Resultat Total - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  11 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  22:50   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ida Sandwång  2001    598          29.75   
  Landskrona Simsällskap                   
Amalie Frederiksen  2001    562          30.37   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    555          30.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mathilde Menck Nielsen  2002    503          31.51   
  Helsingør Svømmeklub                   
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    499          31.60   
  Lyngby Svømmeklub                   
Stine Saaby Schmidt  2002    492          31.75   
  Farum Svømmeklub                   
Katrine Brandt Nielsen  2002    484          31.91   
  Lyngby Svømmeklub                   
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    471          32.20   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Josefine Brosbøl Olsen  2001    470          32.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
10  Isabelle Sering  2002    467          32.31   
  Trelleborg Sim                   
11  Karla Louise Balle  2001    452          32.65   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Tova Andersson  2001    430          33.21   
  Väsby Simsällskap                   
13  Jamilla Bistrup  2001    422          33.42   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Emilie Holst Lange  2002    416          33.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
15  Maria Borre Jacobsen  2001    416          33.58   
  Lyngby Svømmeklub                   
16  Ebba Andersson  2001    412          33.67   
  Väsby Simsällskap                   
17  Emilia Steen  2002    405          33.88   
  Rønne Svømme Klub                   
18  Julia Björkén  2001    399          34.03   
  Väsby Simsällskap                   
19  Regitze Gotthard  2002    394          34.19   
  Slagelse Svømmeklub                   
20  SIF Nikoline Madsen  2001    386          34.42   
  Gentofte Svømme Klub                   
21  Cassandra Hammershøj  2001    384          34.48   
  Lyngby Svømmeklub                   
22  Ida Gelineck Padborg  2002    384          34.49   
  Lyngby Svømmeklub                   
23  Patricia Andersen  2002    375          34.76   
  Slagelse Svømmeklub                   
24  Louise Engelhardt Christi  2001    363          35.14   
  Lyngby Svømmeklub                   
25  Victoria Andersen  2001    348          35.62   
  Slagelse Svømmeklub                   
26  Nicole Vaabengaard  2002    331          36.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
27  Carolina Sahl Rasmussen  2001    315          36.83   
  Farum Svømmeklub                   
28  Rebekka Windahl  2001    300          37.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
29  Natalie Vaabengaard  2002    284          38.14   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
30  Elsa Assarsson  2001    280          38.28   
  Landskrona Simsällskap                   
31  Emma Jensen  2002    251          39.73   
  Helsinge Svømmeklub                   
32  Katrine S. Frederiksen  2002    248          39.88   
  Helsinge Svømmeklub                   
33  Filippa Andersson  2002    102          53.62   
  Landskrona Simsällskap                   
Frida Hausting Jørgensen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
 
Løb 115, 50m Butterfly Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003    397          34.10   
  Trelleborg Sim                   
Ester Eilertsson  2003    369          34.93   
  Trelleborg Sim                   
Wilma Anker  2004    362          35.17   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Vilma Andersson  2004    325          36.44   
  Trelleborg Sim                   
Linnea Liljenfors  2004    300          37.43   
  Trelleborg Sim                   
Anna Marie Nielsen  2004    296          37.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Linnéa Lindh  2003    291          37.79   
  Landskrona Simsällskap                   
Linnea Eriksson  2003    269          38.81   
  Landskrona Simsällskap                   
Emelie Ek-Värn  2004    236          40.52   
  Landskrona Simsällskap                   
Matilda Hoff  2003    236          40.52   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Marie Reno Bernack  2003    225          41.18   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Mette Tofte Jørgensen  2003    216          41.78   
  Rønne Svømme Klub                   
13  Wilma Rundblad  2003    214          41.88   
  Landskrona Simsällskap                   
14  Mie Bidsted Hansen  2003    207          42.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
15  Emma Hassling  2004    206          42.43   
  Landskrona Simsällskap                   
16  Emilie Højen Meyer  2004    186          43.89   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
17  Sia Nikoline Schrøder  2003    183          44.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
18  Emma Bruhn  2003    178          44.55   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Sofie Bak  2003    166          45.61   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Malou Nielsen  2005    147          47.40   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Dan Hansen  1999    573          27.00   
  VAT Copenhagen-MK31                   
Isak Larsson  2000    569          27.06   
  Sjöbo Simsällskap                   
Oliver Christiansen  1999    517          27.94   
  Helsinge Svømmeklub                   
Julius Thielst  2000    500          28.26   
  Helsingør Svømmeklub                   
Oliver Thor Sørensen  2000    489          28.47   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Felix Burmester  1999    485          28.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
Daniel Sørensen  1999    480          28.64   
  Swim Team Tåstrup                   
Owais Hamid  2000    474          28.76   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Tomas Stensballe Larsen  2000    458          29.09   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Jakob Petersen  1999    449          29.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Karl Bryde  2000    436          29.58   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
12  Lukas Sieben  1999    423          29.87   
  Lyngby Svømmeklub                   
13  Simon Ajken Hansen  1999    413          30.11   
  Lyngby Svømmeklub                   
14  Johan Feld Sørensen  1999    392          30.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Peter Vangsgaard  2000    374          31.13   
  Gentofte Svømme Klub                   
16  Simon Brandt  2000    373          31.14   
  Väsby Simsällskap                   
17  Mads Haugård Hansen  2000    368          31.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
18  Alexander Mogensen  1999    334          32.31   
  Helsinge Svømmeklub                   
19  Frederik Lund  2000    326          32.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
20  Daniel Lindkvist  2000    325          32.60   
  Trelleborg Sim                   
21  Gustav Frydensberg  1999    324          32.64   
  Lyngby Svømmeklub                   
22  Adrian Roed Schønning  2000    276          34.45   
  Helsingør Svømmeklub                   
23  Karl Christiansen  2000    270          34.70   
  Rønne Svømme Klub                   
24  Jakob Forsberg  2000    268          34.78   
  Helsinge Svømmeklub                   
25  Anders Christian Damgaard  2000    263          34.98   
  Farum Svømmeklub                   
26  Lucas Lindblom  2000    262          35.04   
  Landskrona Simsällskap                   
Magnus Windahl  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 116, 50m Butterfly Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lars Hallberg  2001    452          29.21   
  Trelleborg Sim                   
William Textor Broch  2001    443          29.42   
  Lyngby Svømmeklub                   
Jonas Hansen  2001    433          29.63   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Matthias Hansen  2001    429          29.74   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Villads Bomholt Larsen  2001    404          30.32   
  Helsingør Svømmeklub                   
Magnus Løhr  2001    341          32.08   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Gustav Haugård Hansen  2002    288          33.93   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Dag Unevik  2001    261          35.08   
  Väsby Simsällskap                   
Rune Kruse  2002    238          36.18   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
10  Dzevad Celikovic  2001    232          36.46   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Gustav B. Thorndahl  2001    205          38.02   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Andreas Gammelgaard  2002    205          38.03   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Rasmus Løwenstein  2001    201          38.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
14  Jesper Ring  2003    199          38.36   
  Landskrona Simsällskap                   
15  Tor Ejrnæs  2002    192          38.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
16  Mathias Berner Jensen  2002    183          39.45   
  Hvidovre Svømme Klub                   
17  Mathias Parkhøi  2003    127          44.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
18  Markus Rydgren  2003    116          45.94   
  Landskrona Simsällskap                   
19  Xander Pontoppidan  2003    101          48.11   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    71          54.00   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Claudia Sperling  2002    518          33.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
Cecilie Elkjær  2001    494          34.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Isabelle Sering  2002    485          34.43   
  Trelleborg Sim                   
Bjørk Nelsing Petersen  2002    447          35.39   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mathilde van der Linden  2002    433          35.75   
  Lyngby Svømmeklub                   
Katrine Brandt Nielsen  2002    430          35.83   
  Lyngby Svømmeklub                   
Cassandra Hammershøj  2001    424          36.01   
  Lyngby Svømmeklub                   
Natalie Clara Petersen  2002    421          36.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
Louise Peacock  2001    408          36.48   
  Väsby Simsällskap                   
10  Olivia Olivarius Vølund  2002    391          37.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
11  Madeleine Thornsen  2001    384          37.22   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
12  Caroline Waage Nowak  2001    358          38.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
13  Filippa Andersson  2002    136          52.56   
  Landskrona Simsällskap                   
Emma Bille Engell  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Emma Petersen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 117, 50m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ester Eilertsson  2003    359          38.05   
  Trelleborg Sim                   
Matilda Hoff  2003    342          38.68   
  Landskrona Simsällskap                   
Linnéa Lindh  2003    316          39.72   
  Landskrona Simsällskap                   
Josefine Krumbak  2004    300          40.38   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Wilma Rundblad  2003    281          41.28   
  Landskrona Simsällskap                   
Linnea Eriksson  2003    279          41.41   
  Landskrona Simsällskap                   
Frida Hvirring Kragh  2004    275          41.57   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Caroline Vang-Jensen  2003    270          41.85   
  Gentofte Svømme Klub                   
Emelie Ek-Värn  2004    258          42.50   
  Landskrona Simsällskap                   
10  Sophia Hyldtoft  2004    230          44.12   
  Gentofte Svømme Klub                   
11  Emma Hassling  2004    209          45.55   
  Landskrona Simsällskap                   
12  Livia Sjunnesson  2005    201          46.16   
  Landskrona Simsällskap                   
13  Fanny Moreau  2003    197          46.43   
  Landskrona Simsällskap                   
14  Mathilde Edele Borg  2004    195          46.61   
  Hørsholm Svømmeforening                   
15  Mille Scheel  2003    194          46.69   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
16  Arwen Nybo  2004    178          48.07   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Malou Nielsen  2005    166          49.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
18  Filippa Jasmia Skikkild  2005    142          51.81   
  Hvidovre Svømme Klub                   
19  Lærke Dann-Nielsen  2005    139          52.12   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Laura Købke  2005    130          53.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
21  Mathilde Busch Erhardi  2004    116          55.36   
  Hørsholm Svømmeforening                   
22  Nicoline Mørch Andersen  2005    114          55.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
23  Ellen Kyndi Serup  2005    100          58.26   
  Hvidovre Svømme Klub                   
24  Gaia Kruse  2005    95          59.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Caroline N.r. Søndergaard  2004    92          59.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Thit Wang Esbjørn  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
 
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Johan Bragason  1999    562          29.12   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
Nikolai Hougaard  1999    518          29.92   
  Swim Team Tåstrup                   
Mathias Immerkjær  1999    514          30.01   
  Swim Team Tåstrup                   
Filip Bækgaard  2000    484          30.61   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
Simon Brandt  2000    432          31.79   
  Väsby Simsällskap                   
Lukas Sieben  1999    423          32.02   
  Lyngby Svømmeklub                   
Jeppe Mathiassen  2000    409          32.36   
  Lyngby Svømmeklub                   
Kristoffer Buus Langkilde  1999    390          32.88   
  Lyngby Svømmeklub                   
Kasper Bitzer  2000    388          32.96   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
10  Frederik Junker Neldeberg  2000    343          34.32   
  Helsinge Svømmeklub                   
11  Lucas Lindblom  2000    244          38.47   
  Landskrona Simsällskap                   
Jacob Thomasen  2000              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
 
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christoffer Dellhede  2001    413          32.26   
  Landskrona Simsällskap                   
Lucas Bruun Strøbek  2001    407          32.43   
  Gentofte Svømme Klub                   
Malthe Letting  2001    398          32.68   
  Farum Svømmeklub                   
Matthias Hansen  2001    397          32.69   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
Christian Ong Hansen  2001    338          34.51   
  Farum Svømmeklub                   
Leo Badaker  2002    317          35.24   
  Gentofte Svømme Klub                   
Mads Bjørn Andersen  2001    316          35.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
Anders Skousen  2002    293          36.17   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Oscar Klittbo  2002    285          36.53   
  Trelleborg Sim                   
10  Gustav Haugård Hansen  2002    246          38.33   
  Hvidovre Svømme Klub                   
11  Tor Ejrnæs  2002    240          38.68   
  Hvidovre Svømme Klub                   
12  Andreas Gammelgaard  2002    238          38.74   
  Hvidovre Svømme Klub                   
13  Jesper Ring  2003    176          42.82   
  Landskrona Simsällskap                   
14  Alexander Tengberg  2003    174          43.00   
  Landskrona Simsällskap                   
15  Viggo Thomsen  2004    147          45.45   
  Landskrona Simsällskap                   
16  Marius Kjær Hoelgaard  2004    123          48.29   
  Hvidovre Svømme Klub                   
17  Marcus Artmann  2002    121          48.49   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
18  Frederik Rink Larsen  2004    121          48.53   
  Hørsholm Svømmeforening                   
19  Markus Rydgren  2003    119          48.79   
  Landskrona Simsällskap                   
20  Alexander Nørby  2006    118          48.95   
  Hørsholm Svømmeforening                   
21  Jaime Mass Pedersen  2004    111          49.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
22  Julius Rix Melchiorsen  2004    110          50.15   
  Hørsholm Svømmeforening                   
23  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    104          51.02   
  Hørsholm Svømmeforening                   
24  Carl-Johan Bødtker  2003    102          51.37   
  Hørsholm Svømmeforening                   
25  Rasmus Pedersen  2003    89          53.69   
  Landskrona Simsällskap                   
26  Christoffer Harmsen  2004    84          54.86   
  Hørsholm Svømmeforening                   
27  Bertram T. Aunsholm  2004    74          57.03   
  Hvidovre Svømme Klub                   
28  Villads Lund Larsen  2004    68          58.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Johan Rothaus Ølykke  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Josef Kindy  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Milos Jakovljevic  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
 
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie W. Olsen  2001    564  30.46        1:03.02   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Ida Sandwång  2001    561  30.17        1:03.13   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    542  30.89        1:03.84   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Ida Gelineck Padborg  2002    541  31.04        1:03.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Isabelle Sering  2002    533  30.79        1:04.19   
  Trelleborg Sim                   
                     
Karla Louise Balle  2001    527  30.78        1:04.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Mathilde Menck Nielsen  2002    513  31.20        1:05.01   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Tova Andersson  2001    509  31.12        1:05.19   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Caroline Waage Nowak  2001    509  31.42        1:05.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Claudia Sperling  2002    508  31.65        1:05.23   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Sofie Andersen  2001    500  31.60        1:05.58   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Isabelle Moreau  2001    496  30.80        1:05.74   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
13  SIF Nikoline Madsen  2001    489  32.10        1:06.05   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Josefine Brosbøl Olsen  2001    489  31.57        1:06.08   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
15  Stine Saaby Schmidt  2002    470  32.71        1:06.95   
  Farum Svømmeklub                   
                     
16  Ebba Andersson  2001    466  32.20        1:07.12   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Louise Peacock  2001    465  32.22        1:07.18   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Natalie Clara Petersen  2002    465  32.33        1:07.18   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Katrine Brandt Nielsen  2002    459  32.53        1:07.47   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
20  Patricia Andersen  2002    453  32.38        1:07.75   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
21  Nikoline Biltoft-Jensen  2001    436  32.51        1:08.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
22  Emilia Steen  2002    434  32.82        1:08.76   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
23  Emilie Holst Lange  2002    432  33.01        1:08.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
24  Linn Olsson  2002    421  32.79        1:09.44   
  Trelleborg Sim                   
                     
25  Victoria Andersen  2001    419  34.06        1:09.55   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Helena Hvid Hansen  2001    415  33.23        1:09.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
27  Mia Krüger  2002    395  33.56        1:10.93   
  Farum Svømmeklub                   
                     
28  Olivia Olivarius Vølund  2002    395  33.82        1:10.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
29  Emma Jensen  2002    390  33.34        1:11.21   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
30  Frida Toudal  2001    389  33.51        1:11.32   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
31  Laura Dorenda  2001    384  33.59        1:11.58   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
32  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    380  34.12        1:11.86   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
33  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    360  34.60        1:13.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
34  Katrine S. Frederiksen  2002    359  34.97        1:13.20   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
35  Madeleine Thornsen  2001    335  35.71        1:14.95   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
36  Emma Hjort Kaas  2002    322  36.34        1:15.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
37  Nicole Vaabengaard  2002    318  35.98        1:16.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
38  Felicia Schubert  2001    311  36.42        1:16.81   
  Trelleborg Sim                   
                     
39  Elsa Assarsson  2001    294  37.39        1:18.28   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
40  Katrine Voss Thorsen  2002    288  38.46        1:18.81   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
41  Caroline Bach Offendal  2002    282  36.34        1:19.40   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
42  Filippa Andersson  2002    143  45.94        1:39.38   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Emma Petersen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frida Hausting Jørgensen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 119, 100m Frisvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Ester Eilertsson  2003    446  33.31        1:08.13   
  Trelleborg Sim                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    422  33.71        1:09.41   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Wilma Anker  2004    405  33.85        1:10.37   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Hannah Olsson-Lindhé  2003    390  34.45        1:11.24   
  Trelleborg Sim                   
                     
Astrid Thimmer  2003    340  35.55        1:14.58   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Vilma Andersson  2004    336  36.41        1:14.89   
  Trelleborg Sim                   
                     
Linnea Liljenfors  2004    330  35.89        1:15.31   
  Trelleborg Sim                   
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003    296  38.57        1:18.07   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Matilda Hoff  2003    292  38.21        1:18.45   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Caroline Vang-Jensen  2003    291  38.41        1:18.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Mie Bidsted Hansen  2003    279  39.16        1:19.63   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Wilma Rundblad  2003    259  38.25        1:21.66   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
13  Linnea Eriksson  2003    258  40.46        1:21.76   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
14  Emilie Højen Meyer  2004    255  37.97        1:22.09   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Mathilde Edele Borg  2004    251  40.18        1:22.47   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Linnéa Lindh  2003    249  38.30        1:22.74   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
17  Emma Hassling  2004    243  40.03        1:23.42   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
18  Laura Balbi  2003    228  40.25        1:25.11   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
19  Emelie Ek-Värn  2004    219  40.57        1:26.28   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
20  Fanny Moreau  2003    211  41.20        1:27.37   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
21  Sofie Bak  2003    198  42.18        1:29.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
22  Caroline N.r. Søndergaard  2004    198  42.77        1:29.26   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Livia Sjunnesson  2005    178  42.41        1:32.55   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
24  Arwen Nybo  2004    163  45.75        1:35.19   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Malou Nielsen  2005    160  45.14        1:35.88   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
26  Mathilde Busch Erhardi  2004    141  47.42        1:39.89   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
27  Laura Købke  2005    139  49.04        1:40.40   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
28  Lærke Dann-Nielsen  2005    136  48.22        1:41.04   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
29  Filippa Jasmia Skikkild  2005    126  48.23        1:43.72   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
30  Nicoline Mørch Andersen  2005    120  45.50        1:45.52   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
31  Gaia Kruse  2005    80  54.31        2:00.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
32  Ellen Kyndi Serup  2005    78  55.81        2:01.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thit Wang Esbjørn  2004              DNS   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hampus Svensson  1999    636  26.34        54.52   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Marcus Dan Hansen  1999    588  27.11        55.97   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    576  27.44        56.37   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999    542  27.98        57.51   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Daniel Sørensen  1999    504  28.50        58.93   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Oliver Thor Sørensen  2000    495  28.09        59.27   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Peter Vangsgaard  2000    485  28.68        59.67   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Simon Brandt  2000    478  29.01        59.97   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Isak Larsson  2000    476  27.86        1:00.06   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
10  David Ajken Hansen  1999    475  28.99        1:00.12   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Nicolai Yung Hansen  2000    467  29.05        1:00.46   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
12  Simon Ajken Hansen  1999    460  29.06        1:00.73   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Kristoffer Buus Langkilde  1999    455  29.09        1:00.99   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Jeppe Mathiassen  2000    443  29.58        1:01.52   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
15  Alfred Persson  2000    423  29.85        1:02.47   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
16  Gustav Frydensberg  1999    417  30.41        1:02.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Karl Bryde  2000    415  29.86        1:02.84   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
18  Daniel Lindkvist  2000    398  30.88        1:03.74   
  Trelleborg Sim                   
                     
19  Sander Andkjær Doberck  2000    362  31.78        1:05.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
20  Scott Steenberg  2000    359  31.61        1:06.00   
  Farum Svømmeklub                   
                     
21  Frederik Lund  2000    357  31.96        1:06.09   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Adrian Roed Schønning  2000    332  32.75        1:07.68   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
23  Lucas Lindblom  2000    329  32.28        1:07.89   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
24  Karl Christiansen  2000    308  33.78        1:09.46   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Magnus Windahl  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Alexander Mogensen  1999              DSQ  tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 120, 100m Frisvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    579  27.42        56.27   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
William Houen  2001    520  27.96        58.33   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
William Textor Broch  2001    507  28.12        58.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    436  29.78        1:01.84   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Lars Hallberg  2001    435  29.33        1:01.87   
  Trelleborg Sim                   
                     
Magnus Løhr  2001    419  30.38        1:02.68   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  2001    415  30.76        1:02.87   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Andreas Gram Peters  2001    415  30.63        1:02.89   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Leo Badaker  2002    412  30.16        1:03.01   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Villads Bomholt Larsen  2001    400  30.34        1:03.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Christian Ong Hansen  2001    364  31.53        1:05.69   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Daniel Kjær Jørgensen  2001    344  32.52        1:06.92   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Tobias Hufeldt  2001    339  31.99        1:07.25   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Gustav Nissen  2001    334  31.71        1:07.59   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
15  Anders Skousen  2002    321  32.61        1:08.51   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Dag Unevik  2001    317  32.56        1:08.79   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Malte Egholm Brøns  2003    316  33.38        1:08.80   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
18  Gustav B. Thorndahl  2001    287  33.37        1:11.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Dzevad Celikovic  2001    282  33.98        1:11.46   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
20  Thor Bols Jeppesen  2002    273  34.31        1:12.29   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
21  Oscar Klittbo  2002    259  34.91        1:13.50   
  Trelleborg Sim                   
                     
22  Casper Svärd  2001    255  34.78        1:13.96   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
23  Tor Ejrnæs  2002    250  35.16        1:14.45   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
24  Alfred Nissen  2002    240  35.35        1:15.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
25  Marcus Elkjær Samson  2003    232  37.37        1:16.34   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
26  Rune Kruse  2002    204  37.48        1:19.56   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
27  Jesper Ring  2003    202  37.40        1:19.92   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
28  Klaes Skandov  2003    195  37.45        1:20.80   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
29  Alexander Tengberg  2003    176  38.69        1:23.69   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
30  Mathias Ankersen  2004    171  40.28        1:24.49   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
31  Markus Rydgren  2003    157  40.55        1:26.86   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
32  Emil Gram Peters  2005    152  40.14        1:27.89   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
33  Marius Kjær Hoelgaard  2004    140  41.99        1:30.16   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
34  Viggo Thomsen  2004    135  43.62        1:31.28   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
35  Rasmus Pedersen  2003    117  44.35        1:35.68   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
36  Jaime Mass Pedersen  2004    113  46.86        1:36.97   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
37  Asger Bols Jeppesen  2005    113  46.24        1:37.02   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
38  Villads Lund Larsen  2004    97  47.53        1:42.09   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
39  Bertram T. Aunsholm  2004    72  52.86        1:52.30   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Johan Rothaus Ølykke  2004              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Milos Jakovljevic  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Oscar Cleemann  2003              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maria Munch-Menzer  2001    543  37.77        1:18.96   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Julia Björkén  2001    521  38.03        1:20.08   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Nikoline Biltoft-Jensen  2001    513  37.68        1:20.47   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Regitze Gotthard  2002    503  38.73        1:21.03   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    450  40.12        1:24.06   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Bruhn  2002    428  40.32        1:25.51   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Mathilde van der Linden  2002    397  41.05        1:27.69   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001    396  41.17        1:27.73   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Maria Borre Jacobsen  2001    394  40.07        1:27.87   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    381  41.84        1:28.85   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Linn Olsson  2002    381  42.20        1:28.86   
  Trelleborg Sim                   
                     
12  Bjørk Nelsing Petersen  2002    377  43.24        1:29.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
13  Amanda Hietala  2002    361  42.17        1:30.46   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
14  Felicia Schubert  2001    358  43.33        1:30.76   
  Trelleborg Sim                   
                     
15  Frida Toudal  2001    353  42.54        1:31.16   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
16  Ida Gelineck Padborg  2002    349  42.88        1:31.54   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Rebekka Windahl  2001    329  44.14        1:33.34   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
18  Emma Hjort Kaas  2002    323  45.17        1:33.91   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
19  Mathilde Vangkilde Jensen  2002    319  45.28        1:34.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Louise Engelhardt Christi  2001    311  44.94        1:35.11   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
21  Caroline Meyer  2002    309  46.32        1:35.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
22  Frida Thunheim-Glad  2001    291  45.98        1:37.22   
  Trelleborg Sim                   
                     
23  Laura Dorenda  2001    281  43.86        1:38.37   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
24  Sofie Slotved  2002    261  47.69        1:40.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Pernille Møller Leisted  2002    149  58.27        2:01.40   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Emma Bille Engell  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 121, 100m Brystsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Linnea Liljenfors  2004    327  43.75        1:33.52   
  Trelleborg Sim                   
                     
Elena Westmark Holm  2003    302  44.85        1:35.96   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Frida Hvirring Kragh  2004    292  44.98        1:37.08   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Astrid Thimmer  2003    278  46.77        1:38.71   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004    276  47.75        1:38.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Hassling  2004    245  48.09        1:42.93   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Livia Sjunnesson  2005    216  48.86        1:47.29   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Mette Tofte Jørgensen  2003    196  53.18        1:50.81   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Fanny Moreau  2003    182  52.78        1:53.60   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Christiansen  1999    544  34.53        1:11.59   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Tim Petersson  1999    526  33.79        1:12.38   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Owais Hamid  2000    522  34.14        1:12.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frederik Junker Neldeberg  2000    512  34.44        1:13.03   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Johan Feld Sørensen  1999    424  36.51        1:17.81   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    417  36.80        1:18.20   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mads Haugård Hansen  2000    413  36.99        1:18.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Lucas Lindblom  2000    405  36.87        1:18.98   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Jakob Forsberg  2000    399  37.58        1:19.40   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
10  Kasper Bitzer  2000    338  39.57        1:23.86   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
11  Nicolai Yung Hansen  2000    331  40.09        1:24.48   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
12  Gustav Frydensberg  1999    313  40.20        1:26.10   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
13  Karl Christiansen  2000    229  45.17        1:35.46   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Jacob Thomasen  2000              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Filip Bækgaard  2000              DSQ  dob. flyben v start 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 122, 100m Brystsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lucas Bruun Strøbek  2001    421  37.05        1:17.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Dag Unevik  2001    400  37.33        1:19.34   
  Väsby Simsällskap                   
                     
William Textor Broch  2001    392  38.05        1:19.83   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    387  38.03        1:20.20   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    386  37.87        1:20.26   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Mads Bjørn Andersen  2001    368  38.75        1:21.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Gustav Nissen  2001    323  39.61        1:25.17   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Gustav B. Thorndahl  2001    249  43.66        1:32.85   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Christoffer Hove  2002    241  45.23        1:33.82   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Casper Svärd  2001    239  43.04        1:34.13   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
11  Alfred Nissen  2002    230  45.22        1:35.41   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
12  Malte Egholm Brøns  2003    206  47.36        1:38.94   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
13  Dzevad Celikovic  2001    192  46.03        1:41.25   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
14  Viggo Thomsen  2004    162  50.76        1:47.13   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
15  Rasmus Pedersen  2003    134  53.75        1:54.15   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
16  Mathias Parkhøi  2003    133  55.65        1:54.44   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
17  Alexander Nørby  2006    121  55.14        1:58.00   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
18  Mathias Ankersen  2004    120  56.89        1:58.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
19  Marcus Elkjær Samson  2003    116  57.00        1:59.60   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004    116  56.29        1:59.82   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
21  Alexander Tengberg  2003    111  56.57        2:01.54   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
22  Carl-Johan Bødtker  2003    104  58.94        2:04.18   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Christoffer Harmsen  2004    85  1:03.38        2:12.59   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Julius Rix Melchiorsen  2004    75  1:06.49        2:18.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Rasmus Fabricius Pedersen  2005    74  1:05.78        2:18.96   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Frederik Rink Larsen  2004              DSQ  1 hånd i vending 50m 
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
 
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Brosbøl Olsen  2001    561  32.55  1:12.67  1:57.31    2:32.88   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Silja Nielsdóttir Hansen  2001    522  34.07  1:17.06  2:02.22    2:36.66   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Maria Munch-Menzer  2001    517  36.63  1:18.29  2:02.24    2:37.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    514  33.31  1:15.09  2:03.44    2:37.40   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Karla Louise Balle  2001    488  33.47  1:16.40  2:02.36    2:40.22   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Amalie Frederiksen  2001    487  34.05  1:15.75  2:02.24    2:40.30   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Cecilie Elkjær  2001    479  34.44  1:14.93  2:04.50    2:41.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jamilla Bistrup  2001    477  34.34  1:17.70  2:03.46    2:41.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Sofie Andersen  2001    463  36.11  1:17.22  2:06.12    2:42.98   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Caroline Waage Nowak  2001    458  36.08  1:20.51  2:07.30    2:43.56   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Natalie Clara Petersen  2002    456  36.90  1:18.23  2:08.00    2:43.83   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
12  Regitze Gotthard  2002    453  36.48  1:19.87  2:06.04    2:44.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
12  Tova Andersson  2001    453  34.89  1:18.00  2:06.39    2:44.17   
  Väsby Simsällskap                   
                     
14  Mathilde Menck Nielsen  2002    441  32.52  1:17.97  2:09.12    2:45.68   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Julie Frisch Hoff  2002    432  37.18  1:20.00  2:09.48    2:46.76   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
16  Louise Peacock  2001    413  37.53  1:21.44  2:11.48    2:49.31   
  Väsby Simsällskap                   
                     
17  Maria Borre Jacobsen  2001    413  34.67  1:20.21  2:08.63    2:49.35   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
18  Emilie Holst Lange  2002    398  33.85  1:18.60  2:11.94    2:51.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Cassandra Hammershøj  2001    389  35.74  1:20.77  2:15.56    2:52.76   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
20  Helena Hvid Hansen  2001    377  38.40  1:22.89  2:16.23    2:54.48   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
21  Mia Krüger  2002    338  39.68  1:23.84  2:20.55    3:00.96   
  Farum Svømmeklub                   
                     
22  Victoria Andersen  2001    335  37.80  1:23.72  2:21.94    3:01.48   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
23  Sofie Slotved  2002    322  42.77  1:31.83  2:25.69    3:03.99   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
24  Caroline Meyer  2002    320  44.89  1:34.13  2:25.14    3:04.30   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
25  Patricia Andersen  2002    310  39.57  1:29.56  2:28.02    3:06.27   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Elsa Assarsson  2001    294  41.28  1:29.37  2:25.97    3:09.59   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
27  Nicole Vaabengaard  2002    272  38.52  1:28.22  2:31.56    3:14.51   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
28  Francesca Nord  2001    253  41.46  1:32.91  2:36.20    3:19.28   
  Trelleborg Sim                   
                     
29  Katrine Voss Thorsen  2002    215  52.02  1:51.07  2:47.22    3:30.26   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
30  Caroline Bach Offendal  2002    192  52.68  1:52.05  2:50.62    3:38.61   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Emma Bille Engell  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Emma Petersen  2002              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frida Hausting Jørgensen  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Laura Dorenda  2001              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Silke Siff Larsson  2002              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Ebba Andersson  2001              DSQ  tyvstart 
  Väsby Simsällskap                   
                     
 
Løb 123, 200m Medley Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Josefine Krumbak  2004    334  40.86  1:28.73  2:22.86    3:01.67   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    297  43.83  1:31.52  2:25.58    3:08.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003    281  48.04  1:34.89  2:31.98    3:12.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Linnéa Lindh  2003    281  41.50  1:30.21  2:28.15    3:12.57   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Matilda Hoff  2003    274  43.84  1:33.08  2:30.52    3:14.17   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Vilma Andersson  2004    272  43.27  1:35.67  2:34.01    3:14.69   
  Trelleborg Sim                   
                     
Emilie Højen Meyer  2004    259  45.36  1:37.01  2:32.09    3:17.73   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Linnea Eriksson  2003    257  42.49  1:34.35  2:34.72    3:18.18   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sophia Hyldtoft  2004    244  45.89  1:37.07  2:37.30    3:21.62   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
10  Emma Bruhn  2003    234  46.35  1:37.75  2:39.27    3:24.62   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Wilma Rundblad  2003    232  43.47  1:35.16  2:38.51    3:25.04   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Laura Balbi  2003              DSQ  1 hånd i berør v 50m 
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Emil Hassling  2000    638  28.08  1:02.14  1:39.96    2:12.36   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Tomas Stensballe Larsen  2000    538  29.50  1:06.03  1:48.99    2:20.10   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mathias Immerkjær  1999    535  30.74  1:05.28  1:48.32    2:20.40   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Mads Ørsted Nielsen  1999    505  31.01  1:09.28  1:53.19    2:23.10   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Valdemar Mariegaard  1999    489  29.72  1:07.88  1:52.79    2:24.64   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Jakob Petersen  1999    477  29.47  1:08.12  1:51.38    2:25.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julius Thielst  2000    463  29.75  1:08.30  1:53.52    2:27.35   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Johan Feld Sørensen  1999    435  33.17  1:12.89  1:56.66    2:30.41   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
David Ajken Hansen  1999    430  32.84  1:11.70  1:57.92    2:30.97   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Jeppe Mathiassen  2000    417  33.41  1:09.84  1:58.26    2:32.53   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Kristoffer Buus Langkilde  1999    408  32.37  1:11.46  1:58.64    2:33.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
12  Karl Bryde  2000    366  32.12  1:13.73  2:02.22    2:39.23   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
13  Frederik Lund  2000    348  35.17  1:17.25  2:06.42    2:41.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
14  Sander Andkjær Doberck  2000    333  34.96  1:19.45  2:06.74    2:44.36   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Lucas Lindblom  2000    309  38.46  1:23.05  2:09.04    2:48.50   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
16  Adrian Roed Schønning  2000    283  36.48  1:20.60  2:16.02    2:53.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Magnus Windahl  2000              DNS   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Anders Christian Damgaard  2000              DSQ  ryg afsl på mave 
  Farum Svømmeklub                   
                     
 
Løb 124, 200m Medley Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
William Houen  2001    457  29.85  1:09.79  1:54.42    2:27.98   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    426  32.02  1:12.89  1:58.64    2:31.42   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Villads Bomholt Larsen  2001    416  32.54  1:13.85  1:58.03    2:32.65   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Matthias Hansen  2001    412  32.26  1:10.28  2:00.29    2:33.09   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Leo Badaker  2002    407  31.90  1:12.28  2:00.14    2:33.73   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mads Bjørn Andersen  2001    403  34.51  1:14.08  1:58.88    2:34.27   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Martin Vennick Haugbølle  2001    388  32.12  1:14.61  2:00.96    2:36.21   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Lars Hallberg  2001    365  31.99  1:12.42  2:01.82    2:39.38   
  Trelleborg Sim                   
                     
Asger Væver Hartvig  2002    341  37.43  1:20.58  2:06.44    2:43.02   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
10  Christian Ong Hansen  2001    337  35.04  1:16.99  2:06.60    2:43.78   
  Farum Svømmeklub                   
                     
11  Dag Unevik  2001    334  37.08  1:21.59  2:06.24    2:44.28   
  Väsby Simsällskap                   
                     
12  Magnus Løhr  2001    331  34.88  1:18.54  2:09.99    2:44.65   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
13  Tobias Hufeldt  2001    315  34.81  1:19.48  2:08.87    2:47.47   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
14  Christoffer Hove  2002    305  37.44  1:23.18  2:12.75    2:49.20   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
15  Anders Skousen  2002    302  38.14  1:19.84  2:12.38    2:49.80   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
16  Daniel Kjær Jørgensen  2001    287  40.66  1:27.55  2:16.12    2:52.76   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
17  Rasmus Løwenstein  2001    263  39.42  1:25.29  2:19.18    2:57.92   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
18  Mathias Berner Jensen  2002    256  39.48  1:25.02  2:18.82    2:59.52   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
19  Casper Svärd  2001    252  42.67  1:29.76  2:20.91    3:00.40   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
20  Gustav B. Thorndahl  2001    244  39.81  1:29.02  2:20.69    3:02.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
21  Dzevad Celikovic  2001    230  39.08  1:28.70  2:25.48    3:06.06   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
22  Thor Bols Jeppesen  2002    206  41.24  1:30.11  2:32.04    3:12.98   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
23  Jesper Ring  2003    198  40.47  1:31.97  2:29.79    3:15.32   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
24  Mathias Ankersen  2004    159  51.50  1:42.06  2:43.75    3:30.36   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
25  Xander Pontoppidan  2003    144  49.45  1:44.42  2:48.42    3:37.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Arthur Dalén Ellegaard  2001              DSQ  afsl på mave v100 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabelle Sering  2002    511  35.98  1:15.00  1:54.64    2:35.14   
  Trelleborg Sim                   
                     
Cecilie Elkjær  2001    489  36.58  1:16.23  1:57.29    2:37.41   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Sofie Andersen  2001    488  37.04  1:16.27  1:56.96    2:37.52   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Claudia Sperling  2002    458  36.91  1:17.77  1:59.91    2:40.92   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Tova Andersson  2001    455  37.40  1:17.83  1:59.95    2:41.21   
  Väsby Simsällskap                   
                     
SIF Nikoline Madsen  2001    443  38.53  1:19.69  2:01.44    2:42.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Bjørk Nelsing Petersen  2002    418  40.01  1:23.23  2:05.23    2:45.89   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Mathilde van der Linden  2002    414  38.64  1:20.46  2:03.43    2:46.43   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emma Bruhn  2002    404  40.26  1:23.91  2:07.79    2:47.77   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
10  Julie Frisch Hoff  2002    392  39.56  1:22.78  2:06.14    2:49.37   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
11  Rebekka Windahl  2001    380  41.00  1:25.09  2:08.72    2:51.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Emilia Steen  2002    378  39.48  1:22.38  2:06.45    2:51.43   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
13  Olivia Olivarius Vølund  2002    361  40.10  1:24.74  2:09.18    2:54.23   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Amanda Hietala  2002    358  40.30  1:23.69  2:08.82    2:54.68   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
15  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002    352  40.97  1:25.02  2:10.62    2:55.64   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
16  Madeleine Thornsen  2001    334  43.04  1:28.17  2:14.15    2:58.67   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
17  Natalie Vaabengaard  2002    237  45.54  1:36.99  2:28.86    3:20.19   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
18  Pernille Møller Leisted  2002    160  56.11  1:54.80  2:53.82    3:48.06   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
 
Løb 125, 200m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hannah Olsson-Lindhé  2003    408  38.63  1:21.46  2:04.72    2:47.24   
  Trelleborg Sim                   
                     
Sia Nikoline Schrøder  2003    317  44.18  1:30.86  2:17.56    3:01.85   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Josefine Krumbak  2004    314  44.23  1:31.04  2:17.28    3:02.45   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Wilma Anker  2004    309  43.09  1:29.36  2:17.22    3:03.43   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Caroline Vang-Jensen  2003    278  46.36  1:35.21  2:23.22    3:09.90   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Anna Marie Nielsen  2004    268  46.84  1:35.99  2:25.91    3:12.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Sophia Hyldtoft  2004    256  47.00  1:36.67  2:26.27    3:15.34   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Marie Reno Bernack  2003    235  46.48  1:38.64  2:31.12    3:20.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Frida Hvirring Kragh  2004              DSQ  ej fort bev v 100m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mille Scheel  2003              DSQ  ej fort bev 150m 
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Hampus Svensson  1999    576  30.13  1:03.85  1:39.24    2:14.48   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Johan Bragason  1999    530  32.42  1:07.22  1:44.08    2:18.29   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Nikolai Hougaard  1999    522  33.59  1:09.30  1:45.09    2:18.95   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Peter Vangsgaard  2000    507  32.84  1:08.72  1:45.36    2:20.32   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Filip Bækgaard  2000    471  33.36  1:10.00  1:46.74    2:23.82   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Isak Larsson  2000    446  33.80  1:09.76  1:47.48    2:26.48   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Lukas Sieben  1999    430  35.46  1:13.71  1:50.94    2:28.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Felix Burmester  1999    429  35.29  1:13.86  1:51.88    2:28.33   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
Simon Brandt  2000    419  34.89  1:12.63  1:51.38    2:29.54   
  Väsby Simsällskap                   
                     
10  Jakob Petersen  1999    385  37.12  1:15.91  1:55.26    2:33.77   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Kasper Bitzer  2000    373  36.49  1:16.01  1:55.95    2:35.41   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
12  Alfred Persson  2000    361  35.84  1:17.16  1:58.16    2:37.16   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
13  Simon Ajken Hansen  1999    337  38.08  1:18.68  2:00.19    2:40.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Mads Haugård Hansen  2000    281  40.33  1:23.97  2:08.12    2:50.86   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jacob Thomasen  2000              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Owais Hamid  2000              DSQ  over 15 m i starten 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 126, 200m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Arthur Dalén Ellegaard  2001    490  32.93  1:08.60  1:45.81    2:21.94   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lucas Bruun Strøbek  2001    427  37.25  1:15.32  1:52.81    2:28.52   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Christoffer Dellhede  2001    413  35.56  1:13.24  1:52.44    2:30.18   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Malthe Letting  2001    408  35.94  1:15.29  1:53.95    2:30.87   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Hansen  2001    361  37.74  1:16.95  1:57.40    2:37.14   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
Magnus Bækgaard Andersen  2001    356  36.55  1:16.77  1:57.72    2:37.79   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
Oscar Klittbo  2002    277  40.24  1:25.01  2:09.63    2:51.53   
  Trelleborg Sim                   
                     
Tobias Hufeldt  2001    275  40.63  1:25.47  2:09.51    2:51.90   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Gustav Haugård Hansen  2002    247  41.63  1:27.54  2:12.81    2:58.19   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Andreas Gammelgaard  2002    220  41.21  1:27.41  2:16.52    3:05.15   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Milos Jakovljevic  2001              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 127, 4X100m Medley Piger, Finaler Årg. 2001-2015 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lyngby Piger 1  2001    516          4:49.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Claudia Sperling  2002      35.32  1:11.79      1:11.79   
  Nikoline Biltoft-Jensen  2001      37.89  1:21.10      2:32.89   
  Katrine Brandt Nielsen  2002      33.36           
  Ida Gelineck Padborg  2002        4:49.17      4:49.17   
                     
Gentofte Piger 1  2001    505          4:51.30   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002      35.50  1:13.82      1:13.82   
  Maria Munch-Menzer  2001      37.18  1:19.54      2:33.36   
  Emilie Holst Lange  2002      33.71  1:13.89      3:47.25   
  Caroline Waage Nowak  2001      30.55  1:04.05      4:51.30   
                     
Hvidovre Piger B  2001    492          4:53.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Cecilie Elkjær  2001      36.31  1:15.46      1:15.46   
  Jamilla Bistrup  2001      39.97  1:25.42      2:40.88   
  Josefine Brosbøl Olsen  2001      31.80  1:08.86      3:49.74   
  Silja Nielsdóttir Hansen  2001      30.16  1:04.09      4:53.83   
                     
Väsby SS Lag 1  2001    460          5:00.44   
  Väsby Simsällskap                   
  Tova Andersson  2001      37.15  1:16.54      1:16.54   
  Julia Björkén  2001      38.31  1:21.65      2:38.19   
  Ebba Andersson  2001      33.85  1:15.68      3:53.87   
  Louise Peacock  2001      31.79  1:06.57      5:00.44   
                     
Hg Piger 1 Yngste  2001    444          5:04.15   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Emilia Sol Gudmundsdottir  2002      39.71  1:22.44      1:22.44   
  Emma Bruhn  2002      39.48  1:24.24      2:46.68   
  Amalie Frederiksen  2001      33.52  1:13.97      4:00.65   
  Amalie W. Olsen  2001      29.50  1:03.50      5:04.15   
                     
Stv Piger  2001    421          5:09.57   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Sofie Andersen  2001      37.75  1:16.39      1:16.39   
  Regitze Gotthard  2002      38.23  1:21.20      2:37.59   
  Patricia Andersen  2002      37.27  1:22.56      4:00.15   
  Victoria Andersen  2001      33.34  1:09.42      5:09.57   
                     
Trelleborg Sim Piger  2002    385          5:18.85   
  Trelleborg Sim                   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      39.97  1:21.45      1:21.45   
  Linn Olsson  2002      43.04  1:31.22      2:52.67   
  Isabelle Sering  2002      35.78  1:18.75      4:11.42   
  Ester Eilertsson  2003      32.07  1:07.43      5:18.85   
                     
Flickor Landskrona  2001    293          5:49.37   
  Landskrona Simsällskap                   
  Matilda Hoff  2003      43.24  1:27.53      1:27.53   
  Laura Dorenda  2001      43.56           
  Elsa Assarsson  2001        4:42.56      4:42.56   
  Isabelle Moreau  2001      31.63  1:06.81      5:49.37   
                     
Flickor 2 Landskrona  2001    230          6:18.66   
  Landskrona Simsällskap                   
  Wilma Rundblad  2003      43.89  1:32.35      1:32.35   
  Emma Hassling  2004      48.18  1:45.70      3:18.05   
  Linnéa Lindh  2003      41.42  1:36.68      4:54.73   
  Linnea Eriksson  2003      40.07  1:23.93      6:18.66   
                     
 
Løb 128, 4X100m Medley Drenge, Finaler Årg. 1999-2015 
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Vat-Copenhagen Boys 1  1999    537          4:14.88   
  VAT Copenhagen                   
  Johan Bragason  1999      29.88  1:01.79      1:01.79   
  Oliver Thor Sørensen  2000      34.07  1:14.30      2:16.09   
  Valdemar Mariegaard  1999      28.56  1:02.46      3:18.55   
  Mads Ørsted Nielsen  1999      26.74  56.33      4:14.88   
                     
Vat-Copenhagen Boys 2  1999    520          4:17.70   
  VAT Copenhagen                   
  Mathias Immerkjær  1999      31.14  1:03.15      1:03.15   
  Nikolai Hougaard  1999      36.03  1:16.76      2:19.91   
  Daniel Sørensen  1999      29.03  1:02.76      3:22.67   
  Marcus Dan Hansen  1999      25.45  55.03      4:17.70   
                     
Helsingør Drenge 1  1999    482          4:24.19   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Felix Burmester  1999      32.48  1:07.41      1:07.41   
  Andreas Eklundh Sørensen  2001      34.51  1:16.88      2:24.29   
  Julius Thielst  2000      29.11  1:02.58      3:26.87   
  William Houen  2001      27.15  57.32      4:24.19   
                     
Lyngby Drenge 1  1999    461          4:28.24   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Jeppe Mathiassen  2000      33.79  1:08.84      1:08.84   
  Johan Feld Sørensen  1999      36.50  1:18.11      2:26.95   
  Arthur Dalén Ellegaard  2001      29.58  1:03.06      3:30.01   
  William Textor Broch  2001      27.86  58.23      4:28.24   
                     
Drenge 1 Helsinge  1999    459          4:28.68   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Alexander Mogensen  1999      36.34  1:13.52      1:13.52   
  Frederik Junker Neldeberg  2000      33.49  1:12.65      2:26.17   
  Oliver Christiansen  1999      28.68  1:01.56      3:27.73   
  Jakob Forsberg  2000      30.03  1:00.95      4:28.68   
                     
Gentofte Drenge 1  2000    426          4:35.35   
  Gentofte Svømme Klub                   
  Peter Vangsgaard  2000      32.43  1:06.98      1:06.98   
  Lucas Bruun Strøbek  2001      36.84  1:19.33      2:26.31   
  Tomas Stensballe Larsen  2000      29.80  1:05.66      3:31.97   
  Leo Badaker  2002      29.77  1:03.38      4:35.35   
                     
Hg Drenge Yngste  1999    401          4:40.94   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
  Filip Bækgaard  2000      32.02  1:06.65      1:06.65   
  Gustav Nissen  2001      38.70  1:23.53      2:30.18   
  Karl Bryde  2000      30.70  1:08.96      3:39.14   
  Nicolai Yung Hansen  2000      29.25  1:01.80      4:40.94   
                     
Pojkar Landskrona  1999    390          4:43.57   
  Landskrona Simsällskap                   
  Christoffer Dellhede  2001      34.25  1:09.84      1:09.84   
  Lucas Lindblom  2000      36.89  1:20.73      2:30.57   
  Emil Hassling  2000      27.97  1:01.87      3:32.44   
  Dzevad Celikovic  2001      34.08  1:11.13      4:43.57   
                     
Hvidovre Drenge B  1999    380          4:45.96   
  Hvidovre Svømme Klub                   
  Jakob Petersen  1999      34.59  1:11.24      1:11.24   
  Owais Hamid  2000      34.14  1:14.42      2:25.66   
  Tobias Hufeldt  2001      34.77  1:17.05      3:42.71   
  Mads Haugård Hansen  2000      29.81  1:03.25      4:45.96   
                     
10  Farum Drenge  2000    331          4:59.35   
  Farum Svømmeklub                   
  Malthe Letting  2001      34.67  1:11.17      1:11.17   
  Anders Christian Damgaard  2000      38.94  1:25.71      2:36.88   
  Christian Ong Hansen  2001      34.96  1:17.85      3:54.73   
  Scott Steenberg  2000      31.18  1:04.62      4:59.35   
                     
Stv Drenge  2000              DNS   
  Swim Team Vestsjælland                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hørsholm Drenge  2000              DSQ  tyvstart 3 skift 
  Hørsholm Svømmeforening                   
  Magnus Bækgaard Andersen  2001      35.10  1:12.76      1:12.76   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  11 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:50