37  147  Lorenzen Caroline Høst  1999  HELSINGØR  9916AG  50 m  1:31.11   
38  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  1:32.69   
39  100  Gantriis Emily  1999  HELSINGE  9966AB  50 m  1:34.68   
40  101  Jeppesen Iben  2000  HELSINGE  0002AO  50 m  1:34.92   
41  121  Ryle Maria Louise  2000  HELSINGE  0056AY  50 m  1:38.04   
42  392  Ipsen Isabella Voldby  2000  SLAGELSE  0088AP  50 m  1:40.97   
43  385  Beyer Emma  2000  SLAGELSE  0006AG  50 m  1:42.37   
 
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer 
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
316  Axelsen Jakob Klint  1996  LYNGBY  9653AC  50 m  1:04.42   
440  Palosaari Robert  1992  VÄSBY SS  AC1392  50 m  1:04.68   
544  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  1:07.64   
497  Norup Esben  1996  VAT CPH-MK  9653AR  50 m  1:08.22   
522  Heltborg Andreas Borre  1996  ALLERØD  9651AE  50 m  1:08.29   
87  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  1:09.25   
543  Skytte Jacob Lercke  1984  BIRKERØD  8431AA  50 m  1:09.70   
370  Rasmussen Yannick  1995  ROSKILDE  9565AH  50 m  1:09.85   
397  Larsen Rasmus B.  1997  SLAGELSE  9761AJ  50 m  1:10.71   
10  79  Hyllested Jonas  1999  GLADSAXE  9955AB  50 m  1:11.08   
11  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  1:12.59   
12  346  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  1:13.95   
13  526  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  1:13.95   
14  567  Bruhn Mads Lünell  1998  HERLUFSHOL  9871AQ  50 m  1:13.98   
15  450  Celikovic Salim  1998  LANDSKRONA  AR5198  50 m  1:16.69   
16  261  Ulrich Mikkel  1998  HVIDOVRE  9869AE  50 m  1:18.97   
17  394  Jensen Rasmus Aavang  1998  SLAGELSE  9843AH  50 m  1:18.99   
18  468  Raeisi Ali  1998  LANDSKRONA  AM8598  50 m  1:19.27   
19  105  Forsberg Peter  1997  HELSINGE  9787AS  50 m  1:19.58   
20  564  Brander Marco  1996  HERLUFSHOL  9655AL  50 m  1:20.36   
21  250  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  1:22.37   
22  555  Steen Oliver  1997  RØNNE  9787AI  50 m  1:27.47   
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer 
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Bro Signe  1999  GENTOFTE  9942AA  50 m  2:24.87   
88  Sannung Sarah  1996  GLADSAXE  9622AE  50 m  2:27.84   
345  Reeh Klara  1999  LYNGBY  9934AO  50 m  2:28.86   
575  Lylloff Tanja  1998  HERLUFSHOL  9816AB  50 m  2:29.49   
70  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  2:30.29   
436  Halldén Louise  1998  VÄSBY SS  AW2498  50 m  2:31.46   
161  Wennecke Mia  1999  HELSINGØR  9924AD  50 m  2:31.70   
98  Jørgensen Cecilie  1998  HELSINGE  9894AM  50 m  2:31.89   
325  Elmgreen Christina Kaas  1996  LYNGBY  9686AD  50 m  2:32.08   
10  482  Månsson Linnéa  1996  SS IDEN  AJ6296  50 m  2:33.49   
11  417  Lareva Davilda  2000  TRELLEBORG  AE4400  50 m  2:33.95   
12  344  Pilgaard Hannah  1999  LYNGBY  9974AO  50 m  2:34.95   
13  331  Højberg Amanda  1998  LYNGBY  9868AP  50 m  2:35.11   
14  318  Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  2:35.15   
15  22  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  50 m  2:35.32   
16  260  Skousen Signe  1999  HVIDOVRE  9916AL  50 m  2:35.49   
17  470  Rundblad Elin  1999  LANDSKRONA  AN3299  50 m  2:35.51   
18  213  Arentoft Frederikke  2000  HØRSHOLM  0052AS  50 m  2:36.44   
19  142  Houen Frederikke  1998  HELSINGØR  9824AI  50 m  2:36.93   
20  354  Walter Mia  2000  LYNGBY  0032AL  50 m  2:39.18   
21  425  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  2:40.65   
22  240  Runge Alba Cecilie  2000  HØRSHOLM  0086BC  50 m  2:41.21   
23  388  Dollas Maria  1998  SLAGELSE  9846AJ  50 m  2:42.84   
24  68  Thimmer Cassandra  1999  GENTOFTE  9914AW  50 m  2:43.81   
25  508  Huryn Xenia  2000  STT  0088AW  50 m  2:46.54   
26  113  Krattet Sofie W.  2000  HELSINGE  0018AP  50 m  2:47.08   
27  251  Bukholt Simone  1999  HVIDOVRE  9954AB  50 m  2:47.37   
28  252  Dons Frederikke  1998  HVIDOVRE  9894AE  50 m  2:47.96   
29  313  Jensen Lærke Sandholdt  2000  KORSØR  0054AU  50 m  2:49.19   
30  256  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  3:13.45   
31  519  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:22.15  RES 
32  521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:23.38  RES 
33  538  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:24.60  RES 
34  535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  2:29.83  RES 
35  530  Stampe Katrine  2000  ALLERØD  0068AM  50 m  2:38.43  RES 
36  537  Duus Lisa Steen  1997  BIRKERØD  9764AI  50 m  2:39.11  RES 
37  534  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  2:40.47  RES 
38  531  Taylor Camilla  2000  ALLERØD  0082AA  50 m  2:48.11  RES 
39  524  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  2:50.36  RES 
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer 
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  50 m  2:05.67   
362  Andersen Magnus  1995  ROSKILDE  9565AQ  50 m  2:09.86   
542  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  2:10.19   
324  Elmgreen Andreas Kaas  1999  LYNGBY  9903AA  50 m  2:10.65   
108  Hansen Lars Breum  1997  HELSINGE  9713AA  50 m  2:11.44   
74  Balle Ditlev  1996  GLADSAXE  9677AH  50 m  2:14.73   
83  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  2:14.79   
346  Rosenbom Mikkel-Emil  1999  LYNGBY  9903AB  50 m  2:15.63   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  2:17.67   
10  84  Olsen Anton  1998  GLADSAXE  9871AE  50 m  2:17.80   
11  527  Pedersen Maxemillian  1996  ALLERØD  9635AC  50 m  2:19.06   
12  460  Hoff Oskar  1998  LANDSKRONA  AH0198  50 m  2:23.13   
13  563  Bækgaard Gustav  1997  HERLUFSHOL  9753AI  50 m  2:23.21   
14  75  Berding Jonas Vibsig  1996  GLADSAXE  9693AA  50 m  2:24.78   
15  54  Lundgaard Victor Emil  1998  GENTOFTE  9847AE  50 m  2:24.88   
16  25  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  50 m  2:25.94   
17  402  Wegener Rasmus  1997  SLAGELSE  9727AC  50 m  2:26.58   
18  133  Berg-Sørensen Jonas  1996  HELSINGØR  9663AG  50 m  2:39.15   
19  532  Weberg Jacob  1997  ALLERØD  9791AC  50 m  2:21.38  RES 
 
Løb 35, 1500m Frisvømning Damer 
Europarekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 15:38.88 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 16:38.02 2004-07-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
535  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  17:03.20   
523  Howardsen Maj  1997  ALLERØD  9798AD  50 m  17:12.30   
521  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  17:59.21   
380  Sjöholm Lina  2000  SJÖBO SS  AD7200  50 m  18:14.36   
233  Lund Caroline Sofie  2000  HØRSHOLM  0048AS  50 m  20:02.00   
533  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  20:58.19   
495  Knudsen Rikke  1998  VAT CPH-MK  9878AI  50 m  19:01.56  RES 
 
Løb 36, 1500m Frisvømning Herrer 
Europarekord Senior: Gregorio Paltrinieri (1994) 14:39.93 2014-08-20 
Nordisk Rekord Senior: Pál Joensen (1990) 14:46.33 2011-07-31 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 14:58.55 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Mads Glæsner (1988) 15:27.68 2006-12-16 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
539  Ipsen Anton Ørskov  1994  BIRKERØD  9485AE  50 m  15:17.14   
490  Drevskich Victor  1996  VAT CPH-MK  9631AE  50 m  16:12.32   
421  Lloyd Axel  1999  TRELLEBORG  AE4599  50 m  17:42.15   
 
Løb 37, 4X100m Medley Damer 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
548  Sigma Senior Damer  SIGMA    50 m  4:20.00   
320  Lyngby Damer 1  1995  LYNGBY    50 m  4:30.00   
321  Lyngby Junior Damer 1  2000  LYNGBY    50 m  4:35.00   
404  Stv Damer  1996  STV    50 m  4:38.40   
485  Landskrona Damer 1  1906  LANDSKRONA    50 m  4:38.83   
546  Sigma Junior Piger 1  1999  SIGMA    50 m  4:40.00   
76  Gsc Damer  1990  GLADSAXE    50 m  4:41.23   
125  Helsingør Damer 1  HELSINGØR    50 m  4:44.41   
97  Helsinge Piger 1  1998  HELSINGE    50 m  4:48.50   
10  126  Helsingør Damer 2  HELSINGØR    50 m  4:53.01   
11  Farum Piger  1999  FARUM    50 m  4:57.69   
12  Farum Piger 2  1999  FARUM    50 m  4:59.02   
 
Løb 38, 4X100m Medley Herrer 
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
487  Landskrona Herrar 1  1906  LANDSKRONA    50 m  3:53.81   
330  Lyngby Herrer  1996  LYNGBY    50 m  3:55.00   
549  Sigma Senior Herrer  SIGMA    50 m  4:00.00   
Farum Herrer  1990  FARUM    50 m  4:03.10   
78  Gsc Herrer  1990  GLADSAXE    50 m  4:05.77   
545  Sigma Junior Drenge  1997  SIGMA    50 m  4:14.00   
406  Stv Herrer  1996  STV    50 m  4:19.48   
516  Vat-Copenhagen Gentlemen  1990  VAT CPH    50 m  4:20.00   
488  Landskrona Herrar 2  1906  LANDSKRONA    50 m  4:30.12   
 
Løb 101, 50m Frisvømning Piger 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  26.98   
131  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  28.33   
342  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  28.68   
49  Jørgensen Frida Hausting  2001  GENTOFTE  0114AK  25 m  28.71   
427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  28.80   
350  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  29.03   
271  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  25 m  29.05   
570  Frederiksen Amalie  2001  HERLUFSHOL  0182AP  50 m  29.32   
24  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  29.39   
10  274  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  25 m  29.47   
11  266  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  25 m  29.50   
12  432  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  29.53   
13  582  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  29.69   
14  399  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  25 m  29.76   
15  63  Petersen Bjørk Nelsing  2002  GENTOFTE  0264AE  25 m  30.04   
16  441  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  30.06   
17  554  Steen Emilia  2002  RØNNE  0204AD  25 m  30.15   
18  411  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  25 m  30.17   
19  341  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  30.20   
20  431  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  30.23   
21  151  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  30.25   
22  382  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  30.27   
23  58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  30.62   
24  273  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  25 m  30.62   
25  390  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  25 m  30.74   
26  383  Andersen Sofie  2001  SLAGELSE  0174AM  25 m  30.90   
27  51  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  30.99   
28  205  Nielsen Nikoline  2001  HOLBÆK  0102AJ  50 m  31.06   
29  556  Toudal Frida  2001  RØNNE  0196AU  25 m  31.19   
30  314  Thornsen Madeleine  2001  KORSØR  0108AQ  25 m  31.21   
31  565  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  31.30   
32  423  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  31.31   
33  355  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  31.99   
34  64  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  50 m  32.12   
35  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  32.20   
36  319  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  32.29   
37  110  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  32.32   
38  571  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  32.33   
39  559  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  32.45   
40  17  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  32.78   
41  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  33.07   
42  384  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  33.13   
43  138  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  33.18   
44  410  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  33.67   
45  106  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  33.97   
46  587  Vaabengaard Nicole  2002  HERLUFSHOL  0238AM  25 m  33.99   
47  459  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  34.29   
48  586  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  25 m  34.52   
49  310  Hallengreen Philippa  2002  KORSØR  0234AQ  50 m  34.62   
50  267  Engell Emma Bille  2002  HVIDOVRE  0242AO  25 m  34.75   
51  573  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  34.78   
52  471  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  34.79   
53  288  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  25 m  35.39   
54  419  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  50 m  35.49   
55  455  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  35.50   
56  462  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  35.67   
57  55  Mabeck Anna  2003  GENTOFTE  0362AH  25 m  35.75   
58  456  Eriksson Linnea  2003  LANDSKRONA  AG2803  25 m  35.83   
59  553  Jørgensen Mette Tofte  2003  RØNNE  0322AR  25 m  36.14   
60  66  Schrøder Sia Nikoline  2003  GENTOFTE  0304AB  25 m  36.31   
61  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  36.39   
62  282  Bernack Marie Reno  2003  HVIDOVRE  0376AN  25 m  36.57   
63  71  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  36.78   
64  458  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  37.39   
65  123  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  25 m  37.78   
66  45  Hyldtoft Sophia  2004  GENTOFTE  0488AJ  50 m  38.55   
67  475  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  38.85   
68  281  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  25 m  39.77   
69  103  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  25 m  40.13   
70  463  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  40.22   
71  303  Nielsen Malou  2005  HVIDOVRE  0524AF  25 m  42.18   
72  566  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  43.89   
73  584  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  44.06   
74  446  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  44.13   
75  296  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  25 m  44.91   
76  298  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  47.27   
77  306  Skikkild Filippa Jasmia  2005  HVIDOVRE  0508AH  25 m  48.57   
78  301  Kruse Gaia  2005  HVIDOVRE  0584AI  25 m  51.60   
79  305  Serup Ellen Kyndi  2005  HVIDOVRE  0576AJ  25 m  53.14   
 
Løb 102, 50m Frisvømning Drenge 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
457  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  24.76   
376  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  24.78   
197  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  25.33   
493  Hansen Marcus Dan  1999  VAT CPH-MK  9965AB  50 m  25.34   
52  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  25.66   
509  Immerkjær Mathias  1999  STT  9961AF  50 m  25.80   
511  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  50 m  26.07   
353  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  26.36   
504  Mariegaard Valdemar  1999  VI39  9969AF  50 m  26.36   
10  348  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  26.59   
11  513  Sørensen Daniel  1999  STT  9901AD  25 m  26.79   
12  506  Sørensen Oliver Thor  2000  VI39  0081AA  25 m  26.94   
13  276  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  25 m  26.95   
14  329  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  26.98   
15  512  Petersen Frederik Hatting  2000  STT  0071AC  50 m  27.05   
16  328  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  27.19   
17  434  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  27.19   
18  351  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  27.29   
19  415  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  27.40   
20  134  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  25 m  27.49   
21  312  Hansen Matthias  2001  KORSØR  0191AH  25 m  27.49   
22  562  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  27.61   
23  572  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  27.64   
24  326  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  27.77   
25  34  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  25 m  27.90   
26  338  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  27.93   
27  420  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  27.99   
28  270  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  28.08   
29  453  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  28.34   
30  378  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  28.65   
31  308  Bitzer Kasper  2000  KORSØR  0079AK  25 m  28.75   
32  118  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  25 m  28.87   
33  309  Frandsen Anders Dam  2000  KORSØR  0051AN  25 m  29.09   
34  393  Jensen Jonathan Kock  2001  SLAGELSE  0193AE  25 m  29.11   
35  311  Hansen Jonas  2001  KORSØR  0123AH  25 m  29.24   
36  569  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  25 m  29.33   
37  53  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  50 m  29.59   
38  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  29.67   
39  33  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  30.08   
40  272  Hufeldt Tobias  2001  HVIDOVRE  0169AH  25 m  30.11   
41  18  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  30.18   
42  277  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  25 m  30.20   
43  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  30.83   
44  69  Thorndahl Gustav B.  2001  GENTOFTE  0165AP  25 m  31.15   
45  158  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  25 m  31.37   
46  449  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  31.49   
47  416  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  32.01   
48  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  32.02   
49  146  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  32.29   
50  284  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  25 m  33.85   
51  578  Løwenstein Rasmus  2001  HERLUFSHOL  0169AO  25 m  33.91   
52  112  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  25 m  33.92   
53  289  Jensen Mathias Berner  2002  HVIDOVRE  0247AL  25 m  34.17   
54  478  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  34.31   
55  12  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  34.50   
56  48  Jakovljevic Milos  2001  GENTOFTE    50 m  35.00   
57  50  Lange Andreas Holst  2002  GENTOFTE  0213AH  25 m  35.65   
58  469  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  35.66   
59  292  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  25 m  37.20   
60  479  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  25 m  37.60   
61  472  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  37.67   
62  26  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  38.89   
63  293  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  25 m  39.10   
64  299  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  25 m  40.35   
65  466  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  41.03   
66  480  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  25 m  41.38   
67  119  Peters Emil Gram  2005  HELSINGE  0529AD  25 m  41.73   
68  561  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  42.85   
69  300  Kindy Josef  2003  HVIDOVRE  0347AM  25 m  42.87   
70  304  Pedersen Jaime Mass  2004  HVIDOVRE  0435AK  25 m  45.08   
71  239  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  46.45   
72  302  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  25 m  46.73   
73  216  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  25 m  46.86   
74  245  Stangerup William Pohl  2004  HØRSHOLM  0411AJ  25 m  48.00   
75  234  Melchiorsen Julius Rix  2004  HØRSHOLM  0455AH  25 m  48.57   
76  238  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  25 m  48.69   
77  232  Larsen Frederik Rink  2004  HØRSHOLM  0447AK  25 m  48.78   
78  307  Ølykke Johan Rothaus  2004  HVIDOVRE  0471AK  25 m  48.78   
79  297  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  25 m  52.98   
80  220  Harmsen Christoffer  2004  HØRSHOLM    50 m  55.00   
 
Løb 103, 50m Brystsvømning Piger 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 29.48 2013-08-03 
Nordisk Rekord Senior: Jennie Johansson (1988) 30.23 2013-08-04 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 30.57 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 32.57 2010-07-14 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  35.33   
433  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  35.72   
390  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  25 m  37.19   
265  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  25 m  37.96   
454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  25 m  38.90   
159  Tönshoff Fie  2002  HELSINGØR  0276AK  25 m  38.98   
332  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  25 m  39.39   
336  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  39.60   
275  Petersen Emma  2002  HVIDOVRE  0256AU  25 m  39.64   
10  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  39.84   
11  203  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  40.07   
12  423  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  50 m  40.16   
13  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  40.19   
14  21  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  40.86   
15  319  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  41.74   
16  410  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  42.35   
17  40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  42.73   
18  278  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  25 m  43.03   
19  573  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  50 m  43.78   
20  458  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  45.09   
21  290  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  25 m  45.41   
22  475  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  45.48   
23  291  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  50 m  46.00   
24  281  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  25 m  46.14   
25  462  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  46.60   
26  131  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  25 m  47.30   
27  456  Eriksson Linnea  2003  LANDSKRONA  AG2803  25 m  48.26   
28  459  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  48.38   
29  117  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  51.25   
30  471  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  52.16   
31  566  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  52.61   
32  463  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  52.65   
33  455  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  52.96   
34  584  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  54.09   
35  218  Esbjørn Thit Wang  2004  HØRSHOLM  0454AR  25 m  55.21   
36  283  Bruhn Emma  2003  HVIDOVRE  0334AP  25 m  56.09   
37  214  Borg Mathilde Edele  2004  HØRSHOLM  0446AP  25 m  58.17   
38  114  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  25 m  58.37   
39  217  Erhardi Mathilde Busch  2004  HØRSHOLM  0428AM  25 m  58.49   
40  446  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  59.54   
41  246  Søndergaard Caroline N.r.  2004  HØRSHOLM  0462AN  25 m  1:01.12   
42  237  Nybo Arwen  2004  HØRSHOLM  0476AL  25 m  1:02.41   
43  247  Termansen Clara Secher  2005  HØRSHOLM  0556AJ  25 m  1:03.64   
44  301  Kruse Gaia  2005  HVIDOVRE  0584AI  25 m  1:04.86   
45  231  Købke Laura  2005  HØRSHOLM    50 m  1:05.00   
46  298  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  1:05.00   
47  296  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  25 m  1:06.80   
48  305  Serup Ellen Kyndi  2005  HVIDOVRE  0576AJ  25 m  1:09.23   
49  306  Skikkild Filippa Jasmia  2005  HVIDOVRE  0508AH  25 m  1:09.32   
 
Løb 104, 50m Brystsvømning Drenge 
Europarekord Senior: Adam Peaty (1994) 26.62 2014-08-22 
Nordisk Rekord Senior: Johannes Skagius (1995) 27.16 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
Dansk Rekord Junior: Christian V. Rasmussen (1996) 28.47 2014-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
457  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  30.63   
268  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  32.08   
505  Salmansen Mikkel  2000  VI39  0043AD  25 m  32.09   
467  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  32.35   
95  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  32.94   
72  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  33.02   
94  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  33.92   
400  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  34.91   
96  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  35.31   
10  67  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  35.54   
11  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  35.83   
12  155  Sørensen Andreas Eklundh  2001  HELSINGØR  0171AF  50 m  35.89   
13  353  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  35.90   
14  141  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  35.98   
15  507  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  50 m  36.72   
16  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  37.12   
17  157  Thielst Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  37.42   
18  415  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  37.70   
19  572  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  38.47   
20  393  Jensen Jonathan Kock  2001  SLAGELSE  0193AE  25 m  39.15   
21  277  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  25 m  39.74   
22  551  Christiansen Karl  2000  RØNNE  0067AN  25 m  42.07   
23  478  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  42.34   
24  585  Thomasen Jacob  2000  HERLUFSHOL  0075AF  25 m  42.84   
25  289  Jensen Mathias Berner  2002  HVIDOVRE  0247AL  25 m  44.61   
26  311  Hansen Jonas  2001  KORSØR  0123AH  50 m  45.00   
27  284  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  25 m  47.15   
28  480  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  25 m  47.22   
29  479  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  25 m  49.82   
30  466  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  49.88   
31  469  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  50.91   
32  299  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  25 m  55.90   
33  472  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  56.15   
34  561  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  58.02   
35  560  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  50 m  1:01.98   
36  304  Pedersen Jaime Mass  2004  HVIDOVRE  0435AK  25 m  1:02.08   
37  300  Kindy Josef  2003  HVIDOVRE  0347AM  50 m  1:05.00   
38  111  Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  25 m  1:06.42   
39  307  Ølykke Johan Rothaus  2004  HVIDOVRE  0471AK  25 m  1:10.44   
40  297  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  25 m  1:13.99   
 
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger 
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  1:09.25   
266  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  25 m  1:10.21   
350  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  1:10.94   
432  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  1:11.93   
40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:12.60   
271  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  25 m  1:12.71   
383  Andersen Sofie  2001  SLAGELSE  0174AM  25 m  1:13.50   
275  Petersen Emma  2002  HVIDOVRE  0256AU  25 m  1:13.88   
336  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  1:14.38   
10  63  Petersen Bjørk Nelsing  2002  GENTOFTE  0264AE  25 m  1:15.04   
11  342  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  1:15.15   
12  424  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  1:15.92   
13  314  Thornsen Madeleine  2001  KORSØR  0108AQ  25 m  1:16.32   
14  223  Hoff Julie Frisch  2002  HØRSHOLM  0288AH  25 m  1:16.97   
15  148  Lyngfeldt Regitze  2002  HELSINGØR  0286AC  50 m  1:17.86   
16  327  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  1:18.06   
17  411  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  25 m  1:18.18   
18  355  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  1:18.87   
19  565  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  1:19.51   
20  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  1:19.52   
21  278  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  25 m  1:20.36   
22  556  Toudal Frida  2001  RØNNE  0196AU  25 m  1:21.57   
23  571  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  1:21.65   
24  419  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  1:24.74   
25  462  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:24.85   
26  459  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:25.27   
27  384  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  1:25.48   
28  471  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:27.64   
29  267  Engell Emma Bille  2002  HVIDOVRE  0242AO  25 m  1:27.65   
30  66  Schrøder Sia Nikoline  2003  GENTOFTE  0304AB  25 m  1:29.14   
31  310  Hallengreen Philippa  2002  KORSØR  0234AQ  25 m  1:29.52   
32  282  Bernack Marie Reno  2003  HVIDOVRE  0376AN  25 m  1:29.97   
33  455  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:30.13   
34  248  Thimmer Astrid  2003  HØRSHOLM  0302AQ  25 m  1:31.59   
35  224  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  25 m  1:31.65   
36  288  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  25 m  1:32.51   
37  230  Kaas Emma Hjort  2002  HØRSHOLM  0278AE  25 m  1:33.61   
38  228  Jensen Mathilde Vangkilde  2002  HØRSHOLM  0208AR  25 m  1:33.64   
39  123  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  50 m  1:33.99   
40  45  Hyldtoft Sophia  2004  GENTOFTE  0488AJ  25 m  1:34.31   
41  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  1:35.79   
42  55  Mabeck Anna  2003  GENTOFTE  0362AH  25 m  1:39.35   
43  463  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  1:41.48   
44  291  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  25 m  1:41.98   
45  303  Nielsen Malou  2005  HVIDOVRE  0524AF  25 m  1:44.01   
46  584  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  50 m  1:45.67   
47  583  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  1:46.93   
48  283  Bruhn Emma  2003  HVIDOVRE  0334AP  25 m  1:51.55   
49  446  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  1:54.53   
50  298  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:00.00   
51  301  Kruse Gaia  2005  HVIDOVRE  0584AI  50 m  2:00.00   
52  305  Serup Ellen Kyndi  2005  HVIDOVRE  0576AJ  50 m  2:00.00   
53  306  Skikkild Filippa Jasmia  2005  HVIDOVRE  0508AH  50 m  2:00.00   
54  218  Esbjørn Thit Wang  2004  HØRSHOLM  0454AR  25 m  2:01.31   
55  214  Borg Mathilde Edele  2004  HØRSHOLM  0446AP  50 m  2:05.00   
56  217  Erhardi Mathilde Busch  2004  HØRSHOLM  0428AM  50 m  2:05.00   
57  246  Søndergaard Caroline N.r.  2004  HØRSHOLM  0462AN  25 m  2:05.01   
58  237  Nybo Arwen  2004  HØRSHOLM  0476AL  25 m  2:05.98   
59  231  Købke Laura  2005  HØRSHOLM    50 m  2:10.00   
60  247  Termansen Clara Secher  2005  HØRSHOLM  0556AJ  50 m  2:10.00   
61  553  Jørgensen Mette Tofte  2003  RØNNE  0322AR  50 m  2:12.00   
 
Løb 106, 100m Rygsvømning Drenge 
Europarekord Senior: Camille Lacourt (1985) 52.11 2010-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
477  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  25 m  58.07   
501  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  1:00.43   
507  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  25 m  1:01.46   
72  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  1:02.21   
562  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  1:03.01   
139  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  1:03.10   
323  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  1:03.40   
512  Petersen Frederik Hatting  2000  STT  0071AC  50 m  1:05.69   
348  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  1:05.95   
10  453  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  1:06.30   
11  335  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  1:06.67   
12  276  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  25 m  1:06.72   
13  415  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  1:06.80   
14  199  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  1:07.13   
15  212  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  1:07.45   
16  67  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:07.52   
17  353  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:07.88   
18  328  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  1:08.33   
19  351  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  1:08.47   
20  434  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:08.62   
21  312  Hansen Matthias  2001  KORSØR  0191AH  25 m  1:09.05   
22  493  Hansen Marcus Dan  1999  VAT CPH-MK  9965AB  50 m  1:09.52   
23  378  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  1:10.35   
24  18  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  1:10.82   
25  33  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:11.54   
26  155  Sørensen Andreas Eklundh  2001  HELSINGØR  0171AF  25 m  1:11.96   
27  207  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  25 m  1:12.12   
28  326  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  1:12.61   
29  308  Bitzer Kasper  2000  KORSØR  0079AK  25 m  1:13.08   
30  270  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  1:13.92   
31  309  Frandsen Anders Dam  2000  KORSØR  0051AN  25 m  1:14.21   
32  416  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  1:14.60   
33  400  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  1:15.62   
34  295  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  25 m  1:17.65   
35  146  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  1:19.05   
36  135  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  25 m  1:22.62   
37  215  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  1:22.99   
38  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  1:23.83   
39  286  Gammelgaard Andreas  2002  HVIDOVRE  0255AH  25 m  1:24.03   
40  285  Ejrnæs Tor  2002  HVIDOVRE  0209AL  25 m  1:25.12   
41  585  Thomasen Jacob  2000  HERLUFSHOL  0075AF  25 m  1:25.70   
42  12  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:26.53   
43  241  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  25 m  1:27.65   
44  292  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  25 m  1:32.47   
45  560  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:32.73   
46  284  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  25 m  1:33.51   
47  580  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  1:34.56   
48  48  Jakovljevic Milos  2001  GENTOFTE    50 m  1:38.00   
49  50  Lange Andreas Holst  2002  GENTOFTE  0213AH  25 m  1:38.86   
50  479  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  25 m  1:39.01   
51  299  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  25 m  1:47.01   
52  245  Stangerup William Pohl  2004  HØRSHOLM  0411AJ  25 m  1:50.33   
53  232  Larsen Frederik Rink  2004  HØRSHOLM  0447AK  25 m  1:51.29   
54  304  Pedersen Jaime Mass  2004  HVIDOVRE  0435AK  25 m  1:53.62   
55  466  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  1:54.64   
56  216  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  25 m  1:55.27   
57  111  Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  50 m  1:55.99   
58  300  Kindy Josef  2003  HVIDOVRE  0347AM  25 m  1:56.08   
59  297  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  25 m  2:01.49   
60  220  Harmsen Christoffer  2004  HØRSHOLM    50 m  2:05.00   
61  234  Melchiorsen Julius Rix  2004  HØRSHOLM  0455AH  50 m  2:05.00   
62  238  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  50 m  2:05.00   
63  239  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  2:05.00   
64  307  Ølykke Johan Rothaus  2004  HVIDOVRE  0471AK  25 m  2:05.84   
65  302  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  25 m  2:15.73   
 
Løb 107, 100m Butterfly Piger 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 56.51 2014-08-22 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 1:00.24 2012-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
274  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  25 m  1:07.57   
474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  1:07.70   
273  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  25 m  1:08.07   
205  Nielsen Nikoline  2001  HOLBÆK  0102AJ  50 m  1:10.67   
570  Frederiksen Amalie  2001  HERLUFSHOL  0182AP  50 m  1:11.30   
332  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  25 m  1:12.03   
265  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  25 m  1:12.19   
51  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  1:14.04   
341  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  1:15.01   
10  554  Steen Emilia  2002  RØNNE  0204AD  25 m  1:17.39   
11  431  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  1:17.46   
12  58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:17.50   
13  223  Hoff Julie Frisch  2002  HØRSHOLM  0288AH  25 m  1:17.75   
14  433  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:17.91   
15  382  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  1:18.98   
16  64  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  1:20.22   
17  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  1:21.65   
18  355  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  1:21.69   
19  319  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  1:22.46   
20  424  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  1:26.12   
21  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  1:27.40   
22  587  Vaabengaard Nicole  2002  HERLUFSHOL  0238AM  25 m  1:29.01   
23  224  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  25 m  1:31.73   
24  24  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  1:33.55   
25  559  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  1:34.23   
26  230  Kaas Emma Hjort  2002  HØRSHOLM  0278AE  25 m  1:34.45   
27  586  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  25 m  1:36.95   
28  248  Thimmer Astrid  2003  HØRSHOLM  0302AQ  25 m  1:37.04   
29  228  Jensen Mathilde Vangkilde  2002  HØRSHOLM  0208AR  25 m  1:42.70   
30  71  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  1:44.45   
31  45  Hyldtoft Sophia  2004  GENTOFTE  0488AJ  50 m  1:50.00   
 
Løb 108, 100m Butterfly Drenge 
Europarekord Senior: Milorad Cavic (1984) 49.95 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 2009-04-10 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 53.50 2013-07-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
376  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  58.23   
95  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  59.67   
506  Sørensen Oliver Thor  2000  VI39  0081AA  25 m  1:00.54   
134  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  50 m  1:01.17   
513  Sørensen Daniel  1999  STT  9901AD  50 m  1:02.19   
157  Thielst Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  50 m  1:02.35   
323  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  1:02.41   
504  Mariegaard Valdemar  1999  VI39  9969AF  50 m  1:03.38   
415  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  1:03.43   
10  311  Hansen Jonas  2001  KORSØR  0123AH  25 m  1:06.16   
11  52  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:06.22   
12  509  Immerkjær Mathias  1999  STT  9961AF  25 m  1:06.59   
13  335  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  1:06.69   
14  268  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  1:06.73   
15  511  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  25 m  1:07.92   
16  212  Andersen Magnus Bækgaard  2001  HØRSHOLM  0101AF  25 m  1:08.00   
17  141  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  1:09.79   
18  34  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  1:10.13   
19  329  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  1:12.29   
20  53  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  1:12.38   
21  569  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  25 m  1:12.66   
22  222  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  1:12.81   
23  135  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  25 m  1:19.00   
24  420  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  50 m  1:19.52   
25  551  Christiansen Karl  2000  RØNNE  0067AN  25 m  1:20.49   
26  449  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:30.56   
27  215  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  1:31.80   
28  241  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  25 m  1:32.16   
29  286  Gammelgaard Andreas  2002  HVIDOVRE  0255AH  25 m  1:34.20   
30  295  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  25 m  1:39.08   
31  285  Ejrnæs Tor  2002  HVIDOVRE  0209AL  25 m  1:41.56   
 
Løb 109, 200m Frisvømning Piger 
Europarekord Senior: Frederica Pelligrini (1988) 1:52.98 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 1:55.04 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:57.61 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 1:59.91 2012-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  2:09.88   
271  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  25 m  2:11.80   
474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  2:12.77   
399  Nielsen Sofie  2001  SLAGELSE  0198AF  25 m  2:13.93   
49  Jørgensen Frida Hausting  2001  GENTOFTE  0114AK  25 m  2:14.55   
427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  2:16.70   
274  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  25 m  2:17.27   
56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  2:18.01   
61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  2:18.28   
10  582  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  2:19.09   
11  273  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  25 m  2:19.43   
12  342  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  2:19.54   
13  441  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  2:19.71   
14  383  Andersen Sofie  2001  SLAGELSE  0174AM  25 m  2:21.26   
15  266  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  25 m  2:21.57   
16  432  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  2:21.94   
17  327  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  2:22.04   
18  51  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  2:22.55   
19  382  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  2:23.24   
20  341  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  2:24.04   
21  64  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  2:24.23   
22  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  2:24.55   
23  159  Tönshoff Fie  2002  HELSINGØR  0276AK  25 m  2:24.91   
24  332  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  25 m  2:26.84   
25  411  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  25 m  2:28.02   
26  384  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  2:28.54   
27  317  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  2:30.41   
28  151  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  2:31.00   
29  138  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  2:31.84   
30  275  Petersen Emma  2002  HVIDOVRE  0256AU  25 m  2:32.40   
31  423  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  2:34.75   
32  314  Thornsen Madeleine  2001  KORSØR  0108AQ  25 m  2:34.82   
33  131  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  2:36.07   
34  559  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  2:36.19   
35  110  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  2:36.81   
36  17  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  2:37.08   
37  106  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  2:37.13   
38  267  Engell Emma Bille  2002  HVIDOVRE  0242AO  25 m  2:37.43   
39  244  Slotved Sofie  2002  HØRSHOLM  0282AE  25 m  2:38.32   
40  336  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  2:40.26   
41  310  Hallengreen Philippa  2002  KORSØR  0234AQ  25 m  2:46.49   
42  235  Meyer Caroline  2002  HØRSHOLM  0238AE  25 m  2:46.55   
43  429  Thunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  2:49.51   
44  66  Schrøder Sia Nikoline  2003  GENTOFTE  0304AB  25 m  2:51.57   
45  587  Vaabengaard Nicole  2002  HERLUFSHOL  0238AM  25 m  2:53.28   
46  553  Jørgensen Mette Tofte  2003  RØNNE  0322AR  25 m  2:57.53   
47  103  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  50 m  3:02.99   
48  281  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  25 m  3:04.55   
49  456  Eriksson Linnea  2003  LANDSKRONA  AG2803  25 m  3:05.31   
50  584  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  50 m  3:12.98   
51  282  Bernack Marie Reno  2003  HVIDOVRE  0376AN  25 m  3:13.54   
52  566  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  50 m  3:14.56   
53  290  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  25 m  3:15.74   
54  114  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  3:16.99   
55  117  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  25 m  3:18.10   
56  246  Søndergaard Caroline N.r.  2004  HØRSHOLM  0462AN  25 m  3:22.18   
57  218  Esbjørn Thit Wang  2004  HØRSHOLM  0454AR  25 m  3:43.48   
58  214  Borg Mathilde Edele  2004  HØRSHOLM  0446AP  50 m  3:50.00   
59  217  Erhardi Mathilde Busch  2004  HØRSHOLM  0428AM  50 m  3:50.00   
60  231  Købke Laura  2005  HØRSHOLM    50 m  3:50.00   
61  247  Termansen Clara Secher  2005  HØRSHOLM  0556AJ  50 m  3:50.00   
62  237  Nybo Arwen  2004  HØRSHOLM  0476AL  25 m  3:51.31   
 
Løb 110, 200m Frisvømning Drenge 
Europarekord Senior: Paul Biedermann (1986) 1:42.00 2009-07-28 
Nordisk Rekord Senior: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
501  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  25 m  1:54.95   
477  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  25 m  1:56.03   
72  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  2:00.05   
376  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  2:00.86   
323  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  2:01.74   
52  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  2:02.89   
197  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  25 m  2:03.20   
326  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  2:05.73   
276  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  25 m  2:06.38   
10  207  Palmø Frederik  2000  HOLBÆK  0059AA  25 m  2:07.44   
11  329  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  2:08.58   
12  351  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  2:08.64   
13  139  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  2:09.08   
14  562  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  2:09.17   
15  348  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  2:09.98   
16  308  Bitzer Kasper  2000  KORSØR  0079AK  25 m  2:11.01   
17  335  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  2:11.02   
18  270  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  2:11.94   
19  434  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  2:11.99   
20  34  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  25 m  2:12.46   
21  338  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  2:12.50   
22  572  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  2:12.51   
23  453  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  2:15.37   
24  53  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  2:15.74   
25  33  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  2:16.62   
26  328  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  2:17.50   
27  393  Jensen Jonathan Kock  2001  SLAGELSE  0193AE  25 m  2:17.50   
28  118  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  25 m  2:17.81   
29  277  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  25 m  2:19.84   
30  222  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  2:20.68   
31  378  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  2:21.08   
32  221  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  25 m  2:22.16   
33  420  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  2:25.05   
34  581  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  2:26.71   
35  146  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  2:28.20   
36  272  Hufeldt Tobias  2001  HVIDOVRE  0169AH  25 m  2:28.51   
37  309  Frandsen Anders Dam  2000  KORSØR  0051AN  25 m  2:30.71   
38  135  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  50 m  2:31.56   
39  26  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  2:35.00   
40  225  Hove Christoffer  2002  HØRSHOLM  0241AD  25 m  2:35.92   
41  229  Jørgensen Daniel Kjær  2001  HØRSHOLM  0199AN  25 m  2:36.18   
42  449  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  2:36.66   
43  578  Løwenstein Rasmus  2001  HERLUFSHOL  0169AO  25 m  2:38.27   
44  69  Thorndahl Gustav B.  2001  GENTOFTE  0165AP  25 m  2:38.75   
45  416  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  2:39.20   
46  287  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  2:41.62   
47  478  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  2:41.80   
48  112  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  25 m  2:46.77   
49  50  Lange Andreas Holst  2002  GENTOFTE  0213AH  25 m  2:47.68   
50  48  Jakovljevic Milos  2001  GENTOFTE    50 m  2:50.00   
51  158  Tönshoff Emil  2000  HELSINGØR  0097AL  50 m  2:54.27   
52  472  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  3:02.96   
53  293  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  25 m  3:03.33   
54  560  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  3:06.06   
55  469  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  3:09.10   
56  561  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  3:37.92   
57  216  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  25 m  3:47.05   
58  232  Larsen Frederik Rink  2004  HØRSHOLM  0447AK  50 m  3:50.00   
59  234  Melchiorsen Julius Rix  2004  HØRSHOLM  0455AH  50 m  3:50.00   
60  245  Stangerup William Pohl  2004  HØRSHOLM  0411AJ  50 m  3:50.00   
61  220  Harmsen Christoffer  2004  HØRSHOLM    50 m  4:00.00   
62  238  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  50 m  4:00.00   
63  239  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  4:00.00   
 
Løb 111, 200m Brystsvømning Piger 
Europarekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:19.11 2013-08-01 
Dansk Rekord Junior: Cecilie Holten (1996) 2:33.79 2011-07-07 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  2:46.36   
317  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  2:47.07   
390  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  25 m  2:50.09   
433  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  2:50.25   
203  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  2:55.78   
556  Toudal Frida  2001  RØNNE  0196AU  25 m  2:59.96   
265  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  25 m  3:00.00   
63  Petersen Bjørk Nelsing  2002  GENTOFTE  0264AE  25 m  3:01.78   
426  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  25 m  3:02.91   
10  565  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  3:03.38   
11  21  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  3:05.25   
12  278  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  25 m  3:15.66   
13  424  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  3:17.92   
14  235  Meyer Caroline  2002  HØRSHOLM  0238AE  25 m  3:20.67   
15  148  Lyngfeldt Regitze  2002  HELSINGØR  0286AC  50 m  3:22.27   
16  573  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  50 m  3:26.87   
17  71  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  3:29.43   
18  244  Slotved Sofie  2002  HØRSHOLM  0282AE  25 m  3:29.84   
19  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  3:36.04   
20  410  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  3:38.35   
21  419  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  50 m  3:41.90   
22  55  Mabeck Anna  2003  GENTOFTE  0362AH  25 m  3:57.91   
 
Løb 112, 200m Brystsvømning Drenge 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:11.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Chris Christensen (1988) 2:15.72 2006-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
457  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  25 m  2:21.38   
505  Salmansen Mikkel  2000  VI39  0043AD  25 m  2:22.78   
268  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  2:36.14   
94  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  2:37.33   
467  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  2:38.41   
400  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  2:42.22   
67  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  2:43.01   
461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  2:43.36   
141  Hoffmann Lucas  2000  HELSINGØR  0085AO  50 m  2:45.39   
10  96  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  2:48.65   
11  221  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  25 m  2:50.84   
12  155  Sørensen Andreas Eklundh  2001  HELSINGØR  0171AF  50 m  2:51.44   
13  572  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  3:00.69   
14  581  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  3:02.20   
15  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  3:04.65   
16  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  50 m  3:11.80   
17  312  Hansen Matthias  2001  KORSØR  0191AH  50 m  3:15.00   
18  551  Christiansen Karl  2000  RØNNE  0067AN  25 m  3:17.19   
19  229  Jørgensen Daniel Kjær  2001  HØRSHOLM  0199AN  25 m  3:17.36   
20  272  Hufeldt Tobias  2001  HVIDOVRE  0169AH  25 m  3:19.86   
21  69  Thorndahl Gustav B.  2001  GENTOFTE  0165AP  50 m  3:20.00   
22  225  Hove Christoffer  2002  HØRSHOLM  0241AD  25 m  3:21.40   
23  287  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  3:25.71   
24  585  Thomasen Jacob  2000  HERLUFSHOL  0075AF  25 m  3:26.86   
25  289  Jensen Mathias Berner  2002  HVIDOVRE  0247AL  25 m  3:30.94   
26  580  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  25 m  3:31.43   
27  48  Jakovljevic Milos  2001  GENTOFTE    50 m  3:35.00   
28  119  Peters Emil Gram  2005  HELSINGE  0529AD  50 m  4:26.99   
 
Løb 113, 4X100m Frisvømning Piger 
Europarekord Senior: Holland (1900) 3:31.72 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.31 2009-07-26 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 3:45.16 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Køge Piger (1900) 3:54.30 2011-06-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
264  Hvidovre Piger B  2001  HVIDOVRE    25 m  4:13.27   
31  Gentofte Piger 1  2001  GENTOFTE    50 m  4:15.00   
129  Helsingør Piger 1  2001  HELSINGØR    25 m  4:19.40   
439  Väsby SS Lag 1  2001  VÄSBY SS    50 m  4:19.95   
343  Lyngby Piger 1  2001  LYNGBY    50 m  4:21.04   
407  Stv Piger  2001  STV    50 m  4:25.00   
483  Flickor Landskrona  2001  LANDSKRONA    25 m  4:25.30   
130  Helsingør Piger 2  2001  HELSINGØR    25 m  4:34.12   
32  Gentofte Piger 2  2001  GENTOFTE    50 m  4:36.00   
10  408  Trelleborg Sim Piger  2002  TRELLEBORG    50 m  4:41.25   
11  589  Hg Piger 1 Yngste  2001  HERLUFSHOL    50 m  4:56.78   
12  484  Flickor 2 Landskrona  2001  LANDSKRONA    25 m  5:18.20   
 
Løb 114, 4X100m Frisvømning Drenge 
Europarekord Senior: Frankrig (1900) 3:08.32 2008-08-11 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:11.92 2008-08-11 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:23.47 2009-04-07 
Dansk Rekord Junior: VAT drenge (1900) 3:29.09 2011-06-25 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
489  Pojkar Landskrona  1999  LANDSKRONA    25 m  3:45.00   
127  Helsingør Drenge 1  1999  HELSINGØR    25 m  3:47.97   
514  Vat-Copenhagen Boys 1  1999  VAT CPH    50 m  3:50.00   
515  Vat-Copenhagen Boys 2  1999  VAT CPH    50 m  3:50.00   
263  Hvidovre Drenge B  1999  HVIDOVRE    25 m  3:53.97   
128  Helsingør Drenge 2  1999  HELSINGØR    50 m  3:54.35   
322  Lyngby Drenge 1  1999  LYNGBY    50 m  3:56.78   
30  Gentofte Drenge 1  2000  GENTOFTE    50 m  4:00.00   
92  Drenge 1 Helsinge  1999  HELSINGE    50 m  4:12.50   
10  405  Stv Drenge  2000  STV    50 m  4:15.00   
11  Farum Drenge  2000  FARUM    50 m  4:26.00   
12  210  Hørsholm Drenge  2000  HØRSHOLM    50 m  4:40.11   
13  588  Hg Drenge Yngste  1999  HERLUFSHOL    50 m  4:40.45   
 
Løb 115, 50m Butterfly Piger 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  28.84   
427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  31.04   
570  Frederiksen Amalie  2001  HERLUFSHOL  0182AP  50 m  31.23   
49  Jørgensen Frida Hausting  2001  GENTOFTE  0114AK  25 m  31.40   
40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  31.55   
274  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  25 m  31.66   
317  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  32.05   
24  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  32.20   
271  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  25 m  32.46   
10  341  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  32.62   
11  432  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  32.80   
12  332  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  25 m  32.81   
13  327  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  32.90   
14  151  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  33.10   
15  265  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  25 m  33.65   
16  342  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  33.66   
17  51  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  33.73   
18  433  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  33.77   
19  131  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  33.90   
20  431  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  34.18   
21  424  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  34.24   
22  148  Lyngfeldt Regitze  2002  HELSINGØR  0286AC  50 m  34.78   
23  319  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  34.86   
24  382  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  35.24   
25  411  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  50 m  35.55   
26  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  35.56   
27  554  Steen Emilia  2002  RØNNE  0204AD  50 m  35.57   
28  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  25 m  35.78   
29  384  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  36.48   
30  110  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  37.27   
31  559  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  37.99   
32  390  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  25 m  38.05   
33  410  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  38.17   
34  462  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  38.17   
35  586  Vaabengaard Natalie  2002  HERLUFSHOL  0208AM  25 m  38.25   
36  471  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  38.34   
37  587  Vaabengaard Nicole  2002  HERLUFSHOL  0238AM  25 m  38.41   
38  456  Eriksson Linnea  2003  LANDSKRONA  AG2803  25 m  39.00   
39  278  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  25 m  39.99   
40  21  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  40.11   
41  419  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  50 m  40.28   
42  459  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  41.07   
43  291  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  25 m  41.15   
44  553  Jørgensen Mette Tofte  2003  RØNNE  0322AR  25 m  42.37   
45  458  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  42.55   
46  106  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  42.61   
47  455  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  43.63   
48  66  Schrøder Sia Nikoline  2003  GENTOFTE  0304AB  25 m  43.67   
49  282  Bernack Marie Reno  2003  HVIDOVRE  0376AN  25 m  44.28   
50  288  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  25 m  45.37   
51  281  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  25 m  45.76   
52  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  50 m  46.82   
53  283  Bruhn Emma  2003  HVIDOVRE  0334AP  25 m  48.28   
54  55  Mabeck Anna  2003  GENTOFTE  0362AH  50 m  50.00   
55  446  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  53.96   
56  303  Nielsen Malou  2005  HVIDOVRE  0524AF  50 m  55.00   
 
Løb 116, 50m Butterfly Drenge 
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
376  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  26.33   
95  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  27.09   
157  Thielst Julius  2000  HELSINGØR  0055AA  25 m  27.37   
493  Hansen Marcus Dan  1999  VAT CPH-MK  9965AB  50 m  27.42   
134  Burmester Felix  1999  HELSINGØR  9913AC  25 m  27.59   
506  Sørensen Oliver Thor  2000  VI39  0081AA  50 m  28.29   
52  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  28.82   
513  Sørensen Daniel  1999  STT  9901AD  50 m  28.83   
415  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  28.92   
10  348  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  50 m  29.43   
11  268  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  29.50   
12  276  Petersen Jakob  1999  HVIDOVRE  9941AD  25 m  29.96   
13  311  Hansen Jonas  2001  KORSØR  0123AH  25 m  30.00   
14  329  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  30.42   
15  72  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  30.71   
16  353  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  30.80   
17  434  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  31.32   
18  326  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  31.63   
19  569  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  25 m  31.63   
20  312  Hansen Matthias  2001  KORSØR  0191AH  25 m  32.00   
21  351  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  32.37   
22  420  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  32.45   
23  53  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  32.53   
24  270  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  32.81   
25  146  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  32.95   
26  576  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  33.21   
27  115  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  25 m  33.31   
28  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  33.63   
29  287  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  34.68   
30  449  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  35.19   
31  96  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  35.25   
32  153  Schønning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  50 m  35.56   
33  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  36.77   
34  551  Christiansen Karl  2000  RØNNE  0067AN  25 m  37.38   
35  578  Løwenstein Rasmus  2001  HERLUFSHOL  0169AO  50 m  37.87   
36  277  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  25 m  38.20   
37  69  Thorndahl Gustav B.  2001  GENTOFTE  0165AP  25 m  38.46   
38  469  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  39.15   
39  286  Gammelgaard Andreas  2002  HVIDOVRE  0255AH  25 m  39.90   
40  285  Ejrnæs Tor  2002  HVIDOVRE  0209AL  25 m  41.80   
41  Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  50 m  42.47   
42  289  Jensen Mathias Berner  2002  HVIDOVRE  0247AL  25 m  43.74   
43  472  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  47.12   
44  292  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  25 m  49.65   
45  294  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  50.00   
46  293  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  25 m  52.02   
47  574  Kruse Rune  2002  HERLUFSHOL  0207AQ  50 m  56.78   
 
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
350  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  32.18   
266  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  25 m  33.86   
427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  33.86   
63  Petersen Bjørk Nelsing  2002  GENTOFTE  0264AE  25 m  34.64   
336  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  34.85   
327  Hammershøj Cassandra  2001  LYNGBY  0174AK  25 m  35.21   
314  Thornsen Madeleine  2001  KORSØR  0108AQ  25 m  35.31   
275  Petersen Emma  2002  HVIDOVRE  0256AU  25 m  35.42   
441  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  35.54   
10  148  Lyngfeldt Regitze  2002  HELSINGØR  0286AC  50 m  36.01   
11  64  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  50 m  36.12   
12  355  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  36.16   
13  411  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  25 m  36.44   
14  341  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  37.44   
15  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  37.73   
16  459  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  38.82   
17  267  Engell Emma Bille  2002  HVIDOVRE  0242AO  25 m  39.32   
18  471  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  39.34   
19  462  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  39.76   
20  455  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  40.89   
21  456  Eriksson Linnea  2003  LANDSKRONA  AG2803  25 m  41.24   
22  71  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  41.87   
23  573  Krumbak Josefine  2004  HERLUFSHOL  0458AD  25 m  42.69   
24  458  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  43.63   
25  290  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  25 m  44.34   
26  45  Hyldtoft Sophia  2004  GENTOFTE  0488AJ  25 m  44.40   
27  475  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  25 m  46.46   
28  303  Nielsen Malou  2005  HVIDOVRE  0524AF  25 m  47.01   
29  214  Borg Mathilde Edele  2004  HØRSHOLM  0446AP  25 m  48.30   
30  463  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  48.76   
31  583  Scheel Mille  2003  HERLUFSHOL  0318AW  25 m  49.69   
32  446  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  51.75   
33  218  Esbjørn Thit Wang  2004  HØRSHOLM  0454AR  25 m  51.94   
34  296  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  25 m  52.96   
35  306  Skikkild Filippa Jasmia  2005  HVIDOVRE  0508AH  25 m  52.98   
36  301  Kruse Gaia  2005  HVIDOVRE  0584AI  25 m  53.47   
37  298  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  25 m  54.52   
38  237  Nybo Arwen  2004  HØRSHOLM  0476AL  25 m  56.09   
39  305  Serup Ellen Kyndi  2005  HVIDOVRE  0576AJ  25 m  56.46   
40  246  Søndergaard Caroline N.r.  2004  HØRSHOLM  0462AN  25 m  59.03   
41  217  Erhardi Mathilde Busch  2004  HØRSHOLM  0428AM  50 m  1:00.00   
42  231  Købke Laura  2005  HØRSHOLM    50 m  1:00.00   
 
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
501  Bragason Johan  1999  VI39  9959AB  50 m  27.30   
509  Immerkjær Mathias  1999  STT  9961AF  25 m  28.80   
139  Hansen Mads Ejdrup  1999  HELSINGØR  9971AL  50 m  29.63   
348  Sieben Lukas  1999  LYNGBY  9999AF  25 m  30.25   
507  Hougaard Nikolai  1999  STT  9967AF  50 m  30.53   
562  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  25 m  31.09   
338  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  31.33   
453  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  31.38   
335  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  31.71   
10  67  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  31.72   
11  434  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  32.06   
12  312  Hansen Matthias  2001  KORSØR  0191AH  25 m  32.52   
13  94  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  32.80   
14  18  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  33.28   
15  308  Bitzer Kasper  2000  KORSØR  0079AK  25 m  33.46   
16  33  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  34.02   
17  34  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  25 m  34.80   
18  416  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  34.92   
19  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  35.01   
20  12  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  35.65   
21  287  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  25 m  36.85   
22  286  Gammelgaard Andreas  2002  HVIDOVRE  0255AH  25 m  37.45   
23  295  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  38.36   
24  285  Ejrnæs Tor  2002  HVIDOVRE  0209AL  25 m  39.92   
25  284  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  25 m  40.28   
26  585  Thomasen Jacob  2000  HERLUFSHOL  0075AF  25 m  40.88   
27  469  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  42.52   
28  479  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  25 m  43.86   
29  48  Jakovljevic Milos  2001  GENTOFTE    50 m  45.00   
30  472  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  46.65   
31  480  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  25 m  47.17   
32  299  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  25 m  49.73   
33  300  Kindy Josef  2003  HVIDOVRE  0347AM  25 m  51.53   
34  304  Pedersen Jaime Mass  2004  HVIDOVRE  0435AK  25 m  51.73   
35  239  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  25 m  52.24   
36  466  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  52.35   
37  561  Artmann Marcus  2002  HERLUFSHOL  0277AQ  25 m  53.02   
38  307  Ølykke Johan Rothaus  2004  HVIDOVRE  0471AK  25 m  53.30   
39  297  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  25 m  53.63   
40  232  Larsen Frederik Rink  2004  HØRSHOLM  0447AK  25 m  54.11   
41  216  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  25 m  56.35   
42  302  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  25 m  59.28   
43  238  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  25 m  59.65   
44  220  Harmsen Christoffer  2004  HØRSHOLM    50 m  1:00.00   
45  234  Melchiorsen Julius Rix  2004  HØRSHOLM  0455AH  50 m  1:00.00   
 
Løb 119, 100m Frisvømning Piger 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
474  Sandwång Ida  2001  LANDSKRONA  AM3601  25 m  59.74   
427  Sering Isabelle  2002  TRELLEBORG  AI2602  25 m  1:02.48   
49  Jørgensen Frida Hausting  2001  GENTOFTE  0114AK  25 m  1:02.52   
342  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  1:02.57   
271  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  25 m  1:02.93   
274  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  25 m  1:03.35   
432  Andersson Tova  2001  VÄSBY SS  AH8201  25 m  1:03.66   
582  Olsen Amalie W.  2001  HERLUFSHOL  0162AR  50 m  1:03.84   
350  Sperling Claudia  2002  LYNGBY  0222AL  25 m  1:04.44   
10  61  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  25 m  1:04.48   
11  317  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:04.48   
12  382  Andersen Patricia  2002  SLAGELSE  0294AI  25 m  1:04.74   
13  151  Nielsen Mathilde Menck  2002  HELSINGØR  0246AC  50 m  1:04.82   
14  441  Peacock Louise  2001  VÄSBY SS  AL3601  25 m  1:04.91   
15  383  Andersen Sofie  2001  SLAGELSE  0174AM  25 m  1:04.96   
16  24  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:05.07   
17  464  Moreau Isabelle  2001  LANDSKRONA  AM0201  25 m  1:05.09   
18  411  Eilertsson Ester  2003  TRELLEBORG  AE0203  25 m  1:05.51   
19  341  Nielsen Katrine Brandt  2002  LYNGBY  0284AE  25 m  1:05.54   
20  131  Balle Karla Louise  2001  HELSINGØR  0122AO  50 m  1:05.68   
21  554  Steen Emilia  2002  RØNNE  0204AD  25 m  1:06.31   
22  51  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  25 m  1:06.33   
23  64  Petersen Natalie Clara  2002  GENTOFTE  0296AB  25 m  1:06.90   
24  275  Petersen Emma  2002  HVIDOVRE  0256AU  25 m  1:07.35   
25  431  Andersson Ebba  2001  VÄSBY SS  AL2601  25 m  1:07.43   
26  556  Toudal Frida  2001  RØNNE  0196AU  25 m  1:07.52   
27  56  Madsen SIF Nikoline  2001  GENTOFTE  0122AQ  50 m  1:08.18   
28  423  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  1:08.30   
29  355  Vølund Olivia Olivarius  2002  LYNGBY  0278AD  25 m  1:09.01   
30  384  Andersen Victoria  2001  SLAGELSE  0192AM  25 m  1:09.25   
31  424  Olsson-Lindhé Hannah  2003  TRELLEBORG  AB6203  25 m  1:09.54   
32  314  Thornsen Madeleine  2001  KORSØR  0108AQ  25 m  1:10.08   
33  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  50 m  1:10.55   
34  138  Hansen Helena Hvid  2001  HELSINGØR  0186AR  50 m  1:11.25   
35  224  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  25 m  1:11.36   
36  571  Gudmundsdottir Emilia Sol  2002  HERLUFSHOL  0214AQ  25 m  1:11.81   
37  110  Jensen Emma  2002  HELSINGE  0266AR  25 m  1:12.25   
38  559  Anker Wilma  2004  HERLUFSHOL  0486AK  25 m  1:12.68   
39  448  Assarsson Elsa  2001  LANDSKRONA  AD1401  25 m  1:13.24   
40  228  Jensen Mathilde Vangkilde  2002  HØRSHOLM  0208AR  25 m  1:14.52   
41  248  Thimmer Astrid  2003  HØRSHOLM  0302AQ  25 m  1:14.63   
42  587  Vaabengaard Nicole  2002  HERLUFSHOL  0238AM  25 m  1:15.26   
43  410  Andersson Vilma  2004  TRELLEBORG  AE5604  25 m  1:15.67   
44  17  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  1:15.82   
45  419  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  1:16.71   
46  462  Lindh Linnéa  2003  LANDSKRONA  AI3803  25 m  1:17.05   
47  471  Rundblad Wilma  2003  LANDSKRONA  AP5803  25 m  1:17.11   
48  426  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  25 m  1:17.41   
49  230  Kaas Emma Hjort  2002  HØRSHOLM  0278AE  25 m  1:17.48   
50  459  Hoff Matilda  2003  LANDSKRONA  AG6803  25 m  1:17.61   
51  106  Frederiksen Katrine S.  2002  HELSINGE  0278AC  25 m  1:18.13   
52  71  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  25 m  1:18.59   
53  288  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  25 m  1:18.99   
54  66  Schrøder Sia Nikoline  2003  GENTOFTE  0304AB  25 m  1:19.21   
55  456  Eriksson Linnea  2003  LANDSKRONA  AG2803  25 m  1:19.35   
56  55  Mabeck Anna  2003  GENTOFTE  0362AH  50 m  1:20.01   
57  455  Ek-Värn Emelie  2004  LANDSKRONA  AJ8604  25 m  1:21.42   
58  579  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  1:22.54   
59  123  Thorsen Katrine Voss  2002  HELSINGE  0202AZ  25 m  1:24.81   
60  281  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  25 m  1:26.00   
61  463  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  1:26.49   
62  458  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:30.58   
63  246  Søndergaard Caroline N.r.  2004  HØRSHOLM  0462AN  25 m  1:32.40   
64  214  Borg Mathilde Edele  2004  HØRSHOLM  0446AP  25 m  1:32.57   
65  117  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  50 m  1:34.21   
66  103  Balbi Laura  2003  HELSINGE  0304AY  25 m  1:34.38   
67  303  Nielsen Malou  2005  HVIDOVRE  0524AF  25 m  1:35.46   
68  475  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  1:37.75   
69  296  Andersen Nicoline Mørch  2005  HVIDOVRE  0534AL  25 m  1:44.25   
70  305  Serup Ellen Kyndi  2005  HVIDOVRE  0576AJ  50 m  1:45.00   
71  306  Skikkild Filippa Jasmia  2005  HVIDOVRE  0508AH  50 m  1:45.00   
72  446  Andersson Filippa  2002  LANDSKRONA  AM2602  25 m  1:45.42   
73  217  Erhardi Mathilde Busch  2004  HØRSHOLM  0428AM  25 m  1:52.94   
74  237  Nybo Arwen  2004  HØRSHOLM  0476AL  25 m  1:55.46   
75  218  Esbjørn Thit Wang  2004  HØRSHOLM  0454AR  50 m  2:00.00   
76  231  Købke Laura  2005  HØRSHOLM    50 m  2:00.00   
77  301  Kruse Gaia  2005  HVIDOVRE  0584AI  25 m  2:09.20   
78  298  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:10.00   
 
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge 
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
477  Svensson Hampus  1999  LANDSKRONA  AE5199  25 m  53.03   
493  Hansen Marcus Dan  1999  VAT CPH-MK  9965AB  25 m  53.10   
511  Nielsen Mads Ørsted  1999  STT  9921AF  25 m  54.16   
376  Larsson Isak  2000  SJÖBO SS  AF4900  25 m  55.67   
323  Ellegaard Arthur Dalén  2001  LYNGBY  0197AE  25 m  55.97   
72  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  25 m  56.07   
506  Sørensen Oliver Thor  2000  VI39  0081AA  25 m  56.30   
513  Sørensen Daniel  1999  STT  9901AD  25 m  57.41   
504  Mariegaard Valdemar  1999  VI39  9969AF  50 m  57.66   
10  329  Hansen Simon Ajken  1999  LYNGBY  9905AK  25 m  58.28   
11  353  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  58.36   
12  415  Hallberg Lars  2001  TRELLEBORG  AC2701  25 m  58.68   
13  453  Dellhede Christoffer  2001  LANDSKRONA  AD0501  25 m  58.89   
14  328  Hansen David Ajken  1999  LYNGBY  9917AJ  25 m  58.95   
15  326  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  59.37   
16  143  Houen William  2001  HELSINGØR  0145AF  50 m  59.43   
17  338  Mathiassen Jeppe  2000  LYNGBY  0093AE  25 m  1:00.18   
18  572  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  1:00.50   
19  378  Persson Alfred  2000  SJÖBO SS  AG4900  25 m  1:00.98   
20  335  Langkilde Kristoffer Buus  1999  LYNGBY  9923AI  25 m  1:01.38   
21  115  Mogensen Alexander  1999  HELSINGE  9987AP  25 m  1:01.90   
22  434  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  25 m  1:01.90   
23  576  Løhr Magnus  2001  HERLUFSHOL  0173AJ  25 m  1:02.00   
24  34  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  1:02.02   
25  311  Hansen Jonas  2001  KORSØR  0123AH  25 m  1:02.14   
26  420  Lindkvist Daniel  2000  TRELLEBORG  AO2900  25 m  1:02.87   
27  118  Peters Andreas Gram  2001  HELSINGE  0173AI  25 m  1:03.01   
28  53  Lund Frederik  2000  GENTOFTE  0083AA  25 m  1:03.39   
29  277  Windahl Magnus  2000  HVIDOVRE  0061AH  25 m  1:04.69   
30  569  Bryde Karl  2000  HERLUFSHOL  0099AQ  25 m  1:04.72   
31  26  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  1:05.97   
32  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  1:06.25   
33  272  Hufeldt Tobias  2001  HVIDOVRE  0169AH  25 m  1:06.99   
34  146  Larsen Villads Bomholt  2001  HELSINGØR  0137AM  50 m  1:07.89   
35  48  Jakovljevic Milos  2001  GENTOFTE    50 m  1:08.00   
36  581  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  1:08.35   
37  135  Doberck Sander Andkjær  2000  HELSINGØR  0013AM  50 m  1:09.04   
38  551  Christiansen Karl  2000  RØNNE  0067AN  25 m  1:09.08   
39  153  Schønning Adrian Roed  2000  HELSINGØR  0039AA  50 m  1:09.71   
40  69  Thorndahl Gustav B.  2001  GENTOFTE  0165AP  50 m  1:09.89   
41  229  Jørgensen Daniel Kjær  2001  HØRSHOLM  0199AN  50 m  1:10.73   
42  449  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:10.90   
43  295  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  25 m  1:11.32   
44  416  Klittbo Oscar  2002  TRELLEBORG  AA2702  25 m  1:11.36   
45  12  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  50 m  1:11.76   
46  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  1:11.78   
47  215  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  1:13.84   
48  478  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:14.81   
49  580  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  1:14.89   
50  241  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  25 m  1:15.39   
51  285  Ejrnæs Tor  2002  HVIDOVRE  0209AL  25 m  1:16.14   
52  112  Jeppesen Thor Bols  2002  HELSINGE  0291AK  25 m  1:16.25   
53  469  Ring Jesper  2003  LANDSKRONA  AF6103  25 m  1:20.17   
54  284  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  25 m  1:20.29   
55  479  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  25 m  1:24.41   
56  122  Skandov Klaes  2003  HELSINGE  0373AM  25 m  1:24.49   
57  472  Rydgren Markus  2003  LANDSKRONA  AM3303  25 m  1:24.58   
58  560  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:24.99   
59  574  Kruse Rune  2002  HERLUFSHOL  0207AQ  50 m  1:26.78   
60  299  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445AD  25 m  1:31.70   
61  466  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  1:32.33   
62  304  Pedersen Jaime Mass  2004  HVIDOVRE  0435AK  25 m  1:32.65   
63  480  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  25 m  1:35.76   
64  300  Kindy Josef  2003  HVIDOVRE  0347AM  25 m  1:36.58   
65  119  Peters Emil Gram  2005  HELSINGE  0529AD  25 m  1:40.80   
66  111  Jeppesen Asger Bols  2005  HELSINGE  0513AE  25 m  1:48.22   
67  302  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  25 m  1:51.08   
68  297  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  25 m  2:03.12   
69  307  Ølykke Johan Rothaus  2004  HVIDOVRE  0471AK  25 m  2:14.20   
 
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
317  Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  25 m  1:16.24   
58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  1:17.00   
433  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  25 m  1:17.24   
390  Gotthard Regitze  2002  SLAGELSE  0228AA  25 m  1:19.88   
332  Jacobsen Maria Borre  2001  LYNGBY  0166AR  25 m  1:21.36   
265  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  25 m  1:21.44   
336  Linden Mathilde van der  2002  LYNGBY  0208AE  25 m  1:25.27   
565  Bruhn Emma  2002  HERLUFSHOL  0206AQ  25 m  1:25.89   
423  Olsson Linn  2002  TRELLEBORG  AG8402  25 m  1:25.91   
10  426  Schubert Felicia  2001  TRELLEBORG  AK2201  25 m  1:25.94   
11  556  Toudal Frida  2001  RØNNE  0196AU  25 m  1:25.94   
12  21  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:26.33   
13  63  Petersen Bjørk Nelsing  2002  GENTOFTE  0264AE  25 m  1:26.67   
14  40  Ebbesen Elisabeth Sabroe  2002  GENTOFTE  0206AG  25 m  1:29.08   
15  148  Lyngfeldt Regitze  2002  HELSINGØR  0286AC  50 m  1:29.96   
16  454  Dorenda Laura  2001  LANDSKRONA  AD2401  25 m  1:30.49   
17  342  Padborg Ida Gelineck  2002  LYNGBY  0226AE  25 m  1:30.87   
18  319  Christi Louise Engelhardt  2001  LYNGBY  0138AR  25 m  1:31.44   
19  224  Holm Elena Westmark  2003  HØRSHOLM  0336AD  25 m  1:31.65   
20  278  Windahl Rebekka  2001  HVIDOVRE  0158AM  25 m  1:33.71   
21  235  Meyer Caroline  2002  HØRSHOLM  0238AE  50 m  1:33.79   
22  230  Kaas Emma Hjort  2002  HØRSHOLM  0278AE  25 m  1:33.84   
23  228  Jensen Mathilde Vangkilde  2002  HØRSHOLM  0208AR  25 m  1:34.24   
24  419  Liljenfors Linnea  2004  TRELLEBORG  AA0804  25 m  1:35.96   
25  291  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  25 m  1:36.42   
26  244  Slotved Sofie  2002  HØRSHOLM  0282AE  50 m  1:37.84   
27  248  Thimmer Astrid  2003  HØRSHOLM  0302AQ  25 m  1:38.79   
28  140  Hietala Amanda  2002  HELSINGØR  0204AK  50 m  1:40.56   
29  458  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  25 m  1:42.20   
30  290  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  25 m  1:43.87   
31  267  Engell Emma Bille  2002  HVIDOVRE  0242AO  25 m  1:45.19   
32  475  Sjunnesson Livia  2005  LANDSKRONA  AB8405  50 m  1:45.32   
33  553  Jørgensen Mette Tofte  2003  RØNNE  0322AR  25 m  1:48.42   
34  429  Thunheim-Glad Frida  2001  TRELLEBORG  BU5201  50 m  1:48.51   
35  463  Moreau Fanny  2003  LANDSKRONA  AF3603  25 m  1:53.75   
36  114  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  25 m  2:09.08   
 
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge 
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
95  Christiansen Oliver  1999  HELSINGE  9903AN  25 m  1:09.82   
268  Hamid Owais  2000  HVIDOVRE  0077AP  25 m  1:10.64   
467  Petersson Tim  1999  LANDSKRONA  AB9799  25 m  1:10.98   
94  Neldeberg Frederik Junker  2000  HELSINGE  0095AI  25 m  1:12.89   
562  Bækgaard Filip  2000  HERLUFSHOL  0035AF  50 m  1:13.45   
580  Nissen Alfred  2002  HERLUFSHOL  0279AQ  50 m  1:14.75   
351  Sørensen Johan Feld  1999  LYNGBY  9979AJ  25 m  1:15.22   
52  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  25 m  1:15.30   
400  Nygaard Magnus  2000  SLAGELSE  0045AH  25 m  1:15.68   
10  67  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  25 m  1:16.15   
11  461  Lindblom Lucas  2000  LANDSKRONA  AG8500  25 m  1:16.19   
12  270  Hansen Mads Haugård  2000  HVIDOVRE  0059AH  25 m  1:16.34   
13  96  Forsberg Jakob  2000  HELSINGE  0053AM  25 m  1:17.46   
14  33  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  25 m  1:19.21   
15  221  Hartvig Asger Væver  2002  HØRSHOLM  0277AB  25 m  1:20.03   
16  326  Frydensberg Gustav  1999  LYNGBY  9911AJ  25 m  1:20.59   
17  353  Broch William Textor  2001  LYNGBY  0157AD  25 m  1:21.37   
18  572  Hansen Nicolai Yung  2000  HERLUFSHOL  0011AN  25 m  1:22.31   
19  222  Haugbølle Martin Vennick  2001  HØRSHOLM  0155AE  50 m  1:23.36   
20  581  Nissen Gustav  2001  HERLUFSHOL  0177AM  25 m  1:26.61   
21  308  Bitzer Kasper  2000  KORSØR  0079AK  50 m  1:27.00   
22  444  Unevik Dag  2001  VÄSBY SS  AI5501  25 m  1:27.58   
23  551  Christiansen Karl  2000  RØNNE  0067AN  25 m  1:31.21   
24  478  Svärd Casper  2001  LANDSKRONA  AC0101  25 m  1:31.98   
25  69  Thorndahl Gustav B.  2001  GENTOFTE  0165AP  25 m  1:32.31   
26  585  Thomasen Jacob  2000  HERLUFSHOL  0075AF  25 m  1:32.86   
27  449  Celikovic Dzevad  2001  LANDSKRONA  AH8901  25 m  1:33.26   
28  225  Hove Christoffer  2002  HØRSHOLM  0241AD  50 m  1:36.40   
29  466  Pedersen Rasmus  2003  LANDSKRONA  AQ7303  25 m  1:48.43   
30  215  Brøns Malte Egholm  2003  HØRSHOLM  0331AC  25 m  1:49.15   
31  479  Tengberg Alexander  2003  LANDSKRONA  AH7303  25 m  1:51.97   
32  292  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  25 m  1:56.92   
33  294  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  25 m  1:57.29   
34  480  Thomsen Viggo  2004  LANDSKRONA  AE4904  25 m  2:00.81   
35  241  Samson Marcus Elkjær  2003  HØRSHOLM  0319AG  25 m  2:03.49   
36  238  Nørby Alexander  2006  HØRSHOLM  0617AB  25 m  2:08.72   
37  560  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  50 m  2:13.87   
38  220  Harmsen Christoffer  2004  HØRSHOLM    50 m  2:30.00   
39  232  Larsen Frederik Rink  2004  HØRSHOLM  0447AK  50 m  2:30.00   
40  234  Melchiorsen Julius Rix  2004  HØRSHOLM  0455AH  50 m  2:30.00   
41  239  Pedersen Rasmus Fabricius  2005  HØRSHOLM  0559AD  50 m  2:30.00   
42  216  Bødtker Carl-Johan  2003  HØRSHOLM  0321AN  25 m  2:31.11   
 
Løb 123, 200m Medley Piger 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
271  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  25 m  2:31.45   
274  Olsen Josefine Brosbøl  2001  HVIDOVRE  0136AA  25 m  2:32.13   
266  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  25 m  2:33.44   
570  Frederiksen Amalie  2001  HERLUFSHOL  0182AP  50 m  2:34.77   
58  Munch-Menzer Maria  2001  GENTOFTE  0132AG  25 m  2:35.78   
265  Bistrup Jamilla  2001  HVIDOVRE  0124AC  25 m  2:36.29   
432  Anders