Startliste Løb 1-24 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2015    Udskriftsdato  13 september 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  17:07   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  13 september 2015         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:57.97 2000-03-19 
Klub Rekord Junior: Marina Heller Hansen (1994) 2:03.60 2010-10-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  2:12.95   
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  2:23.55   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Anders Lie (1991) 1:44.49 2014-12-03 
Klub Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
15  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  1:45.25   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  1:49.29   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  1:55.31   
13  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  2:12.41   
20  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  2:25.15   
39  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  2:26.13   
31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  2:39.93   
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Sanne Otte (1981) 33.74 2005-09-23 
Klub Rekord Junior: Amanda Persson (1996) 34.23 2012-03-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
21  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  38.71   
28  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  44.50   
30  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m  45.20   
48  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  56.31   
53  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  57.17   
41  Bach Alberte  2004  FARUM  0486AR  25 m  59.44   
43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m  1:02.02   
45  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM    25 m     
55  Skovboel Helena  2003  FARUM  0354AL  25 m     
10  26  Alberg Kathrine  2004  FARUM  0464AD  25 m  54.94  EXT 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 27.56 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  26.65   
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  27.56   
19  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  31.74   
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  36.24   
40  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  45.38   
27  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  47.01   
50  Lykke Gabriel Hjort  2003  FARUM  0355AM  25 m  54.93   
44  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  1:13.20   
52  Mortensen Tobias Eno  2005  FARUM    25 m     
10  37  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m  44.77  EXT 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Ida Lindborg (1994) 1:00.71 2012-03-31 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 1:04.10 2008-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
36  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  1:38.49   
 
Løb 7, 200m Medley Damer 
Klub Rekord Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:20.26 2010-04-10 
Klub Rekord Junior: Marina Heller Hansen (1994) 2:20.26 2010-04-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
12  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  2:59.24   
29  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  25 m  3:27.04   
 
Løb 8, 200m Medley Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 1:58.57 2012-11-29 
Klub Rekord Junior: Daniel Christian (1998) 2:04.43 2014-11-20 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
40  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  3:17.12  EXT 
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Annette Hansen (1984) 25.08 2006-10-26 
Klub Rekord Junior: Olivia Burmester (1993) 26.56 2009-11-21 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
18  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  28.57   
23  Føns Anne  1992  FARUM    25 m  29.46   
17  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  29.51   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  29.92   
28  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  35.14   
30  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m  35.30   
32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  39.62   
26  Alberg Kathrine  2004  FARUM  0464AD  25 m  40.95   
48  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  41.83   
10  43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m  43.54   
11  41  Bach Alberte  2004  FARUM  0486AR  25 m  46.57   
12  47  Jensen Maj  2003  FARUM    25 m     
13  38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  41.01  EXT 
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.12 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  24.41   
39  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  30.54   
37  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m  32.50   
35  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  33.50   
33  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM  0169AS  25 m  37.83   
56  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  39.27   
49  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  39.51   
50  Lykke Gabriel Hjort  2003  FARUM  0355AM  25 m  39.93   
54  Schøning Teodor Roed  2005  FARUM  0585AA  25 m  41.90   
10  51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  42.20   
11  44  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  48.89   
12  52  Mortensen Tobias Eno  2005  FARUM    25 m     
13  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  29.38  EXT 
14  20  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  30.16  EXT 
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer 
Klub Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.77 2001-12-15 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 1:00.48 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
21  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  1:11.81   
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Sanne Otte (1981) 1:12.04 2005-10-27 
Klub Rekord Junior: Amanda Persson (1996) 1:14.19 2012-03-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
26  Alberg Kathrine  2004  FARUM  0464AD  25 m  1:58.11   
42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m  2:05.60   
45  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM    25 m     
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 59.55 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 1:01.15 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  1:19.31   
40  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  1:44.55   
51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  1:57.03   
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer 
Klub Rekord Senior: Karen Egdal (1978) 26.78 2001-01-27 
Klub Rekord Junior: Olivia Burmester (1993) 27.44 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
17  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  31.71   
23  Føns Anne  1992  FARUM    25 m  32.28   
29  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  25 m  40.60   
36  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  41.52   
34  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m     
38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  46.90  EXT 
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 
Klub Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.42 2015-03-14 
Klub Rekord Junior: Mads Sune Rasmussen (1990) 25.41 2006-10-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  25.84   
33  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM  0169AS  25 m     
10  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  24.03  EXT 
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  31.79  EXT 
37  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m  38.82  EXT 
39  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  40.78  EXT 
51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m    EXT 
 
Løb 17, 100m Medley Damer 
Klub Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:03.67 2001-11-24 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 1:04.11 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
18  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  1:11.91   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  1:14.51   
34  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m  1:39.57   
 
Løb 18, 100m Medley Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 54.90 2012-11-29 
Klub Rekord Junior: Niklas Hedegaard (1990) 57.11 2008-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  54.57   
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  57.51   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  57.88   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  58.55   
14  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  1:02.20   
19  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  1:03.28   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  1:11.97   
35  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  1:28.94   
37  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m  1:30.14   
10  31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  1:49.10   
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Nathalie Lindborg (1991) 54.29 2012-03-31 
Klub Rekord Junior: Olivia Burmester (1993) 58.09 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
16  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  1:02.54   
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  1:03.52   
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  1:06.90   
12  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  1:10.70   
38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  1:32.70   
55  Skovboel Helena  2003  FARUM  0354AL  25 m  1:34.88   
47  Jensen Maj  2003  FARUM    25 m     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 48.25 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 48.89 2009-12-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
15  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  48.25   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  50.11   
20  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  1:05.97   
56  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  1:25.70   
49  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  1:32.18   
54  Schøning Teodor Roed  2005  FARUM  0585AA  25 m  1:48.54   
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  1:05.48  EXT 
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Ida Lindborg (1994) 28.77 2012-03-31 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 29.56 2008-12-06 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
16  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  32.48   
32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  46.93   
38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  47.01   
42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m  56.35   
53  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  1:01.13   
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.28 2015-03-14 
Klub Rekord Junior: Kevin Witt Christensen (1995) 26.38 2013-08-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
10  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  24.06   
14  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  26.63   
13  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  31.70   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  32.87   
27  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  49.86   
39  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  36.52  EXT 
51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  54.68  EXT 
 
Løb 23, 25m Flyben Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  12.00   
Gadfelt Anne Sofie  1999  FARUM  9948AE  25 m  12.00   
11  Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  12.00   
12  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  12.00   
16  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  12.00   
17  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  12.00   
18  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  12.00   
21  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  12.00   
23  Føns Anne  1992  FARUM    25 m  12.00   
10  26  Alberg Kathrine  2004  FARUM  0464AD  25 m  14.00   
11  28  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  14.00   
12  29  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  25 m  14.00   
13  30  Crow Emma Eistrup  2002  FARUM  0224AI  25 m  14.00   
14  32  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  14.00   
15  34  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m  14.00   
16  36  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  14.00   
17  38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  14.00   
18  41  Bach Alberte  2004  FARUM  0486AR  25 m  16.00   
19  42  Bisgaard Sofie  2002  FARUM  0288BA  25 m  16.00   
20  43  Christiansen Caroline Liv  2003  FARUM  0376AT  25 m  16.00   
21  45  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM    25 m  16.00   
22  47  Jensen Maj  2003  FARUM    25 m  16.00   
23  48  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  16.00   
24  53  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  16.00   
25  55  Skovboel Helena  2003  FARUM  0354AL  25 m  16.00   
 
Løb 24, 25m Flyben Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  11.00   
Christensen Kevin Witt  1995  FARUM  9595AF  25 m  11.00   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  11.00   
Damgaard Anders Christian  2000  FARUM  0037AN  25 m  11.00   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  11.00   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  11.00   
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  11.00   
10  Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  11.00   
13  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  11.00   
10  14  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  11.00   
11  15  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  11.00   
12  19  Skovrup Lasse Kriegel  1998  FARUM  9861AK  25 m  11.00   
13  20  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  13.00   
14  27  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  13.00   
15  31  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  13.00   
16  33  Enderslev Mikkel Toft  2001  FARUM  0169AS  25 m  13.00   
17  35  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  13.00   
18  37  Lau Malte Færgemann  2001  FARUM  0139AQ  25 m  13.00   
19  39  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  13.00   
20  40  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  13.00   
21  44  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  15.00   
22  49  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  15.00   
23  50  Lykke Gabriel Hjort  2003  FARUM  0355AM  25 m  15.00   
24  51  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  15.00   
25  52  Mortensen Tobias Eno  2005  FARUM    25 m  15.00   
26  54  Schøning Teodor Roed  2005  FARUM  0585AA  25 m  15.00   
27  56  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  13 september 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:07