Startliste Løb 1-24 
 
  Stævne navn  Klubmesterskaber 2016    Udskriftsdato  09 september 2016   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  22:18   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  11 september 2016         
 
 
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:57.97 2000-03-19 
Klub Rekord Junior: Marina Heller Hansen (1994) 2:03.60 2010-10-29 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  2:19.34   
10  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  2:25.72   
37  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  25 m  2:35.81   
 
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Anders Lie (1991) 1:44.49 2014-12-03 
Klub Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
12  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  1:53.52   
18  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  2:16.63   
24  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  2:23.31   
42  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  2:32.91   
32  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  2:33.48   
35  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  2:57.19   
39  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  25 m     
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Sanne Otte (1981) 33.74 2005-09-23 
Klub Rekord Junior: Amanda Persson (1996) 34.23 2012-03-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
22  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  38.99   
47  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM  0502AR  25 m  55.83   
58  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM    25 m     
62  Spellerberg Frida Amalie  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 27.56 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 27.88 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  27.57   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  28.08   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  33.39   
36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m  39.59   
41  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  41.86   
29  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  47.52   
27  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  25 m  47.97   
49  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  58.90   
57  Mortensen Tobias Eno  2005  FARUM  0527AJ  25 m  1:00.57   
10  48  Hansen Benjamin Schultz  2005  FARUM    25 m     
11  52  Kemp Andreas  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Ida Lindborg (1994) 1:00.71 2012-03-31 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 1:04.10 2008-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  1:12.12   
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 54.53 2015-03-14 
Klub Rekord Junior: Kevin Witt Christensen (1995) 56.25 2013-08-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  1:05.53   
33  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  25 m  1:12.03   
32  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  1:24.24   
50  Helmudt Bertil Mørup  2005  FARUM    25 m     
 
Løb 7, 200m Medley Damer 
Klub Rekord Senior: Marina Heller Hansen (1994) 2:20.26 2010-04-10 
Klub Rekord Junior: Marina Heller Hansen (1994) 2:20.26 2010-04-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
37  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  25 m  2:50.93   
 
Løb 9, 50m Frisvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Annette Hansen (1984) 25.08 2006-10-26 
Klub Rekord Junior: Olivia Burmester (1993) 26.56 2009-11-21 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
19  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  27.70   
17  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  28.36   
14  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  28.88   
15  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  29.37   
28  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  25 m  34.02   
25  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  34.93   
34  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  50 m  35.34   
38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  36.17   
31  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  36.62   
10  61  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  43.11   
11  46  Fanø Helene Friis  2007  FARUM    25 m     
12  53  Khan Aminah  2005  FARUM    25 m     
13  55  Lassen Maya Böcher  2005  FARUM    25 m     
14  56  Lind Selma Thomsen  2007  FARUM    25 m     
15  58  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM    25 m     
16  62  Spellerberg Frida Amalie  2004  FARUM    25 m     
17  63  Sulsbrück Thilde  2005  FARUM    25 m     
18  65  Drachmann Malia  2007  FARUM    25 m     
19  67  Knudsen Karoline Stenberg  2007  FARUM    25 m     
20  69  Olsen Emma Fisker  2005  FARUM    25 m     
 
Løb 10, 50m Frisvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.12 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 22.66 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  22.12   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  23.43   
Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  25 m  25.29   
40  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  50 m  27.50   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  28.28   
42  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  31.34   
24  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  50 m  31.39   
21  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  50 m  31.49   
30  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  25 m  34.16   
10  45  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  42.62   
11  49  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  46.82   
12  43  Angjelovski Stefan  2006  FARUM    25 m     
13  44  Asskildt Kaare  2006  FARUM    25 m     
14  48  Hansen Benjamin Schultz  2005  FARUM    25 m     
15  51  Just Oscar Høck  2006  FARUM    25 m     
16  52  Kemp Andreas  2004  FARUM    25 m     
17  54  Khan Younus  2003  FARUM    25 m     
18  59  Nguyen Andy  2006  FARUM    25 m     
19  64  Dahl Jonas Aarosiin  2005  FARUM    25 m     
20  66  Karlsen Rasmus  2006  FARUM    25 m     
21  68  Knudsen Magnus Stenberg  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 11, 100m Butterfly Damer 
Klub Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 58.77 2001-12-15 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 1:00.48 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
20  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  50 m  1:10.18   
16  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  1:11.13   
 
Løb 12, 100m Butterfly Herrer 
Klub Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 54.41 2015-03-14 
Klub Rekord Junior: Jonas Hansen (1991) 57.11 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  50 m  58.70   
 
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Sanne Otte (1981) 1:12.04 2005-10-27 
Klub Rekord Junior: Amanda Persson (1996) 1:14.19 2012-03-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
22  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  50 m  1:28.70   
61  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  1:59.18   
 
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 59.55 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Mathias Andersen (1991) 1:01.15 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  59.19   
35  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  1:43.29   
 
Løb 15, 50m Butterfly Damer 
Klub Rekord Senior: Karen Egdal (1978) 26.78 2001-01-27 
Klub Rekord Junior: Olivia Burmester (1993) 27.44 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
19  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  30.13   
10  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  50 m  33.76   
23  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  34.52   
28  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  25 m  36.82   
 
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 
Klub Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.42 2015-03-14 
Klub Rekord Junior: Mads Sune Rasmussen (1990) 25.41 2006-10-26 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
12  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  24.63   
40  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  33.63   
30  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  25 m  40.98   
39  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  25 m     
 
Løb 17, 100m Medley Damer 
Klub Rekord Senior: Mette Jacobsen (1973) 1:03.67 2001-11-24 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 1:04.11 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
16  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  1:12.85   
20  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  1:15.01   
 
Løb 18, 100m Medley Herrer 
Klub Rekord Senior: Niklas Hedegaard (1990) 54.90 2012-11-29 
Klub Rekord Junior: Niklas Hedegaard (1990) 57.11 2008-10-23 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  54.57   
13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  57.30   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  57.88   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  58.76   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  58.92   
41  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  1:23.55   
 
Løb 19, 100m Frisvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Nathalie Lindborg (1991) 54.29 2012-03-31 
Klub Rekord Junior: Olivia Burmester (1993) 58.09 2009-10-22 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
17  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  50 m  1:02.49   
Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  1:03.00   
14  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  50 m  1:04.74   
23  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  50 m  1:11.57   
26  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  1:11.88   
31  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  1:22.85   
25  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  1:23.67   
63  Sulsbrück Thilde  2005  FARUM    25 m     
 
Løb 20, 100m Frisvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Frederik Siem Pedersen (1991) 48.25 2014-10-24 
Klub Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 48.89 2009-12-10 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  25 m  54.97   
11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  50 m  57.79   
18  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  50 m  1:02.29   
36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  50 m  1:05.12   
29  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  1:09.84   
21  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  1:11.49   
27  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  25 m  1:19.52   
45  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  1:35.59   
57  Mortensen Tobias Eno  2005  FARUM  0527AJ  25 m  1:45.52   
10  60  Pedersen Joshua Michael  2006  FARUM    25 m     
 
Løb 21, 50m Rygsvømning Damer 
Klub Rekord Senior: Ida Lindborg (1994) 28.77 2012-03-31 
Klub Rekord Junior: Mie Refn (1993) 29.56 2008-12-06 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
15  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  32.15   
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  33.81   
26  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  50 m  38.95   
34  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  40.30   
38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  41.58   
47  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM  0502AR  25 m  53.55   
46  Fanø Helene Friis  2007  FARUM    25 m     
53  Khan Aminah  2005  FARUM    25 m     
55  Lassen Maya Böcher  2005  FARUM    25 m     
10  56  Lind Selma Thomsen  2007  FARUM    25 m     
11  65  Drachmann Malia  2007  FARUM    25 m     
12  67  Knudsen Karoline Stenberg  2007  FARUM    25 m     
13  69  Olsen Emma Fisker  2005  FARUM    25 m     
 
Løb 22, 50m Rygsvømning Herrer 
Klub Rekord Senior: Magnus Jákupsson (1994) 25.28 2015-03-14 
Klub Rekord Junior: Kevin Witt Christensen (1995) 26.38 2013-08-31 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  23.84   
Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  31.76   
33  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  50 m  33.71   
43  Angjelovski Stefan  2006  FARUM    25 m     
44  Asskildt Kaare  2006  FARUM    25 m     
50  Helmudt Bertil Mørup  2005  FARUM    25 m     
51  Just Oscar Høck  2006  FARUM    25 m     
54  Khan Younus  2003  FARUM    25 m     
59  Nguyen Andy  2006  FARUM    25 m     
10  60  Pedersen Joshua Michael  2006  FARUM    25 m     
11  64  Dahl Jonas Aarosiin  2005  FARUM    25 m     
12  66  Karlsen Rasmus  2006  FARUM    25 m     
13  68  Knudsen Magnus Stenberg  2004  FARUM    25 m     
 
Løb 23, 25m Flyben Damer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Frederiksen Kathrine Pii  2000  FARUM  0036AA  25 m  15.03   
15  Refn Sara Krell  1999  FARUM  9944AN  25 m  15.03   
19  Westh Emilie Buurgaard  1999  FARUM  9958AU  25 m  15.78   
14  Rasmussen Carolina Sahl  2001  FARUM  0126AB  25 m  15.96   
Jørgensen Simone  1999  FARUM  9928AN  25 m  15.99   
17  Schmidt Stine Saaby  2002  FARUM  0258AI  25 m  16.39   
16  Schelde Clara Marott  2000  FARUM  0092AD  25 m  17.61   
20  Aagaard Sarah Sejr  2000  FARUM  0048AF  25 m  18.28   
23  Clausen Sarah Holm  2004  FARUM  0486AG  25 m  18.49   
10  26  Hansen Maya Ehlers  2004  FARUM  0432AI  25 m  19.99   
11  10  Krüger Mia  2002  FARUM  0224AG  25 m  21.36   
12  37  Nevermann Marike  2003  FARUM  0354AQ  25 m  22.00   
13  22  Boeck Dagmar  2004  FARUM  0458AM  25 m  22.31   
14  25  Dige Naya  2003  FARUM  0352AP  25 m  22.45   
15  28  Jensen Maj  2003  FARUM  0314BC  25 m  22.67   
16  34  Larsen Karoline K.  2004  FARUM  0484AJ  25 m  23.20   
17  38  Nielsen Malou  2005  FARUM  0524AF  25 m  24.55   
18  31  Korndal-Henriksen Mille  2005  FARUM  0538AG  25 m  25.79   
19  61  Rømer Mathilde  2006  FARUM  0688AA  25 m  28.44   
20  47  Fischer Amalie Frost  2005  FARUM  0502AR  25 m  34.65   
21  46  Fanø Helene Friis  2007  FARUM    25 m     
22  53  Khan Aminah  2005  FARUM    25 m     
23  55  Lassen Maya Böcher  2005  FARUM    25 m     
24  56  Lind Selma Thomsen  2007  FARUM    25 m     
25  58  Møller Mathilde Thor  2005  FARUM    25 m     
26  62  Spellerberg Frida Amalie  2004  FARUM    25 m     
27  63  Sulsbrück Thilde  2005  FARUM    25 m     
28  65  Drachmann Malia  2007  FARUM    25 m     
29  67  Knudsen Karoline Stenberg  2007  FARUM    25 m     
30  69  Olsen Emma Fisker  2005  FARUM    25 m     
 
Løb 24, 25m Flyben Herrer 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
Jákupsson Magnus  1994  FARUM  9403AP  25 m  10.49   
Bech Thomas  1998  FARUM  9857AM  25 m  11.91   
12  Olesen Marcus  1995  FARUM  9531AC  25 m  12.23   
Hedegaard Niklas  1990  FARUM  9053AB  25 m  12.40   
13  Pedersen Frederik Siem  1991  FARUM  9155AC  25 m  12.55   
Christian Daniel  1998  FARUM  9829AJ  25 m  13.15   
Greve Philip  1998  FARUM  9839AK  25 m  13.15   
Johansen Chris  1996  FARUM  9651AB  25 m  13.50   
11  Letting Malthe  2001  FARUM  0111AB  25 m  14.01   
10  Hansen Christian Ong  2001  FARUM  0129AI  25 m  14.11   
11  40  Rehling Viktor Nysøe  2001  FARUM  0191AF  25 m  17.42   
12  18  Steenberg Scott  2000  FARUM  0039AL  25 m  18.68   
13  29  Jørgensen Frederik  2003  FARUM  0393AL  25 m  20.66   
14  41  Rosenvold David Cano  2001  FARUM  0153AR  25 m  21.82   
15  24  Daugelis Alens  2002  FARUM  0275AJ  25 m  23.00   
16  21  Als-Nielsen Simon  2003  FARUM  0383AG  25 m  23.65   
17  27  Hougaard Benjamin  2003  FARUM  0327AM  25 m  24.00   
18  30  Knudsen Lars Reber  2003  FARUM  0365AR  25 m  24.00   
19  39  Olsen Cornelius  2005  FARUM  0515AD  25 m  24.00   
20  33  Larsen Johannes K.  2002  FARUM  0257AE  25 m  25.00   
21  36  Møller Rasmus Thode  2002  FARUM  0281AR  25 m  25.00   
22  32  Krüger Mats  2004  FARUM  0497AI  25 m  25.51   
23  42  Steenberg Boris  2002  FARUM  0215AE  25 m  26.23   
24  35  Malmolin Andreas Velschow  2005  FARUM  0541AE  25 m  27.43   
25  49  Haugland Marius Severin  2006  FARUM  0629AA  25 m  35.00   
26  45  Ciampi Emanuele Holm  2006  FARUM  0621AB  25 m  36.81   
27  57  Mortensen Tobias Eno  2005  FARUM  0527AJ  25 m  37.75   
28  43  Angjelovski Stefan  2006  FARUM    25 m     
29  44  Asskildt Kaare  2006  FARUM    25 m     
30  48  Hansen Benjamin Schultz  2005  FARUM    25 m     
31  50  Helmudt Bertil Mørup  2005  FARUM    25 m     
32  51  Just Oscar Høck  2006  FARUM    25 m     
33  52  Kemp Andreas  2004  FARUM    25 m     
34  54  Khan Younus  2003  FARUM    25 m     
35  59  Nguyen Andy  2006  FARUM    25 m     
36  60  Pedersen Joshua Michael  2006  FARUM    25 m     
37  64  Dahl Jonas Aarosiin  2005  FARUM    25 m     
38  66  Karlsen Rasmus  2006  FARUM    25 m     
39  68  Knudsen Magnus Stenberg  2004  FARUM    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.07  Udskriftsdato  09 september 2016 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:18