Resultat Total - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  11 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  22:51   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 7, 50m Butterfly Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 24.43 2014-07-05 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 25.24 2013-08-03 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 27.25 2003-08-03 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Nicoline Reinstrup  1998    650          28.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
Christina Kaas Elmgreen  1996    634          29.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
Marina Heller Hansen  1994    634          29.18   
  Sigma Swim Allerød                   
Julie Schmidt  1995    633          29.19   
  Sigma Swim Allerød                   
Anna Brandt Nielsen  1998    597          29.76   
  Lyngby Svømmeklub                   
Emily Gantriis  1999    613          29.51   
  Helsinge Svømmeklub                   
Ida Agerbak Trandum  1996    594          29.82   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
My Rydgren  1999    570          30.22   
  Landskrona Simsällskap                   
Clara Schade Cantby  2000    555          30.50   
  Slagelse Svømmeklub                   
10  Lise Norgil Damgaard  1997    551          30.57   
  Gentofte Svømme Klub                   
Clara Vater  1997              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
Vibe Tofte Jørgensen  1999              DNS   
  Rønne Svømme Klub                   
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Rafael Muñoz (1988) 22.43 2009-04-05 
Nordisk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.25 2013-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marcus Olesen  1995    678          25.52   
  Farum Svømmeklub                   
Kevin Witt Christensen  1995    661          25.74   
  Farum Svømmeklub                   
Niklas Hedegaard  1990    647          25.93   
  Farum Svømmeklub                   
Jonas Vibsig Berding  1996    645          25.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Alfred Christensson  1998    638          26.05   
  Landskrona Simsällskap                   
Frederik Rindshøj  1999    613          26.40   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Anton Olsen  1998    598          26.62   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    594          26.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
Lasse Pittioni  1995    593          26.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Oskar Hoff  1998    582          26.86   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Daniel Christian  1998    572          27.02   
  Farum Svømmeklub                   
12  Jonas Nervil Kistorp  1997    542          27.51   
  Lyngby Svømmeklub                   
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    624          31.65   
  Sigma Swim Allerød                   
Linnéa Månsson  1996    596          32.15   
  Simsällskapet Iden                   
Stinna Schnabl  1999    595          32.16   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Frederikke Mertins  2000    595          32.17   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Frederikke Houen  1998    557          32.87   
  Helsingør Svømmeklub                   
Marie-Louise Stentved  2000    590          32.26   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Katrine Stampe  2000    563          32.76   
  Sigma Swim Allerød                   
Cecilie Jørgensen  1998    552          32.98   
  Helsinge Svømmeklub                   
Emilie Hørlykke  1998    552          32.98   
  Gentofte Svømme Klub                   
10  Elin Rundblad  1999    526          33.52   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Mia Wennecke  1999    501          34.06   
  Helsingør Svømmeklub                   
Clara Vater  1997              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
 
Løb 10, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Jákupsson  1994    776          26.16   
  Farum Svømmeklub                   
Kevin Witt Christensen  1995    709          26.95   
  Farum Svømmeklub                   
Samuel Törnqvist  1997    670          27.47   
  Väsby Simsällskap                   
Marcus Olesen  1995    616          28.25   
  Farum Svømmeklub                   
Andreas Kaas Elmgreen  1999    587          28.71   
  Lyngby Svømmeklub                   
Lars Breum Hansen  1997    514          30.01   
  Helsinge Svømmeklub                   
Hampus Svensson  1999    566          29.06   
  Landskrona Simsällskap                   
Jonas Olczyk  1994    564          29.08   
  Gentofte Svømme Klub                   
Phillip Riis  1998    556          29.23   
  Roskilde Svømning                   
10  Daniel Christian  1998    528          29.74   
  Farum Svømmeklub                   
11  Alfred Christensson  1998    527          29.75   
  Landskrona Simsällskap                   
12  William Matras  1998    515          29.98   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
 
Løb 25, 200m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:07.46 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:09.73 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 2:18.12 2009-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jaqueline Hippi  1996    748  29.90  1:06.58  1:47.30    2:18.93   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Anna Boutrup  1998    642  32.92  1:12.02  1:54.10    2:26.23   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Erica Sjöholm  1997    633  31.02  1:08.76  1:53.94    2:26.86   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    615  31.09  1:07.32  1:53.82    2:28.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sara Krog Christoffersen  1996    603  31.41  1:13.07  1:54.35    2:29.26   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    588  31.91  1:10.85  1:55.51    2:30.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Emma Bjørnholdt  2000    611  32.33  1:10.75  1:55.06    2:28.61   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sara Fogh Myrup  1997    602  31.76  1:13.28  1:55.43    2:29.33   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Marie-Louise Stentved  2000    597  31.78  1:08.77  1:55.53    2:29.76   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Kristine Mikkelsen  2000    587  32.04  1:11.74  1:54.61    2:30.59   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
11  Emma Wahlund  1998    515  33.70  1:15.02  1:58.53    2:37.38   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Sandra Lendt  2000              DNS   
  Trelleborg Sim                   
                     
 
Løb 26, 200m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Laszlo Cseh (1985) 1:55.18 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Simon Sjödin (1986) 1:58.02 2013-07-31 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:01.62 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Samuel Törnqvist  1997    680  27.79  1:00.54  1:38.88    2:09.58   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Magnus Andersen  1995    677  27.49  1:02.00  1:40.25    2:09.82   
  Roskilde Svømning                   
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    633  27.49  1:01.03  1:43.03    2:12.72   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    607  29.08  1:04.21  1:42.72    2:14.64   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Anton Olsen  1998    600  28.05  1:02.90  1:44.26    2:15.15   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Andreas Borre Heltborg  1996    576  28.47  1:05.42  1:45.23    2:17.01   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    602  28.73  1:06.33  1:43.51    2:14.94   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Ditlev Balle  1996    575  28.86  1:05.28  1:46.42    2:17.08   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Rasmus Wegener  1997    463  30.80  1:10.00  1:53.08    2:27.34   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Magnus Koch Sonnenborg  1997    447  32.11  1:10.62  1:55.08    2:29.07   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Oliver Steen  1997    362  32.93  1:14.45  2:04.20    2:39.95   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Marco Brander  1996              DNS   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 52.07 2009-07-31 
Nordisk Rekord Senior: Sarah Sjöström (1993) 52.67 2014-08-20 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.41 2009-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Julie Schmidt  1995    670  29.18        59.50   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Emily Gantriis  1999    666  28.41        59.62   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Freja Gram  1999    663  29.24        59.71   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Rikke Munkholm  1998    655  29.20        59.94   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
My Rydgren  1999    640  29.00        1:00.42   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Klara Reeh  1999    638  28.98        1:00.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Tove Sparrman  1996    643  29.06        1:00.32   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Ida Agerbak Trandum  1996    637  29.02        1:00.49   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    624  29.63        1:00.93   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Mia Wennecke  1999    624  29.10        1:00.93   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Frederikke Dons  1998    620  29.18        1:01.05   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
12  Thea Hovmand Larsen  1997    596  30.28        1:01.86   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
 
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Alain Bernard (1983) 47.12 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 49.06 2007-07-07 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 50.19 2013-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    755  25.13        51.50   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    666  26.35        53.71   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jonas Vibsig Berding  1996    633  26.16        54.63   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Lasse Pittioni  1995    623  26.60        54.91   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Alfred Christensson  1998    617  26.70        55.08   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Gustav Frödeberg  1997    574  26.49        56.43   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Frederik O. Møller  1999    600  27.07        55.59   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Asbjørn Garne  1995    595  27.05        55.75   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Ditlev Balle  1996    577  27.49        56.33   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
10  Filip Christensson  1991    564  26.59        56.76   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
11  William Matras  1998    561  27.46        56.85   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Joachim Blach Kristensen  1995    557  28.35        57.01   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
 
Løb 29, 200m Butterfly Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 2:04.27 2009-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Senior: Micha Østergaard (1987) 2:07.44 2009-07-29 
Dansk Rekord Junior: Christina Munkholm (1996) 2:15.36 2012-07-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    639  31.15  1:06.73  1:43.71    2:21.40   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Caroline Erichsen  1998    623  31.58  1:08.21  1:45.40    2:22.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Maj Howardsen  1997    617  32.56  1:08.68  1:45.17    2:23.04   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    540  33.93  1:11.78  1:50.60    2:29.55   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Erica Sjöholm  1997    527  32.62  1:11.12  1:50.16    2:30.73   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Louise Halldén  1998    526  32.59  1:10.98  1:50.10    2:30.84   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Augusta Andersson  1997    524  33.52  1:11.12  1:50.51    2:31.04   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    510  34.51  1:14.01  1:53.35    2:32.43   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Anna Boutrup  1998    478  34.09  1:12.95  1:54.17    2:35.79   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
10  Hannah Pilgaard  1999    477  33.93  1:13.67  1:54.63    2:35.89   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Mathilda Eriksson  2001    428  34.20  1:15.14  1:57.99    2:41.52  Deltager ikke i finalen 
  Solna Sundbyberg SS 04                   
                     
12  Sara Krog Christoffersen  1996    396  33.73  1:14.83  1:59.71    2:45.75   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Sarah Sejr Aagaard  2000    384  34.76  1:16.48  2:02.38    2:47.58   
  Farum Svømmeklub                   
                     
14  Clara Marott Schelde  2000    330  36.96  1:22.88  2:10.73    2:56.23   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Anna Aavang Brendstrup  2000              DNS   
  Roskilde Svømning                   
                     
 
Løb 30, 200m Butterfly Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Lazlo Cseh (1985) 1:52.70 2008-08-13 
Nordisk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 
Dansk Rekord Senior: Viktor Bromer (1993) 1:55.29 2014-08-21 
Dansk Rekord Junior: Viktor B. Bromer (1993) 2:01.35 2009-07-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Røssel  1995    647  28.45  1:01.14  1:34.29    2:08.87   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Oskar Hoff  1998    595  28.85  1:02.95  1:38.43    2:12.56   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    585  28.64  1:03.31  1:39.34    2:13.29   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Andreas Borre Heltborg  1996    554  29.75  1:04.02  1:40.09    2:15.75   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Oscar Olsson  1999    525  28.98  1:03.17  1:39.78    2:18.16   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Victor Drevskich  1996    503  31.11  1:08.32  1:45.73    2:20.16   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mikkel Møller-Jensen  1995    465  30.03  1:05.63  1:43.43    2:23.87   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Jonas Nervil Kistorp  1997    416  30.34  1:06.27  1:46.94    2:29.26   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Oliver Jacobsen  1997    364  30.51  1:08.08  1:52.57    2:36.15   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Magnus Koch Sonnenborg  1997    363  32.23  1:11.57  1:53.60    2:36.27   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Ruta Meilutyte (1997) 1:04.35 2013-07-29 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sara Krog Christoffersen  1996    618  35.88        1:15.64   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Emma Wahlund  1998    601  36.19        1:16.36   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Helena Kornerup Klejstrup  1999    598  35.74        1:16.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lise Norgil Damgaard  1997    598  36.52        1:16.47   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Karen Tanderup Hansen  1996    581  36.42        1:17.22   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    525  36.30        1:19.85   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Sandra Lendt  2000    595  36.33        1:16.61   
  Trelleborg Sim                   
                     
Josefine Søgaard Andresen  2000    571  36.31        1:17.65   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Astrid Ovesen  1999    565  37.26        1:17.96   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    559  36.84        1:18.21   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Sara Fogh Myrup  1997    517  36.56        1:20.29   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Signe Skousen  1999    444  39.17        1:24.46   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Hugues Duboscq (1981) 58.64 2009-07-27 
Nordisk Rekord Senior: Alexander Dale Oen (1985) 58.71 2011-07-25 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:02.41 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Joachim Mortensen (1995) 1:02.76 2012-07-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Robert Palosaari  1992    694  30.97        1:06.01   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Frederik Rindshøj  1999    609  32.38        1:08.96   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Esben Norup  1996    557  33.32        1:11.04   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    484  35.19        1:14.45   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Mikkel Ulrich  1998    469  34.45        1:15.21   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Mikkel Samsøe Borch  1997    457  34.85        1:15.87   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Peter Forsberg  1997    411  36.64        1:18.58   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Rasmus Aavang Jensen  1998    359  38.86        1:22.21   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Ali Raeisi  1998    345  36.45        1:23.34   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Oliver Steen  1997    309  41.28        1:26.39   
  Rønne Svømme Klub                   
                     
Jonas Hyllested  1999              DNS   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Salim Celikovic  1998              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
 
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Anastasia Zueva (1990) 2:04.94 2009-08-01 
Nordisk Rekord Senior: Eyglo Osk Gustafsdottir (1995) 2:09.86 2015-03-31 
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:10.27 2009-07-31 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.97 2012-03-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Marina Heller Hansen  1994    630  33.16  1:08.23  1:45.47    2:24.65   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    588  35.87  1:13.89  1:51.85    2:28.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Klara Reeh  1999    564  35.76  1:13.76  1:52.42    2:30.10   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Nina Toft  2000    562  35.41  1:13.57  1:52.23    2:30.28   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Sarah Sannung  1996    557  35.09  1:12.21  1:51.04    2:30.71   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Louise Halldén  1998    534  35.40  1:14.04  1:53.35    2:32.85   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Katrine Stampe  2000    554  35.84  1:14.45  1:53.37    2:31.03   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Tanja Lylloff  1998    504  35.77  1:15.05  1:56.01    2:35.84   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
Elin Rundblad  1999    503  35.64  1:15.10  1:56.24    2:35.94   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
10  Mia Wennecke  1999    485  36.07  1:15.63  1:56.98    2:37.83   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
11  Sofie W. Krattet  2000    478  36.56  1:17.07  1:58.31    2:38.60   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
12  Signe Skousen  1999    449  36.84  1:17.98  2:00.32    2:41.93   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
 
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Radoslaw Kawecki (1991) 1:54.24 2013-08-02 
Nordisk Rekord Senior: Örn Arnarson (1981) 1:58.37 2001-07-27 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 2:01.37 2011-07-23 
Dansk Rekord Junior: Marcus Bak (1991) 2:02.31 2009-04-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    606          2:12.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lars Breum Hansen  1997    601          2:12.61   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
Magnus Andersen  1995    590          2:13.40   
  Roskilde Svømning                   
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    574          2:14.61   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Anton Olsen  1998    544          2:17.02   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
William Matras  1998    539          2:17.52   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Daniel Christian  1998    541  32.29  1:07.17  1:42.79    2:17.28   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Ditlev Balle  1996    514  33.32  1:08.55  1:44.20    2:19.66   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Jacob Weberg  1997    462  34.68  1:11.29  1:48.20    2:24.74   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
10  Rasmus Wegener  1997    399  35.24  1:12.95  1:52.43    2:31.97   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
Oskar Hoff  1998              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Victor Emil Lundgaard  1998              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
 
Løb 37, 4X100m Medley Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Nordisk Rekord Senior: Danmark (1900) 3:55.62 2014-08-24 
Dansk Rekord Senior: Aalborg Damer (1900) 4:08.11 2014-07-05 
Dansk Rekord Junior: Aalborg Piger (1900) 4:19.28 2011-06-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Sigma Senior Damer    672          4:24.84   
  Sigma Swim                   
  Marina Heller Hansen  1994      32.52  1:06.98      1:06.98   
  Sara Krog Christoffersen  1996      35.09  1:15.51      2:22.49   
  Caroline Erichsen  1998      29.07  1:02.88      3:25.37   
  Maj Howardsen  1997      28.61  59.47      4:24.84   
                     
Lyngby Damer 1  1995    615          4:32.78   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Anna Brandt Nielsen  1998      33.35  1:08.40      1:08.40   
  Thea Laurberg Simonsen  1997      35.65  1:16.92      2:25.32   
  Marianne Duijm  1993      30.11  1:05.98      3:31.30   
  Christina Kaas Elmgreen  1996      29.81  1:01.48      4:32.78   
                     
Lyngby Junior Damer 1  2000    584          4:37.53   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Emma Bjørnholdt  2000      35.18  1:14.54      1:14.54   
  Helena Kornerup Klejstrup  1999      35.56  1:16.36      2:30.90   
  Hannah Pilgaard  1999      31.60  1:07.06      3:37.96   
  Klara Reeh  1999      28.47  59.57      4:37.53   
                     
Helsingør Damer 1    580          4:38.21   
  Helsingør Svømmeklub                   
  Frederikke Houen  1998      34.43  1:12.07      1:12.07   
  Helena Højsted Eriksen  2000      37.55  1:20.55      2:32.62   
  Nicoline Reinstrup  1998      28.98  1:04.96      3:37.58   
  Mia Wennecke  1999      28.84  1:00.63      4:38.21   
                     
Gsc Damer  1990    556          4:42.07   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  Sarah Sannung  1996      34.35  1:11.09      1:11.09   
  Katrine Tetzschner Madsen  2000      38.22  1:21.93      2:33.02   
  Ida Agerbak Trandum  1996      30.37  1:09.46      3:42.48   
  Freja Gram  1999      28.58  59.59      4:42.07   
                     
Stv Damer  1996    532          4:46.37   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Astrid Ovesen  1999      36.01  1:13.85      1:13.85   
  Karen Tanderup Hansen  1996      36.13  1:17.31      2:31.16   
  Clara Schade Cantby  2000      31.85  1:09.41      3:40.57   
  Daniella Thea Johansen  2000      31.58  1:05.80      4:46.37   
                     
Sigma Junior Piger 1  1999    529          4:46.82   
  Sigma Swim                   
  Thit Bondo  2000      36.38  1:15.17      1:15.17   
  Amanda Egerod Lund  2000      38.53  1:22.06      2:37.23   
  Katrine Stampe  2000      31.69  1:09.02      3:46.25   
  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999      28.81  1:00.57      4:46.82   
                     
Farum Piger  1999    482          4:55.87   
  Farum Svømmeklub                   
  Sara Krell Refn  1999      35.00  1:11.93      1:11.93   
  Sarah Sejr Aagaard  2000      40.89  1:28.14      2:40.07   
  Emilie Buurgaard Westh  1999      31.51  1:10.96      3:51.03   
  Stine Saaby Schmidt  2002      30.87  1:04.84      4:55.87   
                     
Helsinge Piger 1  1998    457          5:01.09   
  Helsinge Svømmeklub                   
  Cecilie Jørgensen  1998      35.34  1:11.77      1:11.77   
  Emily Gantriis  1999      38.99  1:24.23      2:36.00   
  Iben Jeppesen  2000      35.42           
  Alice Gantriis  2000      4:27.32  5:01.09      5:01.09   
                     
10  Farum Piger 2  1999    450          5:02.64   
  Farum Svømmeklub                   
  Kathrine Pii Frederiksen  2000      37.07  1:17.07      1:17.07   
  Anne Sofie Gadfelt  1999      41.29  1:28.25      2:45.32   
  Clara Marott Schelde  2000      33.37  1:12.98      3:58.30   
  Simone Jørgensen  1999      30.32  1:04.34      5:02.64   
                     
Landskrona Damer 1  1906              DNS   
  Landskrona Simsällskap                   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
 
Løb 38, 4X100m Medley Herrer, Finaler 
Europarekord Senior: Tyskland (1900) 3:28.58 2009-08-02 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 3:35.83 2008-08-15 
Dansk Rekord Senior: EliteSvøm Esbjerg (1900) 3:44.77 2009-04-12 
Dansk Rekord Junior: A6 Junior Drenge (1995) 3:51.80 2012-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Lyngby Herrer  1996    616          4:03.54   
  Lyngby Svømmeklub                   
  Andreas Kaas Elmgreen  1999      30.53  1:02.07      1:02.07   
  Peter Skotte  1991      32.50  1:11.68      2:13.75   
  Mikkel-Emil Rosenbom  1999      26.43  56.86      3:10.61   
  Jonas Nervil Kistorp  1997      25.22  52.93      4:03.54   
                     
Gsc Herrer  1990    615          4:03.65   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
  William Matras  1998      30.66  1:03.58      1:03.58   
  Lasse Pittioni  1995      31.68  1:07.67      2:11.25   
  Anton Olsen  1998      26.56  58.56      3:09.81   
  Frederik Rindshøj  1999      25.37  53.84      4:03.65   
                     
Landskrona Herrar 1  1906    558          4:11.76   
  Landskrona Simsällskap                   
  Hampus Svensson  1999      30.02  1:02.42      1:02.42   
  Tim Petersson  1999      33.43  1:12.92      2:15.34   
  Alfred Christensson  1998      27.11  59.53      3:14.87   
  Filip Christensson  1991      26.08  56.89      4:11.76   
                     
Landskrona Herrar 2  1906    429          4:34.71   
  Landskrona Simsällskap                   
  Oskar Hoff  1998      32.37  1:08.22      1:08.22   
  Salim Celikovic  1998      34.84  1:17.92      2:26.14   
  Johan Norén  1986      28.91  1:04.18      3:30.32   
  Ali Raeisi  1998      29.32  1:04.39      4:34.71   
                     
Stv Herrer  1996    389          4:43.90   
  Swim Team Vestsjælland                   
  Bjørn Wismann  1996      34.58  1:12.43      1:12.43   
  Rasmus Aavang Jensen  1998      39.74  1:26.20      2:38.63   
  Rasmus Wegener  1997      31.43  1:07.92      3:46.55   
  Joachim Blach Kristensen  1995      26.73  57.35      4:43.90   
                     
Sigma Senior Herrer              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim                   
  Frederik Dalhøj Paulsen  1998      29.49  59.95      59.95   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  11 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:51